Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

6 Ocak TS ile 04:41 Oğlak Burcunda Kısmi Güneş Tutulması Gerçekleşti

Astrobilimde Güneş ve Ay tutulmaları oldukça önemlidir. Tutulmalar 6 ile 12 ay etkilidir.

Satürn, Pluto, Kara Ay ve Güney Düğümünün yanı sıra (5 ile 24 Ocak arasında) Merkür (21 Ocak'a kadar) Güneş enerjileri ile Pragmatizmi büyütür. Hayatlarımızda daha fazla yapılandırmaya ihtiyacımız var, endişeli gergin mutlu olmaktan korkup sahip olduklarımızı kaybetme endişesi ile her zamankinden agresif hislere yenilmemiz gereken enerjiler ile karşı karşıyayız. Güzelliklerden mahrum kalıp mutsuz olmak istemiyorsak şayet. Bu tutulma ile birlikte  belki de geleneksel değerlere ve muhafazakar yaklaşımlara geri dönebilirsiniz. Her seviyede açıkça bir otorite aşımı ve vatandaş-devlet etkileşiminde eski hükümet sistemlerine geri dönmek gibi kritik konular söz konusu olabilir. Bu enerji ile bireysel olarak bir gruba katkıda bulunacak eylemlerin de etkili olacağı enerjiler söz konusu. Her hangi bir alanda sosyal sorumluluk projesi yardım kampanyaları iyi ve güzel olanı teşvik edebilmek adına benzer insanları bir araya getirmek veya sosyal nedenleri teşvik edecek sosyo-profesyonel gruplara katılmakla daha fazla ilgilenebiliriz. 21 Ocak'ta da Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması da bizi bu yönde ilerlemeye teşvik edecektir. Bazı şeyler acele ile gerçekleşeceği için kritik bir noktaya ulaşılabilir. Bu tutulma, 27 Temmuz 2018'deki ay tutulması ve 11 Ağustos 2018'deki güneş tutulması ile bağlantılıdır.

Mars - Koç burcunda ilerlerken yapmak isteyeceğimiz her şey için bize çok fazla enerji sağlıyor bizlere. Fakat aynı zamanda bize düşünmeden hareket etme ve risk alma cesareti verir.

Mars'ın Merkür ile (7-8 Ocak 2019), Satürn (19-23 Ocak 2019) ve Pluto (31 Ocak - 3 Şubat 2019) ile birlikteliği sağladığı zamanlar, ilk dürtümüzün başa baş gittiği, daha akıllıca bir yaklaşım veya stratejik düşünceyle hareket edeceğimiz zamanlardır.

Mars-Merkür karesi söz konusu olduğunda, şiddetle sona erebilecek kavgalara karşı bir eğilimden bahsedebiliriz. Satürn'ün yansıması ile, zaman yönetiminde zayıflık, eylemdeki senkronizasyon eksikliğinin yanı sıra ilgisizlik veya hayal kırıklığıda söz konusu olabilir. Pluto'nun etkisini de düşünürsek, daha fazla saldırı ve kazalar olabileceğini söyleyebiliriz dünya ve ülkemizde şiddetli sokak protestoları ve güç mücadeleleri olabilir.

Kahramanca yapımızdan dolayı (Koç burcundaki Mars) aynı zamanda yerleşim yerinde ki yay burcunda bulunan Jüpiter'in de desteğiyle, inandığımız şey için savaşmaya daha istekli olabiliriz. Arzularımızın ve hayatımızı iyileştirme yeteneğimizin yanı sıra, bu yönler biraz fanatik bir doğaya karışabilir.

Ocak 2019'da idealizm yeni zirvelere ulaşabilir ve Jüpiter-Neptün karesi bizi toplumda ve günlük yaşamda da yansıtmak istediğimiz manevi değerlerimizi daha derinden incelemeye yönlendirecektir. Felsefe, kavramsallaştırma, teoriler ve hayallerde kaybolmaya yatkınlık, Satürn'ün etkisiyle üretken bir şekilde kesintiye uğrayabilir. Bu bizi gerçekçiliğe ve gerçek şeylere yönlendirir. Bu ay, hayallerimizi gerçekleştirmemiz için temel oluşturan  Satürn-Neptün arasında ki 60 derecelik açıdan faydalanıyoruz. Sizlere tavsiyem bu elverişli koşullardan en iyi şekilde yararlanmak için mücadele etmemiz.

Venüs, 7 Ocak'ta Yay burcunda ki Jüpiter ile aşk üzerine yeni fikirler ve yeni bakış açıları ortaya çıkacaktır, ilişkilerimizde AŞK varsa yapıcı çözümler bulunabilir. İyimserlik son zamanlarda gerginliğin yaşandığı alanlarda yeniden doğmaya başlıyor. Benim tavsiyem mutlu beraberlikleri olanların dışarıdan gelecek müdahalelere karşı fazla iyimser olmamanızı ve çeşitli aşırılıklara karşı yatkınlık konusunda dikkatli olmanız yönünde.

Böylece, 2019 un ilk ayında  en çılgın hayallerimizin sadece somut değil, uygulanabilir olduğunu söyleyebiliriz. Uzun vadeli kararlar almak ve bir şeyler yapmaya başlamak için harekete geçme zamanındayız.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık