Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Türkiye Için Akrep 2015 Ingressus Horoskopu

Türkıye Için Akrep 2015 Ingressus Horoskopu Ve 20 Martta Gerçekleşecek Güneş Tutulması

“İngressus” kelimesi Latince kökenlidir ve “giriş” anlamına gelir. Koç Burcu Ingressus horoskopu Güneş’in koç burcuna girdiği zaman temel olarak hazırlanan bir horoskoptur. Güneşin Koç burcunun ilk derecesi içine girdiği an gezegen için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Geleneksel astrolojide uygulanan kurala göre haritanın geçerlik süreci Yükselen burcun yerleşimine yani ev çizgisinin bulunduğu burca göre tayin edilir.

Mundane ‘’DÜNYASAL’’ haritalar, haber değeri taşıyacak kadar enteresan olan eğilimleri tahmin etmek ve olayları önceden söylemek için kullanılır. Günlük dünyevi olaylara ait tüm haritalar ülkenin başkentinin enlem ve boylamına göre hesaplanır. Bu haritalar, gezegensel enerjilerin liderler ve tüm ülke vatandaşları üzerindeki etkisini tahmin etmek için kullanılır. Bir İngress harita, Güneş’in öncü bir burcun tam olarak 0º’sine ulaşmasına göre hazırlanır. Oğlak İngress’i hükümetler ve iş liderliği için en önemli olanıdır ve (adı geçenlerin) öncelik listelerini yaptıkları zamandır. Yıllar boyu gözlemler Oğlak İngress’deki gezegensel pozisyonların o yılın tüm olaylarını etkileyeceğini göstermektedir. Oğlak İngress o yılın aktivitelerini belirler, mücadeleleleri saptar ve başarıları kutlar. Koç İngress planları harekete geçirir ve tarım için çok önemlidir. Yengeç İngress ise aktiviteleri yeterince büyüyüp güçlenene kadar Terazi İngress’indeki hasat ve ödül dağıtımı korur. Her İngress o yılın olaylarına kendi özelliğini katar.. Koç İngress vatandaşlar, tarım, binalar ve iletişim endüstrileri için önemlidir. Bunu izleyen Yeniay’lar bu aktivitelerin nasıl uygulanacağını ve ülkenin vatandaşlarını nasıl etkileyeceğini gösterir. Yengeç İngress aileler için en önemli düşüncenin tatiller, çocuklar, rutin işler ve sağlık olduğunu gösterir. Bundan sonra gelen Yeniay’lar, bu aktivitelerin kamu ya da millet için yararı yönünde nasıl uygulanacağını gösterir. Terazi İngress’i zamanında, başka ülkelerle ilişkilerimize ve kendi aramızdaki ilişkilere, sigortaya, ölüm ve vergilere, dine, yüksek öğretime, politikaya, adalete ve yasal konulara odaklanırız. Bunu izleyen Yeniay’lar ise bu konuların dünyanın yararı için, bizim kamusal kuruluşlarımız tarafından nasıl uygulanacağını gösterir.

23 Eylül 2015 saat 11:20 ve Ankara için hazırlanan horoskopta Yükselen burç 25 derece Akrep burcunda yerleşmiştir. Akrep burcu sabit burç olduğundan kurulan Ingresus haritasının geçerlik süreci 1 yıl olacaktır. Bu duruma göre Ingresus haritası daha güçlü bir gelecek göstergesi olacaktır. Güneş 0 derecede olup Terazi burcuna girmektedir.

Untitled

Türkiye'nin 23.09.2015 Ingresus horoskopu

Yükselen burcu akrep olan Ingresus horoskopunda büyük kaos ve karmaşa zamanlarının biz beklediğini açıkça ortaya koymakta.

1) Halkın tümünü temsil eden 1.evde yerleşen dehşetli SATURN göze çarpıyor. Satürn yönetici burcu olan Oğlak burcu 2.evde "Kesişen Burç" olması ise gerçekten ilginç ve oldukça anlamlı göksel bir olayıdır. Halkı oldukça zorlayacak büyük ekonomik sorunları ve buna bağlı travmaları gösteriyor. Para evi olan 2.ev ülke ekonomisini temsil eder. Burada yerleşen Kesişen Burç ortada kalan Oğlak burcunun ev çizgileri olmaması demektir. Yönetici Satürn ise 1.evde aslında tüm haritaya zarar vermekte ve yılın en önemli sorunun ne olacağını açıkça ortaya koymakta. Ekonomi haritanın bedenini saracak en zararlı hastalıktır. Bu arada 2.evde yerleşen AY halkın duygularını gösterir. 2.Ev yuva mutluluğudur aynı zamanda. İnsanların yaşadıkları yerde hayata ve dünyaya nasıl bakacaklarını gösterir. Türkiye'de halk mutluluk ve huzur yönünden kısıtlanmış hissedecektir.

2) Ingresus horoskopunun yine müthiş yerleşimlerinden bir başkası da Ekliptik ekseninde yerleşen Güneş oluyor. Güneş devletin başını temsil eder. Güneş 10.evde baskıcıdır. Burada çok kuvvetlidir ama Ay Düğümleri ekseni ile 1 derece içinde kavuşumdadır. Bu durum aslında zamanla en ağır sonuçları çıkartacak hatta deprem oluşturacak kozmik enerjinin işaretidir. Ekliptik ekseninde yerleşen Güneş müthiş bir ego ve ihtirasın işaretidir ve bundan kaynaklanacak büyük bir zararın göstergesidir.

3) Ingresus horoskopunun 11.evinde geri (retro) Merkür göze çarpıyor. Komşuları ile bozuşan ve başı derde giren siyaseti ve burnundan soluyan entelektüel kesimi gösterir. Bu kesimin üzerindeki baskıların ağır faturalarıdır. Ticaretin de zarar görmesidir. Merkür aynı zamanda geri Uranüs ile karşıt görünüm yapıyor. Aniden ve beklenmedik gelişmeleri gösteriyor. Gerçekten yaşanacak zaman her şeye gebedir. Akla hayale gelmeyen konular yaşanabilir!

4) Ingresus horoskopunun Başucu (MC) noktasında yerleşen Jüpiter her ne kadar gücünü kısıtlayan Başak burcunda olmasına karşın adalete olan ihtiyacın zirveye çıkacağını gösteriyor. Jüpiter henüz adaleti dilediği gibi dağıtamıyor ama yolunu gösteriyor. Adalet artık hayal olmaktan çıkmaktadır. Belki de artık sahneye çıkmanın zamanı gelmiştir !

Türkiye'nin Akrep Ingresus horoskopu Haziran 2015 seçimlerinden hemen sonrasına rastladığından ülkede büyük olayların çıkacağını ve değişimlerin başlayacağını gösteriyor. Özellikle 1.evde yerleşen Satürn maalesef henüz mutluluğun uzak olduğunu ve ekonominin buna izin vermeyeceğini anlatıyor. Ancak hukuk ve adaleti temsil eden Jüpiter'in konumu belki de ilahi adaletin gerçekleşeceğinin göstergesidir.

TÜRKİYE     İÇİN     KOÇ   2015     INGRESSUS     HOROSKOPU

GÜNEŞ TUTULMASININ ETKİLERİ

EKONOMİ VE ADALETLE İLGİLİ ZARARLI ETKİLER

Untitled-22015 Yılının Mundane Ingressus horoskobu çok farklı ve sert bir yıl olacağını açıkça ortaya koymakta. Ingressus horoskopu ülkenin baş kenti Ankara koordinatlarında güneşin Koç burcuna girme zamanı için hazırlanır. 2015 Yılında bu zaman 21 Mart günü saat 00:45 olarak saptanmıştır. Kurulan Koç Ingressus horoskopunda Yükselen Burç yerleşimi Değişken burçlardan Yay burcunda yerleşmiştir. Bu yerleşim nedeniyle kurallara göre haritanın geçerlik süreci 6 aydır ve 2015 Sonbaharına kadar geçerli olacaktır. Ortaya böyle bir haritanın çıkması hem Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlara hem de siyasi durumlara uymaktadır. Bunlar yetmiyormuş gibi siyasi komşularla ilişkilerde de karışık etkiler olacağını göstermekte. Bunu da 7.ev çizgisinin yer aldığı İkizler yönetici gezegeni Merkür ile 12.evdeki Satürn arasındaki sert kare açı gösteriyor. Eğer yaşanan periyot olumlu ve güzel olsaydı her şeyden önce Ingresus horoskopu uzun ömürlü çıkardı. Haritanın duyarlı yerlerinde yerleşen Satürn, Jüpiter, Plüto ve Uranüs yerleşimleri ülkenin yaşayacağı sürecin ne kadar karmaşık olacağını gösteriyor. 20 Mart 2015 günü Kuzey yarım kürede gerçekleşecek yılın ilk Güneş Tutulması (Ekliptik) Türkiyemizin haritasında 3.evde olmakta ve 12.evde yerleşen natal Ay ile sert kare açı ortaya çıkmaktadır. Medya ile siyasetin savaşı büyük kaosa neden olabilir. 3.ev medya, iletişim ve kültür alanlarını temsil eder.

Türkiye 2015 Ingressus horoskopu, 21 Mart 2015, Ankara, saat 00:45 için hazırlanmıştır. Bu anda Güneş Balık burcundan çıkarak Koç burcuna girmektedir. Güneş yerleşimi 00 derece 00 dakika Koç olmaktadır. Horoskopun Yükselen burcu Değişken burçlardan Yay burcunda olduğundan haritanın geçerlik zamanı 6 aydır. Bu durumda yıl içinde başka bir Inressus horoskopu kurulmasına gerek vardır. Bu durum karışık olan zamanlarda ortaya çıkar. Ülkenin 6 ay içinde bile önemli olaylar yaşayacağını ve değişimleri yansıtacak yeni bir harita gerekeceği anlaşılır.

Pek çok ülkede idari yönetimlerin ani değişimi siyasi krizler etnik köken ayrılıkları dini ideolojilerin farklılığına bağlı ayaklanmalar hükümetler ve halkları karşı karşıya getiren çatışma ortamlarının oluşumunu tetikleyebilir. Dünya genelinde işsizlik büyük bir artış gösterebilir. Ayrıca; Tüm dünyada doğal afetlerde artış deprem ve volkanik patlamalar denizde hava’da yaşanacak olumsuzluklar korkutucu düzeyde seyredebilir. Uçak ve trafik kazaları dikkatsizlik sonucu trajedilere neden olabilir. Ayrıca mevsim değişiklikleri ve hava dan gelecek olan zararlar hastalıklar bu dönemde son derece etkili olacak gibi görünmekte

Ingressus horoskopu Mundane haritalarda olduğu gibi analiz edilir. Gezegen ve ev yerleşimleri kadar gezegenlerin yaptıkları görünümler de önemlidir. Gezegenlerin ve evlerin temsil ettikleri alan ve konulara göre analiz ve yorum yapılır. Yükselen burç ülkeyi temsil eder ve yöneticisinin düştüğü ev önemlidir. Yükselen burç Yay olup yönetici gezegen JÜPİTER zararlı 8.evde yerleşmiştir. 8.Ev ayrıca "Kesişen Burç" olarak büyük zarar görmüştür. Bir ev içinde 3 burç olması ve ortaki burcun Ev çizgisi (cusp) olmaması Kesişen veya Kıstırılmış Burç oluşturur. Bu evin yaşam alanı büyük zarar görür. Türkiye Ingressus haritasında ekonomiyi temsil eden 2.ev büyük zarar görmektedir.

Ingressus horoskopunda Jüpiter zararlı 8.evde ve Satürn 12.evde yerleşerek haritayı baskı altına almıştır. Ayrıca 4.evde yerleşen Mars ve Uranüs de kavga ve kaos işaretidir. Ekliptik ekseninde yerleşen Ay halkın temsil eder ve ne kadar zorlanacağını açıklar. Yükselen burçta yerleşen Plüto ülke ve halk üzerindeki baskıları ve barış havasının olmayacağını gösteriyor. Mars ile Yükselen arasında göze çarpan üçgen (tine) görünüm aşırı güç kullanma meylini ve gözünü hiç bir şeyin yıldıramadığı cesareti gösterir. Düşmanları için kolay lokma sayılmaz ama başını da kolayca maceralara sokabilir.

Ancak bize göre horoskopun en fazla dikkat çekici yerleşimi 8.ev olarak gözüküyor. 8.Evde yerleşen JÜPİTER her şeyden önce adalet sistemi ve hukuk temsilcisidir. Jüpiter burada zararlı yerleşimde olmasına yanında geri hareketlidir. Jüpiter ayrıca bankaları ve finans kurumlarını temsil eder. Bu durumda hukuk ve adalet hesabına iyimser olmak mümkün değildir. Radikal değişimler ve genel hukuka aykırı uygulamalar olacağı anlaşılıyor.

Plüto 1.evde güce susamış ve bunu kullanmak için bir şeyden çekinmeyen kuvveti gösterir. Her şeyi kontrol altına almak ve kendine bağımlı tutmak için çalışır. Aşırı zorlayıcı, inatçı ve acımasızdır. Plüto ile Uranüs arasında göze çarpan sert kare açı gücün kullanımında yaşanan zamana yakışmayan ve başka insanlara tuhaf gözüken gaddarlıklar olacağının işaretidir. Böyle devirlerin yaşanmasından sonra insanlar keşke böyle bir yıl hiç olmasaydı diyebilirler !

MUNDANE HOROSKOPLAR VE ÖZELLİKLERİ

Ülkelerin horoskoplarını gösteren taslaklara “Mundane” (Dünyevi) horoskop denir. Ülkenin kuruluş tarihindeki gökyüzü yerleşimlerini gösteren haritadır. Türkiye’nin Mundane horoskopu, 29 Ekim 1923 günü saat 20.30’da Ankara’da Cumhuriyetin ilan zamanına göre hazırlanan haritadır. Mundane horoskopunun ev yerleşimleri ile gezegenlerin doğum haritasından farklı yönetim alanları ve temsilcilikleri vardır. Aşağıda önce gezegenlerin neleri temsil ettiklerini ve ardından evlerin alanlarını veriyoruz.

Gezegenlerin temsil ettiği alanlar

Güneş: Başbakanı, monarşiyi, aristokrasiyi, yargıçları, otoritedeki tüm kişiler ile itibarlı insanları, bakanları temsil eder. Bundan başka ulusal kahramanların ve şampiyonların temsilcisidir.

Ay: Halkın, kadınların ve kalabalıkların temsilcisidir. Halkın davranışlarını ve genel davranışların işaretidir. Mundane haritada Ay yerleşimi halkın dikkatinin yoğunlaştığı alanları gösterir.

Merkür: Medyayı, ticareti ve entelektüel kesimleri temsil eder.

Venüs: Kadınlarla ilgili alanları, doğumları ve evlilik ve çocuklarla ilişkili konuları temsil eder. Ayrıca sanatkârları, spor ve eğlenceyi, barış ve diplomasiyi gösterir.

Mars: Orduyu yönetir, askerleri ve denizcileri temsil eder. Savaşı, terörizmi, grevleri ve aykırılıkları, karşıt güçleri, yangınları ve kayıpları işaret eder.

Jüpiter: Din ve hukuku, din kurumlarını ve ibadet yerlerini, adalet sistemini, ulusal varlıkları, bankaları ve bankerleri temsil eder. Denizcilik ve uzun yolların da simgesidir.

Satürn: Halkın yaşlı kesimini ve ulusal kayıpları temsil eder. Çiftçileri, madencileri, maden kaynaklarını, mineralleri yönetir. Ulusal üzüntü ve hayal kırıklıklarının işaretidir.

Uranüs: Aşırlıkları, ani değişimleri, sağ kanat politika fikirlerini, girişimleri ve bilimsel olayları temsil eder.

Neptün: Sosyalizmi, komünizmi, solcuları ve böyle akımları, kayıpları ve gizli kapaklı konuları temsil eder.

Plüto: Yeniden yapılanmaları ve değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerini temsil eder.

Evlerin temsil ettiği alanlar

1.Ev (Yükselen Burç) : Milletin tümünü temsil eder. Dünyaya nasıl göründüğünü belirtir. Halkın başarı, gönenç ve genel olarak sağlığını yansıtır

2.Ev: Genel olarak ülke ekonomisini temsil eder. Maddi varlıklar, kaynaklar ve varlıklar ile bankalar, borsa ve para ile ilgili tüm ticareti simgeleyen evdir.

3.Ev: Eğitim, kültür, iletişim, bilim ve ülkenin komşularını temsil eder. Ülkenin iç ulaşımının tüm alanlarıdır. Kara yolları, demiryolları, nehir ve kanal ulaşımı, araçlar vs bu evin alanlarıdır. Postaneler, internet ve TV yayınları temsil alanlarıdır.

4.Ev: Toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder. Bunların sahiplerini, burada çalışanları simgeler. Tarım ürünlerini, madenleri ve yapıları kapsar. Bu evin çizgisine yakın veya kavuşumda olan gezegen karakterine bağlı olarak havayı etkiler. Bu evdeki zararlı bir gezegen 10. ev karşıtı olarak devleti etkiler.

5.Ev: Spor ve tüm olarak eğlenceye bakışı ve uygulanmasını temsil eder. Sinema ve tiyatrolar, halk evleri simgelerdir. Doğum oranı, çocuklar, seks görüşleri, sportif olaylar ve hareketler, spekülasyon ve oyunlar bu alan içindedir. Bazı astrologlar yüksek sosyeteyi bu eve bağlar. Yabancı devlet elçilerini bu ev ile düşünürler.

6.Ev: Çalışan sınıfları, halk sağlığını, hastalıkları, salgınları, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder. Ticaret birlikleri, işçiler ve sendikalar simgeleri içindedir.

7.Ev: Yabancı devlet konularını, savaşı ve adetleri (örf) temsil eder. Yabancı devletlerle ilişkiler, ulusal evlenme ve boşanma nispetleri evin simgeleri içindedir.

8.Ev: Yabancı ülkelerle finans ilişkilerin, halk güvenliğini ve suçları temsil eder. Ölüm oranları, ölen insanların sınıfları ve nedenleri evin simgeleri içindedir.

9.Ev: Kanunları, din, devlet ve yaşam felsefesini temsil eder. Ayrıca denizcilik, deniz trafiği, uçaklar ve endüstrisi, uzun yol trafiği, yolcular ve ticaret, uluslar arası iletişim, ibadet yerleri, üniversiteler ve kadroları, din ve felsefe yayınları evin simgeleri arasındadır.

10.Ev: Devletin başını, hükümeti, ulusal saygınlığı temsil eder. Otorite konumundaki devlet yetkilileri, yüksek mevkiler ve ünlü kişiler, ulusal ticaret, ulusal kredi, ün ve şöhret evin simgeleri arasındadır.

11.Ev: Parlamentoyu, mahalli idareleri ve devletin dostlarını temsil eder. Kanun yapma ve yasama organları evin simgeleri arasındadır.

12.Ev: Hapishaneleri, hastaneleri, gizli kuruluşları devletin gizli düşmanlarını ve karşıt güçleri temsil eder. Islah evleri, suçlar, casuslar, sığınma yerleri ve sığınmacılar, düşkünler için kuruluşlar, okült dinler ve konular bu evin simgeleri arasındadır.

SON SÖZ: Kişisel olarak Liderlerden halka hepimiz benlik duygularımızdan uzaklaşmayı başarır çözüm üretmek için unuttuğumuz değerlerimize sahip çıkarak ‘’Bütünün parçaları olduğumuzun idrakine varıp ‘’BİZ’’ olmayı başarabilirsek eğer! Bireysel olarak büyük kare ‘’Grand Cross’’ yaşadıklarımız ve yaşattıklarımızı sorgulamamızı kendi iç dünyamınıza yönelerek doğrularımızı bulmamıza yol göstererek çoğumuz için psikolojik bir temizlik sağlayacak.

Astrolog Yücel Sügen & Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık