Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Astroloji'nin Fal ve Falcılıkla Hiç Bir Alakası Yoktur!

Fakat ülkemizde kahve falı tarot gibi falın türlü şekli ile ilgilenen insanlar kendilerini yasal çerçevede güvence altına alma kaygıları ile hiç bir alakası olmamasına rağmen kendilerine ASTROLOG unvanı verip sözde burç yorumları ile Astroloji yaptıkları iddiası ile gerçekle yalanı birbirine karıştırıp bu büyük bilime haksızlık etmeye insanların kafasını karıştırmaya inançlarından ve zayıflıklarından faydalanmaya devam etmekteler.

Tabi bu kişilerin ekranlarda gazetelerde boy göstermeleri gerçek astrologlarında işini zorlaştırıp bu kişiler ile aynı kategoride değerlendirmelerine neden olup halkımızın da sapla samanı birbirine karıştırmasına ve bu gibi kişilerin yaptıkları kayda değer olmayan yorumlar yüzünden gerçek astrolojinin ne olduğunu anlamakta zorluk çekmelerine neden olmakta. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki FALCILIĞIN ÜNİVERSİTESİ YOKTUR!

Türkiye İstanbul'dan ibaret olmadığına göre dünya da sadece birey olarak bizim merkezimizde dönmüyor. Fikir sahibi olabilmek için bilgi sahibi olup gerçekleri öğrenmek gerek. Kaldı ki bugün internet ortamında her türlü bilgiye ulaşıp dünya da olan biten her şeyi öğrenebiliyoruz yeter ki araştırma zahmetine girebilelim. Merakları gidermek için www.kepler.edu yu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Astroloji fen bilimleri olan Astronomi'den faydalanan tüm dünyada üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimleri verilen sosyal bir ‘’BİLİM’’ dalıdır. Ayrıca Gelelim bizim kültürümüzde ki Osmanlı dönemine MÜNECCİMBAŞLARI silahtar ağaya bağlı olarak görev yapan matematik ve astroloji üzerine eğitimlerini tamamladıktan sonra devlete resmi olarak hizmet veren gözlem evleri ve rasathanelerde yaptıkları incelemeler ile görevlerini yerine getiren Sadrazam tarafından HİLAT giydirilerek göreve başlatılan değerli Bilim insanları idi. Müneccimbaşları BİRUN erkanı arasında yer alan Müneccimbaşlarının teşrifattaki mevkileri ilmî rütbe ve pâyesine göre belirlenirdi. Padişahların aynı zamanda halife olduğu ve astrolojiden faydalandıkları ancak dinin falı ve büyüyü yasakladığı gerçeği İslam halifesi olan padişahlar dinin yasakladığını kullanmayacakları bu da astroloji ile falın aynı kategoride olamayacağının en bariz delilidir.

Bugün ülkemizde Urfa göbekli tepedeki tapınak tüm dünya tarihinin yönünü değiştirmiş ve Astrolojinin temeli insanlığın yazılı tarihi kadar eskiye dayandığını ortaya koymuştur. Babil MÖ 1894 yılında kurulmuş, Sümer ve Akad topraklarını kapsayan bir imparatorluktur. Babil’in merkezi bugünkü Irak’ın El Hilla kasabası üzerinde yer almaktadır. Astroloji BABİL’de gelişmiş ve oradan da dünyaya yayılmıştır. Eski uygarlıklardan günümüze ulaşan pek çok sembol astronomik ve astrolojik çalışmalar bulunmaktadır. Babil bilimde ve astrolojide çok ilerlemiştir. Kalde çöktüğünde bilginler türlü yerlere dağılmışlar, Bir bölümü Mısıra bir bölümüde Hindistana gitmişlerdir. Eski Mısırlılar Astrolojiyi Babillerden öğrenmişlerdir.

Hindistan’da ise ilk andan itibaren Yıldız bilimi kabul görmüş ve bu alanda gezegenlerin geçişleri ustırlaplar ile hesaplanarak çok derin ve başarılı çalışmalar yapılmıştır. Astrolojiden yararlanarak siyaset kuraklık ve depremler doğal afetler gibi pek çok konuda insanlığa rehberlik etmişlerdir. Mezapotamya’da başlayan bu akım daha sonra Yunan ve Roma Çin imparatorluğunu etkisi altına almış ve kısa süre içinde tüm Avrupa tarafından benimsenmiştir. Halen eski Osmanlı sistemindeki pek çok kurum ve uygulamayı benimseyen ABD ayrıca Başkanın danışmanı olarak astrolojiyi de kullanmaktadır.

Astroloji sadece insanların mutluluğu için ortaya çıkmamıştır. Eski Horary (Gökyüzü Zamanı Astrolojisi) çağında en fazla devletlerin selameti için kullanılmıştır. 14. yüzyıl başlarında başlayıp 18. yüzyıl sonuna kadar Osmanlı döneminde bulunan Müneccimbaşı sisteminin önemini yeniden hatırlatabilmek ve dönemin padişahları tarafından devlet ve kendi yaşamlarında önemli kararlar alınırken danıştıkları bu etkili sistemin derinliğini sizlerle paylaşabilmek için gökyüzünün rehberliğinde astroloji eğitimi almak isteyenler de Kepler College de ‘’https://www.kepler.edu/home/index.php/about/who-we-are/instructors/552-yangel-senay’’ Türkçe eğitim programımızda bu eşsiz yolculuğa katılabilirler.

Evde kendi kendinize araştırma yaparak evde kitap okuyarak Astrolog olamazsınız. Fakültesini okumadan Doktor olunabilir mi? Olunuyorsa şayet evde kendi kendinize harita yorumlayıp astrolog da olabilirsiniz anlamına gelir ki bu mümkün değildir. Astroloji de Tıp gibi kendi içinde uzmanlık alanlarına ayrılır. Batı Astroloji Çin Astrolojisi Hint Astrolojisi Jaimini ve Medikal Astroloji her alanda uzmanlık eğitimi alabileceğiniz gibi tek bir alanda da eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Artık günümüz ortamında internetten doğum haritaları çıkartılabiliyor.

Önemli olan haritayı çıkarmak değil analiz edip danışana yol gösterebilmektir. Bilgisayar programları ve internet üzerinden çıkarılan haritalarda belirli sayıda temel gökyüzü temalarını barındırır. Evde yapılan okuma ve araştırmalar ile kırıkçı çıkıkçının yaptığı değerlendirmelerden öteye giden bir sonuç ortaya çıkmayacaktır ve asla doğru değerlendirmeleri içinde barındırmayacaktır.

Gerçeği yalandan sadece Doğrular ile ayırt edebilirsiniz. Bilgi varsa karanlıklar aydınlar ve tek gerçek doğru bilgidir. Bilginin ışığında aydınlanmanız dileği ile.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık