Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Oğlak Sezonu ve Ocak 2022

Oğlak Sezonu 2021-2022

Oğlak Mevsimi, Dünya'nın gök ekvatorundan en kuzey veya güney noktasına ulaştığı 21 Aralık Gündönümü'nde başlayacak. Dünya bu hedefe ulaştığında, yılın en uzun veya en kısa gününü yaşıyoruz. Ayrıca Kış veya Yazın başlangıcını ifade etmekte.

Oğlak enerjisi hırslı, çalışkan ve azmi vurgular. Oğlak ayrıca en yüksek dağlara tırmanabilen ve en derin okyanusların dibine kadar yüzebilen efsanevi bir yaratık olan Deniz Keçisi tarafından temsil edilir.

Bu hayatta gezinirken bizi karşılayan kayalık tepelerde ve yuvarlanan dalgalarda gezinmemize yardımcı olan Oğlak'ın enerjisinden gelen güçtür. Tatil mevsimini atlatmamıza yardımcı olan ve yeni yıl için bize motivasyon veren Oğlak burcunun enerjisinden gelen güçtür.

Oğlak enerjisi pratiktir. Bize dağınıklığı görme ve şeylerin kökenine inme armağanını verir. Zaman zaman işlerin çok siyah ve beyaz görünmesine neden olsa da, bazen işleri halletmek için gereken bu yaklaşımdır.

Burcunuz ne olursa olsun, Oğlak Mevsiminin enerjisini motivasyonunuzu ve dayanıklılık seviyenizi yükseltmek için kullanabilirsiniz. Bunu, enerjinizi topraklayarak, ağaçlarla veya dağlarda vakit geçirerek veya zorlu bir projeyle uğraşarak yapabilirsiniz (Oğlak Mevsiminde yapabileceklerinizle kendinizi şaşırtabilirsiniz!).

Oğlak Sezonu 2021-2022 için öne çıkan olay, bu burçta gerçekleşen Venüs Retrosu. Venüs, Oğlak burcunda alışılmadık derecede uzun zaman geçirecek ve aşk, ilişkiler ve para söz konusu olduğunda pratik bir yaklaşım benimsememize yardımcı olacak.

Ayrıca, kalp enerjimizin yeni bir katmanının yeniden doğuşunu veya açılışını temsil eden 8 Ocak'ta Venüs'ün yeniden doğuşunu deneyimliyoruz. Bu hem kişisel düzeyde hem de kolektif düzeyde. 


Şimdi 2021- Oğlak Sezonunda gerçekleşen diğer bazı önemli astrolojik olaylara bir göz atalım.


21 Aralık - Güneş Oğlak Gündönümü'ne giriyor
Oğlak Mevsimi, dünyanın hangi yarım küresinde yaşadığımıza bağlı olarak yılın en kısa veya en uzun gününü yaşadığımız Gündönümünde başlar. Gündönümü, gezegenin enerjilerinin hizalandığı bir zamandır ve Toprak Ana'nın iyileştirici, yatıştırıcı ve onarıcı enerjilerini daha büyük bir kolaylıkla dünyaya yansıtır. Bu enerjiden yararlanmak için doğada vakit geçirin.

23/24 Aralık- Satürn Uranüs Meydanı
Bu, 2021'in uzun süredir devam eden bir özelliğiydi, ancak yılı tamamlarken artık zirveye ulaşacak. Bu enerji, sınırlar koyma ihtiyacı ile özgürlüklerimizi onurlandırma ihtiyacı arasında yin yang enerjisini etkili kılacak. Eski ve yeni arasında bir geçiş de yaşayabiliriz. Satürn geçmişi onurlandırmamızı istiyor ama Uranüs geleceği araştırmamızı ve yenilik yapmamızı istiyor. Bu enerjide gezinmek için geçmişin bilgeliğini almalı ama şimdi onu yeniye doğurmalıyız. Zamana göre hareket etmeliyiz ya da geride kalmanın pişmanlığıyla karşı karşıya kalmayı göze almalıyız.  

25 Aralık - Venüs Rx Plüton ile kavuşuyor
Venüs geri gidiyor ve bir kez daha Plüton ile buluşacak. Venüs ve Plüton bu yıl zaten iki kez bir araya geldi ve bu üçüncü buluşma. Yeni yılda yine Evren'in dikkat etmemizi istediği bir imza yaratan bir buluşma daha olacak. Venüs aşkı, ilişkileri ve parayı temsil ederken, Plüton gücü temsil eder. Bu dinamik, ilişkilerimiz ve paramız söz konusu olduğunda güçteki dengesizlikleri vurgulayabilir. Venüs ve Plüton aynı zamanda hem sağlıklı hem de takıntılı bir şekilde ifade edilebilecek güçlü aşk duyguları yaratabilir. Bu enerji altında, gücünüzü nereye verdiğinize dikkat edin bu dönüştürüc enerjiyi pozitif yönde kulanın ve hangi insanların, faaliyetlerin yolların kendinizi en güçlü hissetmenize izin verdiğinin farkına varıp varamayacağınıza bakın.

28 Aralık Jüpiter Balık burcuna geçiyor
Jüpiter güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir, bu nedenle burç değiştirdiğinde  her zaman  güçlü dalgalanmalar yaratır. Jüpiter, 2021'de Balık burcunu ziyaret etti ve daha sonra ayrıldı ve Kova'ya döndü. Şimdi, 2022'nin büyük bir bölümünde kalacağı Balık'ta geri dönüyor. Jüpiter, genişleme ve bolluk gezegenidir ve Balık, yüksek bilinç, maneviyat ve yaratıcılıkla ilgili bir burçtur. Tüm bu alanların 2022'de bizim için öne çıkması muhtemel. Aslında, Jüpiter'in Balık'ta olması kalplerimizde daha fazla şefkat uyandıracak ve daha büyük resim vizyonu hakkında düşünmemizi sağlayacak. Balık burcundaki Jüpiter, herhangi bir yaratıcı veya manevi projeyi de güçlü bir şekilde desteklemektedir. Güneş veya Yükselen burcunuz yada Jüpiteriniz  Balık burcunda  ise, bu aynı zamanda yolunuza çıkan bolluğun olumlu bir alametidir! 


OCAK 2022
2022, numerolojide 6 yı temsil etmekte.  Altı sayısının sembolizmi üzerinde düşününce kuşkusuz akla ilk gelen Süleyman’ın mührü olacaktır. İçiçe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bu şekil altı köşelidir. Çok eski çağlardan beri kullanıldığı düşünülmektedir. Yukarı bakan üçgenin tekamül ederek tanrıya ulaşan ruhu, aşağıya bakan üçgenin ise toprağa dönüşü temsil ettiği düşünülmektedir. Bir başka açıklamaya göre ise yukarı çıkan ateşi ve aşağıya akan suyu sembolize etmektedir. Altı sayısı 3+3 ‘tür. Bir özelliği de 1x2x3 olmasıdır. 6 sayısının ayrıca bölenlerinin {1,2,3} toplamı da kendisine eşittir. Böylece altı mükemmel bir sayı olarak düşünülmüştür. 6 frekansı  odak noktamızın iyileşmeye, karmik kalıpları şifalandırmaya ve organize olmaya yöneleceği anlamına geliyor! Bu, kendimizi daha büyük resmi düşünürken bulabileceğimiz, ruhsal bağımızı güçlendirdiğimiz ve hayatımızda kırılmış veya huzursuz hissettiren şeyleri iyileştirmenin yollarına odaklandığımız bir yıl olacak bizler için. 

2 Ocak Oğlak Yeni Ay
2022'nin ilk Yeni Ay'ı ve iddialı hedefler yapmak için mükemmel bir zaman! Bu Yeni Ay, büyük hayaller kurmamıza ve yüksekleri hedeflememize yardımcı olmak için çok fazla enerjiye sahip enerjiler  anlamına geliyor.  Bu Yeni Ay, hayatımızda da olumlu değişiklikler yapmak için harika, özellikle de değişim gezegeni Uranüs uyumlu bir konumda olacak. Özellikle Venüs hala geri harekette olacağından, ilişkilerimiz bu Yeni Ay altında vurgulanabilir. Bilin ki tezahür eden her şey, varlığın daha derin ve anlamlı bir yerine ulaşmamıza yardım ediyor. Bu Yeni Ay'da daha fazlası gelecek, bu yüzden www.astrodeha.com u takip etmeye  devam edin!

8 Ocak - Venüs Rx Güneş kavuşumu
Retrograd Venüs'ün Güneş ile aynı hizaya geldiği kozmik gökyüzümüzde özel bir gün! Bu an, Venüs'ün yeniden doğuşunu ve Venüs'ün bir sabah yıldızı olarak resmi başlangıcını temsil eder. Venüs, yılın farklı zamanlarında hem sabah hem de akşam parıldayarak görülebilir. Bir halden diğerine geçerken, kendi kalp enerji alanımızda bir başkalaşımı temsil eder. Sabah yıldızı Venüs, aşk, ilişkiler ve paraya karşı tutumumuz söz konusu olduğunda tamamen yeni başlangıçlarla ilgilidir. Bu alanlardan herhangi birinde zorlu bir dönemden geçiyorsanız, bu noktadan itibaren tünelin ucundaki ışığı görmeye başlayabilirsiniz.

14 Ocak Merkür Retrosu
Her ne kadar daha yeni başlıyor olsak da, Evren bizden yavaşlamamızı ve düşünmemizi istiyor gibi görünüyor! Merkür Retrosu, zihinsel sağlığımız, düşünce süreçlerimiz ve kendimizle ve başkalarıyla nasıl iletişim kurmayı seçtiğimiz hakkında düşünme ve düşünme zamanıdır. Bu süre zarfında işler yavaşlayabilir ve çok sert veya çok hızlı itersek kendimizi gecikmeler veya aksiliklerle uğraşırken bulabiliriz. Bu enerjinin altında akışa devam edin. Yeni bir şey eklemeden önce  elinizdeki işleri tamamlamaya temizlemeye çalışın. 

17 Ocak Yengeç Dolunayı
Yılın ilk Dolunayı, hassas ve sadık Yengeç burcuna denk geliyor. Ay Yengeç burcunda olmayı sever, ancak bu zamanda bu Dolunay'ı zor veya biraz sert gösterebilecek başka güçlü gezegen enerjileri de var. Hayatımızdan aniden bir şey çıkabilir veya yeniye yer açmak için bir değişiklik yapmamız ve bir şeylerden vazgeçmemiz gerektiğini görebiliriz. Bu Dolunay altında ölüm ve yeniden doğuş enerjisi güçlüdür.  Korkular kaygılar bize zarar veren insanlar arkadaşlar bu dolunay altında çıkıp gidebilir hayatlarımızdan. Bu enerjide gezinmek için, bizim için önemli olan şeylere ve kendi ruhumuzun çağrısına sadık kalmamız gerekir.

18 Ocak- Uranüs ileri gidiyor
Uranüs, Boğada ki yolculuğunun yeni bir bölümüne başlamaya hazır olarak yeraltı dünyasından çıkıyor. Bu süptil bir enerjidir, ancak 2021 Ağustos'unda başladığımız şeylerin yeni ve daha da parlak bir yönde filizlenmeye başladığını görebiliriz. Uranüs istasyonları yönlendirirken, çiftçilik, gıda endüstrisi ve finans piyasalarıyla ilgili temaları da fark edebiliriz. Uranüs'ün son derece yenilikçi ve teknolojiden anlayan bir enerjiye sahip olduğu düşünülür, bu nedenle bu zamanlarda bazı yeni icatlar duyabiliriz. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık