Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

5 Ekim - 31 Ekim Venüs Akrep Burcunda Geri Harekette

Aşk Tanrıçası Venüs Geri Harekette
Aşktroloji kitabımdan VENÜS

Güzellik, kültür, sanat, mücevherler ve kadın
Sanat kültür eş güzellik çekicilik şefkat evlilik aşk romantizm uyum edebiyat Venüsün temsil ettikleridir. Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir. Venüs doğum haritasında hangi evde yerleşmişse orada bizi güzellikler keşfedeğimiz özel deneyimler bekler.

• Ah Venüs, göklerin güzelliği,
Adına binlerce tapınak dikilen,
Nazik tebessümlerle ardına saklandığın gamsızlığın yalan,
Sevgiyle, kafa karıştırıcı desiselerle dolusun,
Ah Tanrıça, al götür kalbimden ömrümü harcayan bu endişelerle aşk acılarını.
– M.Ö. 600 civarlarında yaşadığı sanılan Yunanlı şair Sappho’dan

• Afrodit Uranüs’ün erbezlerinin Zeus tarafından kesilip denize atılmasıyla ortaya çıkan köpüklerden doğmuştur.
• Hephaestos (Vulcan)’la evli olduğu halde Tanrı Ares (Mars)’la zina yapmıştır.
• Paris’in hükmünün verilmesi bahsinde onu Helen’le evlendireceğini söyleyerek altın elmayı kazanan Tanrıçadır, bu verdiği söz de Truva savaşını başlatmıştır.
• İffetli kalma yemini edip ona biat etmeyen ve yerine Artemis’i yücelten Hippolytos’u öldürmüştür.


VENÜS: Yılda bir yada ikiz kez ‘R’ geri harekette bulunur. Bu sürede yaklaşık 2 aydır. Bu sure içinde söz nişan evlilik gibi ilişkiyi resmileştirmek için acele etmemek gerekir. Sevgimizi göstermekte zorlanır yanlış anlaşılacak davranışlar sergileyerek sevdiğimiz insanı kırabilir ilişkimizde istenmeyen bitişler yaşayabiliriz. Venüs doğum haritamızda hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda aklımıza gelen her şeyi yapmamaya özen göstermeliyiz ani bitişler ve pişmanlıklar yaşamak istemiyorsak eğer. VENÜS sevgi ve muhabbetin sosyal etkilerin ve güzelliğin gezegenidir. Retro ‘’R’’ geri harekette olduğunda kişi sevgisini ne kadar güçlü olursa olsun her zaman gösteremez. Gösterebilmek güçtür. Kişi oldukça utangaçtır. Kişisel doğum haritalarınızda Venüs hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evle ilgili konularda duygular ifade edilemez ve sevgi sosyal etkinliklerle ilgili konularda karamsarlığa aksiliklere neden olur. Venüs geri hareketine, 4 Mart 2017 de 13 °derece Koç burcunda başlayıp 15 Nisan'da 27 ° derece Balık burcunda sona erecek.

Venüs geri hareketi döneminde şehvet ve tutkular üzerine kurulan ilişkiler Venüs doğru hareketine başladığında üzüntü ve pişmanlık içinde sona erecektir. Venüs geri hareketi aynı zamanda gerçek aşkı da getirebilir fakat zorluklar mücadele getiren şartlar aşkı zorlu bir sınavdan geçirir bu süreçte. Sınavı geçen aşıklar gerçek aşkı kalıcı bir şekilde yaşayabilirler! Güzelliklerin Aşkın gezegeni Venüs ‘ün geri hareketi, Sevgi duymayı da sevgi görmeyi de zorlaştırabilir. Aşk hayatımızda üzüntüler yaşanabilir. Geri hareketti Venüs Savaşçı yönünü gösterir ve acı çektirdiysek bırakıp gittiysek sevgiye kıymet vermediysek aynı şekilde karşılığını almamıza neden olur. Ektiğimizi biçeriz bu süreçte. Venüs aynı zamanda üreme sistemini yönetir. Venüs gerilemesi sırasında cinsel organlar ile ilgili rahatsızlıklar artabilir. Zührevi rahatsızlıklar, üreme organı hastalıkları artabilir. Bu anlamda kişisel hijyene dikkat edilmesi önemlidir. Venüs gerilemesi, makyaj ve mücevherin aşırı kullanımı ve hatta kozmetik cerrahiden şekil bozukluğu olarak da görülebilir.

Son olarak Venüs gerilemesi, bir zamanlar sizi hayal kırıklığına uğratan aşk hayatınızdaki acı deneyimleri mükemmelleştirmek için de sürprizler hazırlar sizlere. İlişkilerde ki tecrübeleriniz arttıkça, geçmişle hesabınızı kapatır daha sevgi dolu ilişkiler yaşamaya başlarsınız. Ayrıca Venüs geri hareketi sürecinde estetik operasyonlar istenilen sonucu vermeyebilir. Kişisel doğum haritanızda Venüs’ün yerleşimini inceletmeli ve bu tarz bir uygulamayı bireysel haritanıza göre yaptırıp yaptırmamanız gerektiğini uygun gün ve saat için öğrenmelisiniz. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Ben Venüs’ ün kızı olarak aşka sevgiye emek verin yürek verin ve hiç vazgeçmeden sevebilmenin mükafatını almak için AŞK a tutunun ve hayatınızı AŞK ile bütünleştirmek için harekete geçin derim...

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık