Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2019 Oğlak Yıllık Burç Yorumları

Oğlak Burcu ♑

Güneş Yükselen yada Ay burcu Oğlak olanlar,

2019 Ay ve Güneş Tutulmaları Tarih ve Saatleri

6 Ocak Türkiye saati ile 04:41 Oğlak burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

21 Ocak Türkiye saati ile 08:12 Aslan burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

2 Temmuz Türkiye saati ile 22:23 Yengeç burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek.

17 Temmuz Türkiye saati ile 00:38 itibariyle Oğlak burcunda Kısmi Ay Tutulması gerçekleşecek.

26 Aralık Türkiye saati ile 08:13 Oğlak burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.

2019'a Genel Bakış

Oğlak astrolojinin 10. burcu olup gezegen Satürn tarafından yönetilir. Boğa ve başak burcu gibi toprak grubundandır.

Oğlak 2019 Burç tahmini:

Bu yıla, Aralık 2018'de alınamayan bir karar nedeniyle hayatınızdaki bazı belirsizliklerle başlayabilirsiniz. 6 Ocak - 6 Şubat arasında karar verilir veya bir konu hakkında kararınızı verirsiniz..

Oğlak burcu (22 Aralık - 20 Ocak arasında doğanlar):

1. dekan: 22 Aralık - 31 Aralık tarihleri arasında ilk on günde doğanlar Jüpiter ve Satürn'ün yönettiği- 2019 yılında oğlak burçlarının önemli miktarda para kazanacağı enerjiler ile karşı karşıyalar.

2. dekan: 1 Ocak ile 10 Ocak arasında ikinci on günde doğanlar, Mars ve Satürn tarafından yönetilen - 2019’da, özel yaşamınızda partnerinizin, barışma veya ayrılma gibi ilişkinizle ilgili söyleyecek sözleri olacaktır. İnatçı davranmadan hareket etmeniz doğru kararlar almanız açısından önem taşımakta.

3. dekan: 11 Ocak - 20 Ocak arasında üçüncü on gününde doğanlar, Güneş ve Satürn'ün yönettiği - Bu dekanda doğan oğlak burçları için finansal gelişme çok olumlu gidecektir, önemli sözleşmeler gerçekleşecek, yeni  iş, yeni işbirlikleri ve başarılar ile sevinecekleri gelişmeler ile karşı karşıyalar.

İlişkiniz ve diğer insanlara yaklaşımınızda, özellikle de kendinizden farklı bir yaş grubundakilerse, farklı deneyimler kazanmanızı sağlayacaktır.

Ortaklıklarla ilgili olanlar için, Mart ayının başından kasım ayına kadar olan süreçte (daha önce yapamayacağınızı unutmayın) işlerin çoğunda ilerleyebileceksiniz.

Mayıs - Ağustos ayları arasında başkalarından alınacak önemli dersler olacak sizler için.

Oğlak Burcu 2019

Oğlak Burcu için Kişisel Fırsatlar:

Genel olarak gezegenlerin çoğu bu yıl güneş yıldızınızda dik açıda duruyor ve bunun çevrenizdeki iletişimi açtığını fark edebilirsiniz. Ayrıca, daha sık seyahat edebilir ve böylece sizleri daha iyi hale getirmek isteyen kişilerle tanışabilirsiniz. Ocak ayında, bu  yıl ki hedefinizi belirleme konusunda önemli bir taahhütte bulunabilirsiniz. Temmuz -Eylül ayları aralığı bunun için en iyi zamandır.

Oğlak burcu için kişisel sınırlamalar:

Bu yıl karşınıza, cesaretinizi kıracak, size meydan okuyabilecek veya planlarınıza çeşitli alanlarda karşı çıkabilecek insanlar çıkacak.

Yetkili pozisyonlarda olanlar, üst düzey devlet  yetkilileri ile bir yolunu bularak amacına uygun hale getirecekleri enerjiler ile karşı karşıyalar. Öğretmenler de bu grup içinde mart ayından itibaren isteyerek bir öğrenme sürecine girebilir ya da daha fazla sorumluluk alabilirsiniz.

Oğlak Burcu 2019 Finans Yorumu

Ortak mali işler, özellikle hukuksal sisteme dahil olanlar için eylül ayı bitene kadar endişeli bir süreç olabilir.

Borç almak isteyenler bu konuda veya girişimlerinizde engellen ile karşılaşabilirsiniz bu konuda ısrar etmeniz gerek ekebilir, ancak bu sayede yolunuza devam etmeniz gerekecek. 20 Haziran - 4 Temmuz, paylaştığınız finansman veya yatırımlarla ilgili ortak kararlar için önemli bir dönemdir.

Oğlak Burcu 2019 Aşk Yorumu

Haziran 2018'den bu yana ilişkileri temsil eden noktada ilerleyen yönetici gezegeniniz Satürn ile zaten diğer insanlardan gelen bir baskı ile yanlış kararlar aldınız ve pişmanlıklar sizi hatalarınızı görebilme konusunda oldukça fikir sahibi kıldı. Bu pozisyonda Satürn, ilişkinin gücünü test eder ve bazıları zaten sona erdirir. Bitmiş ilişkiler ile ilgili yılın ikinci yarısında bazı fırsatlar yakalamanız mümkün. Bu döngü ne kadar zorlayıcı olsa da, Mart ayından itibaren yeni ilişkiler kurabilir size uygun bir ilişkinin içinde olmayı başarabilirsiniz.

Nisan ve ekim, aylarında nasıl iyi ilişki kurduğunuzu gösteren bir sınama olabilir. Ağustos ve Eylül ayı başları da, aşk için bir uyum zaman sizler için.

Oğlak Burcu 2019 Kariyer Yorumu

Kariyer alanında 6 Ocak'tan şubat ayının başına kadar herhangi bir zamanda yeni bir işe başlamak için kesinlikle fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz iyi değerlendirin. Birçoğunuz bu zamandan itibaren istikrarlı bir şekilde çalışacaktır. Yeni bir iş üzerine çalışan ya da yeni bir alanda eğitim alan oğlak burçları, eylül ayının sonlarından itibaren çabalarınızın fark edileceğini ve bunların konumunuzu iyileştirmenize yardımcı olacağını farkında olun. Oğlak burçları yılın ilerleyen zamanlarında yeni bir bölgeye taşınarak başarınızı arttırabilirsiniz.

Oğlak Burcu 2019 Sağlık Yorumu

Bu yıl size yakın olan birinin sağlığı ile ilgili her zamankinden daha fazla endişe duyabilirsiniz.

Kontrol edilmesi gerekebilecek alan sizin ve özellikle yakın ailenizin ne tarz yiyecekler yediği olabilir. Mide rahatsızlıklarıyla ilgili sorunlar ortaya çıkarsa muhtemelen süt ve yağ ürünleri içeren ürünlerden kaynaklı olacaktır. Bu yıl sağlık sorunlarınız muhtemelen yeni değil geçmişe dayalı sorunların ortaya çıkmasından kaynaklanabilir. Yaşam kalitenizi arttırmak için alternatif bir yöntem bulmak için iyi bir yıldasınız. 

Ay ve Ay Oğlak Burcu 2019 Yorumları

Ocak 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Hala o kadar ağır bir his içindesiniz ki, büyük değişim tekerleği, ayağınızın üzerinden geçerken çamura saplanmış ve sanki son  birkaç aydır hiç hareket etmemiş gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu ay ile birlikte biraz rahatlamalısınız. Eğitim ve Kariyerinizle ilgili iyi haberler gelmeye başladığında kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Özel hayatınızda ise gerçekten ne istediğinize karar vermelisiniz. Emeksiz çabasız mutlu olunamayacağına idrak edebilmeli mücadele etmekten vazgeçmemelisiniz.

Mutlu Yıllar ve Doğum gününüz kutlu olsun!

Şubat 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Sevgililer günün kutlu olsun! Bu ay, özellikle Oğlak burcunun ikinci on gününde doğanlar için, biraz sıkıntılı başlayabilir sakin kalırsanız süreci doğru yönetirsiniz. Harika bir fırsat ayağınıza gelebilir, ancak bu fırsatı değerlendirmek için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekecektir. Sadece maddi bir başarı veya sosyal kazanç için sevdiğiniz her şeyden vazgeçmeye hazır mısınız?  Aşk hayatınızda ise daha neşeli bir ruh haline sahip olacaksınız ufak tefek sorunları büyütmeyin ve ay sonuna kadar sessizliğinizi korumaya çalışın.

Mart 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu ay eğitim ve finansal konularda şans sizden yana. Geleneksel şeyler yapmaktan ne kadar çok hoşlandığınızı biliyorum, ama daha sonra biraz değişik şeyler denemek sizin için iyi  olabilir. İş ve eğitim hayatınızda yenilikçi olun ve sizden farklı düşünen kişiler ile çatışmak yerine onlar ile kendinizi geliştirmeye gayret edin. Özel yaşamınızda ise paylaşmak mı tartışmak mı kararınızı verin ve tavrınızı buna göre belirleyerek ilişkiniz için doğru olanı yapmaya gayret edin.

Nisan 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu ay iş hayatınızda sizin dışınızda yaşanan gelişmeler sebebi ile, biraz kafa karıştırıcı olabilir sizler için. İşiniz çok zaman ve dikkat gerektiriyor olabilir. Özel hayatınızda huzursuzluklar yoğun olsa da, muhtemelen işle ilgili alanlarda adım atarken, hız kaybetmek istemiyorsunuz. Problem çözme yeteneğiniz ay boyunca ön planda olacaktır.

Mayıs 2019 Oğlak Burcu Yorumu 

Bu, ay sizin için oldukça sessiz bir zaman olmalı, aslında, ayın ikinci yarısına kadar yavaşlamalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat 15 Mayıstan itibaren işler yolunda gidecek ve her şey sizin lehinize sonuçlanacaktır. Özel yaşamınızda ise şikayet edip haklı olmak yerine hatalarınızı düzeltmek adına yüzleşmelerde bulunmanız faydanıza olacaktır.

Haziran 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Haziran her yeri çiçeklendiriyor ve size de şans enerjilerini getiriyor. Hayatınızdaki her şeyi organize etmeye devam edebilecek ve öz disiplini koruyabilmenin güzelliklerini yaşayacaksınız. Bunun yanında sorunların sihirli bir şekilde sizin lehinize sonuçlandığını göreceksiniz. Koşulların sizin isteğinize bağlı olarak şekillendiğini ve isteseniz bile yanlış bir şey yapamayacağınızı hissetmeye başlayabilirsiniz. Umarım herkes sizinle aynı fikirde olur, ancak olmasalar bile bunu hissederseniz, herkese hak ettiği gibi davranarak özel olanı koruyarak hareket etmelisiniz.

Temmuz 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu ayın ilk bölümünde, özellikle de yükselen burcunuzda Oğlaksa, bir çok muhalefetle karşılaşabilirsiniz. Bu çatışmaları kişisel olarak alabilir ya da gözlerini kapatarak bir öğrenme deneyimi olarak görebilirsiniz. Bunu yaptığınızda anda iş ve eğitim hayatınızda hedeflerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır. Özel yaşamınızda ise ektiğinizi biçeceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız.

Ağustos 2019 Oğlak Burcu Yorumu 

Bu ay yolunuza çıkan bazı ilginç fırsatlar söz konusu olabilir. Gökyüzü hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek kişiler ile tanışabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise geçen ay bir ilişkiye başladıysanız yeni arayışlara girmemeniz faydanıza olacaktır. Aksi halde, özellikle erkekseniz itibarınız zedelenir.

Eylül 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu ay gerçekten karışık bir bohça gibi sizler için beklenmedik kaynaklardan biraz yardım alarak hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam edebilirsiniz fark edebildiğiniz sürece tabiki.  Birçoğunuz, ayın ilk haftası ve ikinci haftası iyi şansa sahip  olacaksınız.

Ancak Oğlak burcunun ikinci on gününde doğanlar, evrensel kanalınızın hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde tıkandığını hissedecekler.

İşler şimdi zor görünse de, bu sizin için bir dönüm noktası, öğrenme ve büyüme şansı olabilir. Aşk hayatınızda kural koyan olmayı değil kurala uyan olmayı denemek size kazandırır. Tabi o yüksek inatçılık duygunuzu yenebildiğiniz takdirde!

Ekim 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu ay iş ve sağlıkla ilgili konularda dikkatli olmalısınız. Herkes üzerinize gelebilir özellikle aileniz baskı kurabilir üzerinizde. Bu karşılaşılan engeller bir öğrenme deneyimi olabilir. Uyanan ruhunuzu uykuya daldırmamalı öğrenmeli öğrendiklerinizi yaşamınıza yansıtmalısınız.

Kasım 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu aya sinir bozucu bir ruh hali ile başlayabilirsiniz, ancak birkaç gün içinde geçecektir bazılarınız için geçmesi daha uzun sürebilir. Ne söylediğinize dikkat edin, Söyledikleriniz ağır bir fatura olarak karşınıza çıkabilir dikkat edin. İşinizle ilgili detaylar sizlere yeni fırsatlar kazanımlar sağlayabilir. Özel yaşamınızda ise duygu dolu davranmalı ve bencilce tek taraflı kararlar almamalısınız.

Aralık 2019 Oğlak Burcu Yorumu

Bu ay oldukça, etkileyici, konuşkan ve hayat dolu olacaksınız. İş başvurusu yapmak veya randevu almak için iyi bir aydasınız. Tüm enerjinizi çok sevdiğiniz biri için harcayabilir ve daha sonra iş yerinizde  ekstra saatler geçirmek zorunda kalabilirsiniz! Bunu dert etmeyin, Sadece yapmanız gerekeni yapmalısınız! Aşk ve Başarı için fırsaları kaçırmayın. Değerli bir hayat dersi öğrenebilirsiniz.

Oğlak Burcu Özellikleri

Burçlar kuşağının onuncusu olan; eylem planları yapan güvenilir, pratik çalışkan bir kişi olan Oğlak burcu topraktır. Genellikle hedef odaklı kalarak kendinizi geliştirmeye çalışırsınız.

Oğlak burcu olgunlaşmış bir burçtur ve bazıları çocuklukta büyük sorumluluklar almış veya yalnızlık dönemi geçirmişlerdir. Asıl hayat dersin, aydınlanmayı ve eğlenmeyi öğrenmektir.

Yönetici Gezegeni – Satürn

Oğlak burcu için iktidar gezegeni, halkalarında ki belirginlikten dolayı gezegen Satürn'dür.

Efsanevi olarak, Satürn, şansa güvenenlere hiçbir şey vermeyen, ancak çabaları belli olan emeklerinin karşılığında meyve elde eden herkesi ödüllendiren yaşlı, gülmeyen bir erkek olarak tasvir edilmiştir. Ayrıca, Yunan Zaman Tanrısı Kronos olarak da adlandırılmıştır.

İktidar Sembolü - Keçi

12 işaretin her biri bir Sembol ile temsil edilir ve bu sembollere yakından bakarsanız, işaretlerinin özelliklerini yansıttığını göreceksiniz. Oğlak burcu Simgesi Keçidir. İki ayrı Keçi türü var. Dağ Keçisi, zirveye ulaşmak için kendisine atılan her engeli sabit bir şekilde aşar, tırmanır.

Deniz Keçisi tanıdık yerlere çok yakın durur, asla evden ve aileden uzaklaşmaz. Keçi, başkalarının dayanılmaz bulabileceği çok sert koşullar altında  bile hayatta kalır.

günlük yorum imzası

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık