Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2019 İletişimin Gezegeni Merkür Gerileme Tarihleri Ve Burçlara Genel Etkileri

2019 yılında Merkür’ün gerilemede olduğu üç dönem;

  • 5 Mart - 28 Mart (Balık burcunda)
  • 8 Temmuz (Aslan burcunda) - 1 Ağustos (Yengeç burcunda)
  • 31 Ekim - 20 Kasım (Akrep burcunda)

Gezegenlerin geri dönüşümü hakkında konuştuğumuzda, onların görünürdeki yani yeryüzünden izlenilebilen ters hareketlerinden (jeo-perspektif bir perspektiften) bahsediyoruz.
Bu, gezegenlerin Güneş'in etrafında farklı hızlarla dönmesinden ve bu farklı hızlarla dünyanın da kendi hızında dönmesinin birleşmesiyle bu şekilde algılanır.

Merkür  Gerilemede  2019

Belirli aralıklarla, Dünya'dan izlenildiğinde, bazı gezegenler dönme, yavaşlama ya da dönüş yönünü değiştiriyor gibi görünmektedir - ilgili sürecin öncesi ,  gerçekleştiği süre boyunca  ve sonrasında hepimizi etkileyecek olan yönler vardır.

Gerilemede ki  bir gezegen, önceden belirlenmiş olayları , geçmişten gelen çözülmemiş sorunları, yanlış eylemleri, yaşamın bazı alanlarında ki tıkanıklıkları, hüsranları, beklenmedik değişiklikleri  vurgulayabilir.

Unutmayalım ki Merkür “manevi rehber” dir ve gerileme döneminde bize ruhumuzun yolunu gösterebilir.

Merkür'ün başlıca etkisi  aslan , kova, boğa ve akrep gibi sabit yıldızlar üzerine olsa da ,aynı zamanda başak ve ikizlerin  üzerinde de olacaktır sebebi ise bu iki burcun yönetici gezegeni olmasıdır. 


Günlük hayatımızda Merkür iletişim, ticaret, eğitim ve ulaşım ile bağlantılıdır. 
Bu alanda çalışan yada ilgilenen kişilerin ilgisini yönetir: yazarlar, tüccarlar, profesörler, gazeteciler, gezginler, sürücüler, postacılar, hırsızlar, spekülatörler.

Merkür gerileme hareket halindeyken, insanlar arasındaki iletişimin bozulduğunu, transferlerde tıkanıklıkların ve gecikmelerin meydana geldiğini,  İnternet bağlantılarının  çalışmadığını ve bu dönemde , yanlış kararlar almaya  daha yatkın olduğunu fark edeceğiz. Bu dönem kendimizi yanlış ifade ettiğimiz , başkalarını yanlış anladığımız .İş hayatımızda zihinsel ve iletişimsel kaynaklı ; örneğin bir e mailin ulaşmaması , bağlantı hatası yada telefonumuzu kaybetme gibi tersliklerin yaşanması sonucu başarısızlıkların oluştuğu ve çalışma ortamında  gergin ilişkiler yaşandığı bir dönem.

Genel olarak konuşmak gerekirse, ikizler ve başak burçlarında doğan ya da yükseleni bunlardan biri olanların, Merkür'ün himayesi altında olduğunu düşünürsek, etkilenmeye daha fazla eğilimlidirler.

Merkür’ün hızına ve gerilemenin gerçekleştiği  burca bağlı olarak, etkileri  daha güçlü , baskın  ya da  fark edilmeyecek şekilde olabilir.

Merkür'ün yeniden yapılanması sırasında doğanlar konuşmakta zorluklar ya da gecikmeler yaşayabilir, utangaç olabilirler ya da kendilerini ifade edemeyecek gibi hissedebilirler. Bu dönemde doğanlar daha analitik ya da daha içseldirler.

Merkür’ün gerilemesi ,  bir çok sanatçının, yazarın, müzisyenin ya da önde gelen düşünürlerin haritalarında ; büyük konsantrasyon ,yaratma gücüne, yeni fikir ve tutumlara olan geçirgenliklerini gösterir.
Bazı astrologların (hatalı) görüşlerinin aksine, Merkür gerilemesi hatalı bir zihinsel kapasiteye dair bir ipucu değil, çoğu zaman tam tersine bir ipucudur!
Bu süreç sadece olumsuz etkilere sahip gibi görünse de sadece siyah beyaz düşünmek zorunda değiliz  bu yüzden yıldız mesajlarının  olumsuz yönlerine meyilli olmamalısınız.. Her zaman olumlu bir yan vardır ve buna odaklandığımız sürece bize  yarar sağlar.

Merkür'ün 2019 da ki gerilemesinin burçlar üzerindeki etkileri

KOÇ 

Merkür’ün geri hareketiyle birlikte Koçların inatçılığı yeterli değilmiş gibi ,  huzursuzlukları da  aşırıya kaçıyor ve bu duygu durumları, onların için sıradan günlük bir hal alıyor.

BOĞA

Merkür’ün gerilemesi boğaların iletişim becerilerini olumsuz şekilde etkileyerek kendilerini istedikleri gibi ifade etmelerini engeller. Bu da özel hayatlarında ve ofis hayatlarında büyük gerginliklere ve huzursuzluklara neden olur.

Bu dönem,  önemli konularda değişiklik yapmak  veya kararlar almak için iyi bir zaman değildir.

Ancak, aşırıya kaçmayacak şekilde finansal kazanımlara yönelmeniz tavsiye edilebilir. 
 
İKİZLER

Merkür’ ün gerileme dönemi, sosyal gelişim, iletişim, kişisel proje geliştirme ya da sevdiklerinizle olan ilişkileri geliştirmek için faydalı bir dönemle karşı karşıya olmadığınız anlamına gelir.

Önemli kararlar almayı gerektiren stresli faaliyetlerden uzak kalmaya çalışın.

Aynı zamanda, söyledikleriniz hakkında daha dikkatli olmanız da iyi bir fikir olacaktır çünkü Merkür gerilemedeyken, ikizlerin  iletişim alanını büyük ölçüde etkilemektedir.

YENGEÇ

Yengeçlerin genelinde olan bir adım ileriye üç adım geriye hareketi şuanda tamamen geriye şeklindedir. Önemli kararlar almak ve yeni projeler başlatmak için inatçı olsalar da.
Bu, tür atılımlar için yararlı bir zaman değil, bu nedenle bu tür aktiviteleri daha yaratıcı oldukları bir döneme bırakırlarsa daha iyi olur.

ASLAN 

Merkür gerilemede olduğunda, Aslanların kafaları çok karışır etrafında olup bitenleri anlayamamaya başlarlar. Hayatta nereye gideceklerini , ne yapmaları gerektiklerini nereden başlayacaklarını bilemiyorlar.

Her şeyi daha iyi analiz etmeli ve tüm endişelerden ve problemlerden biraz daha uzak durmaya  çalışmalılar.

 

BAŞAK 

Merkür’ün gerilemede olmasından en çok sinir sisteminiz etkilenir buda profesyonel ilişkilerinize ve ofis atmosferine yansır.
İşyerinizde ki iletişiminiz hiç verimli değil , kendinizi gerektiği gibi ifade etmeyi başaramıyorsunuz, ve bu sebepten ötürü  çoğu zaman yanlış anlıyorsunuz.

TERAZİ

Merkür’ün gerilemede oluşu , terazilerin duygusal yaşamlarını ve çift ilişkilerini  etkiler.
Aileniz ve hayat arkadaşınız ile iletişiminizi değiştimek için anlaşılamayan bir eğiliminiz var , ancak önünüzdeki dönemde önemli kararlar almaktan ve bunların getireceği sonuçlardan kaçınmanız çok daha doğru olacaktır. 

AKREP 

Merkür’ün gerilemesi ile akrepler  aile ve arkadaşları ile  olan ilişkilerin sıra dışı adımlar atıyor. Her zamankinden daha yaratıcı ve verimli olabileceğiniz bu dönem evinizi yeniden dekore etmek için iyi bir zaman .

YAY 

Merkürün gerileme hareketleriyle birlikte yaylar zor zamanlar geçirmeye başlar.Bu dönemde yayların gerginlik  ve sinirlilik durumları önemli ölçüde artar.

Aile içinde  ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerde yaşanabilecek anlaşmazlıklar  biraz siyasi davranılması halinde kolayca çözümlenebilir.

OĞLAK 

Merkür’ün gerilemeyesiyle birlikte en şanslı burç şaşırtıcı şekilde oğlaklardır.
Bu dönem zarfında meydana gelen bir takım sorunları çözümleyebilir ve sonucu çok güzel olabilecek ortaklıklar kurabilirler.

KOVA

Hayat arkadaşınızla aranızda ki yanlış anlaşılma durumları , profesyonel ortaklıklarınızda da oluşabilir. Kendinizi anlamanızın ve düşüncelerinizi ifade etmenizin zor olduğu bu dönemde mümkün olduğunca önemli kararlar almaktan kaçınmanız daha iyi olacaktır.
Bu dönem içerisinde yeni projeler işler başlatmak iyi değildir.

BALIK

Merkür gerileme döneminde olduğunda, balıklar başkalarının görüşlerini içselleştirme eğilimindedir.Yapmaları gereken bir şey varsa bunu tek başlarına,barışçıl şekilde yapmaları gerektiğini hissediyorlar.

Eğer yapmaları gereken bir şey yoksa , kendilerini ve onları çevreleyen maneviyata yönelik meditasyon yapmak isterler.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık