Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Gezegenler ve Temsil Ettikleri

GEZEGENLER ve TEMSİL ETTİKLERİ

GÜNEŞ: Zodyakta bir turunu 1 yılda tamamlar..
AY: Bir turunu 28 günde tamamlar
MERKÜR: Güneşin etrafında bir tam turunu 88 günde tamamlar.
JÜPİTER: Zodyakta bir turunu 12 yılda tamamlar.
MARS: Zodyakta bir turunu tamamlaması 22 ay bazen 2 yılda tamamlar.
VENÜS: Zodyakta bir turunu 224 günde tamamlar.
SATÜRN: Zodyakta bir turunu yaklaşık 28&30 yılda tamamlar.
URANÜS: Zodyakta bir turunu 84 yılda tamamlar.
NEPTÜN: Zodyakta bir turunu 165 yılda tamamlar.
PLUTON: Zodyakta bir turunu 248 yılda tamamlar.

GÜNEŞ ‘’BENİM’’ HAYAT AMACI DOĞUM HARİTAMIZIN KALBİ
Kim olduğumuzu yapabileceklerimizi Baba’yı otoriteyi kontrolü temel sağlığı egomuzu temsil eder. Güneş doğum haritalarımızda hangi evde bulunuyorsa orası Horoskobumuzun KALBİDİR. Güneşin bulunduğu o evin temsil ettiği konularda başarılı olabileceğimizi hayatta yapmak istediklerimizi arzularımızı ifade eder.

AY ‘’DUYGULARIM BİLİNÇALTIM SEZGİLERİM AŞKIM’’
Erkeğin sol gözü Kadının sağ gözü, Duygusal yaklaşımlarımız sıvılar adet kanamaları büyüme verim dokunma ve ihtiyaçlarımız. Doğum haritamızda Ay hangi evde bulunuyorsa orada duygusal deneyimlerimizi yaşayacağımızı gösterir.

MERKÜR ‘’ İLETİŞİM HİTABET MANTIK ZEKA BECERİ’’
İletişime ait herşey Merkür le ilişkilidir. Konuşma kabiliyetimiz kendimizi ifade ediş tarzımız el becerileri ticari konularda gösterdiğimiz beceri ve yetenekler. Merkürü doğum haritamızda hangi evde görüyorsak orada kendimizi daha iyi ifade edebilir ve başarıya ulaşabiliriz.
JÜPİTER’ ’BÜYÜK İYİLİK BEREKET ZENGİNLİK MERHAMET’’
İyi niyet ve merhametimiz zenginlik şans sağlık başarı büyük ve kalıcı işleri temsil eder. Jüpiter doğum haritamızda hangi evde ise orada şansımızın yüksek olduğunu gösterir başarıya ulaşmamız için kapıları açan anahtarın yeridir orası. Jüpiter 1nci evde yükselenle uyumlu açı yapıyorsa hayatımızın belli dönemlerinde kilo sorunu yaşayabiliriz.

MARS ‘’SAVAŞLAR ERKEK CESARET KAHRAMANLIK YANGINLAR BASKILAR’’
Arzular seksüel enerji savaşçı yönümüz kuvvet mücadele savaşlar kazalar kesici ve yanıcı maddeler ölüm zorbalıkları temsil eder. Doğum haritamızda Mars hangi evde bulunuyorsa orada enerjimiz en yüksek seviyededir.

VENÜS’’GÜZELLİK KÜLTÜR MÜCEVHERLER KADIN’’
Sanat kültür eş güzellik çekicilik şefkat evlilik aşk romantizm uyum edebiyat Venüsün temsil ettikleridir. Venüs doğum haritasında hangi evde yerleşmişse orada bizi güzellikler keşfedeğimiz özel deneyimler bekler…
SATÜRN ‘’YILDIZLARIN ÖĞRETMENİ BİLGELİĞE GİDEN YOLUN OTORİTER KOMUTANI’’

Ünlü bir spiritüel öğretmenin tabiri ile; Satürn görev ve sorumluluk aklı kontrolde tutan bir barajdır. Ezoterik ‘’Ruhsal’’ Astrolojide yıldızların öğretmeni olarak tanımlanır. Mitoloji’ deki adı Kronos’tur. Ruhsal gelişimimizi karşılaştığımız zorlayıcı olaylar karşısında takındığımız tutumu aldığımız dersleri temsil etmektedir. Satürn diğer gezegenlere göre disipline eden zorlayan testlerden geçiren bir komutan gibidir. Bizleri zorlar sınar disipline eder ve kendi gerçeğimize ulaşmamızı sağlar. Bunu başardığımız anda ise mükafatı oldukça büyük ve muhteşem olur. Doğum haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu ev hangi alanlarda enerjimizin engelleneceğini hangi kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir… Satürn doğum haritamızda hangi evde bulunuyorsa orada kendimizi güvensiz hisseder zorlu deneyimlerden sonra kendimizi keşfeder zümrüdü anka kuşu gibi küllerimizden yeniden doğarız…
URANÜS ‘’BULUŞLAR ASTROLOJİ DEĞİŞİM DOĞA KANUNLARI’’
Ani değişimler devrimler diktatörler isyanlar doğal afetler depremler özgürlük iradeyi temsil eder. Uranüs doğum haritamızda hangi evdeyse orada ruhumuzun sıradışı bastırılmış yönleri ve yaratıcılığımız ön plana çıkacaktır.
NEPTÜN’’MİSTİZM BAĞIMLILIK RUH PARLAK IŞIKLAR’’
Mistik özellikler sezgiler aldanmalar aldatmalar maneviyat huzur arayışı da kendinden kaçışta alkolizm de Neptün ün temsil ettikleridir. Doğum haritamızda Neptün hangi evde ise orada yanılgılar yaşar aldanır yanlışlardan sonra gelen dinginliği deneyimleriz.
PLUTON’’GİZLİ İLİŞKİLER YER ALTI DÜNYASI KARANLIK İŞLER YIKIM ve YENİDEN DOĞUŞ’’
Sabit fikirlerimiz ruh bastırdığımız duygularımız bakteriler virüsler baskılar ölüm ve yeniden doğuş bitiş ve başlangıçları temsil eder. Pluton doğum haritalarımızda hangi evde ise orada karmaşa vardır ve sorunlarla tek başımıza uğraşıp çözeceğimizin göstergesidir…
‘’R’’ GERİ GİDEN GEZEGENLER
Retrograde kelimesinin anlamı GERİ gitmektir. Retro ‘’GERİ’’ Gradi ‘’gitmek anlamına gelir. Peki bir gezegen geri gidebilirmi? Güneş sisteminde herşeyin ekliptik düzlem üzerinde ileri doğru hareket ettiğini biliyoruz. Retrograde gezegenler bu hareketi aniden terse çevirip geri gitmezler boylamsal hareketleri hızla düşer. Daha doğrusu durağanlaşır ve biz DÜNYA’dan gözlemlediğimizde geri gidiyormuş gibi gözlemleriz. Bir gezegen Retrograde ise onun temsil ettiği konularda yavaşlamaları beraberinde getirir.

NOT: Doğum haritanızda ‘’R’’ geri hareket halinde gezegen ya da gezegenleri olanlar olmayanlara göre korku ve kaygıları daha yüksek kişilerdir. Fobiler korkular günlük hayatları üzerinde oldukça etkilidir.

Işıklar Güneş ve Ay ‘’R’’ Geri gitmez!!!

MERKÜR: Yılda 3 kez ‘’R’’ Geri harekette olur. Daha doğrusu durağanlaşır, Gözlemlendiğinde geri gidiyormuş gibi görünür ve iletişimle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Bu dönemlerde gözden kaçan ayrıntılar problemlere neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar buna bağlı tartışmalar elektronik eşyalarda sorunlar maillerin zamanında yerine ulaşmaması kontrat sözleşme gibi konularda gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Kişisel doğum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evi temsil eden konularda iletişimle ilgili problemler yaşayacağınızı ve dikkatli olmanız gerektiğini gösterir.
MARS: Mars her yıl geri harekette bulunmaz. Bulunduğunda ise ‘’R’’ hareket yaklaşık 2 ay surer. Mars bireysel olarak enerjinin kişisel teşebbüslerimizin gezegenidir. Mars geri hareketinde motivasyonumuz düşebilir isteklerimize ulaşmak’ta başkalarından kaynaklanan gecikmeler engeller hakimdir. Telaşa kapılmadan bu sure içinde var olan şartları korumak sakin ve duyarlı davranmak olası pek çok problemin önüne geçecektir. Kişisel doğum haritalarınızda Mars hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda enerjinizi dengelemeli öfkenizin aklınızın önüne geçmesine izin vermemelisiniz..
VENÜS: Yılda bir yada ikiz kez ‘’R’’ geri harekette bulunur. Bu sürede yaklaşık 2 aydır. Bu sure içinde söz nişan evlilik gibi ilişkiyi resmileştirmek için acele etmemek gerekir. Sevgimizi göstermekte zorlanır yanlış anlaşılacak davranışlar sergileyerek sevdiğimiz insanı kırabilir ilişkimizde istenmeyen bitişler yaşayabiliriz. Venüs doğum haritamızda hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda aklımıza gelen her şeyi yapmamaya özen göstermeliyiz ani bitişler ve pişmanlıklar yaşamak istemiyorsak eğer…
JÜPİTER: Her yıl ‘’R’’ geri harekette olmaz. Olduğunda ise harekete göre 4 ila 6 ay surer. Jüpiter doğum haritamızda evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda bugüne kadar öğrendiklerimizin dışına çıkarak hareket etme eğiliminde oluruz. Finansal konularda yatırımlardan ve riskli işlerden uzak durmamız gereken zamanlar…
SATÜRN: Yıldızların öğretmeni Satürn yıllara göre ‘’R’’geri harekette bulunur 4 ila 6 ay sure ile bu konumda kalır. Satürn doğum haritamızda ’R’’ hareketini hangi evde gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda Yaşamdan aldığımız dersleri değerlendirmemiz tepki ve davranışlarımızı kontrol altına almamız olgunlukla davranışlarımızı belirlememiz kontrollü olmamız gereken zamanlar geçmişte yaşanan pişmanlıklara bir yenisini daha eklemek istemiyorsak bu sürede aldığımız dersleri yaşamımıza aktarmalıyız.
URANÜS: Her burçta 7 yıl kalır bu sure içinde de 7 kez ‘’R’’ harekette bulunur. Geri hareket süresi genellikle 6 ay sure ile devam eder. Uranüs doğum haritamızda ’R’’ hareketini hangi evde gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda dikkatli olmalı özel ve tek olma isteğimizin bizi aşırı uçlara yönetlmesine izin vermemeliyiz. Bu donemde özgürlük ihtiyacımız yükselir yeni arayışlar başkaldırılar bu dönemde baskın hale gelir.
NEPTÜN: Her yıl ‘’R’’ Geri harekette bulunur ve yaklaşık 5 ay sure ile devam eder. Neptün doğum haritamızda ’R’’ hareketini hangi evde gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda
arzularımızın bizi yanlış yönlendirmesi hayalle gerçek kavramının iç içe girmesi ruhsal olarak yıpratıcı etkileri yanılmaları beraberinde getirebilir. Bu süreçte ruhsal çalışmalar dua meditasyon gibi konulara yönelmek etkiyi doğru kullanmamıza yardımcı olacaktır.

PLUTON: Her yıl bir kez ‘’R’’ Geri harekette bulunur ve 6 ay sure ile bu konumda kalır. Pluton doğum haritamızda ‘’R’’ geri harekette hangi evde ilerliyorsa o yaşamsal alan ile ilgili karışıklıklar söz konusu olacaktır ve yaşananları kendi başınıza çözümlemeniz gerekececektir. Dönüşüm endişe bitiş ve başlangıçları bu dönemlerde deneyimleriz…

Gökler Rehberimiz Yolumuz Işık Olsun…
Dr. Astrolog Şenay DEVİ

'TEMEL ASTROLOJİ' Kitabımdan bir bölüm.
Yazılarımızın kaynak göstermeden izin alınmadan yayınlanması yasaktır.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık