Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Aralık 2021 Aylık Başak Burcu Yorumu

Başak Burcu ♍

Güneş Yükselen yada Ay burcu Başak olanlar,

Başak burcu  Genel Bakış
Aralık , Oğlak burcunda gerçekleşen bir Venüs ve Plüton kavuşumu ile karakterize edilir. Bu tutkularımızı yoğunlaştırır ve arzularımızla irademiz arasında güçlü bir bağ oluşturur. Bu transit 5. evinizde gerçekleşiyor, bu da eğlenmeye sevilmeye savurganlığa ve duygusallığa ihtiyacınız olduğunu gösterebilir.

Bu ay, 4 Aralıkta Yay burcundaki Yeni Ay ve Güneş Tutulması, 4. evinizden geçiş yapan Merkür ile yakın kavuşumda olacak. Bu ay döngüsünün odak noktası aileniz ve ev yaşamınızdır. Merkür'ün bu aydaki varlığı, özellikle değişken ateş işaretinin etkisi altında, yakın çevrenizde bazı değişikliklere neden olabilir. Tam teşekküllü bir ev tadilatından evin etrafındaki şeyleri yeniden düzenlemeye kadar her şey bu ay beklenebilir. Yay, Jüpiter tarafından da yönetildiğinden, olumlu ve uzun vadeli değişiklikler için iyi şanslar var.

Mars . Kızıl gezegen, 6. evinizde Jüpiter ile kare açı yaptığı ve ardından 4. evinizde Güney Düğüm ile kavuşum yapmaya ilerlediği için arka arkaya iki önemli geçişe sahip olacak.

Mars Jüpiter karesi, aşırı güçlü bir enerji ve canlılık duygusu gösterir. Bu, 3. ve 6. eviniz arasında gerçekleşiyor ve çalışma, iletişim ve disiplin temalarını ayın ön saflarına getiriyor. Yeni ilgi alanları bulmak ve onunla ilgili her şeyi öğrenmeye çalışmak için güçlü bir şans getirecek sizlere. Jüpiter'in 6. evinizdeki etkisi, zahmetli görevlere karşı açık fikirli bir tutuma izin verecektir. Büyük resmi net bir şekilde görebileceksiniz, bu da hedeflerinizin size genellikle hissettiklerinden daha yakın görünmesini sağlayacaktır.

Mars, Jüpiter ile işini bitirdikten sonra, kırmızı gezegen Yay burcuna geçecek ve sonuç olarak Güney Ay Düğümü Ketu ile birlikte birleşecek. Ketu'nun kavrayışına giren her şey azalır ve Mars'ın öfkesi bu etkiden muaf değildir. Bu geçiş, evinizin ve ailenizin 4.evinde gerçekleştiğinden, bu sizin  için iyi bir haber. Her zamankinden daha sakin bir tatil sezonu bekleyebilirsiniz, bu da dinlenmeyi ve bitmek üzere olan yılı düşünmeyi oldukça kolaylaştırır. Ketu ayrıca geçmişe hükmediyor, Mars'ın yıkıma doğru gidişini, çözüme yönelik bir harekete dönüştürüyor enerjinizi.

Satürn ve Uranüs yılın son karesini yapacaklar. Bu geçiş 6. ve 9. eviniz arasında gerçekleşiyor. Mars, Ketu ile imeşgul olduğu için, onun etkisi bu son Satürn-Uranüs etkileşiminde mevcut olmayacak ve Uranu'sun isyanlarını ve ani ayaklanmaları biraz daha az dramatik hale getirecek. Bu, bu yıl işiniz ve amaç fikriniz ile ilgili olarak yüzleşmek zorunda kaldığınız birçok zorluğun çözümünün başlangıcıdır.

İkizler burcundaki Dolunay size tam da ihtiyacınız olan deneyime yönelik eğilimi getirebilir. Çift gövdeli bir burç olan İkizler, aynı anda birden fazla şey olmaktan korkmaz. Özellikle bu 10. evinizde gerçekleştiği için, yılın daha önceki denemelerinden bazılarının daha anlamlı hale gelmesine hazır olabilirsiniz. Çok yönlülüğünü zü benimsemenin ve karmaşık becerileriniz için minnettar olmanın zamanı geldi. Ay'ı aynı zamanda ticaret gezegeni (Merkür) tarafından da yönetildiğinden,  bonuslar, avantajlar veya işte genel bir tempo değişikliği bekleyebilirsiniz.

 Aşk

İlişkide bazı şüpheleriniz olduğunda kendinizi kısıtlayarak var olan uyumluluğu korunabilir kılabilirsiniz.  Aşk ilişkilerine girmek için çok iyi fırsatlarınız var. Ayın sonunda aşk hayatınızda yüzünüz gülecek.

Evlilik hayatı uyumlu olacak ve ay boyunca bağınız daha da güçlenecek. Partnerinize karşı daha sevecen olacaksınız ve eşiniz bunu takdir edecek. Bu, bir çocuk için plan yapmak için iyi bir zamandır.

16'sından sonra, bekar kişiler aşk ilişkilerine girmek için fırsatlara sahip olacaklar. İlişkilere girmek için acele etmemelisiniz. Bir beraberliğe girmeden önce tüm şüphelerinizi giderin ve kendinize güvenin.

Kariyer
Bu ay karşınıza çıkan yıldızların kombinasyonu, profesyonel başarılarınız için pek uygun değil. Beklenen normal kazanımları gerçekleştirme olasılığınız çok düşükken, kendinizi oldukça sıkı çalışırken bulabilirsiniz. Bu, ayın herhangi bir iniş ve çıkış olmadan düz bir çizgiye dönüşebileceği anlamına gelir.

Tasarruflu olmanız gereken bir aydasınız.

Eğitim
Başak öğrencilerin akademik ilerlemeleri için çok iyi beklentiler söz konusu. Gezegensel konumlar hayırlıdır ve bu sizi zihinsel olarak daha keskin ve rekabetçi hale getirecektir. Bu, minimum rehberlik ve normal çaba ile rekabetçi testleri daha kolay geçmenize yardımcı olacaktır.

Dil ve iletişim öğrencileri çalışmaları ile teşvik edici bir zaman geçireceklerdir. Güzel sanatlar ve yaratıcı konuların öğrencileri kayda değer ilerleme kaydedeceklerdir. Ay, hemen hemen tüm derslerin öğrencileri için hayırlıdır.
 Seyahat
Yıldızlardan gelen enerjiler bu konuda oldukça olumlu olduğundan, seyahatinizden zengin bir temettü hasadı elde etmek için iyi bir ay. İhracatçıların ve yabancı ülkelerle iş yapan diğerlerinin yurtdışında son derece verimli bir yolculuk geçirmeleri belirgin bir olasılıktır.

Ayrıca, çoğunuz bir dizi yeni yere iş veya resmi işlerle ilgili olarak oldukça fazla seyahat edecek ve hedeflerinizi gerçekleştirmeyi başaracaksınız.

Sağlık
Astral pozisyonlar pozitiftir ve ciddi sağlık sorunları olmayacaktır. Ay boyunca kronik hastalıklar ortaya çıkmayacak ve küçük sağlık sorunları rutin tıbbi bakım gerektirecektir.

Sağlığınız nedeniyle eğiliminiz harika olacak. Düzenli egzersizler ve sağlıklı beslenme uygulamaları ile dikkatinizi sağlığınızı korumaya yönlendirebilirsiniz. Anksiyete ile ilgili bozukluklar, iyi gevşeme yöntemleri ile şifa bulacaktır.

Aile ve çocuklar
Çocuklarınızın aktiviteleri ile yakından ilgilenin, buna daha fazla zaman ve enerji ayırın. Sorunların birçok yönden karşınıza çıkacağı bir ayı böylelikle dengeleyebilirsiniz.


 Finans
 Aralık ayı  finansal beklentiler için iyiye işaret etmiyor. İşadamları ve tüccarlar faaliyetlerinde başarılı olamayacaklar ve iyi kar elde etmeyecekler.  Birçoğu, masraflarını karşılamak için birikimlerine güvenmek zorunda kalacak.

Yıldız pozisyonları yeni iş girişimleri başlatmak için faydalı değildir.  Aslında, bu, büyük ölçüde, hedeflerinizi gerçekleştirmek için biraz mücadele etmek zorunda kalacak ve o zaman bile fazla başarı elde edemeyecek olan çoğunuz için geçerli olacaktır. Ayrıca, iklim yatırım ve yeni projelerin başlatılması için uygun olmayacaktır.

Şanslı günler:
2, 13, 14

Aralık önemli tarihler:
1, 4, 7, 17, 30

Aralık özel notu:

Önünüzde çok önemli bir karar  aşaması olabilir kimleri çatınızın altına alıp almayacağınıza karar vermelisiniz. Kendinize ve sizi mutluluğa götürebilecek becerilerinize güvenin.

günlük yorum imzası

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık