Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2018 yılı Ay ve Güneş Tutulmaları Tarih ve Saatleri

Kader; yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir. Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse, Ne hayatın hakimisin, Ne de hayat karşısında çaresiz. ŞEMSİ TEBRİZİ

Tutulmalar önemlidir. İnsanlığın yazılı tarihi boyunca titizlikle gözlemlenmiş ve kayıt altına alınmıştır. Bitiş ve başlangıçlar yıkım ve yapılanmalar tutulma enerjilerinin yansımalarıdır. Yeni Ay Dolunay gökyüzünün kısa süreli olarak etkileneceğimiz olağan yansımalarıdır. Fakat tutulmaları daima dikkate almalısınız. Her Güneş ve Ay tutulmasının etkisi 6 ila 12 ay boyunca yaşamlarımızda etkisini sürdürecektir.

Güneş Tutulması: Ay, Güneş ile Dünya’nın arasına geldiği zaman ve Güneş’in ışığını kestiği zaman oluşur. Güneş tutulması daima Yeniay’dır. Güneş tutulmaları kişilerle birlikte geniş kitleler üzerinde de etkili olur, Güneş’in tutulma esnasında bizlere yansıyan hayat enerjisi zayıflar. Güneş otorite ve liderlikle ilişkilendirildiğinden bu dönemlerde yönetim- lerde zayıflama karışıklıklar ve kaoslar yaşanabilir. Geçmişe ait konuların yeniden karşımıza çıkması. Bölgesel olarak depremler kazalar yangınlar, Güneş tutulmasının yansımaları arasındadır. Güneş ve Ay tutulmaları 6 ila 12 ay boyunca birey- sel ve bölgesel olarak etkisini göstermeye devam edecektir. Bireysel olarak Güneş tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Ay Tutulması: Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima Dolunay’dır ve çoğu zaman bitişler ve tamamlanmalarla ilişkilidir. Ay tutulmalarında duygusal pat- lamalar intihar eğilimi ilişkilerde bitişler mide ile ilgili rahatsızlıklar ameliyatlarda kanamalar artabilir. Tutulmalar genel olarak beklenmedik olay ve süprizleri beraberinde getirebilir. Tutulmalar öğreticidir emeklemeden yürümek yürümeden koşmanın olmadığını öğretirler aslında bizlere. Bireysel olarak Ay tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Hazırladığımız tarihlerle , 2018 yılında gerçekleşen güneş ve ay tutulmalarının listesini takip edebilirsiniz. Tutulmalar, hayatımızdaki kalıpları kırar ve yeni bir oluşumun farkındalığın içine sokar bizleri.

Tam Ay Tutulması 31 Ocak 2018 Türkiye saati ile 16:30 itibariyle Aslan burcunda gerçekleşecek.

Kısmi Güneş Tutulması 15 Şubat 2018 Türkiye saati ile 23:52 Kova burcunda gerçekleşecek.

Kısmi Güneş Tutulması 13 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 06:01 de Yengeç burcunda gerçekleşecek.

Tam Ay Tutulması 27 - 28 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 23:22 de Kova burcunda gerçekleşecek.

Kısmi Güneş Tutulması 11 Ağustos 2018 Türkiye saati ile 12:47 ile Aslan burcunda gerçekleşecek.

31 OCAK 2018 Tam AY TUTULMASI

Tutulmaların en azından bir bölümünü gören bölgeler: Kuzey / Doğu Avrupa, Asya, Türkiye Avustralya, Kuzey / Doğu Afrika, Kuzey Amerika, Kuzey / Batı Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antartika.

15 ŞUBAT 2018 Kısmi Güneş Tutulması

Bölgeler : Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Antarktika'nın Güneyinden izlenebilecek. Türkiye’den gözlemlenemeyecek.

13 TEMMUZ 2018 - Kısmi Güneş Tutulması

Bölgeler: Güney Avustralya, Pasifik, Hint Okyanusundan izlenebilecek. Türkiye’den gözlemlenemeyecek.

27 TEMMUZ / 28 TEMMUZ 2018 Tam Ay Tutulması

Bölgeler: Avrupa'da, Asya'nın, Avustralya'nın, Afrika, Güney Amerika Kuzey Amerika, , Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antartikanın güneyi ve Türkiye.

11 AĞUSTOS 2018 Kısmi Güneş Tutulması

Bölgeler: Kuzey / Doğu Avrupa, Kuzey / Batı Asya, Kuzey Amerika, Atlantik. Türkiye’den gözlemlenemeyecek.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık