Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

24 Haziran 2017 Yengeç Burcunda Yeni Ay

24 Haziran 2017 Yengeç burcunda Yeni Ay gerçekleşecek.

Yengeç yeni Ayı bizi sevdiğimiz kişiler ile ilişkilerimizi güçlendirmeye yeni başlangıçlar içinde olmaya teşvik ederken, garip adlandıramadığımız dalgalı ruh hali ve duygularımızdan arındıracak daha derin duygular kalbimizde yerini almaya başlayacak. Yengeç Yeni ayı ile duygularımızı gizli tutarsak paylaşmazsak kendi ihtiyaçlarımız beklentilerimiz karşılanmayabilir. Yengeç yeni Ayı’nın Aşkın gezegeni Venüs'le oluşturacağı açı ile ilişkilerimizde tatminsizliklerimizi ele alabilir ve kendimizi bu alanlarda geliştirip ördüğümüz duvarları yıkıp özgürleşebiliriz. Duygularımız güçlenir, Ancak güvende hissedene kadar duygularımızı açıklamak için beklemede kalabiliriz.

Venüs-Satürn kombinasyonu diplomatik becerilerimizi gösterişsiz bir tavırla ortaya koyabilmemiz için cesaretlendirecektir bizleri. Tartışmalara arabuluculuk etme açılan yaraları iyileştirme konusundaki istekliliğimiz ön plana çıkmakta. Nankör kişilere karşı ise tahammül bitecektir ve bu kişileri keskin kararlar ile hayatlarımızdan uzaklaştırabilir hayatlarımızı yeniden yapılandıracak aktivitelerin içinde yaşam yolumuzun rotasını siyahtan beyaza çevirebiliriz.

Yaz gündönümünün Yengeç ’’Crab’’ burcunda gerçekleşir. Mısırlılar ona Lamellicornes ailesinden bir böcek olan skrab, a Bokböceği derlerdi ve bu böcek İLAHİ HAYATIN sembolü olarak kutsaldı. Yengeç takımyıldızının bu hayvan tarafından sembolize edilmesinin nedeni açıktır. Güneş buradan geçerken Zodyak kuşağından aşağıya iner. Yengeç her şeyin yüce anası doğanın hayat güçlerinin patroniçesi ‘’AY’’ın evidir. Yunan mitolojisinde Ay tanrıçası Diana’ya Dünyanın Anası denir. Richard Payne Knight şöyle ifade eder. ‘’Okyanusun sularını çektiği ve ittiği için AY doğal olarak rutubetin yöneticisi, kadınların doğasını güçlü bir şekilde etkilemesi dolayısı ile beslenmenin ve pasif üremenin patroniçesi ve düzenleyicisi olarak kabul edilmiştir. Ay kendisinin alt kişileştirmeleri olan su perilerini okyanustan aldığı zaman bir deniz yengeci ile sembolize edilmiştir. Çünkü yengeç sakatlanmış ve yaralanmış bacaklarını bedeninden koparmak ve yerine yenisi çıkarmak gibi çok özel bir yeteneğe sahiptir.

Yengeç Yeni Ay’ının Yansımaları

Anne, dişilik, zihin ; Sağduyu ve hafıza ; Bilinci geliştirmek, toplumsal ilişkiler ; Duygular, genel olarak mutluluk.

YENİ AY: Bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun zaman Yeni Ay’dır. Özellikle Koç burcundaki yeni Ay enerjisi bu konu için idealdir. Ay burcu ve Güneş burcu Yengeç olanlar üreme organlarına hassasiyet verir. Üzüldükleri anda mideleri hemen tepki verir. Kadınlarda rahim ve yumurtalıklar da problemler olabilir.

Yengeç Yeni Ayı ile şikayetçi olduğumuz aynı tekrarlardan yorulduğumuz konularda, Huzuru ve istikrarı yakalamak için iç dünyamıza yönelerek bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalı ve şikayetçi olduğumuz her konuda kendimizle dürüst bir şekilde yüzleşmeli kendimizi geliştirmenin yollarını arayıp bulmalıyız. İş hayatımızda yeni fırsatlar imkanlar ile karşılaşabiliriz. Güneş Yükselen ve Ay burcu Yengeç olanlar için fırsat zamanları. Bizi yoran her türlü ilişkiyi karşılık bulamadığımız sürekli fedakarlık edip zarar gördüğümüz hemen her şeyi buna sebep olan alışkanlıklarımızı ardımızda bırakabilir zihnimizde bilinçaltımızda yer etmiş olumsuz düşüncelerden arınarak hayatın bize kattığı olgunluğu güzelliklerle mücadele ile başarılı bir şekilde hayatımıza yansıtabiliriz.

Yengeç Yeni Ayı ülkemize ve hayatlarımıza yenilikler huzur sevgi sağlık ve başarı getirsin.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık