Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Birbiriyle Zıt Burçlar

Birbiriyle Zıt Burçlar

Koç - Terazi  

Terazi'nin egemen gezegeni Venüs'tür ve onları son derece romantik yapar. Doğuştan lider olan Koçlar, egolarına düşkündür, hak ettiklerini düşündükleri güçlerini göstermekten çekinmezler. Romantik, sevimli ve hassas bir "Terazi" ile "Koç" anlaşması çok zordur. Denge ve estetiğe çok önem taşıyan Teraziler, kendisini her zamankinden pragmatik Koçlarla tartışırken bulabilir.

Boğa - Yay 

Geleneksel, prensiplerinde sabit, çok esneklik tanımayan Boğa burçları "Yay" ile taban tabana zıttır. Boğanın dünyevi ve güçlü doğası, ayakları yere sağlam basan temkinli bir yaşam tarzı üzerine odaklıdır, kendi çizgileri içerisinde lüks ve rahat bir hayatı olmalıdır. Maceraperest Yay burcu ise Boğa için güvenilir değildir, her an her şey yapmaya hazırdır. Sınırsız özgürlük ve dışa dönüklük Yay ve Boğa burçlarının uzlaşmasını imkânsız hale getirir.

İkizler - Başak

"İkizler" ve "Başak" ayrı dünyaların burçlarıdır. Başak istikrar için yaşar ve bir düzene sadık kalabilir. İkizler aksine, kararsızdır, bir İkizlerin dünyasında herkes keşfetmek ve dünyayı benzersiz bir şekilde görmek için hazırlıklı olmalıdır. Başak, kendine güvenli ve cömert olsa da, ilişki gerginleşmeden önce İkizlerin 'büyük resim' ideallerini anlamayabilir. İlk bakışta uyumlu görünebilir, ancak yakında, bu ilişki ekşimeye başlar.

Yengeç - Kova 

Su ve hava her ne kadar iç içe geçmiş gibi görünse de temelde "Yengeç" ve "Kova" uyumu için bu pek geçerli değildir. Yengeçlerin korumacı, kıskanç, kısıtlayıcı, çember içindeki evcimen yaşam tarzı, Kovaların dışa dönük, sosyal, maceracı, meraklı kişilikleri ile örtüşmez. Yengeçler Kovanın içinde su yok ise yani onları bağlayıcı bir özveride bulunmazsa bu ikili ilişkinin arkadaşlığı da geleceği de zordur.

Aslan - Akrep

Hem "Aslan" hem de "Akrep" egosu gösterinin yıldızı olmaya çalışırken biraz gerginliğe neden olabilir. Bazen zıt kutuplar uyumlu bir bağlantıyı sağlar, ancak Aslan ve Akrep karşılaşmasında böyle değildir. Akreplerin güç yolculuğu, gururlu bir komutan olarak Aslanın konumunun önünde ayak parmaklarına basabilir ve öfke bu uyuşmazlığın yüzeyinin altına çöker.

Başak - Koç 

İşkolik "Başak" ve benmerkezci "Koç" benzer özelliklerine rağmen dominant karakterlerin çatışması ile beraberliğin kişilik yarışına dönüşmesi muhtemeldir. Çalışkan ve enerjik Başaklar düzen konusunda inanılmaz titizdir, tüm gününü, ayını, yılını hatta 10 yıllık kalkınma planını hazırlamıştır. Oysa Koçlar anlık hırsları ile hareket eder, bir süre sonra bu ilişki ego savaşına döner.

Terazi - Oğlak 

"Oğlak" ve "Terazi" birbirlerine mükemmelmiş gibi görünürler. Kabullenici ve buna cevap veren Oğlak, Terazinin duygusal gereksinimlerini karşılayabilir, ancak daha yakından bakıldığında Oğlağın tutuculuğu ortaya çıkar. Oğlaklar her zaman durumun kontrolünü elinde tutmaya çalışır. Barışçıl Terazi ilişkilerin nasıl olması gerektiğini düşündüğünde ise işler bozulur.

Akrep - Boğa 

"Boğa" ve "Akrep" su ve sirke gibidir. Ayrı ayrı istikrarlıdır, kombine edildiğinde ise tuhaf bir karışım elde edersiniz. Akrep başıboş ve duygusaldır, Boğa burcunun serin ve ihtiyatlı doğasından uzaktır. Her ikisi de inatçı ve kararlıdır, bu da bu ikiliyi asla denenmemesi gereken olağandışı bir eşleştirme haline getiriyor. Kaderi değiştirmek isteyenler deneyebilir, ancak Akrep ve Boğa yalnızca ortak bir hedefe karşı uyumlu olabilir.

Yay - Balık 

Yaylar, maceracıdır ve sağlıklı bir iyimserlik duygusuna sahiptirler, ancak yalnızca iyi planlanmış bir organizasyon sınırları içinde olmalıdır. Balık ise hayal ve fantastik içsel dünyasına çekilmeyi tercih eder. Bir Balık'ın esrarengiz doğası, dışa dönük Yayı şaşkına çevirebilir. Ateş ve su, doğada olmasa da sevgiyle karışabilir, ancak Yay burcu biraz özveride bulunur ve havailiğinden vazgeçerse güvenilir, sempatik Balıklar tarafından yumuşatılabilir.

Oğlak - Yengeç

"Oğlak" ve "Yengeç" zıt kutuplardır. Yengeç, mumla aydınlatılmış yemekleri ve odanın etrafında saçılmış gül yaprakları beklerken, Oğlak burcundan aynı romantik tepkiyi almak pek olası değildir. Oğlağın başarılı olmak için değişmeyen itici güçleri, Yengecin arzuladığı gösteri eylemlerinden uzaktır. Yengeç, köklerini evde salarak daha rahat olurken, Oğlaklar rüya gibi bir kariyer peşindedir.

Kova - Akrep 

Kova ve Akrep, yağ ve su gibidir. Akrep tutkulu bir ilişki ister, ancak Kova daha çok çevresiyle, dış dünya ile meşgul olur. Kova ve Akrep özgür ruhludur, ancak Akrep daha dirençlidir ve Kova hızlı bir düşünürken Akrep düşünmek için inzivaya çekilebilir. Kovanın dağınık ve geniş doğası, ateşli Akrep için sarsıcı olabilir. Bazı insanlar bu zıt ilişkileri işe yarar hale getirebilir, fakat çok zorlama bir senaryo açığa çıkar.

Balık - Başak 

Hem "Balık" hem de "Başak" yaratıcıdır, ancak Balıklar hayal kurma eğilimi gösterirken, Başak analitik çözümlemeler ile uğraşır. Balık hassas ve sezgiseldir, metodik Başak ile neredeyse hiç ortak noktası yoktur. Bu karşıt işaretler, bazen seçtikleri yollar bir araya geldiğinde işe yarayabilir. Başak, Balıkların hayallerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olmak için idealdir; Balık da yaratıcı enerjisi ile Başak insanının, sıkıcı bir kariyer sağlamasına yardımcı olabilir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık