Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Anneler Ve Bebekleri İlk Evre

Ezoterik (Ruhsal) Astroloji’de yedi yıllık devreler insan doğumundan itibaren başlayarak her bir devre belirli bir gezegen tarafından yönetilir. Bu devreler insanda erginleme çağlarıdır: 1’inci Devre Ay, 2’nci Devre Merkür, 3’üncü Devre Venüs, 4’üncü Devre Güneş, 5’inci Devre Mars, 6’ncı Devre Jüpiter, 7’nci Devre Satürn ve tekrar Ay evresine dönüş olarak sıralanmaktadır.
*1’inci Devre Ay tarafından yönetilir ve doğumdan itibaren 7’nci yaşa kadar sürer. Ay yansıma gücü verir. Ay devresinde çocuk her şeyi yansıtarak, taklit ederek öğrenir. Ay ayrıca dişilik ve annelik gezegenidir. Bu çağda çocuk üzerinde anne hakimdir. Göbek bağı kesildiyse de bağımlılık devam eder. Dünyayı annenin himayesi altında ve aracılığı ile görür ve yaşar.
* 2’nci Devre Merkür tarafından yönetilir ve 7’nci yaştan 14’üncü yaşa dek sürer. Merkür iletişim ve öğrenme kapasitesini verir. Merkür devresinde çocuğun bilgisi büyük bir artış gösterir, her şeyi merak eder ve çabuk öğrenir. İletişim kurma, kendini ifade etme konuları onun için büyük önem arz eder ve bu alanda kendini geliştirir.

3’üncü Devre Venüs tarafından yönetilir ve 14’üncü yaştan 21’inci yaşa dek sürer. Venüs erginliği sağlar. Cinsel farklılıklar belirlenmeye başlar. Çocuklar birer erkek ve kadın olmayı başlarlar ve cinsel kimliklerine kavuşurlar. Görünümlerine özen göstermeye ve karşı cinse ilgi duymaya başlarlar. Bunun haricinde güzel sanatlara, estetik değerlere ve ideallere önem vermeye başlarlar.
4’üncü Devre Güneş tarafından yönetilir ve 21’inci yaştan 28’inci yaşa dek sürer. Güneş, ego ve sosyal hakimiyeti geliştirir. Burada ego gelişmeye başlar. Kişi kendine sosyal çevre edinmeye ve kişiliğini geliştirmeye başlar. Kariyer edinme ve yaşamını kurma çabasına girer.
5’inci Devre Mars tarafından yönetilir ve 28’inci yaştan 35’inci yaşa dek sürer. Mars güç ve mücadele verir. Bu yaşta kişi hayatta kendine bir yer tesis etmek için mücadele verir. Önceden öğrendiklerini uygulamaya koymaya çalışır. En aktif çağı denilebilir.
6’ncı Devre Jüpiter tarafından yönetilir ve 35’inci yaştan 42’inci yaşa dek sürer. Jüpiter zenginlik, keyif ve felsefe verir. Bu yaşta kişi vermiş olduğu mücadelenin sonuçlarını elde etmeye başlar. Rahat etmeye ve eğlenmeye başlar. Bir yandan da hayatın anlamı üzerinde düşünmeye ve felsefe üretmeye başlar.

7’nci Devre Satürn tarafından yönetilir ve 42’nci yaştan 49’uncu yaşa dek sürer. Satürn disiplin ve olgunluk gezegenidir. Burada kişi yaşlanmayla yüzleşir, zamanını iyi değerlendirmesi ve sağlığını koruması için daha disiplinli olması gerektiğini fark eder.
1’inci Devre: Bebeklikten çocukluğa geçiş
RUHSAL GELİŞİMİN TEMEL TAŞLARI

Çocuklarınızı önemseyin bebekliklerinden itibaren onların gelişmiş ruhları olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Küçük bedenler büyük ruhları barındırır içinde. Kişisel gelişimlerinde en önemli etken Anne ve babadır. Ruhsal astrolojide insanı yedi evrede inceleriz. Bebeklikten çocukluğa geçiş süreci kişiliğin temel taşlarının alışkanlık ve davranışların oturması ile başlar. Bu temel taşların oturmasını da bizler anne babalar olarak farkında olarak ya da olmayarak sağlarız. Küçücük bir bebek ne anlar diyerek duyarsızca hareket etmek, büyük bir yanılgıdır. Onların yanında bağırır, şiddet gösterir, yetişkinler olarak aramızda kalması gerekenleri ulu orta yaşarsak ruhlarını sakatlarız ve büyüdüklerinde kazandıkları alışkanlıklarından kendimizi sorumlu tutmadan “Bu çocuk kime çekti” tartışması içine girer ve suçlarız.
Çünkü suçlamak kolay olandır. Fakat ne kadar adilce bir yaklaşımdır? Dönüp kendimize bakmadan öz eleştiride bulunmadan. Her ruh özel ve değerlidir. Anne karnında 120 günde şekillenmeye başlayan ruhsal planın doğumla yaşama merhaba demesi ve sonrası çok özel bir durumdur. Anne karnında Güneş ve Ay tutulmalarından etkilenen annesinin hamilelik sürecinde yaşadığı duygusal geçişlere tepkiler verebilen o muhteşem varlığın doğduğu anda yaşamsal enerjilere duyarsız olduğunu düşünmek! Ne büyük bir yanılgıdır. Her RUH Her Hayat özel ve değerlidir. bilincinde anne babalar olarak bebek ve çocuklarımıza karşı sorumluluk ve sevgimizi doğum anıyla başlayıp bir ömür boyu verebilmek dileği ile...
Koç Burcu Anne: Çocukları çok seven Koç kadını kendi çocuğuyla anlaşmayı çok iyi bilir. Koç kadını çocuk sahibi olduktan sonra bir hayli değişir. En bencil olan kadın bile çocuğu için her türlü fedakarlığı gerçekleştirir. Yavrusu onda bir gaye ideal halini alır. Kendisinin elde edemediği her şeyi çocuğuna vermek için gayret eder. Koç kadınları her konuda olduğu gibi, Çocuk bakımında da özel fikirlere sahiptir. Bunun içinde başka annelerin uygun görmediği şekilde eğitirler çocuklarını. Koç kadını çocuğuna öz güven aşılar cesur ve güçlü bir yapıda olması için elinden geleni yapar.
Koç çocuklarına emir cümleleri kurmamaya ve onu cezalandırmamaya özen göstermelisiniz.
Boğa Burcu Anne: Boğa anneleri, çocukları çok severler. Sevdikleri insanla birlikte güzel çocuklar idealleri arasındadır. Çok iyi birer anne olurlar, Çocuklarına her türlü imkanı vermeye çalışırlar. Onların Sıhhatli olması iyi eğitim görmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Fakat çocukları üzerinde hakimiyet kurmaktan sözlerinin dinlenmesinden de fazlasıyla hoşlanırlar. Boğa anneleri her zaman çocuklarından saygı ve sevgilerini göstermelerini beklerler. Çocuklarının kendisine güven duyması ve dürüst davranması onlar için çok önemlidir. Kendine ait sıkıntı ve üzüntülerini kesinlikle çocuklarına yansıtmaz bu iradesi güçlü anne kendine güvenen ayakları yere sağlam basan çocuklar yetiştirmede olağanüstü yetenek sahibidir.
BOĞA çocuklarına asla ısrarcı davranmamalı ve yapmak istemedikleri ilgi duymadıkları bir konuya zorlamamalısınız.

İkizler Burcu Anne: İkizler kadını çocuklarına düşkündür. Çocuklarının diliyle konuşabilen annelerdir. Çocuğunun ruhuna hitap eder. İkizler kadını parlak zekası sayesinde çocuğunu kolaylıkla büyütür nasıl bir okşayışla çocuğunu teselli etmeyi biliyorsa bağırmadan da birkaç tatlı sözle çocuğunun üzerinde otorite kurabilir.
İkizler çocuklarını asla başkalarının yanında tenkit edip, küçük düşürücü davranışlarda bulunmamalısınız.

Yengeç Burcu Anne: Yengeç burcu kadını çocuk sahibi olduktan sonra bambaşka bir ruh haline bürünür. Her şeyi çocuğu olur her şey çocuğuna göre düzen alır yaşamında. Yengeç anneleri çocuklarının her şeyi ile ilgilenirler. Sağlıklarından giyimlerine eğitim beslenme ve oyuncaklarına kadar her şeyi düşünürler. Annelik duyguları çok gelişmiş olduğundan çocukları ile doğal bir iletişim yetenekleri vardır.
Yengeç Burcu çocuğuna kendi korku ve kaygılarınızı yansıtmamaya çok özen göstermelisiniz. Kendinizde rahatsız olduğunuz alışkanlıklarınızın onda var olmasını istemiyorsanız şayet!
Aslan Burcu Anne: Aslan kadını çocuklarını çok sevecektir. Çocukları onun bu derin sevgisini çabucak sezecektir, Çocuklarının fevkalade yetişmelerini iyi eğitim görmelerini ve hayatta değerli olan her şeye sahip olmalarını isteyecektir. Çocukları konusunda oldukça sabırlı olduğu içinde iyi bir öğretmen gibi onlara gerekli olan her şeyi büyük bir sabırla öğretecektir. Adeta dişi bir Aslan gibi yavrularını koruyacak onlara ilişecek birileri olursa kükreyip saldıracaktır.
Aslan burcunda doğan çocukları dinlemeli, onların düşünce ve fikirlerine değer verdiğinizi hissettirmelisiniz. Aksi olduğunda öz güven duygusu yerini hırsa bırakır ve kendini anlatmak dikkat çekmek için çok farklı ve doğruluğu tartışılan davranışlar içine girecektir.
Başak Burcu Anne: Başak burcunda doğan kadın iyi bir annedir. O çocuklarına iyi bakar ve itina gösterir. Çocuklarının sağlıklı temiz terbiyeli dürüst ve bilgili olmaları için elinden geleni yapar. Çocuklarının kendini saymasını da büyük bir ustalıkla sağlar. Neşesi dostluğu samimiyeti sayesinde de çocuklarıyla arasında çok derin ve güzel bir sevgi bağı oluşturur.
Başak burcu çocukları disiplinli bir tabiata sahiptir. Onu kısıtlar, eleştirir, yüksek sesle tenkit ederseniz tepkisini öfke ile dışa vurmaz içine kapanır ve yeteneklerini ortaya koyamaz.

Terazi Burcu Anne: Çocukları ile iletişimi öylesine mükemmeldir ki çocuklarının sıkılıp yapmaktan hoşlanmayacağı ders çalışmak sınava hazırlanmak gibi daha bir çok konuyu onlar için eğlenceli hale getirip zevkle yapmalarını sağlayacaktır. Terazi annesi her zaman çocuklarını can kulağı ile dinler ve onları önemsediğini tüm benliği ile hissettirir.
Terazi çocukları kırılgan bir yapıya sahip olurlar. Yüksek ses tonu, şiddetli ikazlar, onları korkutur ve sizler tarafından sevilmediği düşüncesini yaşam boyu taşımalarına sebep olur.

Akrep Burcu Anne: Akrep anne çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için her türlü özverili davranışı gerçekleştirir. Çocuklarını daha küçük yaştan itibaren sorumluluk sahibi olmaya yöneltirler.
Akrep çocuklarına anne ve baba aynı şekilde yaklaşımlarda bulunmalı, bir taraf baskı yaparken diğer taraf daha özgür yaklaşımlar içinde bulunursa ilerleyen yaşlarla birlikte anne-baba olarak bu çocuğun üzerinde otoritenizi sağlamakta zorlanabilirsiniz.

Yay Burcu Anne: Çocuklarını kendine has uygulamalarla yetiştirir. Çocuklarına arkadaş gibi davranır. Çok küçük yaşlardan itibaren çocuğu ile güçlü bağlar kurar ve ilerleyen zaman içinde sorunlar yaşansa da çocuğunun en iyi arkadaşı olmayı daima başarır.
Yay burcu çocuğu oldukça enerjik bir doğaya sahiptir. Enerjisini dengelemeyi küçük yaşlardan itibaren kazandırmak için onu mutlaka ilgi duyacağı bir spor aktivitesine yönlendirmelisiniz.
Oğlak Burcu Anne: Duygularını göstermekten çekinen Oğlak kadını çocukları söz konusu olduğunda sevgisini cömertçe sergilemekten kaçınmaz. Çocuğunun her ihtiyacını büyük bir sabırla gerçekleştirir ve çok adildir. Çocukları için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.

Oğlak çocukları genellikle duygularını ifade etmekte zorlanırlar. Onlarla iletişime yaşam boyunca çok önem vermeli, duygularını bastırmadan ifade etmeleri için çaba göstermelisiniz.

Kova Burcu Anne: Bu burcun kadını çok moderndir ve çağı yakalayıp çocuğunun da onun ilgi alanlarına yönelmesini ister zaman zaman çocuklarının üzerinde baskıcı tutumlar sergilemesi de olasıdır. Kendi isteklerini çocuğunun üzerinde kullanma eğilimi ilerleyen yaşlarda çocukla iletişimde problemlere sebep olabilir.
Kova burcu çocuğu çok yönlüdür. Ona yedi yaşına kadar özgürlük tanımalı, ilgi duyduğu alanlarda onu desteklemeli, sıkılıp uzaklaştığında da ısrarcı davranmamalı, yeteneklerini ortaya koyması için şans vermeli, deneme-yanılma yöntemi ile kendini keşfetmesine yardımcı olmalısınız.
Balık Burcu Anne: Balık kadını için yuvası çocukları onun kutsaldır ve bu değerleri için büyük fedakarlıklar yapmaktan kaçınmaz. Çocuklarını çok sever ve şımartır her istediklerini vermeye çalışır. O fazla sevgi yüzünden çocuklarını terbiye konusunda ilerleyen zamanla zorlanır.
Balık burcu çocuğuna baskıcı tavırlar sergilemekten, yaptıklarını görmezden gelmekten ve onu başka bir kalıbın içine sokmaktan kaçınmalısınız. Ne fazla otoriter, ne fazla özgür ikisinin arasındaki dengeyi sağlıklı bir şekilde kurmayı başarmalısınız.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun.
Dr. Astrolog Şenay DEVİ

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık