Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2019 Kova Yıllık Burç Yorumları

Kova Burcu ♒

Güneş Yükselen yada Ay burcu Kova olanlar,

2019 Ay ve Güneş Tutulmaları Tarih ve Saatleri

6 Ocak Türkiye saati ile 04:41 Oğlak burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

21 Ocak Türkiye saati ile 08:12 Aslan burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

2 Temmuz Türkiye saati ile 22:23 Yengeç burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek.

17 Temmuz Türkiye saati ile 00:38 itibariyle Oğlak burcunda Kısmi Ay Tutulması gerçekleşecek.

26 Aralık Türkiye saati ile 08:13 Oğlak burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.

2019'a Genel Bakış

Astrolojinin 11. burcu olan kova Uranüs tarafından yönetilir ve ikizler ve terazi gibi hava grubundandır.

Yılın başından itibaren kendinizi farklı hissedeceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız.

– Ne kadar farklı olacağınız son 2 yıl içerisinde aldığınız kararlara bağlı olacak.

Kova burcu (21 Ocak ile 19 Şubat arasında doğanlar):

1. dekan: 21 Ocak - 31 Ocak tarihleri arasında ilk on günde doğanlar, Venüs tarafından yönetilen - 2019 Kova burcu için finansal başarılar, ilişkilerde mutluluk ve ilişkinizi resmileştirme imkanları sunuyor sizlere.

2. dekan: 1 Şubat - 10 Şubat ikinci on gün arasında doğanlar, Uranüs tarafından yönetilen – 2019 yılında eski iş arkadaşları ile iş birliği yaparak dikkatleri üzerine çekebilirler, yeni iş müzakereleri ve mesleki gelişim imkanları söz konusu.

3. dekan: 11 Şubat - 19 Şubat arasında üçüncü on gün arasında doğanlar, Ay ve Uranüs tarafından yönetilen – 2019'da, ekstra enerji ve ruhsal gelişim kaynaklarından yararlanabilir veya yeni bir şeylere başlama arzusunda olabilirsiniz.

Bir çoğunuz yeni istihdam alanında olacağı için, bu yılın çoğunda mali durumunuz biraz düzensiz olabilir.

Nisan-Ağustos ayları, sosyal yaşamınızın iyileşme zamanı olabilir. İkizler insanlarıyla ya da daha entelektüel olan kişilerle arkadaş ya da grup aktivitelerinizi artırabilirsiniz. Eğer seyahat planlıyorsanız bunun için en iyi zaman kasım ayıdır.

Kova burcu 2019

Kova Burcu için Kişisel Fırsatlar:

Neptün, burcunuzda kalan tek büyük gezegen ve bu yıl özellikle 1-7 Şubat tarihleri arasında doğanları etkileyecek.

Sanatsal, müzikal veya mistik arayışlarla ilgilenenler şimdi hayalinizi takip edebilir, bilginizi bu alanda kullanabilir veya bilginizi artırabilirsiniz.

Tüm kişisel gezegenlerin burcunuzda hareket ettiği ocak ayından şubat sonuna kadar önemli kararlar alıp uygulayabilirsiniz.

Kova burcu için kişisel sınırlamalar:

Gerçeklik duygunuzu kaybetmek, şansa güvenmek ya da sadece finansal sözleşmelerle ilgilenirken dikkatli olmamak, bu yıl  gereksiz hayal kırıklıklarına neden olabilecek olaylardır.

Kova Burcu 2019 Finans Yorumu

Değişim gezegeni ve yenilikçi eylem gezegeni Uranüs, 7 yıl boyunca finans sektörünüz de etkili olacak.

Birçoğunuz kendisini gelir dalgalanmaları altında, değişen koşullar altında kalabilirler.

Mayıs ayı ortaların, özellikle alım satımlar için önemli bir zaman olabilir sizler için.

Kova Burcu 2019 Aşk Yorumu

Bu yıl hayatınıza yaratıcı, farklı ilginç insanlar girebilir. Ay başlarında katıldığınız yeni gruplar sayesinde arkadaş çevreniz genişleyebilir.

Haziran ayından Ekim ayının başlarına kadar ki zaman, her türlü ortaklık ve ilişkiler için çok önemli bir zamandır. Temmuz ve eylül ayının ortasından ekim ayının başlarına kadarki zaman ise en iyi dönemdir sizler için.

26 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında anlaşmalar zor olabilir.

Kova Burcu 2019 Kariyer Yorumu

Bazılarınız bu sene serbest meslek sahibi olabilirsiniz; diğerleri  ise yeni gereksinimlerinizi karşılayabilecek bir pozisyon bulmayı isteyebilirler.

Ağustos ayının sonundan eylül ayının ortasına ve kasım ayı ortası, çalışma alanınızda değişiklik yapabileceğiniz zamanlar olabilir.

Kova Burcu 2019 Sağlık Yorumu

Bu yıl, fiziksel bedeninizde bir miktar baskı hissedebildiğiniz için, biraz dikkat etmeniz gerekli özellikle sert sporlar ile ilgilenenler ciddi sakatlanmalar yaşayabilirler. Bu kısıtlamayı temmuz-eylül ayları arasında eski bir soruna çözüm bulana kadar yaşama riskiniz yüksek.

Ay ve Ay Kova Burcu 2019 Yorumları

Ocak 2019 Kova Burcu Yorumu

Bu ay sizi mistik arayışınız size farklı bir bakış açısı kazandırabilir. Günlük yaşamınızda neler olup bittiğini gözden kaçırmadığınız sürece bu size fayda getirir. Muhteşem bir hayal gücünüz var, ama bazen kontrol edemediğinizde kendinize yabancılaşabilirsiniz. İş hayatınızda ise başkalarına güçlü ve etkileyici gözükmek için yanınızda yer alan kişilere dikkat edin ve gerçekten size değer veren insanların kıymetini daha iyi anlamaya çalışarak hareket edin. Sonunda işe başladığınızda, gerçekten her  şeyi başarabileceksiniz. Aslında, iş ve aşk hayatınızda geçmişte elinizden kaçan fırsatlar bu ay yeniden karşınıza çıkabilir iyi değerlendirin.

Şubat 2019 Kova Burcu Yorumu

Doğum gününüz kutlu olsun! Bu ay yine çok konuşkan bir ruh hali içerisindesiniz, Bu enerji sizi iş ve eğitim hayatınızda yukarıya çıkartacaktır. Kendinizi sevin yapmak istediklerinizi netleştirin ve ilerleyin. Şimdi çılgın fikirlerinizi anlatmak için harika bir dönemdesiniz iyi değerlendirin.

İlgi odağı olmanın tadının çıkarırken geçirmiş olduğunuz on iki ayı düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın. Hatta bu ay önümüzde ki yıl ne yapmak istediğinize dair iç güdülerinize güvenerek kararlar alın. Sevgililer gününüz kutlu olsun!

Mart 2019 Kova Burcu Yorumu

Mart ayının ilk birkaç günü şubat ayının devamı gibi. Özel yaşamınızda sorunları olan bir ilişkinin içindeyseniz eşinizle ortak kararla ilişkinizi bitirebilirsiniz. İş ve özel hayatınızda ay sonuna kadar karşınıza çıkabilecek büyük değişiklikler olabilir. Kendinizi yeniden keşfetme duygusu içinde olabilirsiniz. İyi değerlendirin ve aktif olmaktan korkmadan ilerleyin. 

Nisan 2019 Kova Burcu Yorumu

Bu, ay yeni fikirler ve kendinize ve yaşamınıza yönelik tutkulara ilişkin sezgilerinizi dinleyerek kararlar almalısınız. Bu ay yeni ve farklı bir yaşam tarzı sizlere cezbedici gelse de sizin gibi biri için tehlikeli olabilir. Sakin olmalı farklı olmak adına değerlerinizden uzaklaşmamalısınız. İşler yoluna girecek ve doğru kişilerin yönlendirmeleri arayışınızda size rehberlik edecek, yönlendirecek gerçek dostlarınızdan özellikle biri  gelecekle ilgili vizyonunuzu görmenize yardımcı olacak biri. Öyleyse dostlara ve kendinize güvenin ve hayatınızı yeniden fethetmek için hazır olduğunuza inanarak hareket edin.

Mayıs 2019 Kova Burcu Yorumu

Ayın ilk birkaç gününün tadını çıkarmaya çalışın çünkü ondan sonra muhtemelen etrafınızdaki herkesin enerjinizi bozmaya çalıştığını hissedeceksiniz. İşiniz üzerinizde baskıya neden olan  kişiler ile çatışmalar yaşayabilirsiniz. Hiç kimse evden işe kendini hapishanede gibi berbat hissettiği, bir yerde bir gün geçirmeyi sevmez. Sizde sevmediğiniz şeyleri yapmaktan uzaklaşmak isteyebilirsiniz ay ortasından itibaren gelişmeler sizi bu yönde söz sahibi kılacak enerjileri getirebilir. Özel yaşamınızda ise güven duygunuzu arttırarak sorunları aşabilmeniz mümkün. 

Haziran 2019 Kova Burcu Yorumu

Haziran ayı iş ve eğitim hayatınızda aleyhinize gelişmelerin lehinize dönmeye başlaması ile rahatlayacaksınız. Fakat ayın ilk 10 günü iş hayatınızda baskılardan kaynaklı özel yaşamınızda zorlanabilir eş ya da sevgilinizin kızgınlığını dengelemekte zorlanabilirsiniz. İlişkinizde dengeleri ve huzuru korumak için büyük uğraş vermeniz gerekebilir. Bu sadece ilişkinizi testten geçirecek küçük kozmik bir sınav olabilir.

Temmuz 2019 Kova Burcu Yorumu

Bu ayın başında otoriter birini (bir polis, patronunuz veya eşinizi gibi) kızdırabilecek bir şey söyleyebilirsiniz. Buda gerginlikleri ve ilişkide huzursuzlukları ortaya çıkartabilir fakat sorunlara rağmen siz muhtemelen hala iyi bir ruh hali içinde olacaksınız ve o kadar çekici olacaksınız ki hiç kimse size uzun süre kızgın kalamayacak. Manevi bir yolculuk gerçekleştirebilir bilinç altı korkularınızdan tamamen uzaklaşabilirsiniz. Bekar kova burçları bu yolculuklar esnasında karşınıza çıkacak biri sizleri bir hayli etkileyebilir.

Ağustos 2019 Kova Burcu Yorumu

Aynı anda birçok farklı şey hayatınızı renklendirebilir. İş ve özel hayatınızda muhtemelen sizin istediğiniz sevdiğin gibi gelişecek her şey! Ayın ilk bölümünde mutlu ve etkileyici olacaksınız, aynı zamanda ortaklıkla ile ilgili sorunlar yaşayacaksınız. Gerginliği azaltmanın tek yolu uzlaşma ve anlaşma ile olacaktır, aksi halde işler gerçekten çirkinleşebilir ve pişmanlık duyacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Eylül 2019 Kova Burcu Yorumu

Ay’ın ilk haftası yolculuklarda sorunlar hukuki problemler zorlayabilir sizleri. İş hayatınızdaki önemli bir kişiyle oldukça şiddetli bir tartışma meslek hayatınıza zarar verebilir dikkatli olun ve çekişmelerin haklı olsanız dahi size zarar vereceğinin bilinci ile hareket edin. Özel yaşamınızda ise dedikoducu arkadaş ve yakınlarınızın etkisi altında kalmamalısınız. 

Ekim 2019 Kova Burcu Yorumu

Zihinsel olarak keskin olmaya, başkalarıyla iyi çalışmaya başlıyorsunuz. Ayın ortalarından itibaren, geçen aya nazaran daha  dinamik ve enerji dolu olacaksınız. Finansal konularda iyi haberler geliyor olabilir, ancak işler sonra daha da kötüye gidebilir; kontrolcü olmalı işinizi şansa bırakmamalısınız. Özel yaşamınızda ise kıskançlık duygunuz zarar görmenize yol açabilir.

Kasım 2019 Kova Burcu Yorumu

Kasım ayına zihinsel olarak keskin ve düşüncelerinizi başkalarına aktarabilecek durumda olarak başlayacaksınız.

İş ve ailevi konularda mızmız yakınlarınız yüzünden stresli ve sinirli  olabilir iş hayatınızda yapmanız gereken şeyleri yapamayabilirsiniz dikkat edin. Özel yaşamınızda ise sakin, anlayışlı etkileyici tavrınızla ilişkinizi iyileştirebilirsiniz.

Aralık 2019 Kova Burcu Yorumu

Bu ay, kariyerinizde yükselme söz konusu olabilir. Hayatın zorluklarına karşı kolay çözümler bulmanız gerekiyor. Fikirlerinizi diğer insanlara aktarabilmeniz için uygun enerjiler ile karşı karşıyasınız. Kötü haberse, söylemek zorunda olduklarınızı duyduklarında pek çok kişiyi kızdırabilirsiniz.

Ve duygusal baskı yanlış insanla zor bir ilişkinin içinde zarar görmenize yol açabilir. Endişe etmeyin! Ve bir an önce yanlış ilişkiyi noktalayıp yolunuzu yeniden belirleyin.

Kova Burcu Özellikleri

Genellikle burçların isyancısı olarak adlandırılan havadar Kova burçlar kuşağının on birincisidir. Arkadaş canlısısınız ama insanları sevseniz de duygusal bağ kurmaktan daha çok insani bir düzeyde ilişki kuruyorsunuz. Geleneklere uymayan yenilikçi, yaratıcı ve modern bir düşünürsünüz.

Bağımsızlığınız çok önemli ve adanmış ilişkileri boğucu buluyorsunuz.

Özellikle değişim ve yeni bir yaklaşım amacına yönelik çalışma olduğunda gruplarla çalışmak sizlere cazip gelebilir. Ani değişiklikler hayatınızı etkiler, bazıları şaşırtacak, bazıları şok etkisi yaratacak, ama hepsi hayatınızı değiştirecek.

Hayat dersiniz, samimiyetinizi ve içtenliğinizi geliştirmektir.

Yönetici Gezegen – Uranüs

Kova burcundaki yönetici Gezegen, Gökyüzü Tanrısı olarak bilinen Uranüs'tür.

Her zaman herkese nazik olmayan tahmin edilemeyen ruh halleri vardı. Çocuklarını reddetti, karısını Gaea'dan uzaklaştırdı, kendi bölgesini tek başına dolaşmayı tercih etti. Ekseni, diğer tüm gezegenlerin tersine döner.

İktidar Sembolü – SUCU

12 burcun  her biri bir sembol ile temsil edilir ve bu sembollere yakından bakarsanız, burcunun özelliklerini yansıttığını göreceksiniz.

Kova burcunun sembolü, su taşıyıcısıdır. Su grubundanmış gibi bir izlenim verse de aslında, bilgi ile ilgilenen hava grubundandır. Sembol, dünyaya toprağa su döken yakışıklı bir genci gösterir.
Bu, tüm insanlık ile paylaşılacak bilginin dökülmesini ifade etmektedir.

günlük yorum imzası

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık