Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

31 Ocak 2018'de Aslan Burcunda Türkiye Saati ile 16:30 Mavi Dolunay ve Kanlı Tam Ay Tutulması Gerçekleşecek

31 Ocak 2018'de Aslan burcunda Türkiye saati ile 16:30 Mavi Dolunay ve Kanlı Tam Ay tutulması gerçekleşecek. Dünya’nın arkasından gelen Güneş ışınlarının Ay’ı kızıla boyaması nedeniyle bu olaya ‘Kanlı Ay tutulması’ adı da verilir. Mavi Dolunay’ın manası Ay’ın mavi olarak yansımasından ziyade aynı ay içinde iki kez Dolunay’ın gerçekleşmesine verilen addır. Ayrıca volkanik patlamalar ve doğa olaylarının yansıması ile ay her zaman olduğundan daha mavimsi bir görünümle dünyamıza yansıyabilir. Ender bir astronomik olay olan Mavi Ay, gökyüzünün ışıltılı yansıması, büyüleyici güzellikteki göksel olay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Fakat dünya genelindeki orman yangını, volkanik patlama gibi faktörler sebebiyle gökyüzünde kül miktarında artış söz konusu olursa atmosferik koşullara bağlı olarak Ay'ın gerçekten mavimsi bir renk alması mümkün olabiliyor.

Bu olay nadiren gerçekleştiği için bazı dillerde "Mavi ayda bir" şeklinde bir deyim bile bulunuyor. Hindular, Mavi Dolunay'a 'Adhik Maas', Museviler ise "Adar'ın ekstra ayı" isimlerini veriyor. Ağustos 2017 de Aslan burcunda gerçekleşen ilk Güneş Tutulmasının devamı niteliğindedir. Bu tutulma küresel toplumu güçlü bir şekilde etkileyecek, bireyleri daha büyük resme baktıracak kozmik yankıyı uyandırıyor. Bu güçlü enerjiler ile dolu Ay tutulması, geçmişinizden bir şeyler bırakmanızı, geleceğinize cesurca adım atmanızı istiyor.

Son iki yılda ülkemizde ve dünyada ünlü insanların sanatçıların hayatlarını kaybetmeleri daha önceki tutulmaların yansımalarıydı. Bazı tutulmalar gizli sorunları tetikleyebilir özellikle sanatçılar ünlüler ile ilişkili konuları temsil eden Aslan burcu onlar ile ilgili ani sağlık sorunları gerek özel yaşamları duygusal psikolojileri ile ilgili gündem yaratacak olaylar ı sırların ortaya çıkması gibi zorlukları daha etkin bir hale getirebilir. Özellikle tutulmayı takip eden 21 günlük süreç içinde yeni başlangıçlar sözleşmeler anlaşmalar beklenen sonuçları vermeyebilir verilen emeklerin karşılığını almak mümkün olmayabilir beklenmedik hukuki sorunlar ortay çıkabilir. Ekstra zaman para ve sabır harcamak gerekebilir. Bu konularda dikkatli olunmalı ve ani kararlar verilerek hareket edilmemeli.

Ay tutulmaları tıbbi rahatsızlıklar ruhsal bozukluklar halk arasında intihar veya intihara teşebbüsü tetikleyici kişilerde düzensiz davranışlara neden olabilir. Rahu ve Ketu nun pozisyonunu skandalları ve itibar zedeleyici utanç duyulabilecek enerjileri de etkili kılabilir. Özellikle toplumda bilinen tanınan kişiler için şöhret veya başarı için tetikleyicileri enerjileri de harekete geçirecek bu tutulmalar. Doğum haritalarında kötü yerleşime sahip gezegenler ile etkileşimde bulunup bulunmadığına bağlı olarak gerçekleşecektir bu yansımalar.

Bu tutulma ile kişisel başarı için güçlü bir mücadele halinde olduğumuzda isteklerimiz ulaşılabilir olacaktır. Bu tutulma psikolojik ruhsal anlamda her birimizi fazlası ile etkileyecektir. Aç gözlü hırslı bencil ve acımasız davranışlardan uzaklaşmamız tutulma enerjilerini pozitif yönde kullanmamız açısından önem taşımakta. Özellikle ikili ilişkilerimizde zihnimizde kurguladıklarımızla agresif davranışlarda bulunma eğilimimizi kontrol altında tutamazsak krizler beklemediğimiz şekilde ilişkilerimizi sarsabilir.

Ay tutulması duygu ve içgüdülerimizin çok yoğun bir hale gelmesine neden olacaktır. Yeter ki ne istediğimizi bilelim ve sakinlikle hareket edebilelim.

Tutulma enerjisi ile bireysel olarak duygular fazlası ile ön planda olacaktır. Pek çok Aşık, sevgililerinin aslında evli olduğunu öğrenebilir hayal kırıklıkları kandırılmalar ve ardından toparlanma olgunluk gelebilir. Ay Tutulmaları, sırları yüzeye çıkarmak gibi bir etkiye sahiptir. Tutulmanın yansımaları ile Türkiye, 2018 yılı boyunca dünya manşetlerinde önemli bir yer tutacak. Ülkemiz haritasında ki Satürn, yılın ilk altı ayında özellikle ABD ve Rusya gibi büyük güçler ve yabancı hükümetlerle çatışmalara neden olacak. Sekizinci evde Ketu'nun yerleştirilmesi ve üçüncü evdeki Rahu, Türkiye'de maneviyatı canlandırmakla birlikte yabancıların ilgisini de ülkemize çekecektir. Güneş ve Ay Tutulmaların olacağı süreçlerde alt dönemlerinde özellikle 18 Şubat - 10 Mart tarihleri arasında Türkiye için tehlikeli enerjileri barındırmakta.

Özellikle Kuzey batı'da ve ülkenin güney batı bölgelerinde özellikle zor olacak. Şubat ayının son haftasında daha fazla depremler olabilir, deniz felaketleri ve halkı hedef alan saldırılar mümkün olabilir. Ay tutulmalarında duygusal patlamalar intihar eğilimi ilişkilerde bitişler mide ile ilgili rahatsızlıklar ameliyatlarda kanamalar artabilir. Tutulmalar genel olarak beklenmedik olay ve sürprizleri beraberinde getirebilir. Tutulmalar öğreticidir, emeklemeden yürümek yürümeden koşmanın olmadığını öğretirler aslında bizlere. Tutulmayla tedbirler alıp günlerimizi doğal bir şekilde yaşamaya devam etmeliyiz. Bu Tutulmasının ANA TEMASI İSE İLAHİ ADALET Tutulma enerjisiyle ruhumuzdaki iyi ve kötü yönlerimizi yaşadıklarımızı yaşattıklarımızı sorgulamalı ve yönümüzü yeniden tayin etmek için çabalamalı anlamalı ve hayat sınavlarımızda adaletin olumlu yönlerinin hayatlarımızı taçlandırması için gayret içinde olmalıyız.

İşte tutulmanın bizlere mesajı

Bu hayatta başkalarının canını yakıp canının yanmayacağını beklemeyeceksin! Ahh almayacaksın,
Düşüne tekme vurmayacak
Hassasiyetlerini yıkmayacak
Kutsallarını yok saymayacaksın hiç kimsenin,
Bilmediğin konuda bilmişlik taslamayacak,
İftira atmayacaksın!

Ne diyor Hz.Mevlana
Lâ Tahzen! (Üzülme!)

İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme!
Rahman: (c.c), “Ben kırık KALPLERDEYİM” buyurmadı mı?
O halde ne diye üzülürsün ey can?
Gündüz gibi ışıyıp durmak istiyorsan;
Gece gibi kapkaranlık nefsini yak !..
İşte o gece gibi kapkaranlık nefislerini yakanların
Sabrını sınama dur ve hiç bir zaman unutma.
Kul görmese Rabbi görür yaşadıklarını.
Başkalarının mutsuzluğundan mutlu olmayacak
Seven Kalplere saygı duyacaksın.
Sevene Nankörlük etmeyecek,
Kıymet verene değer vermeyi bileceksin bu hayatta,
Gün olur devran döner
Kınadığının daha ağırı ile sınanırsın hayat sınavında
Unutma!
Adalet Her zaman tezahür eder!
Yapılan iyilikte kötülükte hiç bir zaman karşılıksız kalmaz.
Yok sayıp yaraladığınız yaşarken yok saydığınız insanlara.
Gün gelir ağlayarak sana çok ihtiyacım var dedirtir yaşadıkların sana
Kendi öfkenin ateşinde yanarken dile getirirsin çaresizce yaşanmışlıklarını
Unutma gizli kalmaz hiç bir şey sen ne kadar ısrarla saklamaya kalksanda
Hep'te ilk duyanlar
O canını en çok yaktıkların olur
Adalet merkezinde
Korkmak boşa
Pişmanlık boşa
Saklamak boşa
Dinleyenler tarafından iletilecek o en derinden sevdiklerine.
Araya giremeyecek huzur bozamayacak saklayıp aklayamayacaksın bu kez
Çirkinlikler denizinde yaptıklarını
Ve korkun gerçek olacak
Kendi ateşin seni yakarken ya idrak edip yeni bir yola yenilenmek için koyulacak
Ya da kendi cehenneminin ateşini körükleyeceksin yaptıklarınla.
Sevmek demek Emek demek
Sevmek demek Yürek demek
Sevmek demek Güven demek
Sevmek demek Nefes demek
Bilenler ve anlayanlar için.
Sevmeyi bilmeyen Sevginin yüceliğini kavrayamaz
Kalbi mühürlü olan Sevginin nimetlerinden faydalanamaz.
Unutma savaşçı ruhlar küçük rüzgarların esintileri ile yıkılmaz.
Daha da güçlenir daha da bağlanırlar birbirlerine,
Saklamazlar gerçekleri şahit oldukları yapmak zorunda kaldıkları şeyler başkalarının utancı olsa'da
Aşıklar Daima dürüsttür sevdiklerine.
Anlatırlar ve anlarlar birbirlerini.
Ne diyor du Şemsi Tebrizi
Susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi.
Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor.
Derin denizleri ise ancak derin sevdalar..
Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor.
Anladım ki susan her şey derin ve heybetli.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık