Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Nakshatras Takım Yıldızlar

NAKSHATRAS

Vedic astrolojide Zodyak 27 takımyıldıza bölünmüştür. ‘’Nakshatras’’ Tamamı 27 tane olan Ay periyotlarına verilen isim. Her takımyıldız (nakshatra) 13.20 derecelik Zodyak kuşağını kapsar. Birinci nakshatra Koç burcundan (0 derece) başlar ve 13.20 dereceye kadar devam der. İkinci nakshatra 13.20 derece Koç burcundan başlar ve 26.40 derece Koç burcunda biter. Nakshatra tablosu daha önceki ana kısımlarda verilmiştir.VHer nakshatra 4 parçaya bölünür ve bunların her birine “pada” adı verilir. Her nakshatra pada’sının uzunluğu 3.20 derece olur. Zihin bizim varlığımızın en önemli parçasıdır ve Ay tarafından yönetilir. Bazı dasa’lar Ay’ın yerleştiği nakshatra temeline göre hesaplanır. Bunlara “nakshatra dasa” adı verilir. Ay bir dönüşü sırasında 27 farklı takım yıldızdan (Nakshatras) geçer. Nakshatras veya Doğum yıldızları kişinin mizacı ve kaderi üzerinde derin etkiler oluşturur. Ay’ın günlük hareketi sırasında içinden geçtiği takımyıldızlar da insanı etkilemektedir. Bu etkilenme özellikle kadınlarda daha yüksek olmaktadır. Bu bölümde doğumdaki Ay’ın bulunduğu takımyıldız ile karakterin ve geleceğin nasıl etkilendiğini göreceğiz. Ayrıca, Ay’ın günlük hareketi sırasında bizleri nasıl etkileyeceğini bulmayı öğreneceğiz. Takımyıldızın numarası naksthatras sayısını verir. Parantez içinde doğumdaki (Yıldızıl Zodyak) Ay’ın yerleşim değerleri vardır. Burada verilen gezegenler takımyıldızının yöneticileridir.

Nakshatra Çarkı (1) Ashwini (0° Koç - 13°20’ Koç) Mars - Ketu

Güzel, biçimli beden, çekici ve parlak gözler, endamlı, hoş görünüm. Akıllı, ılımlı, temiz ve beğenilen bir karakter. Yaşlılara ve anne, babaya saygılı. Bağımsız yanlısı görüşler, Para kazanma kabiliyeti. Kabiliyetli ve kendine yeterli bir kadın. Başkalarını ikna eden tatlı bir üslup, Seksi bir dişi.

(2) Bharani (13°20’Koç - 26°40’ Koç) Mars – Venüs

Cömert, gururlu ve özgürlük yanlısı görüşleri olan. Başka kadınlar hakkında kıskanç düşünceler taşıyan, Saldırgan ve kötülük düşünen. Cesur, düşüncesizce davranan ve iyimser. Kocasını yönetmek isteyen bir kadın. Uzun bir yaşam. Popüler fakat kurnaz ve hesabi. Güzel, bağımsız ve çalışmaya meyilli iş kadını.

(3) Krittika (26°40’Koç - 10°00’ Boğa) Mars – Güneş – Venüs

Solgun renkli, ince ve uzun boylu kadın. Karakteri değişken ve tuhaf, sinirli ve garip davranan. İşine karışılmasından hoşlanmayan ve işinde tolerans tanımayan. Kıskanç ve özür dilemekte zorlanan. Parlak bir görünüm, beğenilmeyen mizaç ve aileden ayrı yaşamak işareti. 27 yaşına kadar giderek güzelleşen kadın bundan sonra solmaya başlar.

(4) Rohini (10°00’Boğa - 23°20’Boğa) Venüs – Ay

Bu süreçte doğan kadın genellikle çok güzel olur. Çok uyumlu ve biçimli bir vücut, yuvarlak surat, nefis görünüm ve mükemmel dişlere sahip olur. Gösteriş ve tantanaya bayılır ama çok zayıf kalplidir. Sorunlara bulaştıran gönül kırıcı mizaç. Pratik, ağzı sıkı fakat kışkırtıldığında sert ve zorlu kadın. Çok akıllı, mükemmel konuşmacı ve tartışmacı birisi. Kendini ailesine ve ebeveynlerine adayan kişilik. Bunlar dürüst, olumlu görüşleri olan ve hayatın her olayında akıllıca davranan insanlardır. Kibar ve iyi yürekli ve başkalarını rahatsız etmekten çekinen birisidir.

(5) Mrigasira (23°20’Boğa - 6°40’İkizler) Venüs-Mars-Merkür

Varlıklı veya durumu iyice bir ailenin ferdi olarak doğan kadın inançlı, olumlu karakterli olur. Açık sözlü değildir ve iyi bir konuşmacı, sosyal, aktif, girişken ve zekidir. Sosyal etkinlikler içinde bulunmayı sever fakat ciddi ve ağırbaşlıdır. Halkla ilişkili kariyerler ona başarı ve tanınma sağlar. Güzel takılara, parfümlere ve elbiselere düşkündür. Başkalarının işine karışmasına anlayış göstermez. Uzun boylu, çarpıcı ve çok güzel bir kadındır.

(6) Aridra (6°40’İkizler - 20°00’ İkizler) Merkür – Rahu

Başkalarını kötüleyen ve eleştiren ve hatalarını bulan bir karakter. Akıllı, kavrayışlı ve kültürlü fakat geçimsiz. İğneleyici ve alaycı tarzı ve konuşması vardır. Davranış tarzı nedeniyle bazen başkalarına çekilmez birisi olarak görünür. Mükemmel konuşma becerisine sahiptir. Acele ve kararsız davranan. Savurgan ve

müsrif bir kadın. Bazen nankör davranır. Güzel ve alımlı bir görünüşe sahiptir. Başkalarının hatalarını sorgulayan bakışları vardır.

(7) Punarvasu (20°00’İkizler - 3°20’ Yengeç) Merkür – Jüpiter – Ay

Bu takımyıldızda doğanlar iyi bir kadın olurlar. Çok olumlu tabiatları vardır ve bulundukları yerde saygı görürler. Aile içinde ve dış dünyada popüler insandır. Kocası ve çocukları tarafından sevilirler. Güzel ve mutlu bir yuvaya sahip olur. Güzel ve sağlıklı yapısı vardır. Olumlu ve yapıcı huyları bulunur. Varlıklı olacaktır. Daima güler yüzlüdür. İnsana hoş ve sevimli gelen ve itimat uyandıran bakışlara sahiptir. Başarılı bir evlilik hayatı olur.

(8) Pushya (3°20’ Yengeç - 16°40’Yengeç) Ay – Satürn

Bilgili ve sosyal girişimlerde çok yönlü bir kadındır. Başkalarına yardım etmeyi seven ve varlıklı olacak birisidir. Ev içi aktivitelerden hoşlanır. Uyanık ve güçlü bir hafızası vardır. Aklını çok iyi kullanır. Tüm sosyal toplantılarda ve partilerde aranan birisidir. Güzel giyinmeyi sever ve pek çok kariyer için uygun birisidir. Kocasından ve çocuklarından beklediği rahatlığı ve konforu elde ederse iyi bir ev kadını olur. Orta yapıda, kumral yapıda ve hoş görünümlü birisidir.

(9) Ashlesha (16°40’Yengeç - 0°00’Aslan) Ay – Merkür

Pek olumlu görünümü olmayan bir kadındır. Başkalarına minnet duymayan, günahkar ruhlu, kayıtsız ve dikkatsiz fakat evcimen birisidir. Ağzı sıkı tabiatlıdır, bencil ve başkalarına yumuşak davranmayan birisidir. Bu nedenle çevresinde pek sevilmez. Yakınları ve akrabaları ile olumlu ilişkileri olmaz ve yakın bir arkadaşı yoktur. Çekingen ve ürkek davranır ve kendine güveni eksiktir. Ev işlerinde çalışkandır.

(10) Magha (0°00’Aslan - 13°20’Aslan) Güneş – Ketu

Çekici ve hoş bir kadındır ve biçimli bir vücuda sahiptir. İnanışlı, gururlu, erdemli ve dürüst birisidir. Gizli düşmanları olur. Dünyevi ve maddi konularda başarılıdır. Olumlu düşünceleri vardır. Akıllı ve kavrayışlıdır. Başkalarına yardım etmeyi sever. Mutlu ve güzel bir yuva yapar. Bunlara rağmen en fazla da en çok sevdikleri tarafından anlaşılmaz. Yakınlarına sert ve sinirli davranır, sürtüşmeler ve çatışmalar olur. Çekici özellikleri vardır.

(11) Poorva Phalguni (13°20’Aslan - 26°40’Aslan) Güneş – Venüs

Biçimli bir vücuda ve orantılı yapıya sahip bir kadındır. Kültürlü ve yumuşak bir konuşması vardır. Oval yüzü ve gelişmiş göğüsleri olur. Erdemli ve olumlu bir kadındır. Beğenilen bir karakteri vardır. Misafirperver, herkes tarafından tanınan, sosyal girişimleri olan ve çoğunluğun beğendiği birisidir. Kendini beğenen, gösterişli bir imajı olan ve herkesten üstün görünmeye çabalayan birisidir. Hayatta başarılı olması için bu yönlerini frenlemelidir. Görevlerine bağlı bir ev kadını olur. Çocuklarına çok düşkün olur ve onları çok sever. Kendini veren, çalışkan ve inatçı birisidir. Herkese yardımcı olmaya çalışır ve bu konuda sorunları olur. Kocası ve çocukları tarafından sevilen, konforlu bir yaşam süren ve hayatta iyi bir mevkie gelecek birisidir. Talihli sayılır. Aşkta içten ve samimidir.

(12) Uttra Phalguni (26°40’Aslan - 10°00’Başak) Güneş – Merkür

Dayanıklı ve sağlam bir yapıya, yumuşak ve tatlı konuşma uslübuna sahip bir kadındır. Nüktedan, toplumsal, karşı cins ile arkadaş olabilen, akıllı ve ciddi fikirli bir kadındır. Dogmatik fikirleri olur. Dostları kültürlü ve sanatkar bir çevreden seçme olurlar. Evine bağlı ve iyi bir ev kadınıdır. Bilgili ve dürüst biridir. Yumuşak bir vücudu ve kumral teni vardır. Sakin ve kendi halinde bir tabiata sahiptir.

(13) Hasta (10°00’Başak - 23°20’Başak) Merkür – Ay

Aktif ve girişken tabiatlı bir kadındır. Bazen tembel olmasın karşın hayatın tüm güçlükleri ile cesaretle boğuşan ve savaşan biridir. Şen ve neşelidir ve başkalarına nasihat etmekten hoşlanır. Tabiatına karşı olan davranışlarda bulunanları hoş karşılar ve hata yapanları affeder. Güzel gözleri olur. Ürkek ve sıkılgandır.

(14) Chitra (23°20’Başak - 6°40’Terazi) Merkür – Venüs – Mars

Bu takımyıldızın kadınları güzel ve pahalı giysilere, takılara, parfümlere ve kozmetiklere düşkün olurlar. Sağlam ve dirençli, oldukça mükemmel bir bedene sahip olurlar. Çok güzel gözleri ve bacakları vardır. Hayatta değişiklikler bu kadının doyum noktasıdır. Bu yüzden pek çok aşk macerası yaşarlar ve hemen evlenirler. Her güzel şeye düşkün olurlar. Savurgandır, pahalı şeyler alırlar ve çok seyrek tasarruf yapabilirler. Yeniaydan önceki gün doğduklarında eşleri kısa bir evlilikten sonra öleceği ve çocukları olmayacağı söylenir. Eğer Dolunaydan bir gün önce doğarlarsa aşk maceralarına düşkün ve serbest fikirli olurlar. Aşık oldukları erkekler için çok para harcarlar. Güzel ve alımlı kadınlardır. Gururlu, tembelce ve günah işlemeye meyilli olurlar.

(15) Swati (6°40’Terazi - 20°00’Terazi) Venüs – Rahu

Bu kadın ılımlı ve sürtüşmeden uzak duran birisidir. Dürüst, namuslu, doğruyu söyleyen, iyi karakterli olur. Tutkularını iyi kontrol eder fakat arzuları çok yoğundur. Arkadaşları arasında çok tutulur ve popüler olur. Geniş bir ailesi vardır ve kendini evlendiği erkeğe adar. Çok tatlı ve yumuşak konuşur. Yürüyüşü ahenkli ve yavaştır. Aşkta samimi ve içtendir. İnanışı sağlamdır.

(16) Vishakka (20°00’ Terazi - 3°20’Akrep) Venüs – Jüpiter – Mars

İnce ve hoş yüz ifadesi ve üzgün bir ses tonuna sahip bir kadındır. Güçlü bir karakteri vardır ve yaşamdaki zor anlarında bile sarsılmaz. Kendi bildiğini okur ve başkalarının önerilerine asla aldırmaz. Varlıklı olmasa da durumu iyice bir ailenin üyesidir. Kocasına bağlı bir kadındır ve fazla sayıda çocuğu olmaz. Değişiklikten ve yolculuklardan hoşlanır. Parlak bir görünüşü ve fark edilen bir konuşma tarzı vardır. Çok güzel ve biçimli bacaklara sahip olur. Kıskanç olan, kocasına kendini adayan ve çok güzel bir kadındır.

(17) Anuradha (3°20’Akrep - 16°40’Akrep) Mars – Satürn

Düz olmayan bir beden yapısı ve masum bir yüzü vardır. Yüzü çok çekici ve bedeni çok güzeldir. Özellikle erkekleri hemen cezbeler. Neşeli, zeki, kültürlü, akıllı ve anlayışlıdır. Popüler bir kadındır ve mutlu bir yuvası vardır. Kocasına bağlıdır ve hayatını adar. Akrabalarla iyi geçinir. Bencil olmayan bu kadın uyumlu ve toplumcudur.

(18)Jyeshtha (16°40’Akrep - 0°00’Yay) Mars – Merkür

Böyle bir kadın özgürlüğüne düşkün ve kendine yeterlidir. Gururlu, onurlu, sevimli, inançlı ve varlıklı bir aileden olmasa da yaşamda varlığa sahip olacak birisidir. Sıkı çalışan biridir ve ailesine destek olur. Savurgan değildir ama ailesi için her fedakarlığı yapar. Hayatta çok etkili bir konuma gelecektir. Ayrıca saygınlık kazanacaktır. Bedeni ve organları orantılı ve kaslıdır. Duygusal ve tutkuludur.

(19) Moola (0°00’Yay - 13°20’Yay) Jüpiter – Ketu

Pek çok aşk macerası yaşayacak ve bunlardan dolayı sorunlar ile karşılaşacaktır. Ağzı sıkı bir kadındır ve yıkıcı fikirleri vardır. Gururludur ve inatçıdır. Talihsiz evlilik hayatına sahip olur. Hastalıklı bir yapısı vardır ve yaşamda pek az mutluluk görecektir. Buğday tenli olan bu kadın direngen ve dik kafalıdır. Marifet gerektiren işlerde gevşektir ve çalışma hayatında talihsizdir.

(20) Purvashadha (13°20’Yay - 26°40’Yay) Jüpiter – Venüs

Sevecen bakışlı gözlere, güzel bir yüze, kıvırcık saçlara, ince dudaklara ve küçük boyutlu vücuda sahiptir. Böyle bir kadın cömert bir yaradılışa ve mükemmel bir karaktere sahip olur ve etkili bir ailenin üyesi olarak dünyaya gelir. Herkesten yardım ve çocuklarından ilgi görür. Hayatı talihli geçer. Zeki ve kavrayışlıdır. Kuvvetli ve dinç yapısı ile hayat doludur. Açgözlü, sözünü tutamayan ve hayvanları seven bir kadındır.

(21) Uttrashada (20°40’Yay - 10°00’Oğlak) Jüpiter-Güneş – Satürn

Uysal ve söz dinleyen, bilgili ve kendinden hoşnut yaradılışa sahip bir kadındır. Çok toplumcu ve organizatördür. Kocasına bağlıdır. Tatlı ve yumuşak konuşması ile kendini herkese sevdirir. Gayretli ve saygındır. Müzik ve dans tutkusu göze çarpar. İnatçı, direşken ve gözü pek olur ve sade bir hayatı benimserler. Evlilikten pek tatmin olmazlar. Düşünmeden konuşmaya meyillidir.

(22) Sarvana (10°00’Oğlak - 23°20’Oğlak) Satürn – Ay

Böyle bir kadın bilgili, kültürlü, akıllı, sevimli olur. Mükemmel bir karakteri, sakinliği ve iyimser yapısı vardır. Başkalarına yardımcıdır. Varlıklı, özgür düşünceli ve başarılı bir sanatkar olur. Özellikle ev dekorasyonunda başarılıdır. İçten kurnazdır, gösterişi sever ve cömerttir.

(23) Dhanishta (23°20’Oğlak - 6°40’Kova) Satürn – Mars

Mutlu bir yuva yaşamına sahip, müzikten hoşlanan ve güzel konuşan bir kadındır. Mükemmel bir tartışmacıdır. Güzel elbiselere düşkündür. Kocasına ve çocuklarına bağlıdır. Bu kadınlar varlıklı ve gururlu olurlar. Kocaları tarafından çok sevilirler. Yaşından genç görünür. Hırslı, davetkar, erdemli ve özgür düşüncelidir.

(24) Satbhisha (6°40’Kova - 20°00Kova) Satürn – Rahu

Cana yakın ve sevimli, dürüst, saygın ve düşmanlarına karşı hep kazanan bir kadındır. Böyle birisinde liderlik özellikleri vardır. Herkes ile uyumlu ve olumlu temasları vardır. Kendini sevdiren, varlıklı, cömert ve akıllı bir kadın sayılır. Bilgilidir ve hayatta daima iyi yerlere gelecektir. Uzun boylu, güzel görünüşlü ve alımlıdır. Sakin tabiatı, güçlü inanışı dikkat çeker. Güçlü bir hafızası vardır. Dul kalabilir.

(25) Purvabhadra (20°00’Kova - 3°20’Balık) Satürn – Jüpiter

Varlıklı bir aileden dünyaya gelir veya zengin bir erkek ile evlenir. Popüler, saygın ve itibarlı bir kadındır. Seçkin bir konuşma tarzı vardır. Güzeldir ve bedeni çok biçimlidir. Kocası tarafından çok sevilir. Görünüşü de mükemmeldir ve dikkati çeker.

Cana yakın ve dürüsttür. Lider yetenekleri ile doğmuştur. Aşırı derecede iyimserdir. Cömert, sempatik ve önemli bir yeri olan biridir. Mutlu ve başarılı ilişkiler kurar.

(26) Uttarabhadra (3°20’Balık - 16°40’Balık) Jüpiter – Satürn

Açık tenli ve çok güzel bir vücudu vardır. Geniş ve çekici gözlere sahiptir. Mükemmel mizaçlı ve cömert biridir. Çok güzel konuşur. Kocası tarafından çok sevilir. Gerçeği söyler ve tartışmalardan kaçar. Önemli yerlere gelecek çocukları olacaktır. Varlıklı ve aile kadınıdır. Samimi ve içten davranır.

(27) Reveati (16°40’Balık - 30°00’Balık) Jüpiter – Merkür

İyi bir karakter, görev sevgisi, popülerlik ve saygınlık göze çarpar. İşitme kusuru olabilir. Ev hayvanlarına düşkündür. Daima güler yüzlüdür. Koyu renkli gözleri vardır. Kocasına karşı bağlıdır. İnançlı bir kadındır. Aşırı derecede güzel bir bedene ve yüze sahip olabilir. Çok olumlu ve mutlu evlilik hayatına sahip olur.

Dr.Astrolog Şenay Devi & Kaptan Astrolog Yücel SÜGEN

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık