Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

25 Mart 2024 Yılın İlk Ay Tutulması

Tutulmalar, Gökyüzünün en etkili enerjileridir her sene düzenli olarak yeni ay ve dolunayların süper güçle yaşamlarımıza yansımalarıdır.  2024 ün ilk tutulması 25 Mart’ta 2nci tutulması 8 Nisan'da gerçekleşiyor. Batı Astrolojisine göre Terazi ve Koç aksında gerçekleşecek tutulmalar döngüsündeyiz.  25 Martta 5° derece ile Terazi burcunda ay tutulması var. Bu tutulma bizler için , arınma ve bize zarar veren alışkanlıkları bırakma dürtüsünü güçlendirecek. Tutulma enerjisi  hayatınızda çok önemli anlara yol açabilir, ancak bu aynı zamanda işlerin karışabileceği bir zamandır ve bu yoğun duyguların ortasında eğriyi doğruyu ayırmakta zorlanabilirsiniz.

Tıpkı tutulma sırasında Dünya'nın Güneş'i Ay'dan ayırması ve gezegenlere bakışımızı engellemesi gibi,  tutulma enerjisi bir çok şeyi gözden kaçırmanıza neden olabilir. Öfke alınganlık hırs kaosunun içinde kaybolmamaya dikkat edelim. Uzun süredir ihmal ettiğimiz özümüzü sevdiklerimizi daha fazla önemseyeceğimiz kendimize yaptığımız haksızlıkların farkındalığı ile yaşamlarımızı şifalandırmak ruhlarımızı arındırmak için önemli kararlar alacağız.  Tüm ilişkilerinizde sabırlı olmanız çok önemlidir. Kendinize sorun sevdiklerim ve sevenlerimle iletişimim nasıl ilerliyor nelere gereğinden fazla tahammül gösterip kendimi baskıladım bana zarar veren alışkanlıklarımdan uzaklaşmak için neler yaptım. Kendinize dürüst olun ve bu alanlarda düzenleme yapın.

Her zaman olduğu gibi, burcunuzu okurken en doğru içgörüler için yükselen burcunuzu dikkate almayı unutmayın!

Koç Burcu

Karşıt  burcunuzda ki tutulma ile ilişkilerinizin gergin olacağı ve fırsatların parmaklarınızın arasından kayıp gittiğini fark edebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars'ın Balık burcunda olması, ilerlemeden önce frene basmanız gerektiğinin bir işaretidir.  Sezgilerinize güvenin ani tepkiler ile işinizi ve ilişkilerinizi zora sokabilecek yaklaşımlardan uzak durun.

Boğa Burcu

Bu, rutinlerinizi, sağlığınızı ve iş yaşamınızı yeniden değerlendirmeniz için çok önemli bir tutulma. Kendiniz ile ilgili ihmal ettiklerinizin üzerinde çalışmaya başlayacak daha huzurlu bir yaşam tarzını benimseyeceksiniz. İşiniz ile ilgili cazip teklifler alabilir önemli iş birlikleri ile büyüme ve kazanımlar elde edebilirsiniz.  Sizi yoran alışkanlıklarınızı bırakma zamanı. Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Balık burcunda olması nedeniyle şu anda ilişkilerinize yoğun duygular hakim eş ya da sevgiliniz ile romantizmi en güzel hali ile yaşayıp yaşatmayı seçin.

İkizler Burcu

Son zamanlarda oldukça huzursuz ve baskı altında hissediyor olabilirsiniz. Sizi sınırlayan olay ve kişilere tahammülünüz azalabilir ani tepkileriniz ise iş ve ailevi konularda gerginliklere neden olabilir olabildiğinde sakin kalmaya çalışın.  Finansal konularda risk almaktan uzak durmalı iş değişikliği yeni bir iş kurma gibi düşüncelerinizi gözden geçirmeden karar vermemelisiniz. Aşk hayatınızda kendinize önem verin ve mutluluğunuz için gerçekten önemli olan şeylere öncelik verin.

Yengeç Burcu

Bu ay tutulması aile iş ve özel yaşamınız ile ilgili hassasiyetinizin yükseleceğine işaret etmekte. Daha hassas kırılgan bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Ay tutulma esnasında sizleri daha derinden etkileyecek. Çok fazla endişe içinde olmamalı iş ve aile hayatınızda korkularınız yanlış bir izlenim bırakmanıza neden olsun istemiyorsanız biraz daha kontrollü olmaya odaklanmalısınız. Tutulma enerjisi ile korkularınızdan arınmaya olsun niyetleriniz. Finansal konularda kontrollü davranın ve etki altında kalarak yatırım planları içinde bulunmayın.

Aslan Burcu

Tutulma enerjisi ile iş hayatınızda dönen entrikalardan dolayı bunalmış hissedebilirsiniz, bu da işinize motive olmanızı  zorlaştırabilir. İş hayatınızda tavsiyeleri dikkate alın ve öfkeli cümleler kurmamaya özen gösterin.  Tutulma enerjisi ile iş hayatınızda daha iyi  iletişim kurmanın ve öğrenmenin yeni yollarını keşfetmeye özen gösterin. Ön yargılarınızın muhakeme yeteneğinizi gölgelemesine izin vermeyin; açık fikirli olun ve büyük resmi görün. Özel yaşamınızda ise kalbiniz aşk ve sevgi ile şifalanırken tereddütlerden uzaklaşın ve sevdiğiniz insanla her anınızı özel kılmaya çalışın.

Başak Burcu

Tutulma enerjisi ile  üstü kapalı olan bazı sorunlar yakında yüzeye çıkabilir. İş ve özel yaşamınızda geçmiş sorunların gün yüzüne çıkması çözümleri beraberinde getirebilir geçmiş şu anda  kim olduğunuzu fark etmeniz için karşınıza çıkarken korkmadan yüzleşmelere hazır olun. Kendi değerinizi ve ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçlarıyla nasıl dengelediğinizi yeniden değerlendirmek için tutulma enerjisini iyi değerlendirin.  Unutmayın ilerlemek daha iyiye erişmek için geçmişi şifalandırma döngüsündesiniz. İster maddi ister duygusal olarak hak ettiğinizi almaya hazır olun.  Sizi geride tutan her şeyi bırakın ve yenilenme ve dönüşüm fırsatını kucaklayın. Artık size hizmet etmeyenleri serbest bırakmanın zamanı geldi.

Terazi Burcu

Bu tutulma, hayatlarınızın karanlıkları üzerinize ışık tutuyor. Kaçındığınız veya henüz tam olarak kabul etmediğiniz yönlerinizi fark edecek önemseyip gelişeceksiniz. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınıza göre önceliklendirme eğilimindesiniz, bu tutulma ile önceliği kendinize verme zamanı. Bu tutulma sırasında gerçeğinizi kucaklamaya odaklanın. İlişkilerde kendinizi kaybetmeyin veya sadece başkalarını memnun etmek için olmadığınız biri olmaya çalışmayın. Bunu yapmayı başardığınız anda aşk hayatınızda huzur ve uyum sizler ile olacak.

Akrep Burcu

Bu tutulma, maddi manevi sorunlarınızı derinlemesine inceleyerek  dönüşüm içinde olacağınıza işaret etmekte. Rehber rüyalar görebilir kararlarınızı netleştirebilirsiniz.  Anka kuşu gibi dirilişinizi kucaklamaya hazır olun bu tutulma ile. İç dünyanızı keşfetmeye zaman ayırın ve rahatsızlık duyduğunuz her şeyin üzerinde durun bitmesi gereken bitsin kalması gereken hayatınızın merkezinde yer alsın. Bu tutulma, derin bir büyüme ve yenilenme şansı sunuyor sizlere maddi manevi olarak ne istediğinize iyi karar verin.

Yay Burcu

Bu tutulma özgürlüğünüzün önemini hatırlatıyor sizlere. Arkadaşlarınız ile ilgili alanlarda sorunlar yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınız sonlanabilir. İş hayatınızda bilmediğiniz sularda yüzmeyin var olanı daha iyi hale getirmeye gayret gösterin. Bu tutulma sizler için  dönüşüm ve geleceğe yönelik taze, ilham verici bir vizyona doğru ilerlemeniz için desteklerken sizleri akılcı seçimler yapmaya çalışın.

Oğlak Burcu

Bu tutulma ile  mesleki değişiklikler söz konusu olabilir.  Nihayet beklediğiniz terfiyi, maaş artışını veya büyük çıkışı yakalama zamanlarındasınız. Ancak aksiliklerle karşılaşabilir veya karşılığını maddi manevi alamadığınız ve büyük çaba harcadığınız işinize ait olmadığınızın farkındalığına erişebilirsiniz.  İş hayatınızda önemli kararlar alacağınız bu döngüde yol arkadaşlarınızı iyi seçin. Özel yaşamınızda gerginlikler sizleri kararlar almaya yönlendirebilir karar alırken adil davranmaya özen gösterin.  Sonuç vermeyen çabalara enerji harcamaktan kaçının, sabır ve azimle kararlarınıza bağlı kalın.

Kova Burcu

Tutulma enerjisi ile isyankar tavırlar öfkeli söylemlerden uzak durmalısınız. Aksi halde iş hayatınızda büyük sorunlar ve yasal yaptırımlar ile karşılaşmanız olası.  Keskin çıkışlar içinde olmadan önce resmi göz önünde bulundurun ve yeni fikirleri, inançları ve bakış açılarını önemseyin ve ön yargı ile kararlar almamaya özen gösterin. Evrenin sizi yönlendirdiği bu yeni döngüde eski düşünce kalıplarınızı dönüştürmeye olsun gayretleriniz. Özel yaşamınızda ise küçük krizleri büyütmemeye özen gösterin.

Balık Burcu

Bu tutulma, başkalarına kendinizden ne kadar çok şey verme eğiliminde olduğunuzun farkına vardıracak sizleri. Bu tutulma pek çok konuda  sarsarak uyandıracak sizleri. İş hayatınızda dikkatli olun ve dolduruşa gelerek hareket etmeyin.  Geçmişteki yaralar ve paylaşılan deneyimlerle ilgili gerçekler yeniden su yüzüne çıkabilir, bu da büyüme ve yenilenme için bir fırsat sizler için.  Fedakarlık , sağlıklı ilişkileri sürdürmek için gereklidir, ancak her zaman  fedakarlığı yapan kişi siz olmamalısınız. Çevrenizdeki insanların yanı sıra kendi refahınıza ve ihtiyaçlarınıza öncelik vermeli emeklerinizin size fayda sağlaması gereken bu dönemde daha akılcı kararlar almaya gayret etmelisiniz.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık