Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Batı Astrolojisine Göre Horoskop’ta Evler Ve Anlamları

BATI ASTROLOJİSİNE GÖRE HOROSKOP’TA EVLER ve ANLAMLARI
“Astroloji en yüce bilim dalıdır, Çünkü göksel şeylerle ve gelecekle sadece tanrısal olmayan aynı zamanda çok yararlı olan bilgiyle ilgilenir.” GIROLOMA CARDANO
1’inci ev: Bu ev Koç’un doğal evidir. Şifresi “Ben” kelimesi dir. Fiziksel görünüş, istek ve arzular, yüz, gözler, baş bölgesi kişinin yaşam süresini temsil eder.
2’nci ev: “BENİM” şifreli bu ev Boğa’nın doğal evidir. Kişi nin kazancı para kazanabileceği alanlar zenginliği ve yatırımla rını temsil eder.
3’üncü ev: “BURASI” şifreli bu ev İkizlerin doğal evidir. Haberleşme, kısa yolculuklar, yakın akrabalar, kardeşler ve eği timi temsil eder. İnsanın düşünce tarzını, çevresine uymasını açıklar. Vücutta sinir sistemi, omuz, kollar, eller, akciğer ve dili temsil eder.
4’üncü ev: “AİLEM” şifreli bu ev yuvaya aittir. Yengeç’in doğal evidir. Anne ve baba, aile yaşamını buraya düşen burç be lirler. Bu eve Jüpiter, Venüs gibi yıldızlar düşerse insanın yu vasında mutlu olacağı anlaşılır. Vücuttaki mide, göğüsler ve solunum yollarını temsil eder.
5’inci ev: “AŞK” şifreli bu ev Aslan’ın doğal yeridir. Bu ev sevgi, çocuklar, eğlence, toplum yaşamı, yaratma gücü ve talih oyunlarını simgeler. Vücutta da kalbi, atardamarları, bel kemiği ve sırtı temsil eder.
6’ncı ev: “SAĞLIK” şifreli bu ev Başak burcu ve Merkür’ün doğal evidir. Bu ev günlük işler, disiplin, sağlık, giyim ve insana bağlı kimseleri temsil eder. Sağlık yönünden en önemli evlerden biridir. Buraya düşen burç ve varsa gezegen, insanın sağlığı ko nusunda iyi fikir verir. Vücutta bağırsakları ve karnı temsil eder.
7’nci ev: “SEN” şifreli bu ev iş ortaklığını ve evliliği temsil eder. Terazinin doğal evidir. Ayrıca eş ve ortaklara olan tutumu açıklar. Evin içinde bir ışık veya gezegen varsa bu seçilerek eşi ve evliliğin nasıl geçeceğini belirtir. Vücutta böbrekler, bazı hor monlarla, sırtın altını temsil eder.
8’inci ev: “SENİN” şifreli bu ev miras ve hukuk gibi konu ları içine alır. Akrep veya Plüton’un evi olan bu kısmın dolayı sıyla ölümle olan ilgisi de vardır. Yani yaşamın nasıl sonuçlanacağını belirtir. Vücutta seks ve üretim organlarını temsil eder.
9’uncu ev: “ORASI” şifreli bu ev Yay’ın doğal evidir. Din, felsefe, yüksek eğitim, uzun yolculuklar, yabancı ülkeler, dış ti caret ve gönül maceralarını temsil eder. Vücutta kalçalar, bacak üstleri, karaciğeri temsil etmektedir.
10’uncu ev: “KARİYER” şifreli bu ev Oğlak’ın doğal evidir. İnsanın başarı derecesini açıklar. Buna ün veya onur evi de denir. İnsanın toplumda ne kadar yükseleceğini, başaracağı işleri bu ev açıklar. Bu evdeki uyumlu gezegenler insanın ün yapma sını sağlar. Vücutta da dizleri temsil eder.
11’inci ev: “BEKLENTELERİM” şifreli bu ev dostları, çev reyi, toplumu, yapılan işi, istekleri, hayalleri, emelleri gösterir. Ayrıca yardım kurumları, insanlığa yardım gibi konuları da içine alır. Vücutta kan dolaşımını, baldırlar ve bilekleri temsil eder.
12’nci ev: “RUH” şifreli bu ev gizli benliğiyle doğal olarak Balık’ın ve Neptün’ün evidir. Onun içinde bu ev esrarlı, dışa kaplı bir yerdir. Herkesten gizlenen düşünce ve hayallerle ilgi lidir. Ayrıca hapishane, hastane gibi kısıtlayıcı yerleri de temsil eder. Vücutta ayakları, lenf damarlarını temsil eder. Uykuyla da ilgilidir.
Dr. Astrolog Şenay DEVİ

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık