Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2019 Yay Yıllık Burç Yorumları

Yay Burcu ♐

Güneş Yükselen yada Ay burcu Yay olanlar,

2019 Ay ve Güneş Tutulmaları Tarih ve Saatleri

6 Ocak Türkiye saati ile 04:41 Oğlak burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

21 Ocak Türkiye saati ile 08:12 Aslan burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

2 Temmuz Türkiye saati ile 22:23 Yengeç burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek.

17 Temmuz Türkiye saati ile 00:38 itibariyle Oğlak burcunda Kısmi Ay Tutulması gerçekleşecek.

26 Aralık Türkiye saati ile 08:13 Oğlak burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.

2019'a Genel Bakış

Yay burcu, astrolojinin dokuzuncu burcudur ve Jüpiter tarafından yönetilmektedir. Yay burcu, koç ve aslan gibi bir Ateş burcudur.

2019 Yay burç tahminleri: Yöneticiniz Jüpiter, 4 Ocak'ta geriye doğru hareket ediyor ve 5 Mayıs'a kadar geri harekette. 

Bu zaman diliminde ilerleme kolay olmayabilir sizler için. Ancak hayatınızda ki gereksiz bir aktiviteyi azaltmak yada bazı kesintiler yapmayı düşündüğünüz konular varsa sizin için çok değerli bir zaman.

Yay burcu (23 Kasım ile 21 Aralık arasında doğanlar):

1. dekan: 23 Kasım ile 2 Aralık arasında ilk on günde doğanlar, Merkür ve Jüpiter tarafından yönetilen - 2019'da pek çok insan Yay'ın uzmanlıklarına ve onların ılımlı fikirlerine ihtiyaç duyulacak enerjiler ile karşı karşıyalar. Dönüşüm enerjisine hoş geldin diyebilirsiniz.  

2. dekan: 3 Aralık'tan 12 Aralık'a kadar ikinci on günde doğanlar, Ay ve Jüpiter tarafından yönetilen - 2019 Yay burçları için pek çok açıdan zor bir yıl olacak, ancak kendi kaynaklarına dayanarak ve çok çalışarak, her şeyin  üstesinden gelinebilir .

3.dekan: 12 Aralık'tan 21 Aralık'a kadar üçüncü on günde doğanlar,  Satürn ve Jüpiter tarafından yönetilen – Bu dönemde doğan yaylar için  için yurtdışına gitme, yurt dışı merkezli  bir şirketle sözleşmeler yapılması veya ruhsal, manevi geziler gerçekleştirebilirler. 

Yönetici gezegeniniz Jüpiter eylül ayına kadar hayatınızın bazı bölümleri test edecek. 

Jüpiter enerjisi ile  yeni bir grup arkadaş ya da özel bir insan hayatınıza girebilir ve hayat enerjinizi yükseltebilir.  

2019 yay burcunda Plüton hala sizin burcunuzda iken 12-16 Aralık'ta doğmuş olanları etkiler ve bu yıl her zamankinden daha yoğun olacaktır.

Venüs, nisan dan ağustosa kadar  burcunuzda  kalacaktır.Daha önceki planlarınıza yön değişikliği kasım aralık ayı sonlarında gelir.

Yay için kişisel fırsatlar:

Mayıs ayına kadar, doğal şansınızın sizi terk ettiğini ve hayatınızda ilerleme kaydedemediğinizi hissedebilirsiniz. Bunun sizin için daha iyi olduğunu ne kadar çabuk fark ederseniz, yılın ilk yarısı sizin için daha kolay olacaktır.

Kararlaştırılmış sağlıklı bir diyet ve fitness yarar sağlayabileceğiniz bir alandır.

Mayıs ayından itibaren, hayatınızda ki daha önce kısıtlamalar ilerlemeye başlıyor. Eylül ayının sonundan yıl sonuna kadar, iyimserliğiniz geri dönüyor ve hayata  daha iyi bakabiliyorsunuz..

Yay için kişisel sınırlamalar:

22-29 Kasım tarihlerinde doğduysanız, hayatınızın kontrolünüz dışında olan bir yönde ani bir değişiklik geçirmesi muhtemeldir. Diğer tüm yay burçları 17 Mayıstan haziran ayının sonuna kadar, hem finansal hem de ilişkilerinde kısıtlama ve test dönemindeymiş gibi hissedebilirler.

Yay Burcu 2019 Finans Yorumu

Venüs’ün  elimize geçen parayı yönetmemizde de büyük bir rolü vardır. 

Ortaklıklar, bu yıl size kalıcı kazanımlar getirebilir. 

Venüs’ün, mayıs ve haziran ayları arasında geri safhaya geçmesiyle birlikte, bir ortaklığı durdurma veya bir borcu kapatmayla ilgili yasal görüşmeler yapılabilir.

Yay Burcu 2019 Aşk Yorumu

Bu yıl, Venüs'ün Nisan ayından ağustos ayına kadar uzun bir süre ile ikizler burcunda kalması nedeniyle sizler için önemli bir dönemdir. Haziran ayı başlarından Ağustos ayı başlarına kadar ilişkinizi çok daha iyi noktalara taşıyabilirsiniz ve yeni tanışacağınızdan biri ile kalıcı bir beraberliğe adım atabilirsiniz. 

Yay Burcu 2019 Kariyer Yorumu

Jüpiter, eylül ayı sonlarına kadar kariyer sektörünüzde sizleri destekleyecek. İlk 4 ay, yeni bir yapıyı hayata geçirme zamanı sizler için, bazılarınız bu süreçte kendiniz geliştireceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Mayıs ayından eylül sonuna kadar bir miktar ilerleme kaydettiğinizde. Ağustos/ Eylül başlarında doğanlar için iş değişikliği gerçekleşebilir.

Yay Burcu 2019 Sağlık Yorumu

Mart veya haziran aylarında spor yapan kişilerde vücudunuzun pelvis ve üst bacak bölgesine normal yada fiziksel aktivite sırasında aşırı zorlama kaynaklı zarar verebileceğinizi bilmelisiniz.  Bazıları bu vücut bölgelerinde düzeltici ameliyatlara ihtiyaç duyabilir. Ayrıca sindirim şikayetlerinden de mustarip olabilirsiniz ve bu şikayetleri kesmek için ihtiyacınız olan şey şekeri kesmektir.

Ay ve Ay Yay Burcu 2019 Yorumları 

Ocak 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ay konuşmalarınızda dikkatli olmalısınız. Bu ay her zamankinden daha meraklı olursunuz Kişisel konulara burnunuzu sokmaktan asla çekinmeyeceksiniz bu durumda özellikle iş ve arkadaşlık ilişkilerinizde sorunlara yol açabilir ve sonunda zarar görebilirsiniz dikkatli olun. 

Özel yaşamınızda ise her türlü olumlu gelişmeye açık olun zira karşı cinse fazlası ile tutkulu ve derin görüneceksiniz.

Şubat 2019 Yay Burcu Yorumu

Ay sonuna doğru birkaç aksi gün hariç, işler yolunda görünüyor ay boyunca. Diğer insanlarla iyi geçinmeye, iyi çalışmalar içinde olmaya  başlıyorsunuz. Ay boyunca dinamik ,enerji dolu ve iddialısınız. İş ve aşk hayatınızda önemli gelişmeler aya damgasını vurabilir ne istediğinize karar verin ve ilerleyin. Sevgililer gününüz kutlu olsun !!!

Mart 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ay dünyayı almaya hazır bir  şekilde harika bir ruh hali içinde olabilirsiniz, iddialı ve  enerjik olarak başlıyorsunuz aya. Sadece aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Bu ay bir çoğunuz iş ve eğitim hayatınızda yine çevrenizdekilerin altından girip üstünden çıkıp olmadık şirinliklerle istediğinizi tekrar elde edeceksiniz. Ay sonuna doğru, puslu bir ruh hali içinde olabilirsiniz, bu yüzden önemli insanları sinirlendirmemeye dikkat edin. Aksi takdirde yanlış anlaşılmalar iş ve özel hayatınızda gerginliklere neden olabilir. 

Nisan 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ayda pek çok konuda istikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyorsunuz. Yaşlı veya yetkili bir kişiden beklenmedik bir yardım alabilirsiniz. Hayatına iyiliğin için bir erkek ya da öğretmen girebilir. Umarım çekici biri olur.

Sanki ihtiyacınız varmış gibi aktif hayal gücünüz daha da canlıdır.

Fark şu ki, bu fikirlerinizden bazılarını hayata geçirebileceksiniz.

Mayıs 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ay, pek çok küçük can sıkıntısı dışında pek bir şey olmuyor. 

Bu ortaklık ilişkilerini güçlendiriyor gibi hissetseniz bile, muhtemelen birisini sinirlendirdiğiniz yada denklemde ki diğer kişi yüzünden size küçük, işe yaramaz bir hisse verme modunda olacak.

Özellikle ayın ikinci yarısında doğru olanı söyleyemezsiniz. Ağzınızı kapalı tutmadığınız sürece, bu Anma Günü şenliklerinde yaşlı bir kişi ile tartışacağınızı söyleyebilirim. Hayat muhtemelen senin için kolay olmayacak.

Haziran 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ay bir çoğunuz için güzel ve kolay olacak. Engellere takılabileceğiniz sadece birkaç gün olacak. Sizin için yaygın bir durum olsa da etrafında ki insanlar bu zamanlarda sizin gerçekten neyiniz olduğunu anlayamazlar. Patronunuzla ya da sizden daha büyük biriyle olan ilişkilerinizde gerginlikler, sorunlar yaşayabilirsiniz. Ağzınızı kapalı tutup ve birkaç gün boyunca kimseyi kızdırmamaya çalışırsanız, gerginlikler kısa sürede son bulacak rahatlamış hissedeceksiniz. 

Temmuz 2019 Yay Burcu Yorumu

Arkadaşlarınızla ve ailenizle ilgili konular önemli hale gelecek. Sorunlarınız ile ilgili hassas ve anlayışlı olmanız işlerin daha karmaşık hale gelmesini engelleyecektir. İş hayatınızda kariyer fırsatından yararlanmak için, çok değer verdiğin bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz – öz benliğiniz, saygınlığınız gibi? Neyse ki, benzersiz çözümler bulmak için hayal gücünüzü kullanabileceksiniz. Ya da her şeyden kaçmak için yanlış kararlar ile hareket etme eğiliminize yenilebilirsiniz! Size kalmış.

Ağustos 2019 Yay Burcu Yorumu

Bazılarınızın bu ay özgürlüğe çok ihtiyacı olacak geleneksel olan alışageldik düzenden bahsetmiyorum. Etrafınızda ki insanlar haklı olarak  bağımsızlık isteğinizi isyan olarak  düşünebilirler. Yapılabilecek en iyi şey ani kararlar almamanız olmalı. Eğer maceraperest ruhunuzu kontrol edemezseniz. Eve döndüğünüzde, sinirleri tepesinde şekilde sizi bekleyen insanlar olabileceğini unutmayın. Bu sizin için ilk olmayacak muhtemelen fakat göreceğiniz tepkiler beklediğinizden çok fazla olabilir. 

Eylül 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ay iş hayatınızda inatçılık zararlı çıkacağınız olaylara neden olabilir. Stres altında kararlar almayın maddi manevi zararlar görebilirsiniz. Özel yaşamınızda da  ani ve sert tepkiler gösterir anlayıştan uzak davranırsanız hata yapıp üzülebilirsiniz. İş değişikliği ya da yeni bir proje gibi konularda dikkatli olmalı anlık kararlar ile yol almamalısınız.

Ekim 2019 Yay Burcu Yorumu

Bu ayın başında keskin bir fikriniz olacak, düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşmaya istekli olacaksınız. Ne kadar akıllı olduğunuzu gösterdikten sonra, kazanım ve başarılarınızı kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Ay ortasından itibaren finansal konularda oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise devam eden birlikteliğinizi evliliğe taşıma kararı alabilirsiniz. 

Kasım 2019 Yay Burcu Yorumu

İşler gayet iyi görünüyor! Ay boyunca. Bazılarınız aya iddialı ve dinamik başlayacak dikkatleri üzerinize çekip pek çok teklif alabileceksiniz. Ve sonra kazanmanın cazibesi ile ilerleyeceksiniz. Aşk hayatınızda ise açık sözlülüğünüze devam ettiğiniz takdirde kazanacaksınız. Bekar ve ilişkisi belli belirsiz devam eden Yay burçları ki siz kendinizi biliyorsunuz, ay sonuna kadar zeka faktörünüzü devreye sokmazsanız (treni) tamamen kaçıracak ve üzüleceksiniz. 

Merkür ay sonunda yay burcunda gerilemeye giriyor!

Aralık 2019 Yay Burcu Yorumu

Doğum gününüz kutlu olsun! Özel gününüz için tam zamanında, esprili, parlak ve çekici olacaksınız! Ayrıca insanlar sizi özellikle dinamik ve iddialı bulacaklar.

Oldukça şanslı bir çizgide olacak ve her şey yolunda gidecek!

Yay Burcu Özellikleri

Astrolojide dokuzuncu sırada yer alan yay burcu keşfetmekten hoşlanan bir gezgincidir.

Dört duvar içinde sınırlı olmaktansa daha geniş açık alanlarda açık havada olmayı tercih eden özgürlüklerine düşkün kişilerdir.

Farklı yerlerden insanlarla tanışmaktan ve sizi büyüleyen felsefeleri veya inançları keşfetmekten hoşlanıyorsunuz.

Hayatınız boyunca gerçeği arayacaksınız ve genellikle hayata iyimser ve olumlu bir bakış açısına sahip olacaksınız. Bazen bu bakış açınız sizi gerçek mutluluk ve başarıya ulaştıracak anahtarınızdır.

En büyük dersiniz, kendi fikirleriniz dışındaki fikirlerin hoşgörülerini öğrenmek ve her düzeyden insanla iletişim kurmayı öğrenmektir.

İktidar Gezegeni - Jüpiter

Yay için iktidar gezegeni Jüpiterdir, Güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir.

Jüpiter ayrıca Mitolojide Zeus olarak da biliniyordu. Onun daimi görevleri şöhret, zafer ve servet idi.

Dünyada göklerin ve yerin hükümdarı olarak tarif ediliyordu.

Karar sembolü – Centaur

12 burcun her biri bir sembolle temsil edilir ve bu sembollere yakından bakarsanız, Sembollerin burçların birçoğunu yansıttığını görürsünüz. Yayın sembolü olan Centaur insan başlı bir attır.( yarı insan, yarı at ).

Bu efsanevi yaratık, geniş açık ovalarda dörtnala koşarken ve bazı masumları ele geçirip onları taşırken görülmüştür. 

Yay burçları her yere gitmeye istekli oldukları için, çoğu kez başlarının bedenlerini yönetmesine izin verme ve plansız bir şekilde dürtüsel olarak bir yere koşma istekleri ile dikkat çekmektedir.

günlük yorum imzası

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık