Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Bu Gece Ay Tutulması Var

Bu akşam saat 21:56 da Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması gerçekleşecek.

Hint Astrolojisinde Balık yani ‘’MİNA’’ Ruhun yolculuğunda bireyin evrensel bütün parçası haline geldiği Atman’ın Brahma ile birleştiği son evreyi temsil eder. Mina karşıt yönde birbirine bakan iki balıkla sembolize edilir. Mina’da doğanlar varlık okyanusunda kolayca yüzerler. Dalgalı derin yüzeyin altındaki serin sakin sulara dalabilirler. Dişil ve değişkendirler. Her yöne gidebilir yolunu şaşırabilirler ve başkaları tarafından yutulma riskleri vardır. Mina’yı büyük iyilik JÜPİTER yönetir.

Eski bir yaşam sona yaklaşırken yeni bir yasam için duyulan arzuyu simgeler. Balık Dolunay’ı olumsuz davranış ve alışkanlıklarımızdan ‘’Sigara içki vb.‘’ uzaklaşmamız için farkındalığımız doğrultusunda seçimler kararlar ve uygulamaları başarabilmemiz için fırsat zamanı olarak ta değerlendirilebilir. İç dünyamıza yönelerek ruhsal ve duygusal dengemizi sağlayabilir. İrademizi güçlendirmek için meditasyon dua gibi çalışmalarda oldukça olumlu sonuçlar alabiliriz. Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima Dolunay’dır ve çoğu zaman bitişler ve tamamlanmalarla ilişkilidir.

Ay tutulmalarında duygusal patlamalar intihar eğilimi ilişkilerde bitişler mide ile ilgili rahatsızlıklar ameliyatlarda kanamalar artabilir. Tutulmalar genel olarak beklenmedik olay ve sürprizleri beraberinde getirebilir. Tutulmalar öğreticidir emeklemeden yürümek yürümeden koşmanın olmadığını öğretirler aslında bizlere bunun önemine idrak etmeli ve davranışlarımızı pozitif yönde iyiye doğruya güzele yönelerek güçlendirmeliyiz. Bireysel olarak Ay tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmiş̧ ise o evle ilgili konularda etkili olacaktır. Ülkemiz ve dünya genelinde tutulma enerjisini değerlendirdiğimizde, Deniz yolculukları ve hava yollarında kazalar iklim değişimleri salgın hastalıklar ve depremler toprak kaymaları dünya genelinde ve ülkemizde artış gösterebilir.

Siyasi dengelerin değişeceği ani ve kontrol edilmesi güç olaylar yaşanabilir. İyi ve Kötünün büyük mücadelesinin ortaya çıkacağı bir tutulma ile karşı karşıyayız. Finansal konularda kişilerin zayıflıklarından faydalanma çabası içinde olan Dolandırıcı ve art niyetli kişilerin gerçekçilikten uzak yaklaşımları zorluklara ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Kazalar öfke ve hırsın aklın önüne geçmesi ve kişisel olarak bencilliklerimizin tutkularımızın esiri olarak hareket edebileceğimiz bu süreçte kendi iç dünyamıza yönelerek iyi yönlerimizi ortaya çıkartıp yapıcı tutumlar sergilemek için olağanüstü bir çaba sarf etmeliyiz.

Bu tutulmanın bizlere mesajı: Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.

Hz. Mevlâna

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık