Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

12 - 18 Aralık Haftalık Burç Yorumları

KOÇ

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Sen cevapları ezberliyorsun ama hayat asla aynı soruyu tekrarlamaz.”

OSHO

Hafta boyunca iletişime önem vermeli, fikir alışverişleri yapmalı ve kendi fikirlerinize saplanıp kalmadan; yenilikçi yaklaşımlar sergilemelisiniz. Bunu yapmayı başardığınız anda içinizde biriken öfkeden uzaklaşacak; yeni bir bakış açısı kazanabilmenin olumlu yansımalarını, iş ve özel yaşamanızda yakalayacaksınız. Sağlık sorunları olan Koç’lar, bu hafta boyunca enerjiniz yükselecek; olumsuz, size zarar veren alışkanlık ve davranışlarınızdan uzaklaşarak; yaşam şekliniz de belli ölçüde değişiklikler yapabileceksiniz. Finansal konularda verilen sözler yerine gelmeyebilir; ödemelerde aksaklıklar yaşanabilir. Olayları fazla üstelemeden, ama kontrolü de bırakmadan hareket edin. Özel yaşamınızda geçmişle ilgili konular gündeme gelebilir; buna bağlı olarak eş ya da sevgilinizle sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Sizlere tavsiyem öfkenizi kontrol edin ve karşınızda ki kişinin düşüncelerine, duygularına önem vererek; geçmişten aldığınız dersleri, bugüne uygulayarak hareket edin.

BOĞA

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Başkalarını bilen kimse bilgili, Kendini bilen kimse bilgedir.”

Lao Tzu

Gökyüzü hafta boyunca olumlu enerjisi ile kuşatıyor sizleri. İş ve özel yaşamınızda yorucu enerjilerin arkanızda kalması ile rahatlayacak; kendinize daha fazla güvenecek ve sahip olduğunuz yeteneklerinizi, ustalıkla ortaya koyacağınız imkanlarla karşı karşıya kalacaksınız. Özellikle iş hayatınızda haksız eleştiriler, engellerle uzunca bir dönem sizi yoran, zorlayan kişi ve olaylarla ilgili gelişmelerle, her zorluktan sonra bir kolaylık olduğunu deneyimleyecek ve var olan şartlarınızı çok daha iyi hale getirecek fırsatlarla karşılaşacaksınız. İnançlarınıza, yeteneklerinize güvenin ve ilerleyin. Hedefiniz yıldızlar olsun siz yaklaştıkça uzaklaşan. Kendi kendinizi yenileyeceğiniz; kaygılarınızı alt edip sevgiyle yüceleceğiniz güçlü bir haftadasınız. Özel yaşamınızda da eş ya da sevgilinizden gelecek güzel haberler ilişkinizi daha da heyecanlı ve keyifli bir hale getirebilir. Paylaşımların sevgiyle artacağı, romantik bir süreç sizleri karşılamakta. Bekar Boğa’lar sizlerde beklemediğiniz aşk itirafları ile karşılaşabilirsiniz.

İKİZLER

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Kendi deneyimine dayalı olmayan her şeyi sadece bir varsayım olarak kabul et.”

OSHO

Gökyüzü, iş hayatınızda yeni başlangıçlar ve yatırımlar için önceden deneyimlemediğiniz bir konu da, girişimde bulunmadan önce, her türlü ayrıntıya önem vermeniz ve acele etmemeniz için uyarıyor sizleri. Başkalarının önerileri sizi yanıltabilir; dikkatli davranın. 14 Aralıkta burcunuzda gerçekleşecek Dolunay başarı çıtanızı yükseltmek için tüm enerjinizi ortaya koymalı; bireysel düşünmenin yanında iş birlikçi davranışlar içinde de olmanız için güçlendirecek sizleri. Yaratıcılık gerektiren bir meslek sahibiyseniz; bu dönem sizin için biçilmiş kaftan; sahne sizin; olabildiğince ön planda olun ve kazanın. Bu süre içinde iş ve eğitim hayatınızda seyahatler, eğitim programları içinde yer almak için ekstra çaba sarf etmekten geri kalmayın. Özel yaşamınızda ise son derece şanslı etkiler söz konusu. Yeni bir ilişkiye adım atabilir var olan ilişkinizi resmiyete taşıyabilirsiniz.

YENGEÇ

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Düştüğünde Yanında Olan Değil, Kalkman İçin El Uzatan Dosttur. Unutma, Kötü Günde Katkısı Olmayanın İyi Günde Hissesi Yoktur.”

Dostoyevski

Başkaları ile değil kendinizle yarışmanız gereken bir haftadasınız. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız; başkalarına kızmaktan vazgeçin; siz daha iyilerini yapmaya odaklanın ve kendinizi hiç kimseyle kıyaslamayın ve kıyaslatmayın! Siz özel ve değerlisiniz. Öncelikle bunun farkına varmalı ve düşüncelerinizi kaos ve karmaşadan temizleyerek; “Neler yapmalıyım? Neler istiyorum? İsteklerime ulaşmak için mücadele etmeye hazır mıyım?” sorularının cevaplarını kendinize verdikten sonra hareke geçin. Ailevi konularda yaşanan sorunları aşabileceğiniz bir haftadasınız. Maddi manevi hassasiyetleriniz fazlası ile yüksek. Herkes hayata sizin gözünüzden bakabilseydi eğer, sizden farkı kalmazdı diğerlerinin; ya da siz başkalaşır, özünüzden uzaklaşırdınız. Bu kavramı anlayarak ayırt ederek herkesi olduğu gibi kabul edin ve yaşadıklarınızı haklılığınızı tartışarak ortaya koymak yerine; hareket ve davranışlarınızla sadece SİZ olun. Özel yaşamınızda eşinizin iş hayatında yaşanacak bir durum her ikinize de yeni fırsatları beraberinde getirebilir. Yaşama ve size sunduklarına olumlu bakarsanız, kaçırdığınız ayrıntıları yakalar ve fırsatları zamanında değerlendirirsiniz.

ASLAN

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Aşk özgürlük verir. Eğer özgürlük ve aşka sahip olursan başka şeye ihtiyacın kalmaz. Elde etmişsindir. Sana yaşam işte bunun için verildi.”

OSHO

Gökyüzü iş hayatınızda yaşanacak gerginliklere karşı dikkatli davranmanız, fevri olmamanız için uyarıyor sizleri. Otorite konumunda ki kişilere yapacağınız çıkışlar, işinizden olmanıza neden olabilir. Sakin olmalı ve başarı merdiveninde hızla ilerlemenin kolay olmadığını bilerek hareket etmeli; özellikle sözlerinizi dikkatle seçmelisiniz. Sizlere tavsiyem kendinizle baş başa kalın; meditasyon yapın; dua edin; öfkenizi, hırsınızı kontrol altına alın ve rahatlayın; böylelikle tepkilerinizi kontrol altına alır; kendinizi her konuda haklı görmekten de uzaklaşarak; sakinlikle kararlar alır; pozitif yaklaşımlarınızla takdir toplarsınız. Finansal konularda arkadaşlarınız aracılığı ile keyifli gelişmeler yaşayabilir; elinizde ki birikimi karlı bir yatırıma çevirebilirsiniz. Özel yaşamınızda ise birlikte olduğunuz insanın gizemli tavırları sizi kuşkulu bir ruh haline sokabilir; zihninizde farklı kurgular oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak yerine, iletişime önem vermeli; rahatsızlıklarınızı, beklentilerinizi açıkça ifade etmelisiniz. Sizi kızdırmak isterken, ilişkinizi sarsacak davranışları da yapmaması gerektiği olgusunu anlamasını sağlarsınız. İletişime önem verin ve aşkın özgürlüğünü, güzelliğini doyasıya yaşamaya bakın.

BAŞAK

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “En karanlık günlerde bile umut bulur, aydınlık günleri düşünürüm, Ben evreni yargılamam.”

Dalai Lama

Duygusal konuların fazlası ile önem kazanacağı bir haftadasınız. Ne istediğinizin bilinci ile hareket etmeli; başkalarının etkisi altında kalmadan, kalbinizin sesini duyarak; duygularınızı netleştirmelisiniz. Kimsenin sizi bir tercih yapmak zorunda bırakmasına izin vermeden; kalbinizin götürdüğü yola ilerlemelisiniz ki; Gerçek mutluluğu yakalayabilin. İş hayatınızda da önemli görüşmeler, toplantılarla temponuz artabilir; emin olun yorulduğunuza fazlası ile değecektir. Terfi alabilir; daha iyi finansal ve manevi şartlara kavuşabilirsiniz. Evli Başak’lar sizlerde hafta boyunca eş ve evliliğinizle ilgili kararlarınızı gözden geçirmeli; ani kararlar verme eğiliminde olmadan; yaşadığınızı ve yaşattıklarınızı sorgulamalı; hatalarınızı kabullenerek, iyileştirme yönünde bir adım atacak cesareti göstermelisiniz.

TERAZİ

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Kalp kör olduktan sonra, gözlerin görmesinde hiçbir fayda yoktur.”

Hz. Ali

Gökyüzü bu hafta arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili konulara dikkat çekmekte. Arkadaşlarınızın yanlış yönlendirmeleri sonucunda, maddi manevi zararlar görebilir; Yanında yer aldığınız arkadaşlarınızın, sizi bir başınıza bırakmaları karşısında, büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Dikkatli ve duyarlı olun! Özellikle iş hayatınızda olup biten her şeyi herkesle paylaşmamalı ve insanların sizin kadar dürüst olamayacağını aklınızdan çıkarmadan hareket etmelisiniz. Aksi halde birden fazla kişinin tepkisini alabilir; “Yumurtamı tavuktan çıktı? Tavuk mu yumurtadan çıktı?” misali işin içinden çıkamayabilirsiniz. Özel yaşamınızda kıskançlığa bağlı sorunlar söz konusu olabilir. İlişkisi olmayan Terazi’ler, bu hafta hızla başlayan; hızla biten ilişkilerde, kırılan bir kalbin sahibi olmak istemiyorsanız, duygularınızdan çok, aklınızla hareket edin.

AKREP

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Zeka elde edilen bir şey değildir, o doğuştandır, o öze aittir, o hayatın yapıtaşıdır.”

OSHO

Gökyüzü bu hafta boyunca iş ve eğitim hayatınızda yaşanacak olumlu gelişmeler sayesinde, umutsuzluğu bir tarafa bırakıp; yeni heyecanlarla karşılaşacağınızı müjdeliyor sizlere. Gerçek dostlardan gelecek destek ve öneriler, iş ve eğitim hayatınızda yeni bir sayfayı aralayacak sizlere. Özel yaşamınızda ise, sorunlu bir ilişkinin içindeyseniz, bilin ki bu hafta yaşananlara tahammül gücünüz son derece zayıf olacak; ite kaka giden bir ilişkide yıpranmaktan, kendinizi savunmak zorunda kalmaktan; fazlası ile yorulmuş ruhunuz, biriken öfkeyi haykırmanıza neden olabilir. Buna bağlı bitişler yaşayabilirsiniz. İstediğiniz tek şey huzur ve sevgiyken; aynı sarmalda yaşanan kavgalara, dayanacak gücünüz yok. Sizlere tavsiyem; ne olursa olsun sakinliğinizi koruyun ve alacağınız kararı bu doğrultuda alarak hareket edin. Bekar Akrep’ler sizlerde yarım kalan bir aşk hikayesinin kahramanı ile tekrar karşılaşabilir ve ilk gün ki gibi aşkın gücüne kaldığınız yerden teslim olabilirsiniz.

YAY

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Bir adamın ayağına diken batınca ayağını dizi üstüne kor. İğne ucu ile diken başını arar durur, bulamazsa orasını dudağı ile ıslatır. Ayağa batan dikeni bulmak, bu derece müşkül olursa, yüreğe batan diken nicedir? Cevabını sen ver!”

Hz. Mevlana

Haftanın ilk iki günü işinizle ilgili olumsuzluklara takılıp kalmadan hareket edebilmeniz fazlası ile önem taşımakta. Bu hafta 14 Aralıkta İkizler burcunda Dolunayın gerçekleşmesi ile her zamankinden çok daha fazla enerjik cesaretli ve girişimci davranmaya yöneltecek sizleri. Bu süre içinde sportif aktivitelere yönelebilir fazla kilolarınızdan kurtulabilir ilgi duyduğunuz bir hobinize zaman ayırabilirsiniz. Evli ve ilişkisinde sorunlar yaşayan Yaylar sizlerde ilişkinizde ki sorunları büyük bir cesaretle dile getirerek tek taraflı fedakarlıkların yorgunluğunu artık kaldıramayacağınızı belirten cümlelerinizle ilişkiyi sonlandırarak yola tek başına devam etme kararı alabilirsiniz. Bekar Yay’lar sizlerde bu hafta yeni insanlar tanıyabilir ruhunuzu saracak aşk heyecanına karşı koymakta zorlanabilirsiniz.

OĞLAK

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Sevgi bir tutku değildir. Sevgi bir duygu değildir. Sevgi birisinin, bir şekilde seni tamamladığının derinden anlaşılmasıdır.”

OSHO

Haftaya uzun zaman sonra güçlü ve olumlu etkilerle başlıyorsunuz. Özellikle uzun zamandır mücadele edip başarılı olmakta zorlandığınız hemen her konuda ZAFER elde edebilirsiniz. Kendilerini çok akıllı bulup sizinle oyun oynadığını zanneden kişilere iyi bir ders verecek ve hayatınızda yeni başlangıçlara yol alacaksınız. 14 Aralıkta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek ve sizleri karşılaşabileceğiniz entrikalara karşı dikkatli olmanız için uyarıyor. Özellikle işlerinizi, mutluluğunuzu bozmak, yükselen enerjinizi örselemek isteyen geçmişte hayatınızda öyle ya da böyle yer almış kişilerin oyunları gün yüzüne çıkabilir. Kararlı olmalı ve başarınızı mutluluğunuzu bozmak isteyen insanlara iyi bir ders vermelisiniz. Bu süre içinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda; yaşadıklarınız karşısında psikolojik dengenizin bozulmaması olmalı. Bunun önüne geçmek için sevdiğiniz insanla daha fazla vakit geçirmeli, zihninizi bunaltan enerjileri sevginin gücü ile alt etmelisiniz.

KOVA

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Öfke, tutuşturulmuş bir ateş gibidir. Her kim ki öfkesine hakim olursa, onu söndürür. Ve her kim onu salıverirse, ilk yanan kendisi olur.”

Hz. Ali

Gökyüzü, hafta boyunca ağzınızdan çıkan söylemlere dikkat etmeniz için uyarıyor sizleri. “Öfkeyle kalkan zararla oturur.” Atasözünde olduğu gibi, sakin olmalı ve öfkenin size hata yaptırmasına izin vermemelisiniz. Aksi halde tavır ve davranışlarınız sonucu yaşadığınız zorlukları daha da zor bir hale getirebilirsiniz; dikkatli davranın. Dost bildiğiniz, güvendiğiniz insanların gerçek yüzleri ile karşılaşabilir; zor gününüzde sizin onlar için yaptığınız onca fedakarlığı yok sayarak hareket etmeleri karşısında; duygusal olarak yaralanabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise evli Kova’lar eşinizle finansal konular yüzünden tartışabilir; sizden gizlediği bir takım işlerini öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyem; işin aslını öğrenmeden, karşınızda ki insanı dinlemeden, hareket etmemeniz. Bekâr Kova’lar sizler içinde oldukça hareketli bir hafta; eski sevgiliniz sizden bir yardım talebinde bulunabilir ve size yakınlaşma isteği içinde olabilir; Sakın duygularınıza kapılarak size yaklaşmasına izin vermeyin. 14 Aralıkta İkizler burcunda Dolunay Yay gerçekleşecek yolculuklarda iptaller hukuksal konularda aksamalar söz konusu olabilir. Aile hayatınızda büyüklerle ilgili sorunlarla uğraşabilirsiniz.

BALIK

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: “Dışarıdan güçlü görünüyor olabilirsin, ama savaşlar içeride kazanılır.”

DİYOJEN

Gökyüzü, hafta boyunca aile büyükleri ile yaşanacak gerginliklere karşı sağduyulu davranmanız için uyarıyor sizleri. Kendi hayatınızla ilgili gerçeği yansıtmayan söylemleriniz ortaya çıkabilir ve aile büyüklerinin tepkisi ile karşılaşabilirsiniz. Tepkiye tepkiyle karşılık verirseniz işler içinden çıkılmaz bir hal alabilir. 14 Aralıkta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek ve sizleri maddi, manevi güçlü kılacak. Yapabileceklerinizin idrakine varmış olmanız; iç dünyanıza yönelerek, içinizde ki sizi en yalın halinizle ortaya koyarak, başarılı olmanızı sağlayacak bir enerji ile karşı karşıyasınız. Şimdi sahne sizin; yöneticiliğinizi, sezgilerinizi, aklınızı ortaya koyun ve kazanın. İş hayatınızda söz sahibi olabileceğiniz bu dönemi iyi değerlendirmek için elinizden geleni yapın. Eğitim hayatı devam eden Balık’lar ilk etapta adaptasyon zorluğu çekseniz de başaracağım ilkesi ile hareket ederseniz; ilerleyen zaman içinde ne kadar doğru bir karar verdiğinizin farkına varacaksınız. Özel hayatınızda ise, eş ya da sevgiliniz pişmanlıkla özürler dileyerek; sizden bir şans daha isteyebilir. Güven duygunuz zedelenmediyse bir kez daha düşünün. Bekar ve ilişkisi olmayan Balıklar sizlerde çekiciliğinizle karşı cinsin yoğun ilgisini karşılıksız bırakmayacaksınız.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık