Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ay Kilo Alıp Vermemizle İlişkilimidir?

Ne Zaman Diyete Başlamalıyız? Burcumuza göre Besinlerimiz
Diyete başlamak için Ay takvimini kullanarak Ay fazlarını takip etmeliyiz. Ay büyüyen ve gelişen her şeyle ilişkili olduğuna göre diyet için uygun zamanı belirlememizde çok önemli bir faktördür. Yeni Ay olduğunda Güneş ve Ay burçlar kuşağında aynı yerdedir. Güneş Koç burcundaysa Ay da Koç burcunda olursa Yeni Ay olur. Bu metodu aklınızda tutarak takip edebilirsiniz.

YENİ AY: Bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun zaman Yeni Ay’dır. Özellikle Koç burcundaki yeni Ay enerjisi bu konu için idealdir. Bu dönemde ameliyatlardan uzak durmalıyız bedenimizin toparlanması oldukça uzun sürecektir.

BÜYÜYEN AY FAZI: Yeni aydan birkaç saat sonra Ay soldan sağa doğru büyümeye başlar. Ay ışığının büyüme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve ardından Dolunay başlar. Büyüyen Ay alma ve büyüme fazıdır. Pozitif etkiler toplanır ve depolanır. Dolunay kadar olmasa da duygusal olarak kriz dönemleridir. Bu dönemde bedeni güçlendirecek tüm gıdaları yemeliyiz bedenimiz sadece ihtiyacımız olanı kullanacaktır.

DOLUNAY: Ay 28 günlük turunun yarısını tamamlar . Dolunay günlerinde trafikte sorunlar cinayetler saldırılar yoğunluk kazanır. Negatif enerjiler hakimdir. Bedenimizde yağlanmamızın artacağı günlerdir.

KÜÇÜLEN AY FAZI: Dolunayın hemen ardından Ay sağdan sola doğru küçülmeye başlar. Ay ışığını kaybetmeye başlar ve bizler üzerindeki etkileri de değişir. Ay’ın küçülme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve Ay bir turunu tamamlamış olur. Küçülen Ay fazında güç ve enerji boşalır bu faz verme kapanma ve boşalma dönemidir. Bu fazda bedenimiz güçlüdür ve gücünü kullanmaya hazırdır. Zorlanmadan efor sarfedebilir diyete başlayabiliriz bu dönemde sıvı ve toksin atmamız oldukça kolaydır. Dolunay’ın hemen ardından diyete başladığımızda kesinlikle verimli neticeler alırız çünkü kilo alımı bu dönemde yavaşlar ve geriler.

KOÇ: Genelde kilo alma problemleri olmaz dönemsel olarak kilo alsalar bile kıza zamanda verirler. Kilolarını dengede tutabilmek için düzenli yemek yemeliler acele yemek yemeleri kilo dengelerini etkileyen bir diğer faktördür. C vitamini dengesini korumaları gerekir c vitamini çabuk absorbe edilen ve vücuttan kolay atılan bir vitamindir. Kuşburnu greyfurt ananas portakal elma ve yeşil sebzeler potasyum fosfat içeren besinler tüketmeliler. Kırmızı biber elma turp lahana et ürünleri ve balık. Ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalılar.

BOĞA: İştahlı bir yapıya sahip olması kilo problemi yağlanma yaşamasına sebep olur. Ayrıca vücutları su tutar Boğanın gerekli tuzu Sodyum sülfattır. Bu vücuttaki su miktarını dengede tutar. Dikkat etmeleri gereken bir diğer konuda tiroit salgılarıdır. Sağlık kontrollerinde buna baktırmaları yararlı olacaktır. Ispanak deniz ürünleri badem üzüm mısır bamya ananas tüketmeliler. Patates cipsleri tuzlu fıstık fındık gibi çerezler vücutlarındaki E vitamini eksiltir ve yok eder. Bu tip besinler klorlu maddelerle kaplanarak hazırlanır.

İKİZLER: Sağlıklı bir yaşam için uykularına çok önem vermeliler. Vücudunuz için gerekli madde potasyum klorürdür. Bu kanın sulanmasını sağlar ve pıhtılaşmayı önler. Bu madde en çok kereviz yeşil fasulye havuç ve portakalda bulunur. En büyük avantajları sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Ayrıca hareketli yapılarından dolayı da kolay kolay kilo problemi yaşamazlar. Yoğurt ceviz badem brokoli kırmızı et yumurta sarısı balık süt tüketmelidirler. Mayalı yiyeceklerden ve sakatatlardan uzak durmalılar.

YENGEÇ: Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dır. Haritalarında Ay açıları bozuk olan kişilerin mideleri ile ilgili problemleri olabilir. Özellikle üzüntülü oldukları dönemde fazla yemek yeme eğilimi gösterirler. Kilo problemini en çok yaşayan burçların başında gelir. Su içmekten hoşlanmayan yengeçlerin bol bol sıvı tüketmeleri vücutlarındaki sıvı dengesine dikkat etmeleri gereklidir. Mutlaka düzenli olarak spor yapmalılar vücutlarının kalsiyum florür ihtiyacı vardır. Salatalık roka Yumurta sarısı ve çavdarları besinleri bu amaçla tüketebilirler. Kızartmalardan uzak durmalılar.

ASLAN: Vücutları için gerekli madde magnezyum fosfattır bu madde kemikler ve sinir sistemleri için gereklidir. Kalsiyumun vücuttaki dengesini sağlar. Çavdar kereviz elma incir şeftali ve limon suyu muz balık tüketmeliler. Açık havada sporlarını tercih etmeliler. Yumurta beyazı ve çerezlerden uzak durmalılar.

BAŞAK: Sizin burcunuz genel sağlığı bağırsakları ve karın kısmını temsil eder. Sinirlendiğiniz anda bağırsak ve sindirim problemleri yaşayabilirsiniz. Bağırsaklarınızı yoran ağır yiyeceklerden kaçınmalısınız beslenme konusunda da her konuda olduğu gibi sistemli davranın ve öğün atlamadan aynı saatlerde yemek yiyin. Spor yaptığınız sürece kilo problemini kolay kolay yaşamazsınız. Vücudunuz için gerekli madde potasyum sülfattır. Yemeklerinizde kaya tuzu kullanmalısınız peynir zeytin limon yağsız yoğurt süt ürünleri esmer pirinç dana eti sofranızdan eksik etmemeniz gereken besinler, Aşırı baharatlı yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalısınız. Aksi halde yağlanacak ilk bölge göbeğinizdir.

TERAZİ: Terazi insanlarının metobolizması yavaş çalışır baharatlı soslu şekerli gıdalara olan düşkünlüğü fazla kilolara sebep olabilir. Sinirlendikleri anda mideleri kazınmaya başlar. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmaları şarttır. Vücutlarında asit alkali dengesini korumak için tuzu iyi ayarlamalılar. Sodyum fosfat içeren besinler tüketmeliler zararlı maddelerin vücuttan atılmasında önemli rol oynar. Şeker ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalılar. Baklagiller soğan et kestane havuç tereyağı sarımsak

AKREP: Akrep burçları Zodyak’ın gurmeleridir. Kilo problemi ile orta yaştan itibaren karşılaşırlar. Gençlik dönemlerinde de düzensiz yemek saatleri kilo alımına sebep olabilir. Yemek saatleri düzenli olmalı ve öğün atlamamalılar. Vitamin ve mineral dengelerini korumalı siyah üzüm kayısı portakal erik biber maydanoz balık ve lifli sebzeleri sofralarından eksik etmemeliler.

YAY: Burcunuz kalçalar bacak üstleri ve karaciğeri temsil eder. İyi yemek yapar ve iştahla yersiniz, Dolayısıyla da kaslarınızda yağlanma meydana gelir. Özellikle kalça ve baldırlarda sorunlar yaşarsınız. Ağır tava baharatlı salçalı yemeklerden tatlılardan uzak durmalısınız. Taze meyveleri kabuklarıyla birlikte tüketin B vitamini yönünden zengin yağsız dana eti karaciğer ve tahıllı ekmek tüketiniz. Tuz dengesini de korumalısınız.

OĞLAK: Burcunuz iskeleti dizleri kulak ve deriyi temsil eder. İskeletiniz kemik yapınız oldukça güzeldir. Kilo problemini en az yaşayan burçlardan biridir. Vücudunuzun gerekli maddesi Kalsiyum fosfattır. Lahana kereviz yağsız dana eti inek sütü peynir buğday ve incir tüketmeniz gereken besinlerdir. Aşırı tuz ve şekere dikkat etmelisiniz.

KOVA: Burcunuz el ayak bilekleri baldırlar ve dokuları temsil eder. Egzersiz ve spor kilonuzu dengede tutabilmek sağlıklı kalabilmek için çok önemlidir. Vücudunuz için gerekli madde Sodyum klorür bildiğimiz sofra tuzudur. Yemeklerinizde öğütülmüş kaya tuzu kullanmalısınız. Bu tuz dokulardaki suyun miktarını ayarlar. Turp ıspanak semizotu lahana marul mercimek elma şeftali sofranızdan eksik etmemeniz gereken besinlerdir. Yaşam boyu kalsiyum magnezyum fosfor ve potasyum alımına dikkat edilmelidir.

BALIK: Burcunuz ayakları temsil eder. Güzel yemek yemekten hoşlanırsınız. Su tutan bir bünyeye sahipsiniz. Sinir sisteminiz çok hassastır ve yaşadığınız ruhsal dalgalanmalar bünyenize yansır. Vücudunuzun demir biotin ve fosfora ihtiyacı vardır. Yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz dengeli ve yeterli beslenmeniz kilo problemine karşı en iyi önlemdir. Metabolizmanız hızla kilo verir ve geri alır bunun sebebi vücudunuzda oluşan ödemlerdir. Bol su içmeli ve tuz dengesini yaşam boyunca ayarlamalısınız. Peynir ürünleri yeşil yapraklı sebzeler badem ciğer baklagiller sofranızdan eksik etmemeniz gereken besinlerdir. Yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalısınız.

NOT: OCAK AYI İÇİN DİYETE BAŞLAMANIZ İÇİN UYGUN GÜNÜ ÖĞRENMEK İÇİN

OCAK AYI DİYET İÇİN UYGUN ASTROLOJİK GÜNÜ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun.
Dr.Astrolog Şenay DEVİ

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık