Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2017 Yılı Burç Yorumları - Pozitiflife Röportaj

Pozitif Life'da yayınlanan Tansu Karabacak ve Şenay Devi röportajı...

Astroloji Uzmanı Olmak İçin Eğitim Şart !

Astrolojiye merak uyandıran ve ilgimizin çekmesinde büyük role sahip olan,tatlı sohbeti ve cana yakınlığı ile bilinen Şenay Devi'yi daha yakından tanıyalım…

Tv ekranlarında sıkça gördüğümüz başarılı Astroloji Uzmanı Şenay Devi ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 2017 yılı burçları nasıl etkileyecek ? Kaliteli bir Astroloji Uzmanı olmak için hangi aşamalardan geçmek gerekiy0r ? Şenay Devi Kimdir ? Hepsi ve daha fazlasını röportajımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Merhabalar Şenay Hanım öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz ?

Ben Venüs’ün kızı olarak hayatı aşk ile öğrenerek paylaşarak ve gelişerek yaşıyor her doğan günle yeni başlangıçların heyecanı ile yenileniyorum. İşime,eşime,çocuğuma ve aileme duyduğum AŞK yaşamı anlamlı değerli ve özel kılıyor benim için.

Astroloji yolculuğunuz nasıl başladı ? Neden bu alanı seçtiniz ?

Kendimi bildim bileli gökyüzü beni çok etkilemiştir. Soy bağımdan gelen genetik bir miras olarak gökyüzünün derinliklerinin yol göstericiliğine olan hevesim beni bu alana yönlendirdi. Türkiye de bir Astroloji Üniversitesi’nin bulunmaması beni yurt dışında arayışlara yöneltti ve eşsiz yolculuğum başladı. Kepler College ve Dirah Akedemi’de eğitimlerimi tamamladıktan sonra Kepler College Türkçe Bölüm Başkanı olarak görevimi sürdürmekteyim. Amacım özellikle ülkemizde astrolojinin popüler kültürün bir yansıması olmadığını bu büyük sistemde 12 burç 12 tip insan olmadığını,duymak istediklerinizi değil gerçeği ortaya koyan muhteşem bir sistem ve Allah’ın bize çizmiş olduğu ruhsal planı yorumlayan bir rehber olduğunun anlaşılmasına katkıda bulunabilmek için bu yolda ilerliyorum.

Profesyonel eğitiminizi tek Türk Astrolog olarak ABD Kepler College ve Dirah Academy İnternational da tamamladınız. Bu eğitim sürecinizden bahsedebilir misiniz ?

Türkiye’de başlı başına bir Astroloji Üniversitesi ve üniversite bünyesinde bölümün olmaması mecburen beni yurt dışında arayışlara yöneltti ve doğru adreslerde eğitim alma şansını yakaladım. Türkiye’de rahmetli Hülya Koçak ve değerli öğretmenim Yücel Sügen ile başlayan süreç ABD de Dr. Gary Gomes ile başlayarak profesyonel anlamda ABD Kepler College ve Dirah Academy İnternational da Batı,Çin,Ezoterik ve Vedic Astroloji alanlarında devam etti. Vedic ”Hint Felsefesi” üzerine doktoramı tamamladım.2007 yılında www.astrodeha.com internet sitesini 2008 yılında ise Astrodeha Danışmanlık Merkezi’ni kurdum ve 2014 yılında Washington’da bulunan Kepler Collage Türkiye Bölüm Başkanı olarak Batı ve Hint Astrolojisi eğitim vermeye başladım. Fakat halen benim Ayurvedik ve Astroloji başta olmak üzere eğitimlerim devam ediyor ve önümüzde ki yıl önemli bir sınava daha hazırlanıyorum.Bilimin hangi alanı ile ilgilenirsek ilgilenelim hayat boyu eğitim devam edecektir diye düşünüyorum.

Türkiye’de ki astrologları nasıl değerlendiriyorsunuz Şenay Hanım ?

Biz bu anlamda çok özel değerlere sahibiz. ’Mekteb-i Fenni İlmi Nucm’’ adı ile ilk resmi astroloji okulu Osmanlı döneminde kurulmuştur. Müneccimbaşı Ahmed Tahir Efendi,Osman Kamil efendi,Gıyaseddin Cemşid,Ali Kuşcu, Seydi İbrahim,Hüseyin Hilmi Efendi,Mustafa Asım Bey,Bibi Müneccime,gibi birbirinden değerli müneccim ve müneccimbaşıları Dünya Astroloji Tarihi’ne geçmiş sayısız eserler bırakmıştır. Bu değerli insanların yaptıklarından feyz alarak kendimi ve kültürümüzü dünya astroloji arenasında hak ettiği yere taşımaya gayret ediyorum.Bu anlamda kültürümüzü daha yakından tanıtabilmek amacı ile kısa bir süre önce www.tilsimligomlekler.net internet sitesini okuyucularımız la buluşturabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Son kitabınızla alakalı bilgi verebilir misiniz ?

İnkilap kitap evinden Osmanlıda Astroloji adlı kitabım yeni yılda okuyucularımız ile buluşacak. Kitap el yazmaları ve çeşitli kaynaklar üzerinden yapılan araştırmalar sonucu şekillendi. Osmanlı dönemine Müneccimbaşları ; Silahtar Ağa’ya bağlı olarak görev yapan matematik ve astroloji üzerine eğitimlerini tamamladıktan sonra devlete resmi olarak hizmet veren gözlem evleri ve rasathanelerde yaptıkları incelemeler ile görevlerini yerine getiren Sadrazam tarafından Hilat giydirilerek göreve başlatılan değerli bilim insanları idi. Müneccimbaşları Birun Erani arasında yer alan Müneccimbaşlarının teşrifatta ki mevkileri ilmî rütbe ve pâyesine göre belirlenirdi. Müneccimbaşıların tayinleri ve azilleri hekimbaşlarının inhasıyla yapılırdı. Bir müneccimbaşının tayin talebini hekimbaşı şeyhülislâma sunar, şeyhülislâm sadrazama teklif eder,o da padişaha arz eder ve padişahın tasvibiyle tayin gerçekleşirdi. Saraya dışardan gelen müneccimbaşı ve hekimbaşı burada silâhdar ağaya bağlıydılar. Yeni tayin edilen ve genellikle ikinci müneccimlikten gelen müneccimbaşı ile yerine getirilen müneccim-i sânîye sadrazam huzurunda hil‘at giydirilirdi. Astrolojinin o dönemde ki adı ile İlmi Nucm ve Müneccimbaşılık işleyişinin derinlemesine ele alındığı bir baş ucu kitabı diyebilirim.

Burç yorumları neye göre şekilleniyor ? Neden burçlara inanmalıyız ?

Astroloji bir inanç sistemi değildir ! Yaşayarak öğreneceğimiz astronomiden faydalanan sosyal bir bilim dalıdır. Gezegenler sürekli hareket halindedir. Düşünün sadece ay 2.5 günde bir burç değiştirir ve ay büyüyen gelişen her şeyle ilişkilidir. Özellikle kadınlar, duygularımız,bilinçaltımız üzerinde ki etkileri çok fazladır. Diğer gezegenlerin geçişleri de gün içinde derece derece farklılıklar gösterir. Batı astrolojisine göre Tropikal Zodyak Güneş zamanlıdır. Çin Aastrolojisi Ay’saldır. Antik Çağ takvimini baz alır ve her yıl bir burcu kapsar. Hint Astrolojisi ise Sideral Zodyak’ı kullanır ve her bir sistem kendi içinde farklı teknikler ile gökyüzünün rehberliğinde kendimizi tanımamızı ; yaşamımızı doğru şekilde yönlendirmemiz gereken konularda önceliklerimizi belirlememize yol gösterir. Gelelim şimdi yorumlara ; gerçek bir astrolog bu sistemlerden birini ya da benim kullandığım gibi Batı,Çin ve Hint Astrolojisi’ni bir arada kullanarak gezegenlerin gün gün transitlerini inceleyerek ; 12 burcun 1nci, 2nci ve 3ncü dekanlarına göre günlük enerjilerini inceleyerek ; bu doğrultuda yorumlarda bulunur.Hiç astroloji bilgisi olmayan biri bile bu yorumlardan faydalanarak güneş burcuna göre astrolojinin rehberliğinden faydalanır. Bireysel doğum haritalarımız ise parmak izi gibidir. Kişinin pin kodlarını çözümleyen sağlıktan meslek hayatına ; evlilik ve ilişkilerden her konuya rehberlik eden bireysel bir çalışmadır. Pek tabi ki bireysel doğum haritası analizi günlük, haftalık ve aylık yorumlardan çok daha detaylı bir çalışmadır. İnsanların kimlikleri : alkolik mi, katil mi, sanatçı mı, bilim adamı mı, siyasetçi mi, hukukçu mu, hekim mi, astrolog mu; görsel zekası mı sayısal zekası mı kuvvetli ; hatip mi, hırsız mı, intihar eğiliminde mi, eşcinsel mi ; Kadının erkekte aradığı özellikler neler ? Burçlarının özelliklerine göre erkekler kadınından neleri bekler ? Hangileri ve hepsi Doğum Haritası’nda gizlidir. Şimdi gelelim sözün özüne ; her zaman söylediğim gibi dünyanın pek ülkesinde bulunan benimde öğretim üyesi olduğum Kepler College “ https://www.kepler.edu/home/index.php/about/who-we-are/instructors/552-yangel-senay ”gibi Astroloji Üniversiteleri’nde eğitimini tamamlamış hiç kimsenin, insanlığın yazılı tarihinden öncesine dayanan astrolojinin muhteşem sistemi için yalan yanlış bilgileri ile kendi çıkarları doğrultusunda insanları yanlış bilgilendirme hakkı yoktur. Astroloji severlere tavsiyem sapla samanı birbirinden ayırt etmeli yapılan yorum ve çalışmalarla kişileri değerlendirip zihninizi bulandıracak insanları ayırt edebilmelisiniz.

Aşk ve ilişkiler üzerine neler düşünüyorsunuz Şenay Hanım ? Bu konuda ne kadar bilinçliyiz …

Aşktroloji adlı kitabımda ki girişle cevap vermek istiyorum izniniz ile. Her birimizin farklı farklı anlamlar yüklediği kelimelerin çoğu kez yetersiz kaldığı kimi zaman sözlerimizle kimi zaman davranışlarımızla yansıtabildiğimiz yansıtamadığımız ruhumuzda fırtınalar koparan o eşsiz duygu hayatın anlamı zenginliği Aşk !.. Leyla ile Mecnun’u Şirin ile Ferhat’ı daha bilinmeyen niceleri. Venüs ile Mars’ın bitmek bilmeyen tutkusu sevdası ve doğum haritalarımızda bizlere yansımaları kalplerimizi heyecan ateşi ile coşturan küstüren o güçlü ve özel duygu. Şimdilerde aşk anlamını da kıymetini de geçmiş dönemlere göre fazlasıyla yitirmiş durumda. Tahammülsüzlüklerimiz , egolarımız ve yönetme isteğimiz emekle tutkuyla heyecanla bazen gözyaşı ile beslenen o yüce duyguyu maalesef ki alt etmekte. Peki bu böyle nereye kadar sürüp gidebilir birbirimizi tanımadan tamamlamadan aşk hak ettiği değeri görür mü ? Ne diyor yine aşk için Şems-i Tebrizi ‘Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin ! ” Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin…

2017 yılına sayılı günler kala neler düşünüyorsunuz ? Genel olarak burçlar hakkında bilgi verebilir misiniz yeni yılda bizi neler bekliyor ?

2017 Burç Yorumları ve Burç Özellikleri

KOÇ : Zorlu geçen bir yılın ardından hayatınızı yeniden yapılandırabileceğiniz bir yıl karşılıyor sizleri. Yüksek öğrenim eğitsel konular gündeminizde yer alabilir yarım kalan eğitim hayatınıza geri dönebilir bu konularla ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Meslek hayatınızda Yeni bir alana yönelebilir başarı çıtanızı yükseltebilirsiniz.. Kırgınlıkları olumsuzlukları arkanızda bırakıyor ve istikrarlı ilişkilerinizle güçleniyorsunuz.

Koç 2017 Sağlık : Genel anlamda 2017 sağlığınız için oldukça iyi etkilere sahip. Ruh ve beden sağlığınızı güçlendirmek için yoga meditasyon gibi kişisel gelişimle ilgili konulara yönelebilir başarılı sonuçlarla kendinizi baştan aşağıya yenileyebilirsiniz. Şubat ve Mart aylarında geçmişte geçirdiğiniz bir rahatsızlık söz konusu ise bu aylarda dikkatli olmalı mutlaka uzman bir doktora giderek ihmalkar hareket etmemelisiniz.

Koç 2017 Aşk : Yılın ilk yarısında aşk hayatınızda oldukça karışık etkiler söz konusu geçmişte kalan yarım bir aşk hikayesi yılın ilk aylarında karşınıza çıkabilir ve bir anda evliliğe giden yolda ilk adımı atabilirsiniz. İlişkisi devam edenler ise aşırı şüphe kıskançlık ve inat duygunuzu kontrol altına almalı ve ilişkinizi güçlendirme çabası içinde olmalısınız. Yılın 2nci yarısında ise sorunlu bir evlilik ya da uzun süredir devam eden yorucu tek taraflı fedakarlığa dayanan ilişkilerinizi sonlandırabilirsiniz.

Koç 2017 Kariyer : Bu yıl Finansal olarak kazancınızda sürekliliğin olması yılın 2nci yarısında karlı yatırımlar yapabilirsiniz. Özelikle gayrimenkule yapılacak yatırım sizler için oldukça karlı sonuçları beraberinde getirecektir. Hayalini kurduğunuz evi bu sene içinde alabilirsiniz.

Koç 2017 Eğitim : Eğimle ilgili konularda görev alan Koçlar için oldukça şanslı etkilerle dolu bir yıl. Eğitim hayatı devam eden öğrenci Koçlar ise yurt dışı ile bağlantılı şanslar söz konusu öğrenme gücünüz ve konsantrasyonunuz oldukça yüksek kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın yeter gerisi kendisinden gelecektir.

 

BOĞA : 2015 yılından bu yana başlattığınız her işinizi tamamlayacağınız ilerlemeler kaydederek istikrarı yakalayacağınız enerjiler ile dolu bir yıl 2017. Finansal konularda iş birlikleri ortaklıklar yurt dışı ile ilgili iş ve eğitim hayatınızda yaşanacak gelişmeler meslek hayatınızda hayallerinizi gerçeğe çevirebilecek güçte. Gücünüzün farkına varın ve size güç katanlarla ortak kararlar alarak istikrara doğru yürüyün. göre, Yılın ilk yarısında iş hayatınızda temponuz artacak iş birliklerine açık olun ve hiç bir şeyin sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermemelisiniz.

Boğa 2017 Sağlık : Yılın ilk 2 ayı sağlığınıza dikkat etmelisiniz bağışıklık sisteminizin zayıf düşeceği enerjiler söz konusu. Spor yapmaya başlamalı ve kendi değerinizin farkına sağlığınızı kaybetmeden varmalısınız.

Boğa 2017 Aşk : Bekar Boğa’lar yılın ilk yarısı size aşkı öğretecek özel insanla bir araya gelebilir aşk dolu bir beraberliğe merhaba diyebilirsiniz. Evli Boğa’lar eşinizle ilişkinizde aşk güven ve sevginin gücü sizleri birbirinize daha yakın hale getirirken maddi manevi güçlenmeyi de beraberinde getirecek.

Boğa 2017 Kariyer : Yaptığınız işte itibarınızda kazançlarınızda her geçen gün daha da artacak. Yeni fikir ve oluşumları akıllıca değerlendirmeli şansınızı başarıya çevirmek için cesaretinizi de bilginizi de konuşturmalısınız. Mali konularda geçen yılın ardından birikimler yaparak refah düzeyinizi arttıracağınız enerjiler ile karşı karşıyasınız.

Boğa 2017 Eğitim : Yılın ilk yarısında kendinizi geliştirebileceğiniz her türlü imkanla karşılaşabilirsiniz hızlı düşünüp hızlı kararlar vermelisiniz. Yurt dışı ile ilgili eğitim planlarınız varsa başvurularınızı yapmakta tereddüt etmemelisiniz.

 

İKİZLER : Geçmişin gölgesini geçtiğimiz yılla birlikte arkanızda bırakıp yenileneceğiniz bir yıl karşılıyor sizleri. Çıkar amaçlı ilişkiler kendiniz ile yaptığınız yüzleşmelerin farkındalığı ile iş ve özel yaşamınızda size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirecek hayatınıza yeni bir yön verebileceksiniz.

İkizler 2017 Sağlık : Uzun süredir mücadele ettiğiniz bir sağlık sorununuz varsa şifa sizler ile. Yılın ilk 3 ayı Üst solunum yolları ile ilgili sorunları olan İkizler sizlerde bu süreç içinde tıbbi yardım aldığınız takdirde yılın ikinci yarısını sağlıkla karşılayabileceksiniz.

İkizler 2017 Aşk : Yılın ilk yarısı aşk hayatınız oldukça karışık olabilir. Aynı anda birden fazla kişinin duygusal yakınlığı doğru seçim yapmanıza engel olabilir. Sizlere tavsiyem acele kararlar vermemeli duygularınızın net olduğundan emin olmalısınız. Mart ayı ile birlikte kararlarınız netleşecek ve kalbiniz sizi doğru insana yönlendirecek Mayıs ayından itibaren evliliğe giden yolda ilk adımı atacağınız konular deneyimleyebilirsiniz. Evli İkizler içinde yılın ilk 4 ayı zorlayıcı enerjiler söz konusu olsa da dengeler yerli yerine oturmaya başlıyor.

İkizler 2017 Kariyer : Yılın ilk yarısı enerjinizi tam anlamı ile işinize vermeli ve mücadele etmekten korkmadan hareket etmelisiniz. Yılın ilk yarısın mali konularda çok olumlu sizler için. Özellikle kısa süre içinde değerine değer katacak yatırımları yıl içinde gerçekleştirebilirsiniz.

İkizler 2017 Eğitim : Yılın ilk 3 ayı tüm dikkatinizi eğitiminize verip amaçlarınızı belirlediğiniz takdirde başarılı olmamanız için hiç bir sebep yok önünüzde. Yılın ikinci yarısında ise ailevi sorunların içinde yer alıp derslerinizi ihmal etmemeye özen göstermelisiniz. Birinci önceliğinizi eğitim hayatınıza vererek hareket etmelisiniz.

 

YENGEÇ : Yaşamınızı tepeden tırnağa yenilemek için kararlar almalı yaşam merkezinizi sevgi saygı ve size değer veren kişilerle doldurmalısınız . Gökyüzü sizleri son senelerde oldukça yoğun bir dizi sınavdan geçirdi şimdi ise yaptıklarınız ve size yapılanlardan aldığınız dersleri yaşama yansıtma süreci başlıyor. Bu sürecin farkındalığı iş hayatınızda da aile hayatınız da da sizlerin kararları ile betimlenecek.

Yengeç 2017 Sağlık : Yılın ilk 3 ayı hava yolu ile bulaşan rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Özellikle kulaklarınızla ilgili işitme ağrı gibi konular söz konusu olabilir. Bunun dışında ciddi bir sağlık sorununuz olmaması için olumsuz enerjileri düşünceleri zihninizden uzaklaştırmayı başarmalısınız.

Yengeç 2017 Aşk : Aşk hayatınızda istikrarlı ve şanslı bir enerjiler söz konusu sizler için kararlı ve sahiplenen bir tutum içinde olabildiğiniz takdirde. Bekar yengeçler aşklarını evlilikle taçlandırabilir.

Yengeç 2017 Kariyer : Siz yaratıcı olumlu enerjinizi toplayıp iş hayatınızda ki yansıtmayı başardığınız anda yeni imkanlar elde etme şansına sahipsiniz. Finansal konularda bilinçli işbirlikleri ve doğru kararlar kazancınızı da arttıracak. Yılın ikinci yarısında mali gelirlerinizde ortak işlerle karlı yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Yengeç 2017 Eğitim: Bu yıl eğitim alanında ki tüm öğrenciler ve bu sektörde görev alan Yengeçler zamanı doğru değerlendirmeniz amaçlarına hızla ulaşmanızı sağlayacak etkilere sahip.

 

ASLAN : Yılın ilk aylarında ailenizle sorunlar yaşayabilir fikir ayrılıkları endişeler aile büyüklerinin sağlık sorunları ilgili olaylar deneyimleyebilirsiniz. İş hayatınızda da maddi manevi konular da duygularınız ile aklınız arasında ki uyumu kurmayı başarmanız gereken bir yıl 2017. Karanlıklar aydınlığa erişirken olumsuzlukları arkanızda bırakabilecek cesareti gösterebilmelisiniz.

Aslan 2017 Sağlık: Bu yıl stres ve yorgunluğa bağlı kalp sağlığınız ile ilgili sorunlar söz konusu olabilir. Eklemler ve omurilik bölgenizin fazlası ile hassasiyet taşıdığı bir yıldasınız.

Aslan 2017 Aşk : Aşk hayatınız sevgi üzerine kurulu kalıcı beraberliklere imza atacağınız enerjiler ile karşı karşıyasınız. Aşkta ki huzur ve uyum yaşamın her alanında başarılı istikrarlı kılacak sizleri.

Aslan 2017 Kariyer : Yılın ilk 6 ayında mücadele gerektiren durumlar söz konusu olacak rakiplerinizden gelecek hamleler ve engeller zorlanmanıza sebep olabilir bu olaylarda sizleri kendi işinizi kurmaya yönlendirebilir.

Aslan 2017 Eğitim : Yılın ilk yarısında eğitim sektöründe görev alanlar ve öğrenciler için mücadele gerektiren şartlar söz konusu olabilir. Yurt dışında okuma fırsatı kurs ve burs imkanı elde edebileceğiniz enerjiler söz konusu.

 

BAŞAK : Karanlıktan aydınlığa belirsizlikten netliğe erişeceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Aşk hayatınızda ise eş ya da sevgilinizle ilişkilerinizde önemli gelişmeler bitişler ve başlangıçlar yaşanabilir. Başkalarının etkisi altında kalmadan hareket edebilmeli kızgınlığın sevgiyi gölgelemesine izin vermemelisiniz. Tutumunuz kalbinizin verdiği mesajları dinleyerek şekillendiğinde doğru kararlar alabileceksiniz.

Başak 2017 Sağlık : Yılın ilk yarısı mide bağırsak ve diş sağlığınız ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz dikkatli olmalısınız.

Başak 2017 Aşk : Evliliğinde sorunlar yaşayan Başaklar yılın ilk 3 ayı sorunlarınızı çözüme kavuşturmak mı birbirinizin üzerinde hakimiyet kurmak için çözümsüzlüğe esir olmak mı? Kararınızı vermeli ve davranışlarınızı bu doğrultuda ortaya koyarak yanlışların önüne geçmelisiniz.

Başak 2017 Kariyer : Yılın ilk yarısı yeni bir işe girebilir iş birlikleri ve ortaklıklar ile güçlenebilirsiniz.. Yurt dışı ile ilgili gelişmeler yaşayabilir doğru yer doğru zaman ve kazançlar elde edebilirsiniz.

Başak 2017 Eğitim: Eğitim sektöründe görev alanlar ve öğrenci başaklar başarılı olacağınıza her şeyden önce siz inanmalısınız ki istikrarı yakalayabilin.

 

TERAZİ : 2017 maddi manevi iyileşme toparlanma ve başarı yılı sizler için. Maddi manevi olumlu yönde gelişmeler ile güçleneceksiniz. Zamanı doğru değerlendirmeli istemeyi bilmeli küçük olumsuzluklara takılıp kalmadan hareket etmelisiniz.

Terazi 2017 Sağlık : Yılın ilk yarısı kulak sağlığınız ve böbrekler ile ilgili konularda sorunlar yaşamanız olası..

Terazi 2017 Aşk : Bu yıl aşk anlamını da özelliklerini de bambaşka bir noktada yaşatabilir sizlere. Kalıcı beraberliklere adım atacağınız enerjiler söz konusu. Evli Teraziler içinse güven tazeleyecek enerjiler söz konusu.

Terazi 2017 Kariyer : Bu yıl başkalarından kaynaklanan hatalar yüzünden maddi zorluklar hukuki sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız. Her işinizin doğruluğunun sağlamasını yapmalısınız. Yılın ilk 4 ayına kadar yeni bir işe yönelmek için acele kararlar vermemeli anlık kararların size zarar getireceğinin bilinci ile hareket etmelisiniz.

Terazi 2017 Eğitim : Eğitim sektöründe görevli olanlar ve öğrenci Teraziler eleştirileri sizi başkaları ile kıyaslayanları bir yana bırakarak kendinize güvenerek hareket etmelisiniz.

 

AKREP : Hayatın her safhasında sınandığınız aklınızdan dahi geçmeyen ne varsa yaşadığınız her şeyi yavaş yavaş ardınızda bırakmaya başladığınız bir yıl 2017. İş ve aile hayatınızda şifreniz kararlılık. İş hayatınızda yeni bir iş imkanı elde edebilir zararlı ortaklıkları sonlandırabilirsiniz.

Akrep 2017 Sağlık : Yılın ilk ayları akciğerler ve üst solunum yollarınız ile ilgili hassasiyetler söz konusu dikkatli olmalısınız.

Akrep 2017 Aşk : Evli ve uzun süredir ilişkilerinde sorunları olan Akrepler ilişkinizi karşılıklı kararlar ile sonlandırabilirsiniz. Bekar ve ilişkisi olmayan Akrepler Mayıs ayından itibaren aşk kalbinizde yerini almaya başlıyor.

Akrep 2017 Kariyer : 2017 İş hayatınızda yurt dışı ile ilgili konularda engeller baskılar söz konusu ise yılın 3 ayı bunları kaldırabileceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Güçleniyor düştüğünüz yerden kalkıp iş hayatınıza istikrar getirmeye başlıyorsunuz. Yıl boyunca finansal konularda aile ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız ve aile içinde ortak işlerden alacak vereceklerden uzak durmalı duygularınızla değil akılcı yaklaşımlar ile kararlar almalısınız.

Akrep 2017 Eğitim : Eğitim sektöründe görevli ve öğrenci Akrepler için son derece yüksek enerjiler söz konusu kendinize hedefler koyun ve ilerleyin.

 

YAY : Gökyüzü iş ve aşk hayatınızda köklü değişimleri beraberinde getirecek sizlere. Maddi manevi elinizden kaçan engellendiğiniz değerlendiremediğini pek çok konu yıl boyunca gündeminize gelecek ve sizin çabalarınız ile yeniden şekillenerek sizlere olumlu enerjiler olarak geri dönecek. Aynı tekrarlardan kendinizi baskılamaktan vazgeçmeniz gereken bir yıl 2017.

Yay 2017 Sağlık : Sağlığınızla ilgili özellikle yılın ilk ayları alt batın ile ilgili iltihaplanmaları önemle dikkate almalısınız.

Yay 2017 Aşk : Yılın ilk aylarından itibaren özel hayatınız olumlu yönde etkilenmeye başlıyor ve kırılan dağılan kalbiniz aşkın iyileştirici gücü ile şifalanıyor. Ektiğinizi biçeceğiniz enerjiler hayatınıza yön verecek bu yıl.

Yay 2017 Kariyer : Bu yıl kendi işinizi kurabilir finansal konularda karlı ortaklıklar ile farklı alanlarda da söz sahibi olabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak gibi bir düşünceniz varsa 2017 yi iyi değerlendirmeniz gerektiğinin farkındalığı ile hareket etmelisiniz.

Yay 2017 Eğitim : Eğitim sektöründe görevli ya da öğrenci Yay’lar başkalarının baskısı ile değil kendi istekleriniz ile tercihler yapmayı başardığınız anda şeytanın bacağını kıracak ve istediğiniz noktaya gelebileceksiniz.

 

OĞLAK : Arınma uyanış ve sevginin önemini daha derinden anlayacağınız bir yıl 2017. Yönetici gezegeniniz Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği burcunuzda transite başlıyor. Hatalarınızdan acılarınızdan olgunluğa erişeceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Kutsal değerlerinizin yeniden yapılanacağı İyi ve Kötüyü birbirinden ayırt etmeyi başarıp ruhunuzda ki olumsuzlukları alt edeceğiniz bir yıldasınız. İş ve özel yaşamınızı yeniden yapılandırma fırsatını iyi değerlendirmeli gerçekçi davranarak hayatınızı yoran kişiler ile bağlarınızı koparabilme cesaretini gösterebilmelisiniz.

Oğlak 2017 Sağlık : Yılı boğaz ağrıları ve eklem sorunları ile karşılayabilir alerjiye bağlı stresler yaşayabilirsiniz.

Oğlak 2017 Aşk : Aşk sizleri tepeden tırnağa şifalandıracak sizleri. Hayatı sevmeye doğru insanla yaralanmış yüreğinizi esaretten kurtarmaya başlayabileceksiniz. Bekar Oğlaklar bu yıl evlilik kararı alabilirler.

Oğlak 2017 Kariyer : Kariyer hayatınız da kendini işinizin sahibi olabilir. Kaybettiğiniz azminizi yeniden kazarak meslek hayatınızda başarı çıtanızı yükseltebilirsiniz.

Oğlak 2017 Eğitim : Eğitim sektöründe olan ve öğrenci Oğlaklar sorunlar aşılmak içindir teslim olmak için değil! Düşüncesini benimseyerek hareket ettiğiniz takdirde her şey sizin lehinize gelişecek.

 

KOVA : Yılın ilk 3 ayı yakınlarınızdan kaynaklı maddi zararlar yaşayabilir duygularınız ve merhamet duygunuzdan dolayı zorlanabilir. Güvendiğiniz kişilerin sizi kendi çıkarları için yarı yolda bırakmalarından dolayı üzülebilirsiniz. Sizlere önerim bunu bir ders olarak görmeyi denemeniz ve sizi hak etmeyen kişiler ile ilişkilerinizi yeniden yapılandırarak sizi kendi doğrularınızdan uzaklaştıracak kişiler ile yollarınızı ayırmalı. Yeni insanlar tanımanın sizi yerinde saydığınız konulardan çıkarıp başka pencerelere bakmanızı sağlayarak başarıya erişmenize katkıda bulunacağının farkına varmalısınız. Özel yaşamınızda ise yılın ilk 2 ayı acele kararlar almamalı tek taraflı fedakarlıklardan da uzak durmalısınız. Aşk güven emek dolu ilişkiler ise kırıldığı yerden iyileşmeler yaşayacak bu yıl.

Kova 2017 Sağlık : Bu yıl boyun ve eklem ağrılarını önemsemelisiniz.

Kova 2017 Aşk : Yılın ilk 3 ayı yeni bir ilişkiye başlamak için çok fazla acele etmemelisiniz. Önceliklerinizi farklılaştıracak o özel insan mart ayından itibaren karşınıza çıkıp aşkın derinliğine sizleri çekecektir.

Kova 2017 Kariyer : Yılın ilk aylarında hukuki sorunlar yaşayabilir başkalarından kaynaklı maddi ve manevi zararlar deneyimleyebilirsiniz. Sözde arkadaşlar yüzünden risk almaktan bilmediğiniz sektörlere yatırım yapmaktan ortak olmaktan yıl boyu uzak durmalısınız.

Kova 2017 Eğitim : Eğitim sektöründe görevli olan ve öğrenci Kovalar başarı emeklerinizle şekillenecek sizler için.

 

BALIK : Bu yıl her alanda sorumluluk almalı kararlı olmalı bilginizi hayat görüşünüzü genişletecek her türlü aktivitenin içinde yer almaya çalışmalısınız. Ailevi ilişkilerinizde duyarlı olmakla birlikte kendinizi de kurban edip kişiliğinizi erozyona uğratacak hiç bir suiistimale de müsaade etmemelisiniz. Dünya bencillerin etrafında dönüp durmuyor farkına varmalı size değer katacak kişiler ile yol almaya çabalamalısınız.

Balık 2017 Sağlık : Yılın ilk günlerinden itibaren sağlıklı yaşam adına spora başlayabilir zararlı alışkanlıklarınızdan uzaklaşacak gücü kendinizde bulabilirsiniz.

Balık 2017 Aşk : Gökyüzü bu yıl aşkta heyecan verici kalıcı beraberlikleri müjdeliyor sizlere. Yeter ki güven duygunuzu geliştirip acele kararlar almamaya özen gösterin.

Balık 2017 Kariyer : Yılın ilk yarısı iş hayatınızda başarı ve kazançlar söz konusu. Başlangıçları ertelemediğiniz takdirde.

Balık 2017 Eğitim : Eğitim sektöründe yer alan ve öğrenci Balıklar çabalamadan dikkatinizi eğitsel konulara vermeden başarı çıtanızı yükseltemeyeceğinizi bilmelisiniz.

 

Kaliteli ve profesyonel bir astrolog olmak için neler yapmak gerekiyor ?

Mutlaka Astroloji Üniversiteleri’nden eğitim almak gerekli. Doktorlar Tıp Fakülteleri’nden Avukatlar Hukuk Fakültüleri’nden gerçek Astrologlar da Astroloji Üniversiteleri’nde eğitimlerini tamamlayarak mesleğe başlayabilirler. Astrolog sürekli hangi alanda uzmansa alanı ile ilgili okumaya araştırmaya devam edebilmeli.

Bir çok tv programına konuk olarak katıldınız. İlk olarak kendinizi ünlüler dünyasına nasıl fark ettettirdiniz ?

Öncelikle eğitimim ve işimi doğru yapmamdan kaynaklandığını ifade etmek isterim. Bizim insanımız sapla samanı ayırt edecek zekilikte. Bilginin doğruluğunu keşfettikleri anda gerisi geliyor.

Tüm bunların dışında nasıl birisiniz ? Günlük hayatınızda neler yaparsınız ?

Kendimi ve hayatı seven biriyim. Ailemle vakit geçirir kızımla ilgilenir eşimle Türk Kahvesi keyfinde günün değerlendirmesini yapar çalışırım dostlarımla eğlenir gezer hayatın içinde acısı ile tatlısı ile yer almaya çabalarım.. Ve son 1 yıldır en büyük tutkum boks Milli Antrenör Adem Yılmaz ile profesyonel olarak haftanın 3 günü boks dersleri alıyorum ve kısa bir süre sonra Dünya Şampiyonu Gülsüm Tatar sevgili Asena Selin Söğütlügil gibi ünlü isimler ile kadın ve çocuklara şiddete HAYIR demek için kadınların savunma sporlarında aslan gibi mücadele edebileceğini göstermek toplumumuzda bu bilinci oluşturmak için kısa bir süre sonra ringe çıkacağız. Çok okurum bilgiye aç bir yapıya sahip olduğum için araştırmacı bir ruha sahibim diyebilirim.

Sürekli olarak imaj değiştiren bir bayansınız. Marjinalliği seviyor musunuz ? Kombinleriniz ve tarzınız hakkında bilgi alabilir miyim ?

Doğum haritamda ki gezegensel enerjilerin yansıması yükselen burcumla birlikte tezahür ediyor değişikliği ve ruh halimi yansıtan enerjilerin dışa vurumunu seviyorum. Marjinal değil ama şahsına münhasır orjinal bir kişiliğim var diyebilirim Değerli kuaförüm Bülent yılmazın yeteneği ile bu saç stilimden giyimime yansıyor olmalı. Değerli tasarımcım Oktay Seven beni yansıtan birbirinden şık tasarımlar hazırlıyor bende zevkle giyiyorum.

Röportaj sonuna gelirken eklemek ve sizi takip edenlere iletmek istedikleriniz var mı Şenay Hanım ?

Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bugün ülkemizde Urfa Göbekli tepede ki tapınak tüm dünya tarihinin yönünü değiştirmiş ve Astrolojinin temeli insanlığın yazılı tarihi kadar eskiye dayandığını ortaya koymuştur. Babil MÖ 1894 yılında kurulmuş, Sümer ve Akad topraklarını kapsayan bir imparatorluktur. Babil’in merkezi bugünkü Irak’ın El Hilla Kasabası üzerinde yer almaktadır. Astroloji BABİL’de gelişmiş ve oradan da dünyaya yayılmıştır. Eski uygarlıklardan günümüze ulaşan pek çok sembol astronomik ve astrolojik çalışmalar bulunmaktadır. Babil bilimde ve astrolojide çok ilerlemiştir. Kalde çöktüğünde bilginler türlü yerlere dağılmışlar, Bir bölümü Mısır’a bir bölümü de Hindistan’a gitmişlerdir. Eski mısırlılar astrolojiyi Babillerden öğrenmişlerdir. Hindistan’da ise ilk andan itibaren Yıldız Bilimi kabul görmüş ve bu alanda gezegenlerin geçişleri Ustırlaplar ile hesaplanarak çok derin ve başarılı çalışmalar yapılmıştır. Astrolojiden yararlanarak siyaset kuraklık ve depremler doğal afetler gibi pek çok konuda insanlığa rehberlik etmişlerdir. Mezapotamya’da başlayan bu akım daha sonra Yunan ve Roma Çin İmparatorluğu’ nu etkisi altına almış ve kısa süre içinde tüm Avrupa tarafından benimsenmiştir. Astroloji Fen Bilimleri olan Astronomi’den faydalanan tüm dünyada üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimleri verilen sosyal bir ‘’BİLİM’’ dalıdır. Hala eski Osmanlı sisteminde ki pek çok kurum ve uygulamayı benimseyen ABD ayrıca Başkanın Danışmanı olarak astrolojiyi de kullanmaktadır. Astroloji sadece insanların mutluluğu için ortaya çıkmamıştır. Eski Horary (Gökyüzü Zamanı Astrolojisi) çağında en fazla devletlerin selameti için kullanılmıştır. 14. yüzyıl başlarında başlayıp 18. yüzyıl sonuna kadar Osmanlı Dönemi’nde bulunan Müneccimbaşı sisteminin önemini yeniden hatırlatabilmek ve dönemin padişahları tarafından devlet ve kendi yaşamlarında önemli kararlar alınırken danıştıkları bu etkili sistemin derinliğini sizlerle paylaşabilmek için gökyüzünün rehberliğinde astroloji eğitimi almak isteyenler de Kepler College de ‘’https://www.kepler.edu/home/index.php/about/who-we-are/instructors/552-yangel-senay’’ Türkçe eğitim programımızda bu eşsiz yolculuğa katılabilirler. Temel olarak Astroloji Yüce Allah’ın bizlere çizmiş olduğu hayat planını yorumlayan yol gösterici bir rehberdir. Kişilerin doğum haritalarında ki astronomi verilerini astrolojik olarak hesaplar ve benzerlik yasasını baz alarak uyarılarda bulunur. Örneğin hava durumunu belirlemek için kullanılan METEOROLOJİ kendi sistemine göre bugün hava yağışlı olacak uyarısını yapar kişi ister uyarıyı dikkate alır şemsiyesini yanına alır ve ıslanmaz. İsterse dikkate almaz ve ıslanır. Seçimler daima kişilere aittir.,
Sevgi Barış Huzur ve Güven dolu bir yıl olsun 2017

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun…

Şenay Hanım Astroloji yolculuğunuza bizi de dahil edip açıklamalarda bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. Çok bilgilendirici bir röportajdı.

Röportaj: Tansu KARABACAK

Röportaj linki: pozitiflife.com/2017-yili-burclari-nasil-etkiliyor/

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık