Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Politikacılar İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasi Başarı Göstergeleri

Politikacıların gezegen kombinasyonları ve siyasi başarıları astrolojik olarak bizlere neler söylüyor?

Politikacı ve politika her gün manşetlere çıkan iki kavramdır ve bu da oldukça açıktır. Tüm sistem politikacıya göre çalışır ve bizi doğrudan etkileyen kurallar koyma yetkisine sahiptir. Bir politikacı, demokraside seçimler yoluyla halk tarafından seçilen kişidir veya Özellikle seçilmiş bir makamın sahibi olarak siyasete profesyonel olarak dahil olan bir kişi.

Kralların bir ülkeyi veya bölgeleri zaferlerine göre yönettikleri günler geride kaldı. Şimdi bir demokraside yaşıyoruz ve Politikacılarımızı seçiyoruz. Politikacı herhangi bir toplumda en yüksek otoriteye sahip olduğundan, Burçlarında bazı özel gezegen hizalamaları/kombinasyonları olmalıdır. Ama soru şu ki, birini Politikacı yapan bu astroloji kombinasyonu nedir?

BPHS veya Phaladeepika gibi astroloji klasiklerini okursanız, bilgeler bir Burçta bulunduğunda kişiye güç ve otorite getiren birçok Rajyoga'dan bahsetmiştir. Ama Rajyoga hayatın her kesiminin haritasında var, yani Rajyoga  sporcu, iş adamı ve hatta aktörlerin de burcunda Rajyoga var ama onlara hiçbir şekilde politikacı diyemeyiz. Bu bizi Kariyer astrolojisinin 10. evle ilgili en temel noktasına getiriyor.

Burada, kişinin insanlara ve dolayısıyla bir ulusa hizmet etmesini sağlayan böyle bir 10. evi olup olmadığını belirlemeniz gerekir çünkü bir Politikacının yaptığı budur, genel olarak insanlara hizmet ederler ve onlara karşı sorumludurlar.

Abraham Lincoln' ün dediği gibi:

“Halkın, halk tarafından, halk için yönetimi yeryüzünden silinmeyecek”

Bir Politikacının tüm hayatını toplumun iyileştirilmesi için adaması gerekir. Yukarıdaki paragrafları incelerseniz, aşağıdaki gezegenlerin önemini fark edeceksiniz:

1.Satürn: Satürn, bir politikacının asıl işi olan ve burçta güçlü olması gereken kitleleri ve idareyi yönetir, o zaman ancak bir kişi başarılı bir politikacı olabilir.

Satürn'ün yükselen, 3., 6., 10. ve 11. eve yerleştirilmesi, siyasette kariyer yapmak için oldukça elverişlidir.

2.Güneş: Güneş Gezegeni Kraliyet gezegenidir ve gezegen kabinesinde kral olarak kabul edilir. Güneş ayrıca Hükümet ile ilgili işleri de temsil eder, bu da iyi bir siyasi kariyer için Burçlarda güçlü olması gerektiği anlamına gelir.

Güneş'in yükselen, 3., 4., 5., 9., 10. ve 11. eve yerleştirilmesi, bir Politikacı olarak büyük bir kırılma elde etmek için destekleyicidir.

3.Ay: Güneş gezegeni gibi, Ay da bir Kraliyet gezegenidir ve güçlü bir Ay, bir politikacı için gerçekten yararlıdır çünkü Ay, zihnin karakasıdır ve milyonları etkileyen kararlar veren bir Politikacının ideal olarak iyi bir Ay'a sahip olması gerekir. Bu, güçlü ve dengeli bir Ay'ın iyi bir karar verme yeteneği getirdiği ve duyguları kontrol altında tuttuğu anlamına gelir.

Ay'ın 4., 5., 9. ve 11. sıralara yerleştirilmesi, siyasi kariyerde büyüme için iyi olarak kabul edilebilir. Çok etkilenmiş bir Ay, kişiyi toplumun iyiliği için çalışmayan acımasız bir lider yapabilir.

4.Jüpiter: Güçlü Jüpiter bir politikacı için çok önemlidir, çünkü kişiyi bozulmaz kılar, bir politikacının sahip olması gereken önemli bir niteliktir. Yükselen lord veya Ay'ın Jüpiter ile birlikteliği, toplum lehine işleyen iyi kararlara yol açar.

5.Rahu:  3., 6. veya 10. evde olmadıkça Rahu gezegeninin rolü burada sınırlıdır. Rahu, bir Politikacının ortak özelliği olan kişiliğe aldatma getirir. Ayrıca, bir Başbakan veya Cumhurbaşkanının yıldız ında güçlü bir Rahu, onun yabancı ülkelerle etkili bir şekilde başa çıkmasına izin verir ki bu, mevcut Siyasi senaryoda çok önemlidir.

Evleri takip eden yukarıda belirtilen gezegenlerin rolünün yanı sıra, Politikacıların kariyerinde de hayati bir rol oynar:

Yükselen: genel kişiliğe hükmeder ve güçlü bir yükseliş, bir politikacı için çok gerekli olan, kalabalığı çekici ve karizmatik yapar. Güçlü ve etkilenmemiş yükselen bir burcu çok güçlü kılar ve içlerinde bulunan Rajyoga daha elverişli ve verimli hale gelir, bu da iyi bir pozisyon, yani Başbakan, Başkan veya Kabine Bakanı elde etmek için çok önemlidir.

3. ev: astrolojide üçüncü ev inisiyatifi ve cesareti temsil eder ve her ikisi de seçim kazanmanıza yardımcı olan düşmanlarınızı alt etmek için çok önemlidir. Güçlü ve yararlı bir üçüncü ev, bir Politikacı olarak bir dönüm noktası olabilecek cesur kararlara da yol açar.

4. ev: Bir burçta 4. ev taht olarak kabul edilir ve uğurlu bir 4. ev yüksek bir siyasi konuma giden yolu açar. İdeal olarak, 4. ev benefic tarafından görünüm almalı ve lordu bir Burç'ta iyi bir şekilde yerleştirilmelidir.

6. ev: Bu tartışılması gereken en önemli evdir çünkü astrolojiye göre bir Burçtaki 6. ev düşmanlarımızla ilgilidir.

Bir Politikacının savaşması ve bir seçimi kazanması gerektiğini hepiniz biliyorsunuz ki bu da onlara görevleriyle ilgili işleri halledebilmeleri ve yönetebilmeleri için hükümette bir konum sağlıyor. Güçlü bir 6. ev olmadan bir Politikacı olarak fazla ilerleme olmaz çünkü kişi rakiplerini geçemez.

7. ev: Bu en hafife alınan evdir ve burada politikacılar için 7. ev çok önemlidir çünkü 7. ev genel olarak kitleleri gösterir ve bir Politikacı her zaman kitlelerin desteğine ihtiyaç duyar. İyi bağlantılı ve uğurlu bir 7. ev, insanlarla daha iyi bir bağlantıya yol açar, bu da onların lehine çalışır ve seçimleri kazanmaya çok yardımcı olur.

11. ev: Çok esrarengiz bir evdir ve aynı zamanda siyasette başarı için çok önemlidir çünkü 11. ev hayattaki başarıları yönetir. Çok önemli ve büyük ölçekli bir politikacının güçlü ve uğurlu bir 11. eve sahip olması gerekir, aksi takdirde bir mirası olmaz ve ilgili Rajyoga' ya rağmen başarı orada olmaz.

Şimdiye kadar siyasette bir kariyer için gerekli gezegenleri ve evleri gördük, ancak bir kişinin bir politikacı olarak ne kadar başarı veya otorite kazanacağı, burçta yer alan Rajyoga' ya bağlı olacaktır, onlar olmadan, bir belediye başkanı gibi yüksek bir seviyeye ilerleyemezsiniz. , kabine bakanı, başbakan veya başbakan vb. BPHS' yi takip ederseniz, birini kral veya krala eşdeğer hale getirme yeteneğine sahip birçok Rajyoga bulacaksınız.

Birini son derece başarılı bir politikacı yapabilecek en iyi Rajyoga'nın ne olduğunu görelim:

1. Gaja Kesari Yoga: Bu yoga çok önemlidir ve zaman zaman birçok yerde bahsedildiğini görürsünüz. Bir Politikacının en önemli şartı olan insanı çok asil ve hayırsever yaptığı için değeri yüksektir.

Burada Ay ve Jüpiter birbirlerine Kendra olmalıdır ve Jüpiter, güçlü faydalı doğası ile Ay'ı (zihni) saf ve bozulmaz kılar. Aynı zamanda bu yoga kişiye dünya çapında tanınma veya ün verir ve kişinin toplumda iyi bir statüye sahip olmasını sağlar.

2. Dharma Karma Adhipati Yoga: Bu aynı zamanda büyük ölçekte başarı sağlayan ve bir Politikacı için çok önemli olan bir kombinasyondur. Burada en güçlü Üçgen yani 9. ev ile en güçlü Kendra yani 10. ev arasındaki bağlantı, burcu çok güçlü kılar.

3. Srinath Yoga: Bu yoga astrolojide çok uğurlu kabul edilir ve sadece Yükselen Yay için oluşabilir. İki dönem üst üste Hindistan Başbakanı olan Dr. Manmohan Sign, Yıldız haritasında bu yogaya sahiptir.

4. Veepret Rajyoga: Bu yoga, özellikle sonuçların birinin siyasi kariyerinin kaderini belirlediği seçimlerde, bir politikacı olarak başarı için çok hayati olan, diğerlerinin zayıf noktalarından yararlanmaya izin verir.

5. Sasa Yoga: Satürn, yönetime ve kitlelere hükmettiği için siyasetçi yapımında önemli söz sahibidir. Güçlü, etkilenmemiş bir Sasa Yoga, bir politikacıyı çok destekler. Aynı zamanda doğal bir uygulama yeteneği sağlar.

6. Vishnu Yoga: 9. ve 10. ev lordlarının dahil olduğu ve kişinin siyaset dahil her alanda başarıya ulaşmasını sağlayan güçlü bir raja yogadır.

7. 5. ve 10. ev lordu arasındaki gezegensel ilişki: Bu aynı zamanda siyasi kariyeri çok yukarılara taşıyabilen bir yogadır. 5. ev, onur ve konum evidir ve 10. ev ile bağlantılı olduğunda başarıya giden kapıyı açabilir.

8. Neecha Bhanga Rajyoga:  Kişiye başlangıçta acı çektirerek başkalarına yardım etme ilhamı verir. Ayrıca siyasette başarı için çok gerekli olan burcu güçlü kılar.

Şimdi, tüm bu kuralları inceledikten sonra, kesinlikle birini Politikacı yapan bu gezegensel kombinasyonların uygulamasını görebileceğimiz bir doğum haritasını tartışmamız gerekiyor.

Astrolojide Güçlü Yoga

1.Abraham Lincoln:  ABD'nin 16. başkanı, halka büyük bir kapasitede hizmet gösteren 10. ev üzerinde Güneş ve Satürn'ün görünümünü birleştirdi. Aynı zamanda 10. evin 11. evin lordu Merkür görünümü bunu büyük bir düzeye çıkardı. Bütün bunlar astrolojide “tahtı” temsil eden 4. evde oluyor. Jüpiter kendi burcunda 5. evde ve 7. evin lordu Venüs ile ona uzun süreli bir miras veren büyük bir rajadır.

2.Barack Obama: ABD'nin 44. Başkanı, Politikada yükseliş ve başarı için olağanüstü bir kombinasyona sahip. Hükümet karakası olan Güneş Gezegeni, 9. evin lordu Merkür ile birlikte 10. evde yer almaktadır. Bu, 9. ve 11. evin lordunun birleşiminin 10. evde gerçekleştiği anlamına gelir. Kitlelerin ve yönetimin karakası olan Satürn de 10. evine açı veriyor. Burada da Güneş ve Satürn, bir politikacının başarısında Güneş ve Satürn'ün rolünü kanıtlayan Barack Obama'nın 10. evini etkiliyor.

3.Richard Nixon:  ABD'nin 37. başkanı, astrolojide Mahaparivartan Yoga olarak adlandırılan 7.(kitle) ile 10. ev(meslek) arasında bir Parivartan Yoga gösteriyor. Bu yoga, siyasetin en üst seviyesinde başarının tadını çıkarmasını sağladı. Burada yine Satürn, iyi yönetim becerilerini göstererek 10. evine yerleştirilmiştir. Ayrıca, 5. evin yöneticisi Jüpiter'in Merkür (2. ve 11. evin yöneticisi), Güneş (yükselen lordu) ve yogakaraka Mars ile birlik içinde olduğu 5. evinde büyük bir rajyoga oluyor.

4. Narendra Modi:  Hindistan'ın 14. ve şu anki Başbakanı, burcundaki güçlü gezegen hizalamaları nedeniyle adını Hindistan tarihinde sağlamlaştırdı. Yükselende Neechbhanga Rajyoga'yı , 7. evin lordu Venüs ile 10. evde Satürn'ü ve 10. evin lordu Güneş ve Merkür'ün kendi burcunda yer aldığı çok güçlü bir 11. evi görebilirsiniz.

5.Margret Thatcher:  İngiltere'nin en uzun süre görev yapan başbakanı aynı zamanda Demir Leydi olarak da biliniyordu ve o, dünyanın gördüğü en başarılı başbakan. Panchmahapurush Sasa Yoga nedeniyle burcunda yükselen çok güçlü, aynı zamanda 9. evin lordu Merkür'ün yükselen üzerindeki varlığı tüm doğum haritasını daha da güçlendiriyor. 3. ve 6. evi de Jüpiter'in 3. evde kendi burcunda olması ve altıncı evin üzerinde Güneş ve Mars'ın görünümü nedeniyle güçlüdür.

6.Mao Zedong: Çin komünist devrimcisi ve Çin Komünist Partisi'nin başkanı olarak yönettiği Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurucu babasıydı. Burcu, 5. evin lordu Venüs'ün yerleşimi nedeniyle güçlü bir yükseliş gösteriyor. Burada ayrıca 10. ev Satürn gezegeni tarafından işgal edilmiştir ve kendi burcunda Mars'ı ve 9. evin lordu Merkür'ü içeren güçlü bir 11. ev açıkça görülmektedir.

7.Joseph Stalin: 1920'lerin ortasından 1953' teki ölümüne kadar Sovyetler Birliği'nin lideriydi. Burcu, onu bir diktatör yapan gezegen hizalamalarıyla dolu, Ruchaka Yoga, Ordu'da bir kariyer gösteren 10. evde. 11. ev ayrıca 7. evin lordu Güneş, 5. evin lordu Merkür ve 9. evin lordu Venüs'ün yerleşiminden dolayı çok güçlüdür. Ayrıca 8. evinde, bir yönetici olarak konumunu daha da güçlendiren krizlerden yararlanmasına yardımcı olan Vipreet Rajyoga'ya sahiptir.

Politikacıların tüm örnek burçlarından, burç no. 6 ve 7 Diktatörlere aittir, teknik olarak onlar da politikacı çünkü bir hükümeti yönetiyorlardı ama ülkelerini yönetme biçimleri Demokratik olarak adlandırılamaz ve ideolojileri tomurcuklanan Politikacılar tarafından takip edilmemelidir.

Sonuç: Satürn'ün önemi, 11. ev ve yükselen

Örnek burçlardan da görebileceğiniz gibi Satürn'ün birçoğunda 10. eve bağlı olduğu ve en başında size bu noktadan bahsetmiştim. Satürn yasa koyucudur ve bir Politikacı olarak başarı için çok gerekli olan azim verir. Güçlü yükselen ve 11. ev ise kitlelerin desteğine izin verir ve takipçilerin üstün desteğini sağlar, bu da Siyasette güçlü bir konum elde etmek için çok önemlidir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık