Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Güneş Burçları ve Bilinmeyen Özellikleri

ÖNCÜ BURÇLAR: Liderim Cesur ve yöneticiyim…

Koç Yengeç Terazi Oğlakların yöneticilik yönleri oldukça kuvvetlidir. Yönetici burçlar olarak tanımlayabiliriz. Bu grup içinde doğanlar iş hayatlarında son derece disiplinli sorumluluklarının bilincinde olumlu enerjilerini iş hayatına yansıtan yeteneklerinin bilincinde kişilerdir. İçinde bulundukları zor şartlarda çok etkili kararlar alarak başkalarına da yön verebilirler.

SABİT BURÇLAR: Kararlıyım güvenilirim değişimi sevmem…

Boğa Aslan Akrep Kova

Güvenilir yetenekli tutarlı davranışlarıyla insanları kendine hayran bırakan gerçek dostlardır. Kutsal değerleri olan değişmez kurallarına sıkı sıkı bağlı alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemeyen kişilerdir. Otokontrolü kuvvetli fikirlerinin değişimine yanaşmayan eleştiriden hoşlanmayan yapıdadırlar.

DEĞİŞKEN BURÇLAR: Değişimi severim hareketli neşeli yapımı severim…

İkizler Başak Yay Balık

Girdikleri her ortama ayak uydurabilen neşeli uyumlu girişken duygusal kişilerdir. Aynı anda birden fazla konuyla ilgilenerek zorlanmadan başarı sağlayabilirler aynı anda da sıkılarak kararsız kalır ve ilgisiz kalarak uzaklaşabilirler. Duygusal konularda değişken ruh halleri yanlış kararlar alıp pişmanlıklar yaşamalarına neden olabilir.

ERİL ve DİŞİL BURÇLAR:

Koç İkizler Aslan Terazi Yay Kova Eril burçlardır. Ateş ve Hava grubu Eril ‘’ Erkek’’ Burçlardır. Bu grupta doğanlar içlerinden geldiği gibi davranan atak kendi hayatlarına hakim kişilerdir.

Boğa Yengeç Başak Akrep Oğlak Balık Su ve Toprak grubu burçları ‘’Dişil’’ burçlarıdır. Çevrelerini bir hayli önemseyen dış etkilerden kolay etkilenen kişilerdir. Kendilerini ortaya koymakta çekimser davranır ve ilk adımın her zaman karşılarındaki insanlardan gelmelerini beklerler. Evcimen güvenilir uyumlu hassas dürüst kişilerdir.

GECE ve GÜNDÜZ BURÇLARI: Gece ve Gündüzün insanları…

Gündüz Burçları: Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak…

Zodyak kuşağının İlkbahar ekinoksundan başlayan ilk yarıda bulunan burçlardır. Gündüz burçlarında doğan kişiler düzenli sabahları güne erken başlayan gün boyunca verimli çalışan geceleri dinlenerek aile ve sevdikleri ile geçirmeyi seven kişilerdir.

Gece Burçları: Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık…

Zodyak kuşağının 2nci yarısında kalan burçlarıdır. Sabahları erken uyanmaktan hoşlanmayan güne göre gece daha verimli ve üretken çalışabilen gece hayatından hoşlanan gecenin gizeminde ruhlarını dinlendiren ve geliştiren kişilerdir. Geceleri gündüze göre daha iyi konsantre olabilen çözümsüz kaldıkları konularda fikir üreten yapıdadırlar.

BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ:

Su grubunda yer alan burçlar verimli burçlar olarak adlandırılır. Yengeç Akrep Balık verimli burçlardır. Horoskopta 5.Ev doğal olarak ‘’Aslan burcunun evidir’’ Yaratıcılık, yaratıcı kişiliğin sergilenmesi, sanat, aşk, eğlence, çocuklar ile ilişkilidir. Kişi’nin çocuk sahibi olup olamayacağı hakkında çok önemli bilgileri bu ev verir. Verimli burçlardan biri bu eve yerleştiğinde kişi rahatlıkla çocuk sahibi olabilir. Ayrıca, Haritada Venüs Ay ve Jüpiter’in konumu da oldukça önemlidir. Aksi durumda verimsiz olarak adlandırılan burçlar bu eve yerleştiğinde kişi çocuk sahibi olmakta oldukça zorlanabilir.

Orta verimlilikte burçlar: Boğa Terazi Oğlak’tır.

Verimsiz Burçlar: Koç İkizler Aslan Başak Yay Kova verimsiz burçlar olarak adlandırılır.

Buradaki yorumlardan yanlış bir düşünce oluşmamalıdır. Horoskop bir bütündür ve bütünüyle değerlendirilmelidir.

KUZEY ve GÜNEY BURÇLARI:

Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Kuzey burçlarıdır.

Terazi Akrep Yay Oğlak Kova ve Balık ise Güney burçlarıdır.

POZİTİF ve NEGATİF BURÇLAR:

Pozitif burçlar; Koç İkizler Aslan Terazi Yay Kova. Diğer burçlara nazaran daha sosyal hayatı seven anı iyi değerlendiren yaşama sevinci yüksek bireysel olarak kendine değer veren kişilerdir. Yaşadıkları zorlukları yaşama sevinciyle yenebilen yapıdadırlar.

Negatif burçlar; Boğa Yengeç Başak Akrep Oğlak ve Balık burçlarıdır. Duyguları ile yaşayan olay ve kişilerden gördükleri zararlar karşısında ağır yara alan ve yaşamış oldukları haksızlığı kolay kolay unutamayan duygusal olarak diğer burçlara göre daha fazla etkilenen hassas kişilerdir. Duygularını kolay ifade edemeyen sevgiye aşırı derece de değer veren duyguları ile mantıkları arasında ki dengeyi kurmakta zorluk çeken yapıdadırlar…

Kaynaklar: A’dan Z’ye Astroloji Joan McEvers, Marion D. March

Dr. Astrolog Şenay Devi 

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık