Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Balık Burcunda Dolunay

Hekate AY TANRIÇASI Ay’ın karanlık yüzünü temsil eder. 26 Ağustos 2018 Türkiye saati ile 14:56 da BALIK Burcunda gerçekleşecek Dolunay, Bu Dolunay şok edici veya patlayıcı pek çok olayı tetikleyebilir.  Sabit yıldızlar Ay ın etkisi ile güç kazanır. Bununla birlikte, Bu göksel kombinasyon Habil ve Kabilin Kutsal kitaplarda ki yaşadıkları ile ilişkilendirilebillir.

Kuran-ı Kerim de Maide suresinde ki Ayette;  Onlara Âdem'in iki oğluyla ilgili haberi hakkı ile oku. Hani her ikisi birer kurban sunmuşlardı, birinden kabul edilmiş, diğerinden kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen, ötekine):" Seni öldüreceğim" demişti. Diğeri ise şöyle demişti: "Allah, yalnız kendisinden korkanlardan kabul eder". "Allah'a yemin ederim ki, sen beni öldürmek için bana el uzatsan da, ben seni öldürmek için sana el uzatacak değilim, ben âlemlerin Rabb'i olan Allah'tan korkarım. "Ben isterim ki sen, benim günahımı da, kendi günahını da yüklenip ateş halkından olasın! Zalimlerin cezası budur". Bunun üzerine kurbanı kabul edilmeyenin nefsi kendisini, kardeşini öldürmeye teşvik etti ve onu öldürdü. Böylece zarara uğrayanlardan oldu. Bu bize bir insanın kardeşini ilk öldürdüğünde başlayan ebedi savaşı anlatmaktadır.

Buradan anladığımız mesajla kardeş kavgasından uzak durmalı nefsin şeytanını meleğimiz ile yenmeliyiz! Birlikten tamlığa bütüne ulaşabilmek için. Şimdi kendimize dürüst bir şekilde soralım kazananı olmayacak bir savaşın nefretin kinin sevgisizliğin tohumlarını ekip suçlusu ve sorumlusumu olmak istiyoruz? Yoksa savaşımızı kendimizle yapıp EGO KİN NEFRET KIRGINLIK ve GEÇMİŞİN Karanlıklarını alt edip SEVGİNİN IŞIĞIN’da aydınlığa erişerek GALİP gelmek mi?

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık