Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Yengeç Burcunun Okuması Gereken 5 Kitap

Kitapçıda keyifle okuyabileceğiniz bir kitap ararken yaptığınız seçimlerin hatalı olduğunu eve geldiğinizde fark edebilirsiniz. Her kitabın herkese hitap etmediğini zaten biliyorsunuz. Peki, yengeç burcu insanları için mutlaka okunması gereken kitaplar hangileri? Sizler için 5 kitap tespit ettik, hep birlikte göz atalım!

damızlık kızın öyküsü1. Margaret Atwood / Damızlık Kızın Öyküsü

Kendisinden sadece çocuk doğurması beklenen Offred adlı karakterin hem üzen hem de şaşırtan yaşam öyküsü bu kitapta anlatılıyor. Bir çırpıda okuyup bitirebileceğiniz bu önemli eser aslında yeni dünya düzenini de sorgulamanızı sağlayabilir. Kısa sürede Offred ile empati kurmaya başlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kitap kısa sürede o kadar popülerlik kazandı ki dizi olarak da hazırlandı. Dünyayı kasıp kavuran dizisini izlemeden önce kitabını okumanızı tavsiye ederiz.

kaldırımın bittiği yer2. Shel Silverstein / Kaldırımın Bittiği Yer

Yengeç burcu insanlarının nostaljiye olan tutkuları zaten herkes tarafından biliniyor. Bu tutkunuza hitap edebilecek Kaldırımın Bittiği Yer adlı eser hayal gücünüzün sınırlarını bir hayli zorlayacak. Çeşitli çizimlerle çok daha eğlenceli bir hal alan eser kimi zaman sizi güldürmeyi de başaracak. Sizi keyifli bir yolculukla geçmişe götürecek olan eseri okumaya başladığınızda bitmesini hiç istemeyeceksiniz.

ölmeden önce yemeniz gereken 1000 yemek3. Mimi Sheraton / Ölmeden Önce Yemeniz Gereken 1000 Yemek

Adından da anlayabileceğiniz gibi bu kitap dünyanın dört bir yanından seçilmiş en güzel yemekleri sizlerle paylaşıyor. Elbette yengeç burcu insanları için ideal bir eser olduğundan listemize girmeye hak kazandı. Ancak aynı zamanda yemek kültürü konusunda kendini geliştirmek isteyen herkese hitap eden bir eser olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Evde keyifle pişirebileceğiniz ve arkadaşlarınıza da ikram edebileceğiniz 1000 farklı yemekle tanışmanızı sağlayacak.

yaşamak4. Yu Hua / Yaşamak

Bu eser okurlarla buluştuğu zaman kendi ülkesinde yasaklanmış olmasıyla da dikkat çekiyor. Eserde kaleme alınan konular sizi biraz duygulandırabilir. Fugui isimli karakterin herkesi duygulandıran hayat öyküsünü anlatan eser aslında hayatı da farklı bir bakış açısı ile görmenizi sağlıyor. Kitabı okuduktan sonra pek çok kavramı yeniden sorgulamak isteyebilirsiniz.

sevda sözleri5. Cemal Süreya / Sevda Sözleri

Elbette yengeç burçları için listemizi bir şiir kitabını dahil etmeden tamamlamıyoruz. Cemal Süreya tarafından kaleme alınan bu eser kendinizi bir anda bambaşka diyarlarda hissetmenizi sağlayacak. Elbette Cemal Süreya’nın muhteşem dizeleri sayesinde ruhunuzu doyasıya şiirle besleyebileceksiniz. Günlük hayatın koşturmacasına keyifli bir şiir molası vermeniz için eşsiz bir eser olan Sevda Sözleri mutlaka okumanız gereken kitaplardan biridir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık