Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Doğal Taşlar ve Kristaller Doğru Şekilde Nasıl Kullanılır?

Doğal Taşlar Renkleri Şifaları ile Her Birimizi Cezbediyor. Peki Doğal Taşları En Doğru Şekilde Nasıl Kullanmalıyız? Gelin Hep beraber öğrenelim. Doğal Taşlarınızı Burcunuzun Yönetici Gezegenine Göre Kullanın.

Gezegenlerin Kristalleri Doğal Taşları  

Güneş: Aura Kuvars,  Kırmızı yakut,  Lal, Kırmızı spinel, Kuvars, Kaplan gözü, Kehribar, Güneş taşı, Kalsedon, Pembe Akik, Shiva Lingam, Terahertz.

Ay: Rutil Kuvars, Selenit, Trehartz, Aura Kuvars, İnci, Ay taşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan, Zeolit, Shiva Lingam, Necef taşı.

Merkür: Zultanit, Aura Kuvars,  Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Yılancık taşı, Oniks, Peridot, Zebercet, Shiva Lingam, Yeşil Kuvars, Terahert, Jet Lapis Lazuli Yeşim Kırmızı Akik ve Safir.

Venüs: Shiva Lingam, Rutil Kuvars,Sarı Topaz,  Aura Kuvars, Labradorit, Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars, Aura Kuvars, Pirit, Necef taşı Opal, Topaz ve Dumanlı Kuvars, Zultanit, Yeşil Kuvars., Terahertz, Mavi Akik Mavi Safir ve Firuze, Florit  ve Opal.

Mars:  Terahertz , Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian, Aura Kuvars, Aventurin, Shiva Lingam, Aragonit, Safir Elmas ve Kan taşı LAL Shiva Lingam, Hematit.

Jüpiter: Selenit, Yılancık Taşı, Yeşil Kuvars,  Amazonit, Sarı safir, Altın topaz, Sitrin,Shiva Lingam,  Kehribar, Terahertz, Sodalit, Sarı  Safir Altın Topaz Aventurin ve Ay taşı.

Satürn: Kyanit, Obsidyen,  Rutil Kuvars, Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon,  Akua aura kuvars, Shiva Lingam, Hematit, Terahertz, Malahit ve Güneş taşı Kara Kehribar, Sitrin.

Uranüs: Aura kuvars,  Florit, Granat, Spessartite, Hessonite, Turkuaz, Terahertz, Bizmut, Shiva Lingam,  Rutil Opal, Pembe Aura Kuvars.

Neptün: Selenit, Yılancık Taşı, Yeşil Kuvars,  Amazonit, Sarı safir, Altın topaz, Sitrin,Shiva Lingam,  Kehribar, Terahertz, Sodalit, Sarı  Safir Altın Topaz Aventurin ve Ay taşı, Ametist, Diaspora, Akua Aura Kuvars.

Pluton: Krizoberil, Apatit, Siyah Turmalin, Yılancık taşı, Kedi gözü, Bizmut, Hematit, Aura Kuvars, Shiva Lingam, Terahertz.

Doğal taşlar güneş burcumuzun yönetici gezegenine göre kullanılmalıdır.  Kristaller gelişi güzel kullanılamaz. Doğum haritalarımıza göre belirlenecek olan kristalleri zayıf olan gezegene göre bir astrolog belirler ve bu ömür boyu kullanılabilir. Bir de ilerletilmiş doğum haritasına göre gelecekte zayıf olacak planetler belirlenir ve buna göre bu planeti güçlendirmek için dönemsel kristaller kullanılabilir. Bunların hepsini mutlaka eğitimli gerçek astrologlar belirlemelidir. Aksi takdirde fayda görmek yerine zarar görebilirsiniz. Şekilleri renkleri  ilgimizi çekti ya da negatif enerjiye iyi gelir gibi doğruluğundan emin olmadığınız kristalleri alıp evinizde ya da bedeninizde kullanmamalısınız. Faydadan çok zarar getirebilir.

Kristallerin Doğal Taşlarınızın Programlaması

Terahertz ve Aura Kuvars dıışındaki tüm Kristallerinizi  Maden Suyunun içinde  20 dakika kadar  cam bir kabın içerisinde bekletin. Ardından kristal yada kristallerinizi çıkartıp kurulayın.. Kristalinizi sol elinize alın tamamen kristalinize odaklanın ve yüksek sesle  kristalinizin adını söyleyerek şu sözleri söyleyin; KRİSTALİNİZİN ADINI SÖYLEYİN. ‘’Örneğin AURA KUVARS’ diyeceksiniz. Senin kozmik Enerjilerinden faydalanmaya niyet ediyorum sen benimle tüm yaşamsal alanlarımda uyumlusun senin enerjilerinden doğum haritamdaki tüm gezegenlerin enerjilerini iyileştiriyor yükseltiyor tüm yaşamsal alanlarıma olumlu enerjiler olarak yaşamıma sevgi ile aktarman için Yüzyıllardır yeryüzünden ve gökyüzünden aldığın tüm kozmik şifa yüklü güçlü koruyucu enerjilerini faaliyete geçiriyorum. Rabbim tarafından bana yazılmış ruhsal planımla uyumlandın ve şifanla benmlesin diyoruz.  Kristalinizin yaydığı titreşimi barındırdığı enerjiyi hissedin. Sadece hissetmekle kalmak istemiyorsanız bunu küçük bir testle deneyebilirsiniz. Kuvars  yada Ametist uçlu bir pandülü kristalinizin üzerinde sabit bir şekilde tutun ve enerji akışına tanıklık edin..

NOT: Terahertz ve Auara Kuvarsınızı tütsü ile arındırmalısınız.

Koç Burcu Kristali

Terahertz , Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian, Aura Kuvars, Aventurin, Shiva Lingam, Aragonit, Safir Elmas ve Kan taşı LAL Shiva Lingam kullanabilirler. Bu kristallerin hepsi Koç burcunun yönetici gezegeni MARS ın yönetimindedir.

Boğa Burcu Kristali

Zultanit, Aura Kuvars,  Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Yılancık taşı, Oniks, Peridot, Zebercet, Shiva Lingam, Yeşil Kuvars., Terahertz, Mavi Akik Mavi Safir ve Firuze Kadim öğretilerde tüm kan hastalıkların ve gözle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmış olumlu sonuçlar alınmıştır. Bu kristallerin hepsi Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’ün yönetimindedir.

İkizler Burcu Kristali

Zultanit, Aura Kuvars,  Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Yılancık taşı, Oniks, Peridot, Zebercet, Shiva Lingam, Yeşil Kuvars, Terahert, Jet Lapis Lazuli Yeşim Kırmızı Akik Safir ve Dantelli Agat kullanabilirler. Dantelli Agat Tarihte Kadim bilgelik taşı olarak geçer. İngiltere Kraliçesi 1nci Elizabethinde aralarında bulunduğu pek çok önemli insan sadık dostlar başarı ve istikrar için bu kristali kullanmışlardır.  Bu kristallerin hepsi İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün yönetimindedir.

Yengeç Burcu Kristali

Rutil Kuvars, Selenit, Trehartz, Aura Kuvars, İnci, Ay taşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan, Zeolit, Shiva Lingam, Necef taşı, Zümrüt, Labradorit ve Kalsedon kullanabilirler. Şifa enerjisi yüksek Zümrüt tüm kadim uygarlıklarda kullanılmıştır. Doğum haritasında Ay burcu zararlı konumda olan bir Yengeç Zümrüt kullanmamalıdır. Yengeçler için Ay taşı koruyucu ve aynı zamanda şanslarının artması konusunda en iyi tercih olacaktır.  Bu kristallerin hepsi Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay’ın yönetimindedir.

Aslan Burcu Kristali

Aura Kuvars,  Kırmızı yakut,  Lal, Kırmızı spinel, Kuvars, Kaplan gözü, Kehribar, Güneş taşı, Kalsedon, Pembe Akik, Shiva Lingam, Terahertz  ve Sardoniks kullanabilirler. Sardoniks iki tabakalı bir Akik taşıdır. Kadim öğretilerde Antiseptik özellikleri ile bilinir ve yaydığı titreşimle takan kişiyi bulaşıcı hastalıklardan koruduğuna inanılırdı. Kehribarda özellikle Roma’da tiroit ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmıştır. Kehribar aynı zamanda hazinelerin korunması ve bereket için de pek çok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Bu kristallerin hepsi Aslan burcunun yönetici gezegeni Güneş’in yönetimindedir.

Başak Burcu Kristali

Zultanit, Aura Kuvars,  Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Yılancık taşı, Oniks, Peridot, Zebercet, Shiva Lingam, Yeşil Kuvars, Terahert, Jet Lapis Lazuli Yeşim Kırmızı Akik ve Safir kristallerini kullanabilirler. Kadim öğretilerde Kırmızı Akik akıcı konuşma ve negatif ruhsal saldırılara karşı koruyucu olarak Göbeğin üzerine iri bir Akik koyarak kullanılmıştır. Yeşim özellikle Çinde kutsal sayılan bir kristaldir. Tüm tarihi boyunca imparatorluklarında kullanılmış günümüzde de devlet erkanı tarafından kullanımı devam ettirilmektedir. Bu kristallerin hepsi Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün yönetimindedir.

Terazi Burcu Kristali

Shiva Lingam, Rutil Kuvars,Sarı Topaz,  Aura Kuvars, Labradorit, Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars, Aura Kuvars, Pirit, Necef taşı Opal, Topaz ve Dumanlı Kuvars, Zultanit, Yeşil Kuvars., Terahertz, Mavi Akik Mavi Safir ve Firuze, Florit  ve Opal kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritanızda Venüs zararlı konumda ise Opal kullanılmamalıdır. Dikkat dağınıklığı ve geçmişe olan bağımlılığı fazla olan Teraziler özellikle Satürn transitlerinde dönemsel olarak Lapis Lazuli kristalini kullanabilirler.    Bu kristallerin hepsi Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’ün yönetimindedir.

Akrep Burcu Kristali

Terahertz , Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian, Aura Kuvars, Aventurin, Shiva Lingam, Aragonit, Safir Elmas ve Kan taşı LAL Shiva Lingam, Hematit,Beril, Kırmızı Turmalin ve Akumarin kristallerini kullanabilirler. Kadim uygarlıklarda Mısırlılar Berili guatr tedavisinde kullanırlardı. Akuamarini ise sezgilerin güçlenmesinde mistik ve psişik konularda kullanmışlar adına da Kahinin Taşı demişlerdir. Obsidyen ve Lal Akrep burçları için oldukça faydalı kristallerdir başkalarından kaynaklanan olumsuzlukların yaşamları üzerinde etkili olmaması için kullanılır. Bu kristallerin hepsi Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars’ın yönetimindedir.

Yay Burcu Kristali

Selenit, Yılancık Taşı, Yeşil Kuvars,  Amazonit, Sarı safir, Altın topaz, Sitrin,Shiva Lingam,  Kehribar, Terahertz, Sodalit, Sarı  Safir Altın Topaz Aventurin ve Ay taşı kristallerini kullanabilirlerTopaz Sardoniks ve Altın Topaz Yay burçlarının ruh ve beden sağlığında koruyucu ve iş hayatlarında finansal konularda şanslarının artmasında yardımcıdır. Tüm dünyada Topaz iyi şans ün ve tanınmışlık için kullanılmaya devam etmektedir. Bu kristallerin hepsi Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiterin yönetimindedir.

Oğlak Burcu Kristali

Kyanit, Obsidyen,  Rutil Kuvars, Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon,  Akua aura kuvars, Shiva Lingam, Hematit, Terahertz, Malahit ve Güneş taşı Kara Kehribar, Sitrin kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritasında Yıldızların öğretmeni SATÜRN zararlı konumdaysa Spinel ve Yakut kullanılmamalıdır. Kara Kehribar ve Sitrin kristalini günlük hayatlarında kendi iç huzurlarını yakalamak için sıklıkla kullanabilirler. Bu kristallerin hepsi Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn’ün yönetimindedir.

Kova Burcu Kristali

Aura kuvars,  Florit, Granat, Spessartite, Hessonite, Turkuaz, Terahertz, Bizmut, Shiva Lingam,  Rutil Opal, Pembe Aura Kuvars kristallerini kullanabilirler. Rutil Opal tehlikelerden kazalardan koruması amacı ile bedende tene değecek şekilde kullanılırdı.  Bu kristallerin hepsi Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’ün yönetimindedir.

Balık Burcu Kristali

Selenit, Yılancık Taşı, Yeşil Kuvars,  Amazonit, Sarı safir, Altın topaz, Sitrin,Shiva Lingam,  Kehribar, Terahertz, Sodalit, Sarı  Safir Altın Topaz Aventurin ve Ay taşı, Ametist, Diaspora, Akua Aura Kuvars kristallerini kullanabilirler. Ametist özellikle Yunan Mitolojisinde alkolün zararlı etkileri ve sarhoşluğa sebep olmaması için içkiler ametist kadehlerinde ikram edilirdi. Bu kristallerin hepsi  Balık  burcunun yönetici gezegeni Neptün ve Jüpiterin yönetimindedir.

Gezegen Günlerine Göre Kristallerinizi Yüzük ve Kolye Olarak Kullanın

Pazartesi AY’ın Günüdür rengi Beyaz’dır. Ay’ın kristallerini; Rutil Kuvars, Selenit, Trehartz, Aura Kuvars, İnci, Ay taşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan, Zeolit, Shiva Lingam, Necef taşını Sağ yada Sol elin yüzük parmağında ya da kolye olarak kullanabilirsiniz.

Salı MARS’ın Günüdür rengi Kırmızıdır Mars kristallerini   Terahertz , Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian, Aura Kuvars, Aventurin, Shiva Lingam, Aragonit, Safir Elmas ve Kan taşı LAL Shiva Lingam, Hematit kristalinizi Sağ elinizin işaret yada yüzük parmağında  ya da kolye olarak kullanabilirsiniz.

Çarşamba MERKÜR’ün Günüdür rengi Yeşil’dir. Merkür kristallerini; Merkür   Zultanit, Aura Kuvars,  Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Yılancık taşı, Oniks, Peridot, Zebercet, Shiva Lingam, Yeşil Kuvars, Terahert, Jet Lapis Lazuli Yeşim Kırmızı Akik ve Safiri  orta ve küçük parmağınızda  yada kolye olarak kullanabilirsiniz.

Perşembe JÜPİTER’in Günüdür rengi Turuncu ve sarıdır. Jüpiter kristallerini; Selenit, Yılancık Taşı, Yeşil Kuvars,  Amazonit, Sarı safir, Altın topaz, Sitrin,Shiva Lingam,  Kehribar, Terahertz, Sodalit, Sarı  Safir Altın Topaz Aventurin ve Ay taşı. Jüpiter: Sarı safir, Altın topaz, Sitrin, Kehribar Shiva Lingam Florit    Terahertz  Aura Kuvars    yada Burcunuza uygun kristalinizi sağ elinizin işaret parmağında yada kolye olarak kullanabilirsiniz.

Cuma VENÜS’ÜN Günüdür rengi İndigo ve Mavidir. Venüs kristalleri; Shiva Lingam, Rutil Kuvars,Sarı Topaz,  Aura Kuvars, Labradorit, Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars, Aura Kuvars, Pirit, Necef taşı Opal, Topaz ve Dumanlı Kuvars, Zultanit, Yeşil Kuvars., Terahertz, Mavi Akik Mavi Safir ve Firuze, Florit  ve Opali sağ ya da sol elinizin orta parmağında ya da kolye olarak kullanabilirsiniz.

Cumartesi SATÜRN’ün Günüdür rengi Siyahtır. Satürn Kristalleri; Kyanit, Obsidyen,  Rutil Kuvars, Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon,  Akua aura kuvars, Shiva Lingam, Hematit, Terahertz, Malahit ve Güneş taşı Kara Kehribar, Sitrini sağ elinizin orta parmağında  yada kolye olarak kullanabilirsiniz.

Pazar GÜNEŞ’in Günüdür rengi Kırmızı ve Nar çiçeğidir. Güneş’in kristallerini Aura Kuvars,  Kırmızı yakut,  Lal, Kırmızı spinel, Kuvars, Kaplan gözü, Kehribar, Güneş taşı, Kalsedon, Pembe Akik, Shiva Lingam, Terahertz. Sağ elinizin yüzük parmağında yada kolye olarak kullanabilirsiniz.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık