Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2018 Yay Yıllık Burç Yorumları

Ay karşıt burcunuz İkizler’ de olduğu günler de enerjiniz diğer günlere nazaran düşük olacağından keskin kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Ay takvimini www.astrodeha.com/gokyuzunde-bugun bölümümüzden takip edebilirsiniz.

Bu yıl 5 tutulma gerçekleşecek. Sırası ile;

31 Ocak 2018 Türkiye saati ile 16:30 itibariyle Aslan burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

15 Şubat 2018 Türkiye saati ile 23:52 Kova burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

13 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 06:01 de Yengeç burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

27 – 28 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 23:22 de Kova burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

11 Ağustos 2018 Türkiye saati ile 12:47 ile Aslan burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Yay 2018 Sizler için kendinizi kanıtlama yılı olacak diyebiliriz. 2014 ve 2016 yılları arasında engellendiğiniz zorlandığınız konuları çözüme kavuşturabilir konumunuzu geri kazanabilir ve 2018'de yeni ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. İş hayatınızda akılcı ve dürüst olduğunuz sürece hiçbir sorun sizin için çok büyük olmayacaktır. Bu yıl iş ve eğitim hayatınızda kendinize yeni arkadaşlar edinebilir fikir alışverişleri ile büyüme elde edebilirsiniz. Bu yıl iş hayatınızda Ekim 2018'in başlarına kadar iyi kazanımlar ve kazançlar elde edebilirsiniz. Kişisel zorluklar, Nisan ve Ağustos 2018 arasında etkili olacaktır. Bu tarihler arasında iş hayatınızda da zorluklar yaşanabilir. Zorluklara rağmen azmettiğiniz takdirde yükseleceksiniz ve sonuçta siz galip çıkacaksınız. Diplomasiyi büyük ölçüde kullanmalısınız bu tüm durumlara kişisel bir dokunuş kazandırmak adına önem taşıyor sizler için.

Temmuz ve Ağustos 2018 boyunca iş ve özel yaşamınızda hırsla tek taraflı kararlarda bulunmamaya özen göstermelisiniz. Bu dönemde, çok dikkatli olmalısınız. Çalışma ortamınızda, Eylül ve Kasım 2018 tarihle4ri arasında dikkat dağıtıcı enerjiler söz konusu olacaktır. Aşk ve evlilik için 2018, konuları iyi enerjileri barındırıyor sizler için. Özel hayatınızda Mayıs ve Ağustos 2018 tarihleri arasında gereksiz sorunları büyütmeyin. Özellikle Ekim ve Kasım 2018 arası döneminde heyecanlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu tarihlerde aşk hayatınızda geleceğe yönelik önemli kararlar alabilirsiniz. Evlilik ya da süre gelen ilişkinizi bitirmek için. Yine bu tarihlerde Eşin sağlığı endişe kaynağı olabilir sizler için. Parasal konularda şanslı enerjiler ile karşı karşıyasınız. Yıl boyu spekülasyonlardan kaçının. Gelirleriniz 2018 yılı boyunca iyi olsa da tasarrufu elden bırakmamaya özen gösterin.

Bu yıl ruhsal yolculuğunuzda önemli gelişmeler ilkler yaşayabilirsiniz. Rüyalarınızı dikkate almanızda fayda var.

HİNT ASTROLOJİSİNE GÖRE YAY BURCU

Klasik ve Vedik Astroloji burçların başlangıç ve bitişleri konusunda birbirlerinden ayrılırlar, bunun nedeni de özünde Vedik sistemi takımyıldızlara dayanarak hesaplanmasından kaynaklanmaktadır. İşte bu yüzden de sizlerle Vedik sistemdeki her bir burcun tarih aralıklarını sizinle paylaşıyorum. Hint Astroloji sistmenine göre BURCUNUZU lütfen verdiğim tarih aralıklarını göz önüne alarak okuyunuz. Vedic Doğum Haritasında ise belirgin yöntemler ve kurallar vardır. Hint Astroloji analizlerinde kişilik, karakter gibi davranışlarımızı yönlendiren olgular ile ilgilenmez. Doğrudan gezegen geçişlerinin hangi alanlarda etkili olacağını ortaya koyan bir sistemdir.

Üç büyük gezegenin burcunuz ile yapacağı güçlü enerjiler ile büyük ihtimalle yılın en aktif kişileri Yay burçları olacak. Mars ve Jüpiter’in doğum haritalarınızda 11.nci Evdeki yerleşimi sizler için maddi kazanımlar anlamında mükemmel bir yıl anlamına gelebilir sizler için. Yay kişileri çok fazla sorumluluk alacakları enerjiler ile karşı karşıyalar. Özellikle yıl boyu gerçekleşecek Ay ve Güneş Tutulmaları bu sizleri çok fazla etkilemeyecek. Doğum haritalarınızda 6.ncı Evdeki Ay yücelmiş konumda bu nedenle de iş hayatlarınız ön plana çıkacak. Ocak ayından Mart ayına kadar olan dönem birçok sorumluluk üstlenecek ve para konusunda bazı engellemelerle karşılaşacaksınız. Nisan ayından Haziran ayına kadar olan dönemde rekabet ve düşmanlık söz konusu olabilir sizler için ancak bunlar çarçabuk bertaraf edilebilir şeyler olacaktır. Temmuz ayından Eylül ayına kadar olan dönemde gelişme için yeni fırsatlar söz konusu olacak sizler için. Ekim ayından Aralık ayına kadar olan dönemse finansal
ilerlemeler için çok iyi enerjiler hakim sizler için.

Yıldızların öğretmeni Satürn’ün 20 Aralık 2017 & 17 Aralık 2020 tarihleri arasında ki geçişinin burcunuza yansıması,
Sizleri finansal konular gelirlerinizi ne şekilde kazandığınız mali başarı gibi konularda etkileyecek. Hayatınızın bu aşaması, 2020 yılına kadar sürecek, pratik bir aşama. Mali başarı olağanüstü olmayabilir. Yavaş ama genelde istikrarlı bir şekilde yapılanma dönemi olacaktır sizler için. Bu geçiş bazen maddi kayıp ile ilişkilendirilir, ancak gerçekte, şimdiye kadar finansal düzeyde ne kadar etkili olduğunuzu gözden geçirmek ve ilerlemenizden memnuniyetsizlik duyuyorsanız kendinizi geliştirmenin yollarını bulmanızı da sağlayacaktır. Bu transitin amacı, kendi öz-değer duygularınızla gerçek dünyada ürettikleriniz arasında ki bağlantıyı kurmanızdır. Maddi konularda tek başına mücadeleden yorgun düştüğünüzü hissedebilirsiniz. (Bir çoğunuz “Çok çalışıyorum ama bu kadar çalışmanın karşılığını alamıyorum?”) gibi düşüncelere yönelebilirsiniz. Ancak transit ilerledikçe daha doğru gözlemlerde bulunmayı öğrenirsiniz kendinizi netlik ve gerçekçilikle keşfedebilir ve kazanımlar ile ilgili konularda çok daha doğru sonuçlar elde etmek için neyin yanlış olduğunu fark ederek düzeltme şansını elde edebilirsiniz.

Kendinizi finansal anlamda sağlam bir yere yerleştirmek için bu transitin güçlü enerjisini iyi kullanın. Bütçeler hazırlayın, harcama biçiminizi inceleyin ve boşa harcamış uygulamaları ve tutumları ortadan kaldırın. Kredileriniz sizi yorduysa (Başkalarından borç para ödünç aldıysanız), Satürn bir şekilde bu tutumun sağlıksız olduğunu ve bu alışkanlıkların değişmesi gerektiğini öğretecek sizlere. Paranızı daha doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Daha az harcayarak paranızı biriktirmenin yaratıcı yollarını bulabilirsiniz. Doğum haritalarınızda 2nci ev gelirlerinizi kendi çabalarınız ile kazanımlarınızı temsil eder. Kişisel eşyaları, öz saygıyı, kişisel yetenekleri ve kişisel değerleri de yönetir. Yaşamın bu alanlarında, evren temellerin güçlü olduğunu kontrol ediyormuş gibi türlü testler yaşatabilir sizlere.

Zayıf temellere dayanan şeyler bu testlerin baskısı altında dağılabilir. Güçlü olanlar dayanacak ve daha da güçlenecektir. Bu dönemde ağır mali taahhütlere girme konusunda mutlaka daha ihtiyatlı olabilirsiniz ve harcama konusunda genelde her zamankinden daha temkinli olabilirsiniz. Kazançlarınız hakkında endişelenseniz de zaman ilerledikçe tasarruf alışkanlıklarınızın daha gerçekçi olmanın güçlü geri dönüşümleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazı lüks harcamalarınızı kontrol altına almayı öğrenerek emeğinizin değerini daha iyi kavrayabilirsiniz.

Merkür Retrosu

İletişimin gezegeni Merkür yılda 3 kez ‘’R’’ Geri harekette bulunur. Daha doğrusu durağanlaşır, Gözlemlendiğinde geri gidiyormuş gibi görünür ve iletişimle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Bu dönemlerde gözden kaçan ayrıntılar problemlere neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar buna bağlı tartışmalar elektronik eşyalarda sorunlar maillerin zamanında yerine ulaşmaması kontrat sözleşme gibi konularda gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Kişisel doğum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evi temsil eden konularda iletişimle ilgili problemler yaşayacağınızı ve dikkatli olmanız gerektiğini gösterir.

Yılın ilk geri hareketi 22 Mart 2018 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Koç burcunda geri harekette olacak.
2nci Merkür Retrosu 26 Temmuz 2018 Arasında Aslan burcunda geri harekette olacak.
3ncü Merkür Retrosu 16 Kasım 2018 06 Aralık 2018 arası geri harekette olacak.

Jüpiter Retrosu

Jüpiter gerileme sürecinde olduğunda hayatımızdaki vizyonlarımızı, ideallerimizi ve inanç sistemimizi gözden geçirmek iyi sonuçlar verecektir. Kırılma toparlanma çözümsüzlüklere karşı çözümü üretme yetimiz gelişebilir. Jüpiter geri hareketi 9 Mart'tan 2018 den 10 Temmuz 2018'e kadar etkili olacak ve Jüpiter'in temsil ettiği konularda kısıtlama ve yavaşlamaları beraberinde getirecek. Kasım 2017 ile Mart 2018 arasında gerçekleşen olayları tekrar teyit eder. İşle ilgili fırsatlarda ani bir sıçramayı, rekabetin artmasını ve genel mali konularda dikkatli olunması gereken enerjileri uyandırır. Jüpiter'in tekrar doğru ilerleyeceği 11 Temmuz 2018 sonrası perspektifinizin olgunlaşması nedeniyle her şey belirgin olarak artacaktır.

Satürn Retrosu

Satürn geri hareketlerinde, Her türlü sorumluluklar ve görevler üzerinde çalışmak, gerçeğimizi tezahür etme biçimimizi yeniden yapılandırmanın ve engellere karşı yeni bir tutum izlemenin yollarını bulmayı öğrenebiliriz farkındalığımız doğrultusunda. Öğretmen Satürnün geri hareketi 18 Nisan - 6 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. İşiniz ile ilgili zorluklarınızı derinleştirebilir ve fırsatlar şimdi fark ettiğiniz sürece hayatınızı aydınlatacaktır. Bu transit altında sabrınızı kaybetmeme dönemi olacak sizler için. Yeni projeler hatta alternatifler için farklı yollara yönelmek sizler için bir seçenek olmamalı. Mucizevi bir şekilde, sorunlar 5 Eylül civarında ortadan kalkacaktır. Bu tünelden çıktıktan sonra daha gelişmiş bir zihin ve ruha sahip olmuş olacaksınız.

Mars Retrosu

Mars gerileme süresi 27 Haziran-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında etkili olacak.
Mars geri hareketi hayatın merkezine yolculuk yapmak, bitirmek tamamlanmamış olanı ya bırakmak, yada yeniden gerçekleştirmek, yenilemek ve onarmak yeni doğrudan girişimler ile daha iyi sonuçlar almamamızı sağlar.

Bu dönem içinde, ortaklık, iş dünyası ve yabancı yerlere yapılan seyahatlerde muazzam şanslar söz konusu olabilir. Yeni fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalısınız, ancak acele, ego veya öfke ile kararlar verilmemesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

Uranüs Retrosu

Uranüs yaklaşık 148 gün boyunca yaklaşık olarak her yıl geri harekette bulunur Kitleleri etkileyen Uranüs retrolarında iç özgürlük odak noktası olur.

07 Ağustos 2018 06 Ocak 2019 arasında geri harekette olacak.

Venüs Retrosu

Venüs geri hareketi süresince para ve sevgi alanlarımızı gözden geçirerek eski ilişkileri devam ettirilebilir ya da sonlandırabiliriz. Daha güvenli yollar keşfedebilir hatalarımızın farkına varabiliriz. Venüs direkt gittiğinde yeni aşk ilişkileri beraberinde gelebilir süre gelen ilişkilerde gerçekten aşk varsa bu daha da güçlü ve tutkulu bir noktaya ilerleyebilir. Venüs'ün Retro geri hareketi evresi boyunca yapılan yatırımlar değer kaybedebilir.

Venüs'ün geri hareketi 6 Ekim - 16 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bu kişiler için bir iç karışıklık dönemi olacaktır. Kendi kendinize bir çatışma hissedeceksiniz, size yakın olan insanlardan rekabet ve bazen diğerlerinin düşman olduğunu hissedeceğiniz enerjiler söz konusu olacaktır. Bu enerjiyi doğru dengelemenin en iyi yolu, yaşadığınız akışla birlikte gitmek ve büyük kararlar almadan hareket etmek olacaktır. Aile ve iş ortakları ile çatışmalara girmemeye özen göstermelisiniz. . 16 Kasım'ı herhangi bir hasar almadan geçirdikten sonra, tüm güçlüklerin kötü bir rüyadaymış gibi sona ermesi ile doğru kararlar ile istikrarlı bir sürece kavuşabileceksiniz.

Pluto Retrosu

Plüton gerileme sürecinde, değişim ve dönüşümle ne şekilde çalıştığımız üzerine düşünmek iyi olur her birimiz için. PLUTON
Dönüşüm endişe bitiş ve başlangıçlar karanlıktan aydınlığa geçiş ölüm ve doğumun gezegeni… 22 Nisan da Oğlak burcunda ‘’R’’ geri hareketine başlayacak 30 Eylülde ‘’D’’ doğru hareketine devam edecek… Retro sure içinde kişisel doğum haritalarınızda hangi evde ilerliyorsa o yaşamsal alan ile ilgili karışıklıklar söz konusu olacaktır ve yaşananları kendi başınıza çözümlemeniz gerekecektir. Oğlak burcunda 22 Nisan 2018 30 Eylül 2018 tarihleri arasında geri harekette olacak.

Ocak Yay 2018

Gökyüzü bu ay için istikrarlı başlangıçları barındırıyor sizler için. Her şey yavaş ilerliyor gibi görünse de, istikrarlı bir büyüme için en iyisi olabilir sizler adına. Ay geçtikçe sağlık sorunlarınız azalmaya başlayacaktır. Mali durum istikrarlı bir şekilde artırabilir. İş ve eğitim hayatınızda istikrarlı enerjiler ile karşı karşıyasınız. Özel yaşamınızda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Heyecana kapılıp yaşanan güzellikleri herkesle paylaşmayın.

Şubat Yay 2018

Bu ay cesaret sizleri çok daha iyi yerlere getirebilir. Ailevi konularda yaşanan gerginlikleri kararlı davranışlarınızla çözüme kavuşturabilirsiniz. İş hayatınızda ise korkusuz yaklaşımlarla yeni girişimler ve projelerden hoşnutluk duyabilir arzulanan sonuç ve kazançlarla üstlendiğiniz şeyleri başarabilirsiniz. Bu ay risklerden uzak durmalısınız bilmediğiniz alanlara para yatırmaktan uzak durun. Özel yaşamınızda ise karışık etkiler söz konusu eş ya da sevgilinizin geçmişiniz ile ilgili konuları bir dedektif gibi araştırması gerginlikleri tetikleyebilir.

Mart Yay 2018

Bu ay Hayata karşı pozitif bir yaklaşımla, hem kendiniz hem de aile üyelerinizin hayatında ilerlemeler kaydedebileceğiniz olumlu enerjiler ile karşı karşıyasınız. Bu ay iş birlikleri iş değişikliği yeni girişimlerle ilgili teklifler alabilirsiniz. İş hayatınızda başarınızın artması sizi kıskanç meslektaşlarınızın kötülüğünün tam merkezine getirebilir. Dikkatli olun özellikle özel yaşamınızı gündeme getirmemeye özen gösterin sizi bu noktadan vurmak isteyebilirler. Yaşadığınız olumlu olumsuz güzel çirkin her şeyi içinizde tutmalısınız.

Nisan Yay 2018

Bu ay İşyerinizde otoriter bir konumda bulunarak itibar ve saygınlık artışı yaşayabilir yaptığınız işe bağlı olarak önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ay çalışma arkadaşlarınızla aile bireyleriniz ile ego çatışmaları zihinsel strese neden olabilir ve ne pahasına olursa olsun bundan kaçınmalısınız. Yeni taahhütlerin kabul edilmesi başvurularınızın olumlu sonuçlanması mümkün olacaktır. Yüksek öğrenim gören öğrenciler başarınızın artacağı burs ya da teşvik gibi fayda göreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evli ve bebek bekleyen bu konuda tedavi gören anne baba adayı Yay burçları ise dikkatli olmaları gereken bir aydalar. En ufak bir rahatsızlığa zamanında yapılan müdahale etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Mayıs Yay 2018

Bu ay kariyer odaklı hareket etmelisiniz. Yeni girişimlere ve projelere adım atmanın verimli sonuçlar doğurması muhtemeldir bu ay. İş hayatınızda ki büyüme iş arkadaşlarınız arasında sürtüşmeler yaratabilir. Maddi olarak sizi engellemeye çalışan kişiler ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Her adımınızı akıllıca atmalısınız sağlıklı kararlar alabilmek için gerektiğinde dinlenin. Hukuki konularda ise haklıyken haksız duruma düşebilir yanlış yönlendirmeler sonucu avukatınızın önerilerinin dışında başkalarını dinleyerek kendinizi zor duruma sokabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise heyecan verici gelişmeler ile karşı karşıya olduğunuz özel bir dönemdesiniz.

Haziran Yay 2018

Bu ay yolculuklar iş ve özel yaşamınızda şansınızı arttıracaktır. Bu ay zarfında hedeflerinize karşı çok çalışmaya hazır olmanız gerekir. Çatışmalar ve karşıt fikir çatışmalarından ay boyunca kaçınılmalıdır. Bu ay evli Yay’lar eşinizin aşırı duygu değişimi ve farklı bir mizaç sergilemesi sizleri şaşırtabilir ve onu anlamakta zorlanarak ilişkinizin gidişatından dolayı endişelenebilirsiniz. Dikkatli davranın sabırlı olmaya özen gösterin. Ay’ın ilerleyen günlerinde eşinizle ilişkiniz düzelecektir ve onun iş hayatında yaşanan olumlu gelişmeler sizleri rahatlatacaktır.. İş ortakları, bu dönem boyunca finansal kazanç getirerek önemli gelişmeler ile faydalı olabilirler sizlere.

Temmuz Yay 2018

Geçen ay başlayan Eşiniz ile ilgili finansal büyüme bu ay da devam edecektir. Bu etki ile birlikte kararlar alarak taşınmaz mallara yatırım yapabilir yerleşim değişikliği kararı alabilirsiniz. İş amaçlı yolculukların verimli sonuçlar doğurması muhtemel işinizin büyümesine yeni insanlar ve dostlarınızdan gelecek faydalar söz konusu. Bekar Yay’lar bu ay tanışacağınız insanlar sizler için heyecanlandırıcı olsa da yeni bir ilişkiye adım atmak için acele etmemenizde fayda var. Sonrasında hayal kırıklıkları yaşamamak adına ani kararlar almamalısınız.

Ağustos Yay 2018

Bu ay, Göksel güçler zorlukları lehinize çevirecek enerjileri barındırıyor sizler için finansal olarak ta alamadığınız ödemeler verdiğiniz borçlar ödenebilir ve rahatlayabilirsiniz. Bu ay dini inançlarınız spritüal alana ilişkin daha fazla anlayışa yönlenerek ruhunuzu gerçek anlamda arındırmanızı sağlayabilir. Cesaret, güç ve bu dönemde yeni girişimler yapma kabiliyetinizle karşı karşıya kalırsınız; bu da sizi daha büyük bir yaşam yoluna götürebilir.

Eylül Yay 2018

Bu ay iş ve eğitim hayatınızda sizin dışınızda yaşanan gelişmeler ile ilgili konularda dikkatli davranmalı fevri yaklaşımlarda bulunmamalısınız. Bunu yaptığınız anda aleyhinize yaşanan gelişmeler bile sizin lehinize sonuçlanacaktır. Ay boyunca iş değişikliği ya da yeni bir alana yöneltmekten uzak durmalı iş birlikleri ya da ortaklık tekliflerine sıcak bakmamalısınız. Yatırım planlarınız konusunda da uyarıyor gökyüzü sizleri. Alım satımlar beklenmedik finansal kayıplar yaşatabilir sizlere.

Ekim Yay 2018

Ekim 2018 Burç, bundan böyle parlayan finansın parıltılarını gösterir. Kartlar üzerinde bol miktarda finansal kazanç sağladığı için ay boyunca parasal kârlar ve iyi nakit akışı vaad ediyor. Kariyer, büyüme işaretleri gösterebilir ve çalışma ortamı genel olarak hoş olmalıdır. Devlet makamlarından gelen teşvikler beklenebilir. Bu ay boyunca bolluk servetinin birikimi ile istekleri yerine getirilebilir. Genel olarak, bu ay bu yılın hazine sandığı olabilir.

Kasım Yay 2018

Bu ay aile hayatınızdan dolayı giderleriniz artabilir gelir gider dengesini sağlamakta zorlanabilir eşinizin de yardımcı olmamasından dolayı huzursuz hissedebilirsiniz. Kendi hatalarınızı tekrar eden yaklaşımlarda olmamaya özen göstermeli sakin ve dikkatli bir tutum içinde olmaya gayret etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise bir ilişkiniz yoksa bu ay hayatınıza girecek kişi tüm dengenizi alt üst edebilir bir anda kendinizi tutku dolu bir aşkın içinde bulabilirsiniz.

Aralık Yay 2018

Aralık 2018 omuzlarınızda ki pek çok ağırlığı söküp atacak enerjileri barındırıyor sizler için. İş ve aşk hayatınızda şanslı gelişmeler ile karşı karşıyasınız. Bu ay aile büyükleriniz ile ilgili gelişmeler sizler için yorucu olabilir onların sağlık sorunları vb. Konular gündeminize gelebilir. Eş ya da sevgiliniz ile bağınızın güçlendiği sıradanlaşan ilişkinizin aşkla beslenmeye başlayacağı özel ve değerli enerjiler ile karşı karşıyasınız. Aşkta yüzünüzün gülmeye başladığı olumlu enerjiler hayatınızın tüm karanlık noktalarını aydınlatacaktır.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık