Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

7 Nisan 2020 Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Berat gecesi, Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfûz'dan Dünya semasına toptan indirildiği gecedir. Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazanmamıza vesiledir. Bu kutlu gece hürmetine hangi dine inanca mensup olursak olalım dua edelim insanlık için dünya için doğa için sevdiklerimiz için affedilenlerden arınananlardan olmak için tüm kalbimiz ile dua edelim virüsün şifasının bulunmasına etkisini yitirmesine olsun niyetimiz.

Ve düşünelim Sineğin Nemrud’u yere sermesi ve karıncanın Firavun’un sarayını harap etmesini Ebabil kuşlarını ve Örümceğin ağı ile koruduğu Hz.Muhammed As  yaşadıklarını düşünelim, fark edelim yenilenelim saflık bilinci sevgi bilinci tüm evreni  her birimizi şifalandırsın.

Araf Suresi 133 ayet 
Biz de, her biri ayrı ayrı birer mucize olmak üzere başlarına tufan, çekirge, ürün güvesi (haşarat), kurbağalar ve kan gönderdik. (Hiçbirinden ders almadılar.) Büyüklük tasladılar ve suçlu bir kavim oldular.

Fil Suresi 
-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.1- Rabbin fil sahiplerine neler etti, görmedin mi?2- Onların kötü planlarını boşa çıkarmadı mı?3- Onların üstüne ebabil kuşları gönderdi.4- O kuşlar, onların üzerlerine pişkin tuğladan yapılmış taşlar atıyordu.5- Böylece Allah onları yenilip çiğnenmiş ekine çevirdi.

Ankebut Suresi 2 ve 3 ayet
﴾2﴿ İnsanlar, denenip sınavdan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demekle bırakılacaklarını mı sanıyorlar?
﴾3﴿ Andolsun ki biz, onlardan öncekileri de sınamıştık. Allah, elbette doğru olanları ortaya çıkaracaktır; kezâ O, yalancıları da mutlaka ortaya çıkaracaktır.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık