Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2015 Kasım Ayı Gökyüzü Etkileri

Kasım ayı boyunca Güzelliklerin temsilcisi Venüs ile savaş ve cesaretin temsilcisi Mars etkileşimde olacak ve tutkulu heyecanlı ani gelişmelerle dolu bir Ay’a girdik. Kişisel anlamda aşk ve romantizmle ilgili konularda tutku öylesine yükselebilir ki insan farklı deneyimler yaşamaya odaklanır ve tamamen içgüdüsel mantıktan uzak davranışlar içerisinde olabilir. Akrep burcunda ilerleyen Güneş gizli saklı konuların ortaya dökülmesini gizeme bilinmeye olan ilgiyi de fazlası ile arttıracaktır. Pek çok yalancının gerçek yüzü beklenmedik bir şekilde gün yüzüne çıkabilir. Ekilenin biçilmeye başladığı gizemli karanlık olduğu kadar aydınlığı da içinde barındıran özel bir süreç Venüs-Mars kavuşumu aşkta yoğun ve özel enerjileri harekete geçirecektir. Sanatsal konular ve görsellikle ilgili işlerle uğraşanların yaratıcılıkları fazlası ile artacaktır . Dürüstlüğün fazlası ile önem taşıyacağı kişisel deneyimler ön planda olacaktır. Fakat kasım ayı enerjileri kişisel anlamda gerilimleri tırmandırıp bireysel çatışmalara da sebep olabilir.

Bir başka dikkat gerektiren kombinasyonda Satürn ve Neptün arasında ki kare açı. Satürn-Neptün etkileşimi uyumsuzluk karışıklık, dolandırıcılık, ütopik siyaset, zararlı idealizmi, insanların inançlarını sömürme çabası içinde olan sözde mistikleri vurgulayan bir ortam yaratabilir. Kişisel sorunlara çözüm ararken büyük darbedeler finansal kayıplar yaşanabilir. Bir diğer etkisi de Satürn ve Neptün arasındaki kare açı koordinasyon ve konsantrasyon eksikliğini arttırabilir sorumluluk üstlenmek ya da sorumluluk almaktan kaçmakta bu enerjinin getirileri arasında olacaktır. Ülkemiz açısından değerlendiğimizde AKREP burcu olan Türkiye’miz de spekülasyonlar gerçek dışı senaryolar basın yayın organlarını ve para piyasaları bankacılık sektöründe yaşanacak kaos ve ani değişimler ay boyunca gündemimizde kalabilir. Ayrıca lider ya da belli bir kurumun başında insanlara yön veren kişilere karşı suikast girişimleri gizli kurum ve kuruluşların ifşa edilmesi yine kasım ayı boyunca karşılaşacağımız etkilerin başında gelmekte.

Genel olarak , önemli olaylarla dolu karmaşık bir Kasım bizleri karşılamakta. Gökyüzünden bizlere yansıyan etkileri Hz. Mevlananın bu güzel sözü gibi değerlendirmemizde fayda olacaktır. ‘’Ay vurmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene kabahati ne Ay’da ne Güneş’te ara. Gözlerindeki perdeyi arala.’’
Bu ay boyunca yapılacak en iyi şey, rasyonel kalmak kararlılıkla ve tutarlı hareket etmektir.

Dr. Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık