Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2022'de Kripto Paralar ve Finansal Astrolojik Tüyolar

1. Ethereum Bitcoin'i Geçebilir

Ethereum ikinci en büyük kripto para birimidir ve kazanımları Bitcoin'i geride bırakmıştır. Mevcut yörüngeler devam ederse, Ethereum 2022'de en değerli kripto para birimi olarak Bitcoin'i  geçebilir. Bu, Ethereum'u sadece Bitcoin'e sahip olmaktan öte kripto portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için ilginç bir seçim haline getirebilir.

Ethereum'a Yatırım Yapmalı mısınız?
Eter'e (ve dolayısıyla Ethereum'a) yatırım yapmaya karar verirseniz, önce kendinize neden yatırım yaptığınızı sormalısınız. Madeni paranın fiyatı geçen yıl önemli ölçüde artmasına rağmen, son derece değişken olabilir. Bu nedenle, yalnızca fiyatın yükseleceğini umarak ether satın alırsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

2.  Kriptolar Ödeme Kaynağı Olarak Daha Fazla Kabul Edilebilir
Kripto para birimine karşı en büyük  vakalarından biri, geleneksel para birimleri için geçerli bir ikame olarak kabul edilmemesidir. Bu senaryo gerçekleşirse, birçok kripto para birimi gerçekten değersiz hale gelebilir. Ancak 2021'de bunun tam tersi oluyor ve bu eğilimin 2022'ye kadar devam etmesi muhtemel görünüyor.

Gittikçe daha fazla işletme, Bitcoin gibi kripto para birimini yasal  olarak kabul etmeye başladıkça, kriptoların hem uygulanabilirliği hem de değeri muhtemelen artacaktır.

3. Daha Fazla Ülke Kriptoyu Yasal Para Birimi Olarak Kabul Edebilir

Eylül 2021'de El Salvador, Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. Kripto borsası devi BitMEX'in CEO'su Alexander Höptner, 2022'de beş veya daha fazla ülkenin davayı takip edip kriptoyu yasal para birimi olarak kabul edebileceğini düşünüyor.


4. Merkez Bankaları Kendi Dijital Paralarını Çıkarabilir
Çin, merkez bankası tarafından verilen kendi dijital para birimini benimseme konusunda ülkeler arasındaki baskıya öncülük ediyor. Mevcut kripto para birimlerinden kaynaklanan tehditleri savuşturmak amacıyla, diğer birçok ülke de kendi dijital para birimlerini yaratmaya çalışıyor.

Ülkeler, kendi dijital para birimlerini yöneterek ve kontrol ederek, mevcut kripto para birimlerinin düzensiz, merkezi olmayan yapısından kaçınabilir.

5. Hem Yatırımcılar hem de Şirketler Kripto Tahsislerini Artırabilir
Kripto para birimi daha yaygın hale geldikçe, hem bireysel yatırımcıların hem de şirketlerin portföylerinde daha düzenli bir şekilde benimseniyor. Bazı finansal danışmanlar artık birkaç puanlık kripto para birimi tahsisi öneriyor ve daha fazla şirket kriptolara ve dijital varlıklara nakit tahsis ediyor.

Bu tür tahsis değişiklikleri kendi ivmelerini kazanma eğilimindedir, bu da 2022'de kripto para birimlerine giderek daha fazla  yatırımın yapılması  anlamına geliyor.

6. Pek Çok Kripto Değersiz Olabilir
Kripto para biriminin kabulüne yönelik genel eğilimler artıyor gibi görünse de, hepsi endüstride bir yer için rekabet eden binlerce kripto ile, çoğu olmasa da bazılarının tüm değerlerini kaybetmesi kaçınılmazdır. Endüstri lideri Bitcoin'in hala ona karşı sıraya girmiş birçok büyük yatırımcısı var ve bu da Bitcoin'in değerinin eninde sonunda 0 dolar olacağını gösteriyor.En büyük ve en iyi bilinen kripto para birimi devrilirse, neredeyse o kadar kullanışlı veya kabul edilmeyen binlerce daha küçük kripto için fazla destek olmayacaktır.

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR! 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık