Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

10 Mayıs 2020 Yıldızların Öğretmeni Satürn Geri Harekette

Satürn Kova geçişinin bizlere mesajı:  Dünya'nın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi. Edgar Allan

10 Mayıs'ta Satürn R 'Geri Hareketi' başlıyor.

SATÜRN: Yıldızların öğretmeni Satürn yıllara göre ‘’R’’geri harekette bulunur 4 ila 6 ay sure ile bu konumda kalır. Satürn doğum haritamızda ‘R’ hareketini hangi evde gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda Yaşamdan aldığımız dersleri değerlendirmemiz tepki ve davranışlarımızı kontrol altına almamız olgunlukla davranışlarımızı belirlememiz kontrollü olmamız gereken zamanlar geçmişte yaşanan pişmanlıklara bir yenisini daha eklemek istemiyorsak bu sürede aldığımız dersleri yaşamımıza aktarmalıyız.

Fakat bu gerilemeyi dikkate değer kılan en önemli etken, Satürn'ün Mart ayında Kova burcunda ki geçişine başlamış olması. Bu büyük bir değişiklikti ve biz bu gerileme sırasında yeniliklere hazır olmalıyız eskiyi bırakma zamanı geldi.   Satürn “SHANİ” Yaşlılık, konsantrasyon bilgelik ve meditasyonu temsil  eder. Shani’nin  konumu Vedik Astrolojide manevi ilerleme ve evrim için çok önemli gezegensel bir enerji olarak kabul edilir olsa doğum haritamızda mücadele ve hayatta zorluklarla karşılaşacağımız alanları göstermektedir.

Satürn zorluklara katlanmak için iyi bir irade verir. Zayıf bir Shani’ye sahipsek ruhsal depresyon, yalnızlık duyguları, bağımlılık ve kronik hastalıklara neden olabilir. Shani’nin kısıtlamalarından kaçmaya çalışırsak daha yoğun ve zor durumlarla karşılaşabiliriz Satürn’ün enerjisini anlamanın en iyi yolu, yaşananları anlamak bilinçli öz disiplin ve arınma ile onun kısıtlamaları kabul etmektir. Satürn Kova burcunda geriye doğru hareket ederken, kendimizi 21 Mart'tan bu yana hayatımızda mevcut olan temaları tekrar değerlendirmeliyiz. Bir çok kişi  için, Bu geçiş olumsuzlukların kilitlenmelerin başladığı zamandı, bu yüzden Mayıs ayında buna büyük bir vurgu yapacağız.

Temmuz ayında Satürn, son 2,5 yıldır üzerinde çalıştığımız Karmik derslerin son hediyelerini sunmak için sonunda Oğlak'a son bir kez ulaşacak uyananlar fark edenler kendilerini geliştirenler için mükafat zamanı maddi ve manevi anlamda.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık