Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Güneş ve Ay Tutulmaları

GÜNEŞ ve AY TUTULMALARI…..

Tutulmalar önemlidir! Bitiş ve başlangıçlar yıkım ve yapılanmalar tutulma enerjilerinin yansımalarıdır. Yeni Ay Dolunay gökyüzünün kısa sureli olarak etkileneceğimiz olağan yansımalarıdır. Fakat tutulmaları daima dikkate almalısınız. Her Güneş ve Ay tutulmasının etkisi 6 ila 12 ay boyunca yaşamlarımızda etkisini sürdürecektir…

Güneş tutulması: Ay, Güneş ile Dünya’nın arasına geldiği zaman ve Güneş’in ışığını kestiği zaman oluşur. Güneş tutulması daima Yeni Aydır. Güneş tutulmaları kişilerle birlikte geniş kitleler üzerinde de etkili olur, Güneş in tutulma esnasında bizlere yansıyan hayat enerjisi zayıflar… Güneş otorite ve liderlikle ilişkilendirildiğinden bu dönemlerde yönetimlerde zayıflama karışıklıklar ve kaoslar yaşanabilir. Geçmişe ait konuların yeniden karşımıza çıkması. Bölgesel olarak depremler kazalar yangınlar, Güneş tutulmasının yansımaları arasındadır. Güneş ve Ay tutulmaları 6 ila 12 ay boyunca bireysel ve bölgesel olarak etkisini göstermeye devam edecektir. Bireysel olarak Güneş tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Ay Tutulması: Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima dolunaydır ve çoğu zaman bitişler ve tamamlanmalarla ilişkilidir. Ay tutulmalarında duygusal patlamalar intihar eğilimi ilişkilerde bitişler mide ile ilgili rahatsızlıklar ameliyatlarda kanamalar artabilir. Tutulmalar genel olarak beklenmedik olay ve süprizleri beraberinde getirebilir. Tutulmalar öğreticidir emeklemeden yürümek yürümeden koşmanın olmadığını öğretirler aslında bizlere… Bireysel olarak Ay tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Anne karnında gerçekleşen tutulmaların önemi;

Yüce yaratıcının anne karnında 120.nci günden itibaren başlayan ve hamileliğin 7nci ayında tamamlanan gezegenlerin enerjisi ile bizlere çizmiş olduğu ruhsal planımızın ‘’Hayat planımız’’ şekillendiği bu süreçte genellikle bir kez Ay bir kez Güneş tutulması yaşanır. Bazen tutulmalar birden fazla da olabilir. Bu tutulmalar dış dünyaya karşı sorumluluklarımızı öğrenmemiz gerekenleri başkaları ile yapmamız gereken paylaşımlarımızı betimler. Bunun için önemlidir yaşamımızda sürekli tekrar eden sorunlar aynı şekilde devam ediyorsa anne karnında gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmalarını fazlası ile önemsemeliyiz… Anne karnında gerçekleşen Ay tutulmaları ise bizim duygusal olarak geliştirmemiz gereken yönlerimizi zayıflıklarımızı ruhsal dengemizi sağlamamız için yapmamız gerekenleri keşfetmemiz için yol göstericidir…

NOT:Siz doğmadan once gerçekleşen tutulmaları kitabımızın tablolar bölümünden bulabilirsiniz. Doğum gününüzden önceki son tutulmaları dikkate alacaksınız…

Doğum öncesi gerçekleşen Güneş tutulmaları
Ateş gruplarında Koç, Aslan, Yay da gerçekleşmişse…
Koç’ta: Kişi başkalarını savunan mücadeleci bir ruha sahip olur bu duygusu suistimal edileceği için zor durumda kalabilir. Liderlik özellikleri kuvvetlidir. Mücadeleci kararlı bir yapı verir..
Aslan’da: Cömert sevecen merhametli ve sanatsal konularda yetenekli olmayı sağlar. Kendi beğenmişlik ve sürekli ön planda olma isteği kontrol edilemezse hırs ego peş peşe yapılan hatalara neden olabilir.
Yay’da: Duyarlı kutsal değerleri olan insanlar iyi iletişim kurarak iş ve özel hayatında istikrarı yakalayan bir yapı verir. Ön yargılara karşı yeniliklere açıktır. Baskı kurmaktan ve baskıya maruz kalmaktan nefret eder.

Hava grubu burçlarda İkizler,Terazi;Kova gerçekleşmişse;
İkizler’de: Mutlu olmak ve mutlu etmek için mücadele eden bir yapıda olur. İletişimde başarılıdır. Fikir ve söylemlerinin dikkate alınmasını ister. Aksi olduğunda sert tepkiler gösterebilir.
Terazi’de: Adalet duygusu çok gelişmiş bir yapı. Sosyal ilişkilerde başarılı hukuk politika ve bürokratik işlerde başarılı olur. Maddiyata düşkünlüğü özel yaşamda sorunlara neden olabilir.
Kova’da: Yeni olan her şeyle ilgili teknolojiyi yakından takip eden inandığı gibi yaşayan insanlarla ilişkilerini kendi istediği şekilde sınırlamayı bilen bir yapı olur. Sevmediği hiç bir iş ve ilişkinin içinde yer almaz.

Toprak grubu burçlarda Boğa,Başak, Oğlak’ta gerçekleşmişse;
Boğa’da: Ticari zekası sayesinde finansal anlamda isteklerini elde ederken duygusal konularda paraya aşırı önem vermesi sorunlara neden olur. Sanatsal yönü oldukça gelişmiş kişiler olur.
Başak’ta: Analizci yapısı sayesinde insanların hal ve hareketlerinden karakteristik özelliklerini çözer ve onlara yol gösterici önerilerde bulunur. Çözüm odaklı ve olayları doğru değerlendirmesi sayesinde dostları ve ailesi tarafından çok sevilir.

Oğlak’ta: Karşılaştığı ya da karşılaşma ihtimali olan hemen her şeye kadar alınacak tedbirleri ve kendine göre geliştirdiği yöntemleri vardır. Dürüst ve istikrarlıdır. Saygı gösterdiği kadar sayılmak ister.

Su grubları Yengeç,Akrep;Balık’ta gerçekleşmişse;
Yengeç’te: Duygusal yönden insanlara yardımcı olmaktan onların psikolojilerini düzeltmek için doğru paylaşımlarda bulunmaktan keyif alır. Duygularını paylaştıkça yaşam onlar için anlamlı hale gelir.
Akrep’te: İnsanlar konusunda sezgileri sayesinde karara varır. Kiminle yola çıkıp kiminle çıkmayacağını bu sayede akıllıca ayırd eder. Zorluklar karşısında yılmadan mücadele eder ve sonunda zafere ulaşır.
Balık’ta: Sevdiklerine karşı aşırı verici davranışları ruhsal olarak hırpalanmalarına ve dengelerinin bozulmasına neden olur. Başkalarını doğru yönlendirme çabası kendini ihmal etmesine ve buna bağlı sorunlar yaşamasına sebep olur…

Doğum öncesi gerçekleşen Ay tutulmaları
Ateş gruplarında Koç, Aslan, Yay da gerçekleşmişse…
Koç’ta: Kendini daha cesur bir şekilde ifade etmeyi savunmayı haksızlık karşısında çekimser kalmamayı öğrenmelidir. Hata yapmaktan korkar ve bu yüzden yeteneklerini ortaya koymakta zorlanır.
Aslan’da: Sevipte sevilmeyeceği endişesi yüzünden ikili ilişkilerinde kendini olduğundan farklı yansıtır. İç dünyasında yeteneksiz olduğuna inanır korkularını yenmesi ve kendine güvenerek hareket etmeyi öğrenmesi şarttır.

Yay’da: Ön yargılarını aşmalı ve insanlara saygı duymayı öğrenmelidir. Kendine ve başkalarına yapacağı baskılar sonucu maddi manevi kayıplar yaşayabilir.
Hava gruplarında İkizler,Terazi;Kova da gerçekleşmişse….
İkizler’de: Başkalarının etkisi altında kalma korkusu onu yalnızlığa itecektir. Korkuları iletişimde sorunlara neden olur ve kendini ifade edemeyeceği için güven duygusu zedelenir…

Terazi’de: Sürekli ön planda olma isteği sevdiği insanlarla sorunlara neden olur. İktidar hırsı kaybetmeye tahammülsüz bir hale gelmesine neden olur.
Kova’da: Duygusal hayatında aşırı sahiplenen kıskanç tavırları bir sure sonra ilişkilerini çıkmaza sokacaktır. Kendinde hata aramaz ve sürekli suçlayacak birilerini bulur. Bu duygusunu kontrol altına almalıdır.

Toprak grubu burçlarda Boğa,Başak, Oğlak’ta gerçekleşmişse;
Boğa’da: Emek verdiği şeylerde hakkını arayamaz. Çok gülenin ağlayacağına çok paranın felaket getireceği inancına sahiptir. Bu yüzden kendini baskı altında tutar ve gelen şansı değerlendiremez.
Başak’ta: İyi niyeti kendi yakınları ve çevresi tarafından sürekli suistimal edilir ve maddi manevi kayıplar yaşar. Yardım duygusunu kontrol altına almalı ve her söylenene inanmamayı öğrenmelidir.
Oğlak’ta: Aşırı şüpheciliği çevresindeki insanların uzaklaşmasına neden olur. Her şeyi çok bildiğini düşünür ve çok yanılır. Duygularını ifade etmeyi zayıflık olarak görür. Kendisini bu alanda geliştirmelidir.

Su grubları Yengeç,Akrep;Balık’ta gerçekleşmişse;
Yengeç’te: Sürekli olarak güvende olmadığı endişesi aile bireyleri ile ilgili konularda yaşadığı zorlu deneyimleri kabullenir tarzda hareket edip çözüme kavuşturmaktan korkması ruhsal ve psikolojik sorunlara neden olabilir.
Akrep’te: Hırsıda öfkeside çok şiddetlidir. Sürekli olarak her şeyde haklı çıkmak ister ve haklı çıkmak adına engel gördüğü herşeye düşmanca tavırlar sergileyebilir ve sonunda büyük pişmanlıklar yaşayabilir…
Balık’ta: Aşırı derece de kırılgan ve alıngandır. Her sözü davranışı eleştiri olarak algılar ve içine kapanır. Sezgilerini doğru kullanmayı öğrenmeli ve günlük hayatının bir parçası haline getirmelidir…
Tutulmaların doğum haritamızda evlere göre etkileri
Tutulmanın derecesi ve gerçekleştiği burca göre etkiler olumlu ya da olumsuz olabilir!
Tutulma 1nci evde gerçekleştiyse: Kişisel anlamda değişimler yaşancaktır.
Tutulma 2ni evde gerçekleştiyse: Finansal süprizler ya da sıkıntılar yaşanabilir.
Tutulma 3ncü evde gerçekleştiyse: Yolculuklarda sorunlar yakın çevre ve kardeşlerle ilgili problemler yaşanabilir.
Tutulma 4ncü evde gerçekleştiyse: Ailevi konularda geçmişle ilgili meselelerde sorunlar yada olumlu etkiler yaşanabilir.
Tutulma 5nci evde gerçekleştiyse: Çocuklarımızla aşk hayatımızla ilgili konularda gelişmeler yaşayabiliriz.
Tutulma 6ncı evde gerçekleştiyse: Hastalıklar günlük yaşamımızda sorunlar ve ev kazaları yaşanabilir.
Tutulma 7nci evde gerçekleştiyse: Evlilik hayatımız ve ortaklıklarla ilgili sorunlar gün yüzüne çıkabilir yada tam tersi sıkıntılarımız çözüme kavuşabilir.
Tutulma 8nci evde gerçekleştiyse: Hükümet miras gibi konular gündeme gelebilir ve cinsel hayatımızda farklı deneyimler yaşanabilir. Pişmanlık yada mutluluk getirecek deneyimler.
Tutulma 9ncu evde gerçekleştiyse: Eğitim uzun yolculuklar la ilgili sıkıntılar yada süprizler söz konusu olabilir.
Tutulma 10ncu evde gerçekleştiyse: Kariyer hayatımızda beklenmedik değişimler yaşanabilir. Bir anda kalıcı bir başarı ile ün kazanabilir yada var olanı kaybedebiliriz.
Tutulma 11nci evde gerçekleştiyse: Dostlar ve birlikte hareket ettiğimiz insanlarla acı tatlı olaylar deneyimleyebilir. Yeni insanlar la yeni başlangıçlar yapabiliriz.
Tutulma 12nci evde gerçekleştiyse: Ruhsal ve psikolojik sorunlar yaşanabilir gizli düşmanlıklarlar karşılaşabiliriz. Yada ruhsal deneyimlerimiz artar ve düşmanları fark ederek alt edebiliriz.
Güneş ve Ay tutulmalarının etkileri: Genellikle sarsıcı ve ses getiricidir. Bir dönem kapanır yeni bir dönem açılır hayatımızda… Kurak topraklar tekrar yeşerir acılardan öğrenilen bilgelik yansır yaşama…

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun…
Dr. Astrolog Şenay DEVİ

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık