Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burcunuza Göre Şifalı Taşlar

Burcunuza Göre Şifalı Taşlar

Her burcun kendisine ait olan özel bir taşı vardır. Bu özel taşlar, doğru burçlar ile bir araya geldiği zaman sizlere farklı etkilerde bulunur.

Koç

Koç burcu ateş grubunda olduğu için akik, ametist ve yakut taşları çok sever. Koç burçları için bu taşların şifalı bir etkisi vardır.

Boğa

Toprak grubunda yer alan boğa burcunun favori taşları arasında turkuaz ve zümrüt vardır. Bu iki ayrı taş özellikle de hasta olmaya yatkın olan boğalar için şifalı olarak kabul edilmektedir.

İkizler

İkizler burcu için olan şifalı taşlar arasında yeşim ve ay taşları vardır. Bu taşlar ikizler burcunun ruh ve beden sağlığı için yararlıdır. Yeşim taşı aynı zamanda adet sancılarının da giderilmesinde kullanılır.

Yengeç

Su grubu üyesi olan yengeç burçları için en ideal taşlar arasında kuvars ve kaplan gözü taşları vardır. Bağımsızlık taşı olarak da nitelendirilen kaplan gözü, yengeç burçlarına maddi özgürlük ve özgüven kazandırmada yardımcı olur. İnatçı kişiliklerde sakinlik ve uyumluluk için de bu yaşlar kullanılır. Kaplan gözü aynı zamanda pankreas ve kolonların da destekçisidir.

Aslan

Zorlayıcı burçlar arasında bulunan aslan burçları için topaz ve kehribar taşları uygundur. Kehribar taşı özellikle aslan burcu erkeklerine cinsel yönden şifa verir ve özgüveni artırır. Kadınlarda ise suçluluk duygusundan kurtulabilmeye ve özgür ruhlu olabilmeye yardımcı olur.

Başak

Başak burçlarının değerli ve şifalı taşları arasında sitrin ve zirkon yer almaktadır. Bu taşları günün her anında üzerinde taşıyabilen başak burçları kendilerini gün içerisinde daha iyi hissetmeye başlayabilirler.

Terazi

Terazi burçları için önerilen şifalı taşlar arasında turmalin ve yeşim taşları vardır. Terazi burçlarına sık sık bu taşları aksesuar olarak üzerlerinde taşımaları da tavsiye edilir.

Akrep

Akrep burcunun şifalı taşları arasında obsidyen ve lal taşları yer alır. Bu iki taş da sağlık ve mutluluk açısından şifalı olarak kabul edilir. Cinsel gücü de artırabilen bu taşlar sindirim sistemi üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Yay

Ateş grubunda yer alan yay burçları için ametist ve topaz taşları şifalıdır. Ruh halindeki dengesizlikleri azaltabilen bu taşlar meditasyon yapma isteğini de artırır ve manevi gücü de yükseltir.

Oğlak

Oğlak burçlarının şifalı taşları turkuaz ve onikstir. İkili ilişkilerde olumlu etki yaratan oniks aynı zamanda sigarayı bırakmak isteyen oğlaklara da tavsiye edilmektedir.

Kova

Gök zümrüt taşı olarak da adlandırılan akuamarin taşı kova burçlarının şifalı taşları arasındadır. Sakinlik ve huzur için yararlı olan bu taş aynı zamanda cesareti ve özgüveni de tazeler ve yükseltir.

Balık

Balık burçlarının şifalı taşları opal ve kuvarstır. Gökkuşağı olarak da adlandırılan opal, güven duygusunu yeniler. Ayrıca bu taş ortamdaki negatif duyguların emilmesini de sağlar.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık