Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Korona Virüs ve Psikolojimiz

GÖKYÜZÜNÜN BU HAFTA BİZLERE MESAJI: Ümitsizlik köyüne gitme; Ümitler var,Karanlığa doğru yürüme; Güneşler var.” Hz. Mevlana

Analitik Psikolojinin Kurucusu Carl Jung! en çok kişilik tiplerinin davranışları nasıl şekillendirdiği ile ilgili teorisiyle ünlüdür. 

Jung’un kuramına göre bilincin üç seviyesi vardır: Bilinçli akıl, bireysel bilinç dışı ve kolektif bilinç dışı.

“Bilinçli akıl (EGO)”, kişiliğin geçici, merkezi ve bilinçli yönüdür. Bilinçli algılar, anılar, düşüncelerden meydana gelir. Bireyin kimlik ve süreklilik duygularından sorumludur.

“Bireysel bilinç dışı”, Bireysel geçmişimizdeki tam olarak farkında olmadığımız olayları ve deneyimleri kapsar. Jung, bir zamanlar bilincinde olunduğumuz halde sonradan unuttuğumuz, bilinçli olarak bastırdığımız ya da kalıcı etkiler bırakmayan yaşantıları bireysel bilinçdışı olarak tanımlar. 

“Kolektif bilinç dışı” ise ilk elden deneyimlemediğimiz buna rağmen bizi etkileyen kültürel bilgiler ve sembollerdir. 

İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte bir taraftan yaşama tutunma arzumuz koruma iç güdülerimiz tetikte virüsten korunmak için gayret gösterirken diğer yandan kısıtlanmışız düşüncesi kendi iç dünyamızda yoğun çarpışmalar yaşamamıza neden oluyor ve her birimizi geçmiş ile kıyaslamalara gelecek ile ilgili endişelere sürüklüyor ve bizleri hırpalıyor. Ruhlarımızı yorgun düşürüyor. Bu günlerde çocuk genç yetişkin her şeyden önce psikolojimizi yüksek tutmalıyız. Özellikle OBSESİF & KOMPULSİF ''Anksiyete endişe bozukluğu ve OKB kişinin istemediği tekrarlanan düşünceler takıntılar ile kendini kısıtlaması izole etmesi konuşmama gibi zorlayıcı davranışlarda bulunması!! bozukluğu dengelememiz önem taşımakta. Aksi takdir de bu günler geçtiğinde psikolojimizi düzeltmemiz oldukça güç olabilir.  Şimdi şartlar zorlayıcı olsa da tümsel bütünlüğü görebilmek kaygı stres yönetimini yapabilme iradesini ortaya koymalı ve virüsün bizlerden daha güçlü olmadığını alınan tedbirlere uyduğumuzda bu zorlu sürecin sonunda kazananlar olacağımıza inanmalıyız. Bu süreç bizleri alaşağ etmek yerine güçlendiren dönüştürücü bir hal alabilir seçimlerimiz ile. Nefes alıyorsak bizi sevenler ve bizim sevdiklerimiz varsa sağlıklıysak her zaman yapılacak bir şeyler mücadeleye değer gerçekler vardır. Bu enerjileri gelin birlikte dönüştürelim karanlığı ışıkla hastalıkları şifa ile yenelim hep birlikte. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık