Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Sismik Aktiviteteler ve Doğa Olayları Depremler için Astrolojik Veriler

Geçen yüzyılın en önemli astrologlarından  Dr. BV Raman, 200'den fazla büyük depremin haritasını (gezegensel konum)unu  çıkardıktan sonra bazı astrolojik formülleri ortaya koymuştur. Dr. Raman, 'Hava Durumu ve Depremleri Tahmin Etmede Astroloji' adlı kitabının 66. sayfasında, depremlerle ilgili geçmiş tahminlerinden bazı örneklerle birlikte bazı önemli ipuçları vermiştir.

Garga Samhita'ya göre  de depremler en çok tutulma, dolunay veya yeni ay civarında meydana gelir. Mars, Satürn, Rahu ve Jupiter gibi büyük gezegenler karşılıklı Kendra (Kare) veya Trikona'da (Üçgen) olduğunda, o zaman daha fazla deprem olasılığı vardır. Büyük depremler çoğunlukla gece yarısı, öğlen veya sabahın erken saatlerinde meydana gelir. Büyük gezegenler toprak elementinin burçlarında (Boğa, Başak ve Oğlak) ya da Kova, Terazi ya da İkizler gibi hava elementinin burçlarındayken çok şiddetli depremler meydana gelebilir.

Türkiye ve Suriye depremleri sırasında Mars dünyevi Boğa burcundaydı ve Satürn hava burcu Kova da geçiş yapıyordu. Venüs de Kova burcundaydı ve Güneş dünyevi Oğlak burcunda hareket ediyordu. Deprem, 5 Şubat 2023 dolunayının ertesi günü sabahın erken saatlerinde meydana geldi. 5 Şubat'taki Dolunay sırasında Mars Boğa burcundaydı ve 24 dereceden fazla eğimi onu 'sınır dışı' hareket haline getiriyordu. Ertesi gün Ay, Magha Nakshatra'ya ulaştığında Türkiye- Suriye sınırında her iki ülkeyi de kötü etkileyen 7,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Büyük bir deprem öncesi doğada görülecek alametler

Klasik metin Brihat Samhita'da deprem tahminine tam bir bölüm ayrılmıştır. 32 numaralı 'Bhukampa Lakshana Adhyay' bölümünde, deprem tahmininde gözlemlenmesi gereken bazı önemli ipuçlarından bahsedilmiştir. Acharya Varahamihira'ya göre Vyavya Mandal takımyıldızlarında bir depremden önce gökyüzünde her yerde duman, tozlu fırtınalar var ve güneş ışınları yavaşlıyor. Ateş çemberinin takımyıldızlarında, depremden önce yıldızların kırılması veya göktaşı düşmesi, görülür, kuvvetli rüzgar ve orman yangını da gözlemlenir. Tesadüfen Türkiye ve Suriye'de meydana gelen deprem ateş çemberinin (Agni Mandal) Magha takımyıldızında oldu. O gün, 50 bin yıl önce dünyadan daha önce ortaya çıkmış olan yeşil bir kuyruklu yıldız gökyüzünde görüldü. Varahamihira'ya göre bu kehanetlerin etkisi iki ay sürebilir.

Yeşil Kuyrukluyıldızın Geçişinin Etkileri

50 bin yıl sonra gerçekleşen  yeşil kuyruklu yıldızın etkisiyle önümüzdeki iki ay içinde yeniay veya dolunay civarında başka bir deprem olursa sürpriz olmaz. Ancak depremin şiddetinin ve yönünün tahmin edilmesinin çok zor olduğunu burada bir kez daha tekrarlamak isterim. Brihat Samhita'nın 'Ketu-Chaar-Adhyay' 11 numaralı bölümünde, farklı kuyruklu yıldızların gökyüzündeki görünürlüğünün etkileri ayrıntılı olarak tartışılmıştır. Bu bölümün 11 numaralı bölümüne göre, Yeşil kuyruklu yıldızın görünümü yıkıcı  doğa olaylarına yangın kazalara neden olabilir.

'Bhukampa Lakshan Adhya' bölüm 32'ye göre, bir kuyruklu yıldızın göründüğü sırada Agnay Mandal Nakshatra'da (Pushya, Kritika, Vishakha, Bharinim Magha, Poorva Bhadra Pada ve Poorva Phalguni) deprem tehlikesi vardır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen Nakshatra'dan Ay'ın geçişi sırasında, Dolunay veya Yeni Ay'ın gelmesi sırasında bir deprem tehlikesi ve ayrıca büyük bir yangın kazası olabileceğini ortaya koymakta. 20 Şubat yeniayi ve 7 Mart dolunayı, gezegen hesaplarına göre büyük liderler için deprem ve tehlike gibi doğal afetlere karşı çok hassas enerjileri barındırmakta.

7 MART DOLUNAYI

7 Mart 2023 Dolunay zamanında Ay Poorva Phalguni Nakshtra'da ve büyük gezegenler Satürn ve Mars'tan Kendra'da olacak.  Poorva Phalguni'nin Nakshatra'sı, son zamanlarda kuyruklu yıldızın ortaya çıkışı sırasında depreme karşı çok hassas olan 'Agnaya Mandala'ya katılıyor.  7 Mart 2023'teki Dolunay sırasında Mars, 21’ derece kesinliklen fazla sapma açısında olduğu için 'sınır dışı hareket halinde olacaktır.  Bu nedenle, Ülkemizde de Hindistan'ın kuzeybatı kesimlerinde, Pakistan'ın Hindukuş bölgesi ve Afganistan Çin Japonya Kıyı bölgeleri yakınlarında deprem tehlikesi söz konusu olacaktır.  

Dünya ve Türkiye, Akdeniz hattı  Türkiyenin Güneyi Doğu ve Kuzey doğu bölgeleri Kıbrıs Suriye, Endonezya, Meksika, Filipinler, Hindistan, Çin gibi Kıyı Bölgelerine yakın Ülkeler için zorlayıcı olabilir ve Gezegenler de Hava burçlarıda olduğu için güçlü Kasırgalar da olabilir. . Eğilimli ve yoğun soğuk havaya sahip Ülkelerde de şiddetli Kar Fırtınaları yaşanabilir. Tüm ülkelerin analizlerini tek tek incelemek çok zor, ancak bu analizim, En dikkat edilmesi gereken ülkeleri kapsamakta. Depremler, Kasırgalar ve Şiddetli Kar Fırtınaları Hava yolu kazaları ve hava yoluyla yayılan hastalıklar için keskin enerjileri barındırmakta.

NOT: İstanbulun astrokartografi analizinde 1 yıl içinde büyük ve yıkıcı bir deprem enerjisini gösteren gezegen yerleşkeleri bulunmuyor!

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık