Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

1 Şubat 2021 Çin Yeni Su Kaplanı Yılı

Kaplanlar, Çin zodyağın üçüncüsüdür . Efsaneye göre Kaplan, zodyaktaki sırasını belirleyecek göksel yarış için hiç kimsenin hızı ve gücü ile rekabet edemeyeceğinden emindi. Ancak Kaplan birinci olduğunu düşünerek nehirden dışarı çıktığında, Farenin kurnazlığı için birinci, Öküzün çalışkanlığı için ikinci olduğu bildirildi. Bu, ormanın kralını üçüncü sıraya yerleşmek zorunda bıraktı.

Kaplanlar, hayatta iyi bir mücadeleyi ve macerayı seven cesur ve aktif insanlardır.
Kendilerine ait zodyak hayvanı gibi, Kaplan yıllarında doğan insanlar, güçlü ve hırslı, cüretkar ve cesur, coşkulu ve cömerttir, adalet duygusuna sahiptir ve daha büyük iyilik için başkalarına yardım etme taahhüdüne sahiptir.


Kaplanın Son Yılları
Çin zodyakları, geleneksel Çin kültürünün birçok parçası gibi, Gregoryen takvimimizle tam olarak uyuşmayan Çin Ay Takvimi'ne dayanmaktadır . Örneğin, doğum gününüz Ocak 1986'ya düşerse, zodyak hayvanınız Kaplan yerine Öküz olacaktır. Her Kaplan zodyak yılının tam olarak ne zaman başladığını öğrenmek için aşağıdaki tabloya bakın.

YIL AY YILI BAŞLANGICI AY YIL SONU ELEMAN
1926 13 Şubat 1926 1 Şubat 1927 Ateş
1938 31 Ocak 1938 18 Şubat 1939 Dünya
1950 17 Şubat 1950 5 Şubat 1951 Metal
1962 5 Şubat 1962 24 Ocak 1963 Suçlu
1974 23 Ocak 1974 10 Şubat 1975 Odun
1986 9 Şubat 1986 28 Ocak 1987 Ateş
1998 28 Ocak 1998 15 Şubat 1999 Dünya
2010 14 Şubat 2010 2 Şubat 2011 Metal
2022 1 Şubat 2022 21 Ocak 2023 Suçlu
2034 19 Ocak 2034 7 Şubat 2035 Odun
Kaplanlar için Şanslı ve Şanssız Şeyler
Kaplanlar için Şanslı Şeyler
Şanslı renkler : mavi, yeşil

Şanslı sayılar : 1, 3, 7

Şanslı çiçekler : Erik çiçeği

Şanslı yönler : Kuzey

Kaplanlar için Şanssız Şeyler
Uğursuz renkler : Beyaz

Şanssız sayılar : 4, 9

Kaplanların Kişiliği, Güçlü ve Zayıf Yönleri
Kaplan yıllarında doğan insanlar son derece bağımsızdır ve güçlü bir özgüvene sahiptir. Yalnız hareket etmeyi severler ve çok sokulgan değildirler. Büyük olasılıkla doğaları gereği iyimser ve heveslidirler ve özellikle işte her zaman sonsuz enerjiye sahip gibi görünürler. Enerjik varlıkları ve yoğun gözleri, Kaplan yerlilerinin en büyük cazibesidir. Canlılıkları bir bakışta herkes tarafından görülebilir ve insanlar içgüdüsel olarak içlerindeki yaşam kalitesinden daha büyük bir şeye çekilirler.

Kaplanlar canlı ve neşelidir ve özgürlüğü ve bağımsızlığı severler. Onlar kesinlikle kişisel alanlarına sahip olması gereken bir burçtur. Kaplanların genellikle keskin bir adalet duygusu vardır. Kendilerine veya başkalarına karşı haksızlıklarla karşılaştıklarında Kaplans'ın geri adım atmayacağından emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, Kaplanlar, işleri ele alma şekillerinde rafine edilmemiş veya düşüncesiz görünebilir. Daha az gelişmiş bir insanda bu özellikler kolaylıkla cehalete veya gözü karalığa dönüşebilir.

Genel olarak, Kaplanlar büyük bir dayanıklılığa sahiptir. Sadık, hızlı ve yaptıkları her şeyde ilgi odağıdırlar. Bununla birlikte, bir kralın gücüne gerçekten sahip olması için bir alana ihtiyacı vardır. Erkek ya da kadın olsun, herhangi bir Kaplan için hırsları, hayatın diğer bölümlerinden zevk almak için kendilerine bir mola vermeden önce gelecektir.

Kaplanların Güçlü Yönleri
Kaplanlar, onları daha yakından tanıyanlar için sevimli ve çekici bir yanları olmasına rağmen, cesur ve otoriterdir. Ancak hırsları çok yüksek ve Kaplanlar onlara asla boş hayaller gibi davranmayacak. Seçtikleri iş alanında öncü olma cesaretine sahip maceracılardır. Her seferinde bir adım olmak üzere dünyayı bir şekilde değiştirme hayallerini gerçekleştirmek için yorulmadan çalışırlar.

Kaplanlar sözlerini asla küçümsemezler, her zaman açık sözlü ve cesur konuşurlar. Dürüst ve sağduyulular, modern dünyaya uymayan bir şekilde neredeyse şövalyeler. Bu nitelik, onları diğerlerinin yöneldiği doğal liderler yapar. Güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptirler ve her zaman sözlerini tutacak ve yükümlülüklerini yerine getireceklerdir.

Kaplanların Zayıf Yönleri
Kaplanlar çok asi olabilir, genellikle başkalarıyla iletişim kurmak veya koordine etmek istemeyecek kadar özgüvenli olabilir. Bu genellikle onları yalnız bırakır. Kendilerini işte veya toplumda izole edilmiş bulabilirler. Potansiyel aşk çıkarları olan ve mutlu bir aile hayatı yaratamayan diktatörler olabilirler. Aynı şekilde, birçok tanıdıkları veya profesyonel bağlantıları olabilir, ancak gerçek arkadaşları olmayabilir. Hiç kimse her zaman yalnız olmayı sevmez. Bu, gururlu Kaplan'ın kendi içinde kabul etmeyi öğrenmesi gereken bir gerçektir.

Hedeflerinin ve tutkularının peşinde koşan Kaplanlar, inatçı ve küstah olabilirler, muhtemelen hedeflerine ulaşmak için her yolu kullanmaya istekli olabilirler. Bu, başkalarının zevkleri için fazla otoriter görünebilir, çünkü kendi arayışlarına bu kadar kararlı bir şekilde odaklanan Kaplanlar, başkalarının duygularını çok iyi göz ardı edebilir.

Erkek Kaplan Özellikleri
Kaplan adamları yetenekli ve hırslıdır. Uzun süre özgürce gelişmelerine izin vermeyen bir çalışma ortamında kalmaları pek olası değildir. Büyük olasılıkla, Kaplan adamları kendi dükkanlarını kurmadan önce birkaç yıl büyük bir şirket için çalışacaklar. Nadiren girişken olmalarına rağmen karizmatiktirler. Güvenilir liderlerdir, ancak nadiren arkadaş veya sırdaştırlar. Bağımsız karar verme potansiyeli sunduğu sürece, seçebilecekleri herhangi bir kariyer yolunda ilerlemeleri kolay olacaktır. Bunlar işini ve hayatını ciddiye alan ve amaçlarına ulaşana kadar yorulmadan çalışan ciddi ve ciddi adamlardır.

Aynı özveri aşk hayatları için de geçerlidir - eğer bir kadına âşıklarsa, onunla ciddi bir taahhütte bulunmadan önce onun sevgisini kazanmak için ciddiyetle çalışacaklardır. Bu gerçekleştiğinde, Kaplans sadık bir ortak olarak kalacaktır. Bu görkemli ve çalışkan erkekler için evlilik dışı ilişkiler neredeyse imkansızdır.

Dişi Kaplan Özellikleri
Dişi Kaplanlar zeki ve hükmedecek kadar güçlüdür. Bazıları için tamamen kadınsı görünmeyebilirler. İşyerinde küstah görünebilirler. Ancak gerçekte Kaplanlar, hem işte hem de evde başarıyı büyüleyen olumlu özelliklere sahiptir. Profesyonel ortamda Kaplan kadınları cesur ve kararlıdır. Korkusuzlar ve liderlik rolü üstlenmekten asla çekinmiyorlar - neden yapsınlar? Kendilerini en iyi olarak bilirler.

Bazıları, Kaplan kadınlarının kibirli ve huysuz olduğuna, bu nedenle ev ve aile hayatında tatmin bulamayacaklarına inanılıyor. Bu ifade mantıksız değil, daha çok Çin gibi eski kültürlerin bir kadının yerinin ev olduğuna inanma eğiliminde olduğu için. Modern zamanda, bu artık doğru değil ve baskın ilk izlenimiyle başa çıkabilen herkes, sert dış görünüşlerinin altında kendini adamış ve güçlü bir kadın bulacaktır - bu bağımsız hanımların potansiyel bir eş olarak görmeleri için yeterince olağanüstü herhangi bir erkek için eşit bir eşleşme olacaktır.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık