Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

''R'' Geri Giden Gezegen Nedir? Bizleri Nasıl etkiler?

“R” geri giden gezegenler

Retrograde kelimesinin anlamı GERİ gitmektir. Retro ‘’GERİ’’ Gradi ‘’gitmek anlamına gelir. Peki bir gezegen geri gidebilirmi? Güneş sisteminde herşeyin ekliptik düzlem üz- erinde ileri doğru hareket ettiğini biliyoruz. Retrograde geze- genler bu hareketi aniden terse çevirip geri gitmezler boylamsal hareketleri hızla düşer. Daha doğrusu durağanlaşır ve biz DÜNYA’dan gözlemlediğimizde geri gidiyormuş gibi gözlemleriz. Bir gezegen Retrograde ise onun temsil ettiği konularda yavaşlamaları beraberinde getirir.

NOT: Doğum haritanızda ‘’R’’ geri hareket halinde gezegen ya da gezegenleri olanlar olmayanlara göre korku ve kaygıları daha yüksek kişilerdir. Fobiler korkular günlük hayatları üzerinde oldukça etkilidir.

“Işıklar, Güneş, Ay ve R geri gitmez!”

VENÜS: Yılda bir yada ikiz kez ‘R’ geri harekette bulunur. Bu sürede yaklaşık 2 aydır. Bu sure içinde söz nişan evlilik gibi ilişkiyi resmileştirmek için acele etmemek gerekir. Sevgimizi göstermekte zorlanır yanlış anlaşılacak davranışlar sergileyerek sevdiğimiz insanı kırabilir ilişkimizde istenmeyen bitişler yaşayabiliriz. Venüs doğum haritamızda hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda aklımıza gelen her şeyi yapmamaya özen göstermeliyiz ani bitişler ve pişmanlıklar yaşamak istemiyorsak eğer.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr. Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık