Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Mayıs 2022 Gökyüzü Enerjileri ve Burçlara Etkileri

Mart ayının başından beri ve özellikle Koç Mevsimine girdiğimiz andan itibaren, kozmik gökyüzümüzde akan güçlü bir ileriye doğru hareket ivmesi oldu ve bize işleri halletmek, yapılacaklar listemizden bir şeyleri geçmek ve yeni bir şey başlatmak için ateş ve ilham verdi. projeler.

Şimdi 19-20 Nisan'da Güneş Boğa burcuna geçerken enerjiler değişiyor. İşte bu noktada enerji yavaşlar ve Koç Sezonunun sunduğu sıcak ve ateşli sprintten sonra ayaklarımızın yere bastığını hissetmeye başlarız.

Boğa Mevsimi, yıl içinde yavaşlama, programımızı pekiştirme ve zamanımızı gerçekten neye adamak istediğimizi düşünme zamanımızdır.

Koç Mevsimi dürtülerimize ve tutkularımıza ilham verirken, Boğa Mevsimi uzun vadeli hedeflerimize bakmamızı ve zamanımızı gerçekten neye adamak istediğimize odaklanmamızı istiyor.

Boğa Mevsiminin getirdiği bu daha yavaş tempolu enerji, özellikle tüm geliş ve gidişlerimizden biraz yanmış veya tükenmiş hissediyorsak, memnuniyetle karşılanacaktır.

Boğa aynı zamanda zevkle bağlantılı bir burçtur, bu yüzden Boğa Güneşi altında her birimiz durup gülleri koklama ve hayatımızda zevk için zaman ayırma fırsatı buluyoruz.

İlerlemek ve bu güçlü ivmeyi işleri halletmek için kullanmak yerine, artık arkamıza yaslanıp rahatlayabilir ve kaynaklarımızı ve enerjimizi korumanın yollarını düşünebiliriz.

Boğa Sezonu 2022, Tutulma Sezonunun başlangıcını getirdiği için bu yıl çok özel. İki Tutulma var, 30 Nisan'da Yeni Ay Güneş Tutulması ve ardından 15 Mayıs'ta nadir bir Kanlı Ay Tutulması gerçekleşecek.

Tutulma Mevsimi her zaman hayatımızda bir dönüşüm zamanıdır. Onların varlığı genellikle yönümüzü değiştiren değişim veya güçlü uyanış anları getirir. Tutulmaların dönüştürücü olmasına rağmen ilk başta öyle hissetmese bile bizi tam olarak olmamız gereken yere koyduğunu hatırlamakta fayda var.

Sıfır gezegen gerileme büyüsünden sonra, Boğa Mevsimi bize iki - 29 Nisan'da Plüton Gerilemesi ve 10 Mayıs'ta Merkür Gerilemesi getiriyor. Geriye dönük enerji, ilerlemeden önce düşünmemize, gözden geçirmemize ve zaman ayırmamıza rehberlik ettiği için kozmik göklerimizde her zaman yavaşlayan bir etki yaratır.

Özellikle Merkür Retrosu, Tutulma Mevsimi ile birleştiğinde, kesinlikle kozmik gökyüzümüze bazı korkak dalgalar gönderebilir, bu yüzden kesinlikle Boğa'nın dünyevi, topraklanmış, dengeleyici enerjisini kendi yararınıza kullanın.

Kendinizi gergin hissetmeye başlarsanız, bir rutin oluşturmaya, küçük metodik adımlar atmaya ve enerjinizi gerçekten önemli olan şey için korumaya odaklanın. Boğa, Venüs gezegeni tarafından yönetildiğinden, kendinizi şımartmak da şiddetle tavsiye edilir.

Boğa Sezonu 2022 için bir başka büyük kozmik olay, 10 Mayıs'ta Jüpiter'in Koç burcuna geçişidir. Jüpiter'in bu ateş burcuna geçmesi, inovasyon ve girişimcilik çabalarında bir artışa işaret ediyor. Bu, başkalarına, hükümetlere veya şirketlere güvenmekten uzaklaşmamızı sağlayan oldukça bağımsız bir enerjidir.

Boğa'nın bize öğrettiği armağanlardan ve derslerden biri, değerimize sahip çıkmak ve gerçekte ne kadar değerli olduğumuzu kabul etmektir.

Boğa enerjisi tezahüratları - layıksınız; layık doğdun; Gerçekten ne kadar değerli olduğunuzu iddia etmek veya sahiplenmek için kendinizden başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Bu kelimelerin gücünde durun. Sadece kendiniz olarak bu dünyaya getirdiğiniz değeri kabul edin.

KOÇ
Güneş burcunuzdan yeni çıktı, ancak güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olan Jüpiter 10 Mayıs'ta burcunuza geçerken kozmosun dikkatini hala üzerinizde tutuyorsunuz. Sadece kısa bir süre kalacak, 2023'te daha uzun bir konaklama için tekrar dönecek olsa da, bu küçük enerji tadı nadir bir muamele olacak ve sizi gelecek için hazırlayacak. Jüpiter'in burcunuza girmesi uğurlu bir alâmettir ve bolluk ve genişleme gücünün yanınızda olduğu anlamına gelir. Bu Boğa Mevsimi, hayatınızda neyi genişletmek istediğinizi düşünün. Boğa Mevsimi metodik planlar yapmaktan yanadır, bu yüzden bu konuda netleştikten sonra bazı adımların ana hatlarını çizin ve yolun sizi nereye götürdüğünü görün.

BOĞA
Doğum günün kutlu olsun! Güneş burcunuza girerken, onun sıcak ışınlarını içinize çekebilir, ilham ve beslenmenin akmasına izin verebilirsiniz. Ana gezegenimiz Boğa tarafından yönetiliyor, bu nedenle Mevsiminizin güzel enerjilerinden gerçekten yararlanmak için, doğayı keşfetmek ve Dünya Ana'nın sunduğu iyileştirici ışınları içinize çekmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Nisan sonundaki Yeni Ay Güneş Tutulması, hayatınızda güçlü bir kozmik güç olacak ve değişim rüzgarlarını karıştırmaya başlayabilir. Endişelenmeyin, bu değişikliğin uzun süredir istediğiniz veya üzerinde çalıştığınız bir şeyi getirmesi muhtemel. Güneş Tutulmaları fırsatlar anlamına gelir, bu nedenle değişim akıp gitse bile, muhtemelen altın fırsatlar da olabilir - onları yakalamaya hazır olun! Görüşlerinizi yüksek tutun ve yolunuza çıkanlara açık olun.

İKİZLER
Hükümdarınız Merkür, 10 Mayıs'ta Boğa Mevsiminde geri hareketine girecek, ancak bu enerjinin demlendiğini çok daha erken hissetmeye başlayacaksınız. Merkür sizin yönetici burcunuz olduğundan, geri hareketinin etkilerini çoğu kişiden daha güçlü hissetme eğilimindesiniz. Buna ek olarak, Merkür de zodyakınızda gerilemeye başlayacak. Boğa Mevsimi, işleri yavaşlatıp zihninizi besleyeceğiniz bir dönem olacak. Düşünceleriniz her yerdeyse, bu hareketsiz kalma, nefes alma ve zihninizi susturma şansınız. Boğa Güneşi altında hayatınızı değiştirecek büyük kararlar vermekten kaçının, çünkü gereken tüm bilgilerin henüz size sunulmadığını görebilirsiniz. Tüm bu sisli zihinsel enerji yüzerken, aslında sezgisel ve psişik yetenekleriniz üzerinde çalışmak için bir güç zamanı. Bununla başlamanın en kolay yollarından biri, sezginize güvenmek ve sizin için ortaya çıktığında kabul etmektir. Ayrıca kendinizi topraklamak ve merkezlemek için Boğa enerjilerini kullanarak varlığınızın daha yüksek kısımlarına erişmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

YENGEÇ
Tutulmalar hassasiyetinizi ve sezginizi artıracak. Bu süre zarfında enerji alanınızı korumanız ve sınırlar belirlemeniz önemlidir. Boğa enerjisi, kendi değerimizde durmamıza yardımcı olur, bu yüzden başkalarıyla sınır koymak söz konusu olduğunda güveninizi bulmakta zorlanıyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Gerçekten istediğin buysa, hayır ya da evet dediğin için kendini suçlu hissetmene gerek yok! Kullanmayı sevdiğiniz bir kristaliniz varsa, onu bir niyetle şarj edin ve enerjik destek ve koruma için yanınızda bulundurun. Tanrıça Asteroit Lilith'in varlığı sayesinde dişil gücünüze sahip olmayı destekleyen kozmik enerjiler de yanınızda.senin burcunda. Her zaman yumuşak, besleyici ve kabul edilebilir olmak zorunda değilsiniz. Gücünüzde durun, istediğinize sahip olun ve hamle yapmaktan korkmayın.

ASLAN
Boğa Sezonu sizin için büyük bir macera olacak! Bazı günler kolaylıkla akabilir, ancak diğerleri yokuş yukarı bir savaş gibi gelebilir. Bu ileri geri bu nedenle, enerji seviyenizi yönetmek ve öz bakım uygulamak söz konusu olduğunda ekstra düşünceli olmanız gerekecek. Boğa Mevsimi'nin enerjisi, dikkatinizi maliyeye çevirmek için de iyi bir zaman. Ele alınması gereken büyük bir finansal projeniz veya finansal sorununuz varsa, organize olduğunuzdan ve tüm kural ve düzenlemelere uyduğunuzdan emin olun. Satürn kozmik gökyüzünden izliyor ve herhangi bir şey çizgi dışıysa takip edecek! Birileri tarafından kötü muamele gördüyseniz veya yaşadığınız mali sorun başka birinin yanlış davranışlarından kaynaklanıyorsa, Satürn'ün sizin tarafınızda olacağını bilin ve işleri düzeltmenize yardımcı olmak için size dalgalar gönderecektir.

BAŞAK
Bir dünya burcu olarak, bu enerjilerin altında gelişeceksiniz. Bu, biraz yapı ve rutin oluşturma fırsatınız. İşler metodik bir şekilde aktığında, ruhunuz için yatıştırıcı olabilir, bu yüzden bunu Toros Güneşi altında kendiniz için yarattığınızdan emin olun. Nisan ayının sonundaki Yeni Ay Güneş Tutulması izlenmesi gerekenlerden biri olacak. Heyecan verici yeni bir fırsat veya belki de yeni bir olasılığa veya düşünme biçimine uyanmanıza yardımcı olacak bir ah-ha anı getirebilir. Harekete geçme konusunda sezgilerinizi takip edin ve bu Tutulma'dan kısa bir süre sonra yöneticiniz Merkür'ün geri harekete geçerek gerçekleri bulanıklaştıracağını ve bazı şeyleri biraz sisli hissettireceğini unutmayın. Bununla birlikte, bu konuda çok fazla endişelenmeyin, sezginiz doğal olarak güçlü ve özellikle Eclipse zamanında süper şarjlıdır, bu nedenle hangi yöne gideceğinizi bileceğinize güvenin.

TERAZİ
Boğa Güneşi altında yanınızda güçlü yaratıcı enerjiler var. Herhangi bir yaratıcı ilham kaynağınız varsa, bunlar büyük olasılıkla deha anları olacak! Bu yüzden onları takip edin. Boğa Mevsimi aynı zamanda günlük hayatınızda biraz daha yapı ve rutin oluşturmanız için bir fırsattır. Kendinizi birçok yöne dağılmış veya çekilmiş hissediyorsanız, bu enerjiyi yaşamınızda nasıl daha fazla istikrar yaratabileceğinize odaklanmak için kullanın. Bu enerjiyi ayrıca, özellikle 15 Mayıs'taki Kanlı Ay Tutulması sırasında, duygularınız söz konusu olduğunda daha fazla istikrar yaratmak için kullanmanız gerekebilir. Bu muhtemelen sizin için oldukça yüklü bir zaman olacak, bu yüzden kendinize karşı nazik olun, akışta bulunun. şefkat ve gelgitlerin dönüş şekline güven. Tutulmalar zorlu olaylar getirebilse de, bizi her zaman tam olarak olmamız gereken yere koyarlar.

AKREP
Boğa, zodyak çarkında tam karşınızda duran burçtur, bu nedenle onun enerjileriyle her zaman uyum içinde olacaksınız. 15 Mayıs'ta Akrep burcunuzda gerçekleşecek Kanlı Ay tutulması bu sezon sizin için en büyük olay olacak. Kanlı Ay Tutulmaları, değişim ve dönüşümün habercisidir ve burcunuza düşerken, bu enerjinin ağırlığını hissetmeniz muhtemeldir. Bir Akrep Güneşi veya Yükselen olarak, dönüşümün simyasıyla zaten çok bağlantılısınız. Dönüşüm, kim olduğunuzun bir parçasıdır ve muhtemelen yaşamınız boyunca sonsuza dek farklı bilinç aşamalarından ve dalgalarından geçiyorsunuzdur. Bu enerjiler söz konusu olduğunda doğalsınız, o yüzden buna güvenin. Tutulmaların bizi her zaman olmamız gereken yere koyduğunu bilin, ve genellikle yaşamlarımızda seviye atlayabildiğimiz ve evrimimizin bir sonraki bölümüne ulaşabildiğimiz kuantum sıçramalarına işaret eder. Boğa Güneşi altında, öz bakımınıza odaklanın ve zevk için zaman ayırın. Zevk merkezlerinizle bağlantı kurun ve bunu yaptığınızda akan tanrısallığı ve yaratıcı ilhamı hissetmenize izin verin.

YAY
Bu, hayatınızda halının altına süpürdüğünüz, ertelediğiniz veya görmezden geldiğiniz dırdırcı şeyleri ele alma şansınız. Bu zorlu (hatta biraz sıkıcı!) görünse de, kozmik gökyüzü işleri düzene sokmanıza ve tamamlanması gereken her şeyin sorumluluğunu almanıza yardımcı oluyor. İhtiyacınız olursa, yardım almaktan veya başkalarından tavsiye ve tavsiye istemekten korkmayın, organize olmak ve işleri halletmek için zaman ayırmanız gerekse bile, destek aramanın yanlış bir tarafı yok! Sorumluluk alarak ve üstesinden gelinmesi gereken her şey konusunda olgun olarak, gelecekte kendinizi birçok güçlükten kurtaracaksınız. Bu enerjiyi, günlük hayatınızda daha fazla rutin ve yapı oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Para sorunları ön plandaysa, bu enerji çözüm de getirebilir. Dikkatinizi, kıtlık veya sınırlama düşüncelerinden ziyade bol düşünmeye odaklayın. Bol enerji yanınızda, bu yüzden onun orada olduğunu bilin, tek yapmanız gereken titreşiminizi onunla hizalamak.

OĞLAK
Bir dünya burcu olarak, Boğa Güneşi sizin için her zaman yılın rahat bir mevsimidir, ancak dikkat etmeniz gereken şey, işleri fazla ciddiye almanıza izin vermektir. Yolunuza akan tüm güçlü dünyevi enerji ile, bir kaya ile sert bir yer arasında sıkışmış veya sıkışmış gibi hissetmenize neden olabilecek, çok fazla bataklığa ve fazla topraklanmaya eğilim vardır. Bu duygu ortaya çıkarsa, kanatlarınızı germeye, vücudunuzu hareket ettirmeye ve küçük, olumlu adımlar atmaya odaklanın. Zevk ve eğlence için zaman ayırarak ve kontrol edemediğiniz şeylere olan bağlılığı serbest bırakarak varlığınıza biraz hafiflik getirin. Bu sezon gerçekleşecek olan Tutulmalar, değişim rüzgarlarını harekete geçirebilir. Çok sıkı tutuyorsanız, değişimde gezinmek daha da zor olabilir. Tutuşunuzu serbest bırakarak ve şeylerin olabilecekleri yere düşmesine izin vererek, çok daha kolay zaman geçireceksiniz. Hayatınızda değişiklikler yapmak, salıvermek, teslim olmak ve olayların nasıl geliştiğini izlemek istiyorsanız, cevap size açıkça ve mücadele etmeden kendini gösterecektir.

KOVA
Son zamanlarda burcunuzda o kadar çok güçlü, dünyevi etkiler oldu ki, belki de kendinizi oldukça kısıtlanmış veya ağır hissetmeye başlıyorsunuz. Belki de bu enerji geri çekilmeye veya yalnız kalmaya ihtiyaç duymanıza neden olmuştur. Yolunuza akan enerji bana Hermit Tarot Kartını hatırlatıyor. Belki bu kartın mesajı ( buradan okuyabilirsiniz)) nasıl hissettiğinizle rezonansa girer. Bu sessiz, tefekkür zamanlarında kendimizi daha derin ve samimi bir seviyede tanıyabiliyoruz ve kendimizi bu seviyede bildiğimizde, dünyada güvenle ve kolaylıkla hareket etmemizi sağlıyor. Boğa Mevsimi yolunuza daha fazla dünyevi enerji getirir, ancak bununla sınırlı hissetmek yerine, daha yükseğe çıkmak için köklerinizi daha derine inmek için kullanabileceğinizi bilin. Doğal bir empati olarak, bu dünyevi enerji aynı zamanda çok ihtiyaç duyduğunuz ben-zamanını almanıza da yardımcı olacaktır. Boğa Yeni Ay Güneş Tutulması altında, yolunuza çıkan uzun zamandır hak ettiğiniz ödülleri bulabilirsiniz.

BALIK
Son zamanlarda 12 Nisan'daki inanılmaz Jüpiter-Neptün kavuşumu ve burcunuzda tur atan Mars'ın eklenmesiyle Balık'ta çok fazla aktivite oldu. Tüm bu enerji size yaratıcı ilham ve tutku dalgaları gönderiyor olabilir. Mars ayrıca size ekstra bir enerji artışı sağlıyor olabilir veya alternatif olarak, kendinizi onun ateşli varlığı altında iyileşmeye ve yeniden şarj etmeye ihtiyaç duymuş olabilirsiniz. Boğa Mevsiminde ilerlerken, köpüren tüm bu yaratıcı ilham ve fikir dalgaları daha fazla yaşam ve uzun ömür sağlamaya başlayabilir. Bu enerjiyi tabağınızı temizlemek ve gerçekten önemli olana odaklanmak için kullanın. Bu şekilde çok ilerleme kaydedeceksiniz!

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık