Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

6-7 Aralık Ay Aslan Burcunda

AY 2 GÜN BOYUNCA ASLAN BURCUNDA SEYRİNDE VEDİK ASTROLOJİDE AY (CHANDRA) tek başına en önemli ve etkin elemandır. Ay, zihin barışını, zenginliği ve ferahlığı, kişinin olumlu donatılmasını ve talihini yönetir. Hint siteminin kalbinde kişinin gücü, otoritesi ve kabiliyeti farklı odaklara bağlanmıştır. Yaşamda elde edilecek olanaklar, hayat kolaylığı, refah ve servet, ve de şöhret başka horoskop kıstaslarına bağlıdır. İşte bu durum Hint astrolojisinin püf noktasıdır.

Saydığımız nedenlerden dolayı, eğer Ay zayıf veya etkilenmişse başarı oldukça zorlukla elde edilir. Yeryüzünde sağlanacak mutluluk, rahat bir hayat ve kariyer kişi için meçhul kalır. Yöneticilik açısından Ay, anneyi, dişiliği, duygusal hayatımızı ve sosyal davranışları yönetir. Ayrıca gezegen, büyümeyi ve çocukluk çağındaki sağlığı etkiler. Hint Astrolojisine göre Aslan ‘’SİMBA’’ Bireyselliği temsil eder. Sembolü Aslan olduğu için güç̧ ve sağlamlıkla ilişkilidir. Sattvik’tir. İdealist ve gerçekçidir. Elementi olan ateş̧ ve GÜNEŞ tarafından yönetilir. Simba kişileri son derece bağımsızdırlar sınırlama ve baskılardan hoşlanmazlar. Ay Aslan burcundayken duygusal baskılara psikolojik şiddet duygusal istismar anksiyete kronik depresyon ve ruhsal travmaları arttıran enerjileri harekete geçirebilir.

İletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi güç mücadeleleri üstün gelme çabası ve bunun sonucu kalp sağlığı ile ilgili problemleri kaos ve üzücü olayları tetikleyebilir. Özellikle iş hayatında aktif kişiler güç gösterileri baskılar ve tacizlerle karşı karşıya kalabilirler. Söz ağızdan çıkana kadar senin esirindir. Ağızdan çıktıktan sonra sen onun esiri olursun. Hz. Ali’nin bu söylemini dikkate almalı ve söylediklerimizin esiri olacağımızın bilinci ile hareket etmeliyiz. Kelimeler her yöne gidebilir ve yolumuzun şaşmasına neden olabilir.

Ay Aslanın bizlere yansıyan enerjisini psikolojik rahatsızlıklarımızdan öfkeden uzaklaşmamız için farkındalığımız doğrultusunda seçimler kararlar ve uygulamaları başarabilmemiz için fırsat zamanı olarak ta değerlendirilebiliriz. İç dünyamıza yönelerek ruhsal ve duygusal dengemizi sağlayabilir. İrademizi güçlendirmek için meditasyon dua gibi çalışmalarda oldukça olumlu sonuçlar alabiliriz. Ayrıca, Kilo problemi yasayan herkes; kadınların ve sıvıların temsilcisi Ay’ın enerjilerinden faydalanabilir. Ay’ın konumu bize bu konuda fazlası ile yardımcı olacaktır. Bugünden itibaren diyete başlayabilir başarılı sonuçlar elde edebiliriz.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık