Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Çin Zodyakta 2016 Ates Maymun Yılı

Çin Yeni Yılı 8 Şubat 2016 ♒ Kova burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile birlikte ATEŞ MAYMUN YILI olarak başladı 27 Ocak 2017 tarihinde sona erecek.Ekilenin biçileceği karanlıktan aydınlığa geçişin sancılı ama mucizevi nimetlerinin farkındalığımız ve yaptıklarımız oranında payımıza düşeceği özel bir dönem. Çin astrolojisine göre MAYMUN yılının başlangıcı. Zarar verdiysek zarar görecek Emek verdiysek karşılığını alacağınız maddi ve manevi olarak. Karma yasasının mükemmel işleyeceği bir yıl olacak bizler için. Ne ektiysek onu biçeceğiz! Sonlar ve Başlangıçlar Öfkemi? Sakinlik mi? Sabır mı? Sabırsızlık mı? İyilik mi? Kötülük mü? Yaptıklarımızın boomerang gibi geri dönüşünü yaşayacağımız KARMİK bir süreç! Tüm dünyada ve bireysel anlamda sarsılarak öğreneceğimiz sınanacağımız yaptıklarımızın karşılığını alacağımız EKONOMİ de TARIMDA beklenmedik gelişmelerle karşılaşacağımız bir yıl bizleri karşılamakta.

Çin astrolojisi felsefesinin temel inanışında evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmeden oluştuğu var sayılır. Erkek ve dişi kutuplarının simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak kabul edilir. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak belirtilmiştir. Güneş yangdır ve ruh bulut sınıfındadır. Ay ise yindir. Beyaz ruh olarak adlandırılır. Yang gök Yin ise dünya anlamına gelir. Geri kalan beş elementin eklenmesi ile Çin Astrolojisinin temel yapısı kavranmış olur. 12 Çin burcu beş element odun ateş toprak metal ve su tarafından yönetilir. Her bir element tarafından yönetilen süreçler ele alınırsa, her burç 60 yıllık ara ile gelir ve bu nedenle Çin takvimi 60 yıllık periyot temeline dayanır. Çin Horoskopu on iki burca bölünürken, yapıcı ve yıkıcı haliyle on element koluna ayrılır. Artı ve eksi olarak. Bunların yanında antik Yin ve Yang kavramlarının eklenmesiyle klasik Çin horoskopu ortaya çıkar ve hayvanlar dairesi olarak adlandırılır.

Beş Maymun Doğum Yılı Karakter
ATEŞ Maymun 2016, 1956, Hırslı ve maceracı, ama sinirli
Ahşap Maymun 2004 1944 Başkalarına yardım etmek her zaman hazır; Güçlü benlik saygısı ile,
şefkatli, ama inatçı
Su Maymun 1992, 1932, Zeki, akıllı ilgi odağı olmanın düşkün ama mağrur
Altın Maymun 1980, 1920, Akıllı zeki, kendine güvenen ve aynı zamanda sinirli ve inatçı
Dünya Maymun 1968 Frank, iyimser ve korkusuz
“Maymun” Doğumlular için Şanslı etkiler’’
Şanslı numaralar: 4 ve 9
Şanslı günleri: Çin ay takvimine ayın 14. ve 28 i.
Şanslı renkler: Beyaz, Mavi, Altın
Şanslı çiçekler: krizantem, krep-mersin
Şanslı yön: Kuzey, Kuzeybatı, Batı
Şanslı ay: 8 ve 12
Şanlı kristaliniz: Yeşim

“Maymun” Doğumluların kaçınması gereken etkiler

Şanssız renkleriniz: Kırmızı, Pembe
Şanssız numaralarınız: 2 ve 7
Şanssız yönünüz: Güney, Güneydoğu
Şanssız ay: 7 ve 11 ay
Maymunun yılının Yıldızı ‘’Tai Sui’’ ‘Yaş Tanrısı’ olarak adlandırılır. Çin Zodyak’ında Tai Sui aslında gerçek bir yıldız değildir. TAİ SUİ’nin yeryüzünün etrafında dönüşünün 11.86 yıl sürdüğüne inanılır ve Jüpitere karşılık geldiği kabul edilir Çinliler tarafından.

Yıldız Tai Sui doğdukları yılla eşleşen kişiler için talihsizliklere neden olur. Maymun yılında doğan kişiler için 2016 ın şanssız olduğuna inanılmaktadır. Çin Zodyak’ta “Maymun” doğumluysanız yıl boyunca sağlığa, aşk hayatlarına kariyer ve yatırımlar la ilgili konularda özellikle dikkatli olunması gereken bir yıl.

Sağlıkla ilgili konularda özellikle Trafik Kazaları ile ilgili Risklere dikkat etmelisiniz.

Maymun doğumlular yıl boyunca küçük hastalıklardan mustarip olabilirsiniz; Araç kullanırken dikkatli olmalı trafik güvenliğini her zamankinden daha fazla önemseyerek hareket etmelisiniz.

Maymun doğumlular için 2016 yılında ilişkilerde zorluklarla sınabilirler.

Maymun doğumlular özellikle evli olanlar ilişkilerde güven sarsıcı durumlarla karşılaşabilirler. 3ncü şahıslardan kaynaklanan sorunlara karşı dikkatli olmalılar. Özellikle 7nci ve 12nci aylarda bu anlamda şansınız yükselecek ve romantik bir ilişki ile karşılaşabilirsiniz. Doğru fırsatları kaçırmamak için şüphelerden uzaklaşmalısınız.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun.
Dr.Astrolog Şenay DEVİ

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık