Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Yıldızların Öğretmeni Bilge Satürn Yay Burcunda

Satürn görev ve sorumluluk aklı kontrolde tutan bir barajdır. Ezoterik ‘’Ruhsal’’ astrolojide yıldızların öğretmeni olarak tanımlanır. Mitolojideki adı Kronos’tur. Ruhsal gelişimimizi, karşılaştığımız zorlayıcı olaylar karşısında takındığımız tutumu, aldığımız dersleri temsil etmektedir. Satürn diğer gezegenlere göre disipline eden, zorlayan, testlerden geçiren bir komutan gibidir. Bizleri zorlar, sınar, disipline eder ve kendi gerçeğimize ulaşmamızı sağlar. Bunu başardığımız anda ise mükafatı oldukça büyük ve muhteşem olur. Doğum haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu ev hangi alanlarda enerjimizin engelleneceğini hangi kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir. Satürn transitleri yaşamlarımızda daima çok önem taşır. Bu etkiyi yüksek bir bilinçle değerlendirmeliyiz. Bu transitin sonunda hayatımızın bir dönemi kapanır ve yeni bir dönemi başlar. Bu yüzdendir ki Satürn geçişlerinde sınavlarımızı en başarılı şekilde vermeye çalışmalıyız. Satürn; bilgeliğe ve başarıya ulaşmanın öğreticisi karmik bir gezegendir. Başarı ve bilgelikte hiçbir zaman için zorlayıcı olaylar deneyimlemeden gelmez. Ruhumuzu yüceltip gerçek saflığa ulaşabilmemiz için gerekli olan da budur belki de…

Vedic Hint astrolojisinde Satün “SHANİ” Yaşlılık, konsantrasyon bilgelik ve meditasyonu temsil eder. Shani’nin konumu Vedik Astrolojide manevi ilerleme ve evrim için çok önemli gezegensel bir enerji olarak kabul edilir olsa doğum haritamızda mücadele ve hayatta zorluklarla karşılaşacağımız alanları göstermektedir. Satürn zorluklara katlanmak için iyi bir irade verir. Zayıf bir Shani’ye sahipsek ruhsal depresyon, yalnızlık duyguları, bağımlılık ve kronik hastalıklara neden olabilir. Shani’nin kısıtlamalarından kaçmaya çalışırsak daha yoğun ve zor durumlarla karşılaşabiliriz Satürn’ün enerjisini anlamanın en iyi yolu, yaşananları anlamak bilinçli özdisiplin ve arınma ile onun kısıtlamaları kabul etmektir. Hint Astrolojisinde Yay “Dhanus” Sembolü bir yayı ve oku olan Centaur’dur.”Yarı at yarı insan biçimindeki mitolojik yaratık”. Yarı at yarı insan olarak hayvani isteklerimizi geride bırakmaya başlayabildiğimiz ve gerçekten bir spirituel varlık olabildiğimiz yolculukta ki evreyi gösterir. ‘’SATÜRN’’ Mitolojide ki adı ile Kronos adını zaman anlamına gelen ‘’Khronos’’ sözcüğünden almaktadır. İlk titan olmakla birlikte, zamanı yarattığı ve zamanlarda seyahat ettiği söylenir. Ruhsal gelişimimizi, karşılaştığımız zorlayıcı olaylar karşısında takındığımız tutumu, aldığımız dersleri temsil etmektedir. Her gün bir gezegenin yönetimindedir. Cumartesi Satürn’ün günüdür. Satürn diğer gezegenlere göre disipline eden, zorlayan, testlerden geçiren bir komutan gibidir. Bizleri zorlar, sınar, disipline eder ve kendi gerçeğimize ulaşmamızı sağlar farkındalığımız doğrultusunda. Bunu başardığımız anda ise mükafatı oldukça büyük ve muhteşem olur. Doğum haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu ev hangi alanlarda enerjimizin engelleneceğini hangi kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir. Satürn transitleri yaşamlarımızda daima çok önem taşır. Bu etkiyi yüksek bir bilinçle değerlendirmeliyiz. Bu transitin sonunda hayatımızın bir dönemi kapanır ve yeni bir dönemi başlar. Bu yüzdendir ki Satürn geçişlerinde sınavlarımızı en başarılı şekilde vermeye çalışmalıyız. Satürn; bilgeliğe ve başarıya ulaşmanın öğreticisi karmik bir gezegendir. Başarı ve bilgelikte hiçbir zaman için zorlayıcı olaylar deneyimlemeden gelmez. Ruhumuzu yüceltip gerçek saflığa ulaşabilmemiz için gerekli olan da budur belki de. Satürn her 2.5 yılda bir burç değiştirir. Bilge Satürn 16 haziran 18 Eylül 2015 arası Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra 20 Aralık 2017’ye kadar Yay burcunda seyrine devam etmeye başladı. Yaklaşık 30 yıl aradan sonra gelen Satürn Yay burcu transitinin dünyaya ülkemize ve burçlara göre etkilerini değerlendirelim.

Yay doğum haritalarımızda 9ncu evle ilişkilidir ve Jüpiter tarafından yönetilir. Temsil ettikleri ise Din, felsefe, yüksek eğitim, uzun yolculuklar, yabancı ülkeler, dış ticaret genç erkekler tıp hükümet ve yasalarla ilişkilidir. Satürn Yay geçişi tüm dünyada ve ülkemizde dini ideolojiler siyasi skandallar ve sorunlara neden olabilir. Kiliseler camiler farklı etnik gruplar çeşitli tarikat ve dini topluluklar kendi içlerinde bölünmeler fikir ayrılıkları ve bunun getirdiği kaosun olumsuz yansımalarının içinde yer alan halkın ikileme düşmesini ve çatışmaları beraberinde getirebilir. Dünyanın pek çok ülkesinde dini ideolojilerin baskıcı tutumları hükümetlerle bu tarz gruplar arasında yaşanacak krizleri oldukça kritik bir hale getirebilir. Hukuk dışı uygulamalar devlet liderlerini hedef alan suikastlar tüm dünyada sarsıcı etkileri ve buna bağlı eylemleri tetikleyebilir. Özellikle Şubat Ayı’nın ikinci haftasından itibaren gerginlikler aynı anda birden fazla yerde organize olmuşçasına tezahür edebilir. Aynı zamanda Satürn Yay geçişi ve Neptün ‘’Posedion’’ karesi dünya genelinde ve ülkemizde su ile ilgili sorunlara denizlerde yaşanacak değişimlere ve sudan gelecek zararlara sebep olabilir. Su ile ilgili olarak özellikle ülkemizde 15 Şubattan başlayarak 21 Marta a kadar olan süreçte sudan kaynaklı mikrobik rahatsızlıklar ve buna bağlı olarak hastalıkların hızla yayılması söz konusu olabilir. Astroloji benzerlik yasasından faydalanır daha önce ki geçişleri incelediğimizde Satürn Yay geçişi 1882 Rus devrimi İlk hidrojen bombasının patlaması İngiltere de yaşanan sancılı sürecin akabinde yeni bir dönemin başlaması bu geçişin etkilerinin nelere sebebiyet verdiğine keskin bir kaç örnek sadece. Satürn Yay geçişi eğitim alanlarından dini konulara eğitimle ilgili köklü sancılı değişim ve dönüşümlerinde habercisidir. Haziran 2016 da Satürn ‘Kronos’’ ile Neptün ‘’Posedion’’ ile T kare açı oluşturacak ve bu etki dünyada ve ülkemizde büyük bir değişim sürecini de beraberinde getirecek. Yunan mitolojisi'nde denizler, depremler ve atlar tanrısı. Kronos ile Rheia'nın oğlu. Zeus ve Hades'in kardeşi. Roma mitolojisi`nde Neptün (Neptunus) olarak bilinir. Posedion Mitolojide 'Ey Yerleri Sarsan Kara saçlı Tanrı'' olarak çağrılır. En önemli silahı Trident denen üç dişli bir yabadır ve bu yabayı yere vurduğunda depremler meydana gelir. Poseidon hırs ve gücü temsil eder. Poseidon'un hırsı Atlantis'in yok olmasına sebep olmuştur. Büyük bir değişim süreci başlıyor her birimiz için birey olarak ta yetkililer olarak ta sağ duyulu birleştirici olmamız gereken hassasiyetlerin fazlası ile yüksek olduğu bu süreçte benliklerimizden ayrılıp BİZ olabilmek dileği ile.
Satürn transiti üzerine: Ünlü Astrolog Grant Lewi’nin ‘’ Astology for the millions’’ adlı kitabında belirttiği gibi "Bu transit geçtiğinde geçmiş zamana ait birçok içsel kısıtlamadan kurtulmuşsunuzdur. Doğanızdaki ölü kalıntıları süpürerek temizlemiş ve harekete geçmek için ortamı hazırlamış olduğunuzdan artık içsel kompleksler ve kişisel zorluklardan daha az engellenerek ilerleyeceksinizdir. Kısaca olgunlaşmış olacaksınız. Çocukça şeyleri bir kenara bırakmış olacaksınız ve bir yetişkin olarak dünyadaki yerinizi almış olacaksınız."

KOÇ: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda seyrine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek sizlere etkisi ise engeller söz konusu olsa da inançlarınız cesaretiniz ve olgunlaşmanız sayesinde büyüme fırsatlarını da beraberinde getirecek. Yüksek öğrenim eğitsel konular gündeminizde yer alabilir yarım kalan eğitim hayatınıza geri dönebilir bu konularla ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Satürn Yay geçişi sizlere meslek hayatınızda yeni fırsatları getirebilir. Yeni bir alana yönelebilir koçluk yayıncılık gibi konularda mesleki yeniliklerin içinde yer alabilirsiniz. Satürn sizi size keşfettirirken BİLGİ’nin gücünün sırrına da vakıf olmanızı sağlayacak.

BOĞA: Yıldızların öğretmeni Satürn Yay burcunda 2.5 senelik seyrine başladı. Sizlere yansıması ise iş birlikleri kazanç ve istikrar olarak yansıyacak. Özellikle 2012 yılından bu yana evlilik hayatlarında dışardan gelen müdahalelerden dolayı yaşadığınız huzursuzluklar acılar yerini kalıcı güven ve mutluluğa bırakacak. Acılara neden olanlar içinde son derece sancılı bir dönem başlayacak. Finansal konularda ise meslek hayatınızda iş birlikleri ortaklıklar yurt dışı ile ilgili iş ve eğitim hayatınızda yaşanacak gelişmeler meslek hayatınızda çığır açmanızı sağlayacak. Gücünüzün farkına varın ve size güç katanlarla ortak kararlar alarak istikrara doğru yürüyün.

İKİZLER: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek sizlere yansıması ise, Stresli ilişkiler ve iş hayatınızda yaşadıklarınız kaybettiklerinizle yaptığınız yüzleşmeler ve olgunluğunuzun farkındalığı ile iş ve özel yaşamınızda size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirecek hayatınıza yeni bir düzen vermeye başlayacaksınız. Bilgelik acıyla sancılı ilişkiler ve maddi zorluklarla deneyimlediğiniz olaylarla ruhunuz daki yerini aldı. Şimdi tevazu ve uyum göstererek kime fedakarlık etmeniz gerektiğinin seçimini belirleyerek hareket etmenizde!

YENGEÇ: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçiş yaptı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Sizlere yansıması ise; Hayatınıza güzellik katmak için yenilenmek için frene basmalı yeme alışkanlığınızdan sevmelerinize gereğinden fazla değer vermelerinizi değiştirmelisiniz. Bilge Satürn ün size en önemli katkısı bu olacaktır. Son 2 yıldır Satürn sizleri romantizm ve aşk hayatınızda bir dizi sınavdan geçirdi şimdi ise yaptıklarınız ve size yapılanlardan aldığınız dersleri yaşama yansıtma süreci başlıyor. Tutku heyecan kalıcı beraberlikler yenilenme ve aşk hayatınızı yeniden yapılandırmaya başlıyor.

ASLAN: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek Satürn aşkı romantizmi ve eğlenceyi temsil eden 5nci evinizde. Sanatsal yeteneklerinizi ortaya koyacağınız gerçekçi yaklaşımlarınızla maddi manevi aklınızla yaşamınızı kontrol edebileceğiniz özel bir süreç sizleri karşılamakta. Satürn ün geçişi çocuk sahibi olmak isteyen Aslanlara zorluklar yaşatabilir bu süre içinde uzun süreli tedaviler söz konusu olabilir. Bilge Satürn ailevi konularda da özellikle anne ile ilgili konularda sıkıntılara sebep olabilir. Sağlık sorunlarında yanlış teşhislerin netleşmesi zorlukların aşılmasına da yardımcı olacaktır. Şimdi aşk ve aile hayatınızda karanlıklar sona eriyor.

BAŞAK: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Öğretmen Satürn önümüzdeki 2.5 yıl boyunca kariyer hayatınız ve aile hayatınızla ilgili konularda etkili olacak değişime ayak uydurup uzlaşmacı olduğunuz takdirde 2017 ye kadar yapacaklarınızı planlamalı takıntı kaygı ve korkuların esiri olmayı bırakıp mücadele edip yeniliklerin peşinden gitmelisiniz. Özellikle aile bireyleriniz eş ya da sevgilinizle ilişkilerinizde önemli etkiler söz konusu olabilir. Tutumunuz bir hayli önem kazanmakta sakinlik ve uyum olası zararları en aza indirecektir. Ya kaygılarınız ve haklı çıkma arzunuzla hırsınıza yenilenecek ya da bilgeliğin yolunu bulup azim ve sebatla yenileneceksiniz.

TERAZİ: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Satürn 2012 den bu yana Akrep geçişi ile sizleri maddi olarak oldukça hırpaladı ve kariyer hayatınızda istenmeyen düşüşlere neden oldu. Şimdi ise maddi manevi müreffeh bir zaman karşılıyor sizleri. Geçmişle birlikte ardınızda kalan başarı emeğin mükafatını almaya başladığınız güçlü bir değişim sürecinin içine giriyorsunuz. Maddi manevi şükredeceğiniz deneyimlere hazır olun! Doğum haritanızda iletişimi temsil eden 3ncü evinizde ilerleyecek Satürn size kendinizi daha iyi ifade edebilme imkanı ve zamanı doğru insanlarla değerlendirebileceğiniz fırsatları beraberinde getirecek. Yeni insanlar tanıyarak kendinizi geliştirip değerlerinizi ortaya koyup iletişimin gücünü sonuna kadar kullanabileceksiniz. Şimdi yaşanmışlıkları sözlerinize yansıtma vaktidir.

AKREP: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Doğum haritanızda finansı temsil eden 2.nci evinizde Bilge Satürn, Maddi manevi duygusal hemen her konuda sınandığınız ben bunu yaşamam dediğini her ne varsa yaşadığınız zorlu sınav bitiyor ve özgürlüğünüze kavuşuyorsunuz ta’ ki Haziran ayında ki tekrar burcunuzu ziyaret edeceği zaman dilimine kadar. Seçenekler yapmak istedikleriniz ve gerçekler bu üçlü üzerinde 2 yıldır öğrendiğiniz yaşadığınız hemen her şeyi gözden geçirmeli Hazirana kadar gideceğiniz yolu net bir şekilde belirleyerek hareket etmelisiniz. Ya siyah ya beyaz diyerek ilerlemelisiniz. Siyah karanlığınız beyaz aydınlığınız olacak seçim sizin. Maddi konularda olumlu gelişmeler alacakların tahsili yeni bir iş imkanı özel yaşamda pişmanlık duyup vicdan azabı çektiğiniz konularla yaşanacak yüzleşmeler gerçek özgürlüğü ve sevgiyi bulmanızı sağlayacak.

YAY: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl boyunca burcunuzda devam edeceği geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra burcunuzda ki seyrine devam edecek. Acılarla öğrenilen bilgeliğin temsilcisi Satürn burcunuzda 2.5 senelik seyrine başlıyor ve sizleri ağırlıklarınızdan yaptıklarınızdan sorumluluk ve sorumsuzluklarınızdan bir dizi sınavın içine doğru yer almaya çağırıyor. Kayıp ve kazançlar dünyevi hırslar ve mecburiyetlerden dolayı neredeyse unuttuğunuz ruhunuzu bedeninizi zihninizi yenilemeniz adeta kabuk değiştirip gecenin karanlığında kaybolan sizi size buldurmaya geliyor. Zorluklar aşılmak içindir ilkesi ile hareket eder tevekkül ve kabullenişin idrakinde olursanız her şey sizler için çok daha olumlu ilerleyecektir. Eskiye ait ne varsa sizi yoran kıran yanıltan arkanızda bırakıp yaşama yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Unutmayın Satürn bir komutan gibidir. Sert dikkatli ve unutmayan. Kendi içinizde ruhunuzu medite edebilmeyi başardığınızda yanlışlar yanlışa neden olanlar davranışlarınız ve kişiler çıkıp gidecektir hayatınızdan bırakın gitsinler siz inançlarınızla güçlendirdiğiniz ruhunuzun verdiği enerji ile sımsıkı bağlanın yaşama ve zümrü anka kuşu gibi küllerinizden yeniden doğabilmenin mucizesine doğru yürümeyi seçin inançla.

OĞLAK: Yönetici gezegeniniz Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcuna geçiş yapacak. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Yönetici gezegeniniz Satürn doğum haritanızda gizli düşmanlıklar ve siz izin vermedikçe kimsenin bilmediği ruhsallığınızı temsil eden 12.nci evinizde ilerlemeye başlıyor ve sizi kabul etmekte zorlandığınız hatalarınızla yüzleştirmeye öfke kaygı ve hırsla yorulan ruhunuzu sakinlikle eğitmeye başlıyor. Pişmanlıklar duyabilir hatalarınızla yüzleşirken ama isteyerek ama istemeden yaptığınız haksızlıklar için kendinizi suçlama eğilimi içinde olabilirsiniz. HAYIR bunu yapmayın. Kendinize yönelin dua edin meditasyonu günlük hayatınızın bir parçası haline getirin ve her şeyden önce kalbinizde biriken olumsuzluk tortusunu aşkla inançla severek ve sevilerek temizleyin. Oyuncuların maskeleri düşüyor Kral Çıplak! Enerji vampirleri gidiyor hayatınızdan kendinizi suçlamak yerine sevdiklerinizle her anı daha güzel ve değerli kılmak için içinizde ki çocuğu saf duyguları arındırdığınız kalbinizle ortaya çıkarıp iş hayatınızı özel hayatınızı fedakarlığın aşkın sevginin gücünün içine alın ve sahip çıkın. İş ve özel yaşamınızı yeniden yapılandırma fırsatı sunulmuşken size sapı samandan güzeli çirkinden ayırt edebilmiş olmanın şükrü ile yürüyün kararlılıkla hayat yolunda.

KOVA: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Son 2 yıldır başkalarının doğrularını sanki kendi doğrunuzmuş gibi kabullenip hareket etmenin getirdiği zorluklarla karşılaşabilir ve bundan dolayı maddi olarak zararlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sizlere tavsiyem sadece ve sadece kendi doğrularınıza sahip çıkın ve kabullenişte olun. Hırsınız öfkeye öfkeniz sözlerinize yansırsa bu ders sizler için daha da pahalıya patlayabilir. Ruhunuzu sakinleştirip özünüze sadık kalarak hareket ettiğinizde yok saydığınız değerlerin farkına varacak ve kendi doğrularınızı bulup içinde hapsolduğunuz o derin uykudan uyanacak ve uyanıklığın dinginliği ile yaşam perdesinde bir bölümü kapatıp yeni ve temiz bir perdeyi aralayabilecek imkanlarla karşılaşacaksınız. Seçim sizin ya kendiniz olup başaracak yada başkalarının doğruları ile hareket etmenin maddi manevi duygusal zorluklarında sıkışıp kalacaksınız. İradenizi yüreğinizle birleştirin ve yenilenmek için bir adım atın. Özel yaşamınızda huzur arıyorsanız yeni insanlar tanıyabilir yeni bir yere taşınarak yaşanan olumsuzlukları arkanızda bırakabilirsiniz. Seçim sizin. Şimdi yolunuzu belirleyin ve seçimlerinizle yaşamınızı yeniden şekillendirin.

BALIK: Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Satürn 2.5 yıl boyunca Yay burcunda ki seyrine başlarken iş ve eğitim hayatınızda uzun vadeli planlarınızı yapmanız için harekete geçiriyor sizleri. Sorumluluklarınızın bilincinde olmanız ve her zamankinden daha fazla çalışmanız gereken bir periyodun içerisindesiniz. İsyan etmeden yaşadıklarınızdan dolayı başkalarını suçlamadan çözüm odaklı gerçekçi ve cesaretli davranıp olgunluğa erişmeniz gereken bir dönem. İsteklerinize ulaşmak için yüreğinizi ortaya koymalı hatalarınızın eksiklerinizin her anlamda farkına vararak kendinize acımaktan vazgeçip gerçekçi davranarak hareket etmelisiniz. Aile büyükleri ya da Babası ile ilgili sorunlar yaşayanlarınız bu süre içinde kimseyi aptal yerine koymamız gerektiğini alacağınız tepkilerle öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyem sizi yukarıya taşımaya hazır insanların önerilerini tavsiyelerini dikkate alın ve özür dileyebilmenin size katacağı güzelliklerin samimiyetin bilincine idrak ederek hareket edin. Aksi halde fazlası ile yıpranır dünyanın sizin etrafınızda dönüp durmadığınız sarsıla savrula öğrenirsiniz. Özel yaşamınızda da haklı olmak mı? Mutlu olmak mı? Amacınız hangisi bu sorunun cevabını kendinize verdikten sonra tavır ve davranışlarınızı buna göre belirleyin.

NOT: Satürn geçişini yükselen güneş ve ay burçlarınıza göre okuyunuz.
Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.
Dr. Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık