Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2018 İkizler Yıllık Burç Yorumları

Sevgili İkizler, 2018 yılı pek çok yeni fikir proje karşınıza çıkabilir , ancak sonuçlar açısından beklenenden daha düşük ilerlemeler ile karşılaşabilirsiniz. Bu yıl, işle bağlantılı yaratıcı fikirlere çok yüksek önem vermeli işleriniz fikirleriniz istediğiniz anda kabul edilmedi diye geri çekilmemelisiniz. Aksi takdirde gergin enerjileri doğru yönetemez ve zor durumda kalabilirsiniz. Bu yıl çok büyük projelerde yer alabilirsiniz. Çelişkilerinizden kurtulabildiğiniz takdirde. Eski alışkanlıklar ve yeni olan arasında çelişkiler sizi yorar ve başarısızlığı tetikleyici olur bunun bilincine idrak etmeniz 2018 enerjilerini doğru değerlendirmeniz açısından çok fazla önem taşımakta. Bilinç altınızda yer etmiş korkularınızla yüzleşmeli ve yılmaz bir savaşçı olarak hayatınız zorluklarına karşı mücadele vermelisiniz. Bu yılın en büyük öğretisi bir çok şeyi aynı anda yapmaktan kaçınmak ve kişisel yaşamda ve ortak çalışma alanlarında engeller ile karşılaşmaya hazır olmaktır. İlkeniz her zorluğun ardından kolaylıklar ve güzellikler vardır’ı benimsemek olmalı.

2018 boyunca iş ve eğitim hayatınızda çok yaratıcı olacaksınız, büyük projeleri ele alma ve planlama kabiliyetine sahip olduğunuzdan bu yılın en çok ödüllendirici parçası olacak sizler için. Zihinsel kabiliyetiniz görev görebilme yeteneğinizi arttırarak. Geçmişle ilgili pek çok olumsuzluğu arkanızda bırakmayı öğrenmelisiniz. 12 Ekim'den sonra yıl sonuna iş ve eğitim alanlarınızda LİDER konuma gelebilirsiniz. Bu yıl yeni bir aşk ilişkisi ortaya çıkabilir. Şubat ve Mayıs 2018 arasında özel hayatınız ile ilgili çok iyi şanslar söz konusu. Ayrıca, Ekim ve Kasım aylarında ilişki kaderini değiştirebilecek bir kasırga yaşanabilir evli ve ilişkisi devam eden İkizlerin hayatlarında ya yıkacak ya romantizmi tekrar yaşamaya ve yaşatmaya başlayacaksınız. Her iki durumda yılın başında ilişki profilinize nasıl baktığınızla ilişkili şekillenecektir. Sevgiyle evlenmeyi planlıyorsanız, bu yıl sizler için çok olumlu enerjiler hakim gökyüzünde. Öfkeniz ve tutumunuz Temmuz ve Ağustos aylarında ilişkilere zarar verebilir, bu yüzden temkinli olun.

Sağlığınız 27 Haziran - 28 Ağustos 2018 tarihleri arasında dikkat li olmanız için önem taşımakta kazalar sonucu yaralanma riskiniz yüksek olabilir. Bu süre zarfında daha fazla öfkeli olmamaya özenli olun. 2018 de, kendinizi dinlemeniz gerektiğinin farkına varmalısınız başkalarını değil, bir yıl. Öğrenme ve kendini geliştirme zamanı sizler için.

Ay karşıt burcunuz Yay’da olduğu günler de enerjiniz düşebilir. Yeni başlangıçlardan uzak durmaya ani kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Ay takvimini www.astrodeha.com/gokyuzunde-bugun bölümümüzden takip edebilirsiniz.

Bu yıl 5 tutulma gerçekleşecek. Sırası ile;

31 Ocak 2018 Türkiye saati ile 16:30 itibariyle Aslan burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

15 Şubat 2018 Türkiye saati ile 23:52 Kova burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

13 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 06:01 de Yengeç burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

27 – 28 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 23:22 de Kova burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

11 Ağustos 2018 Türkiye saati ile 12:47 ile Aslan burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Merkür Retrosu

İletişimin gezegeni Merkür yılda 3 kez ‘’R’’ Geri harekette bulunur. Daha doğrusu durağanlaşır, Gözlemlendiğinde geri gidiyormuş gibi görünür ve iletişimle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Bu dönemlerde gözden kaçan ayrıntılar problemlere neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar buna bağlı tartışmalar elektronik eşyalarda sorunlar maillerin zamanında yerine ulaşmaması kontrat sözleşme gibi konularda gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Kişisel doğum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evi temsil eden konularda iletişimle ilgili problemler yaşayacağınızı ve dikkatli olmanız gerektiğini gösterir.

Yılın ilk geri hareketi 22 Mart 2018 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Koç burcunda geri harekette olacak.

2nci Merkür Retrosu 26 Temmuz 2018 Arasında Aslan burcunda geri harekette olacak.

3ncü Merkür Retrosu 16 Kasım 2018 06 Aralık 2018 arası geri harekette olacak.

Jüpiter Retrosu

Jüpiter gerileme sürecinde olduğunda hayatımızdaki vizyonlarımızı, ideallerimizi ve inanç sistemimizi gözden geçirmek iyi sonuçlar verecektir. Kırılma toparlanma çözümsüzlüklere karşı çözümü üretme yetimiz gelişebilir. Jüpiter geri hareketi 9 Mart'tan 2018 den 10 Temmuz 2018'e kadar etkili olacak ve Jüpiter'in temsil ettiği konularda kısıtlama ve yavaşlamaları beraberinde getirecek. Kasım 2017 ile Mart 2018 arasında gerçekleşen olayları tekrar teyit eder. İşle ilgili fırsatlarda ani bir sıçramayı, rekabetin artmasını ve genel mali konularda dikkatli olunması gereken enerjileri uyandırır. Jüpiter'in tekrar doğru ilerleyeceği 11 Temmuz 2018 sonrası perspektifinizin olgunlaşması nedeniyle her şey belirgin olarak artacaktır.

Satürn Retrosu

Satürn geri hareketlerinde, Her türlü sorumluluklar ve görevler üzerinde çalışmak, gerçeğimizi tezahür etme biçimimizi yeniden yapılandırmanın ve engellere karşı yeni bir tutum izlemenin yollarını bulmayı öğrenebiliriz farkındalığımız doğrultusunda. Öğretmen Satürnün geri hareketi 18 Nisan - 6 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. İşiniz ile ilgili zorluklarınızı derinleştirebilir ve fırsatlar şimdi fark ettiğiniz sürece hayatınızı aydınlatacaktır. Bu transit altında sabrınızı kaybetmeme dönemi olacak sizler için. Yeni projeler hatta alternatifler için farklı yollara yönelmek sizler için bir seçenek olmamalı. Mucizevi bir şekilde, sorunlar 5 Eylül civarında ortadan kalkacaktır. Bu tünelden çıktıktan sonra daha gelişmiş bir zihin ve ruha sahip olmuş olacaksınız.

Mars Retrosu

Mars gerileme süresi 27 Haziran-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında etkili olacak.

Mars geri hareketi hayatın merkezine yolculuk yapmak, bitirmek tamamlanmamış olanı ya bırakmak, yada yeniden gerçekleştirmek, yenilemek ve onarmak yeni doğrudan girişimler ile daha iyi sonuçlar almamamızı sağlar.

Bu dönem içinde, ortaklık, iş dünyası ve yabancı yerlere yapılan seyahatlerde muazzam şanslar söz konusu olabilir. Yeni fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalısınız, ancak acele, ego veya öfke ile kararlar verilmemesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

Uranüs Retrosu

Uranüs yaklaşık 148 gün boyunca yaklaşık olarak her yıl geri harekette bulunur Kitleleri etkileyen Uranüs retrolarında iç özgürlük odak noktası olur.

07 Ağustos 2018 06 Ocak 2019 arasında geri harekette olacak.

Venüs Retrosu

Venüs geri hareketi süresince para ve sevgi alanlarımızı gözden geçirerek eski ilişkileri devam ettirilebilir ya da sonlandırabiliriz. Daha güvenli yollar keşfedebilir hatalarımızın farkına varabiliriz. Venüs direkt gittiğinde yeni aşk ilişkileri beraberinde gelebilir süre gelen ilişkilerde gerçekten aşk varsa bu daha da güçlü ve tutkulu bir noktaya ilerleyebilir. Venüs'ün Retro geri hareketi evresi boyunca yapılan yatırımlar değer kaybedebilir.

Venüs'ün geri hareketi 6 Ekim - 16 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bu kişiler için bir iç karışıklık dönemi olacaktır. Kendi kendinize bir çatışma hissedeceksiniz, size yakın olan insanlardan rekabet ve bazen diğerlerinin düşman olduğunu hissedeceğiniz enerjiler söz konusu olacaktır. Bu enerjiyi doğru dengelemenin en iyi yolu, yaşadığınız akışla birlikte gitmek ve büyük kararlar almadan hareket etmek olacaktır. Aile ve iş ortakları ile çatışmalara girmemeye özen göstermelisiniz. . 16 Kasım'ı herhangi bir hasar almadan geçirdikten sonra, tüm güçlüklerin kötü bir rüyadaymış gibi sona ermesi ile doğru kararlar ile istikrarlı bir sürece kavuşabileceksiniz.

Pluto Retrosu

Plüton gerileme sürecinde, değişim ve dönüşümle ne şekilde çalıştığımız üzerine düşünmek iyi olur her birimiz için. PLUTON
Dönüşüm endişe bitiş ve başlangıçlar karanlıktan aydınlığa geçiş ölüm ve doğumun gezegeni… 22 Nisan da Oğlak burcunda ‘’R’’ geri hareketine başlayacak 30 Eylülde ‘’D’’ doğru hareketine devam edecek… Retro sure içinde kişisel doğum haritalarınızda hangi evde ilerliyorsa o yaşamsal alan ile ilgili karışıklıklar söz konusu olacaktır ve yaşananları kendi başınıza çözümlemeniz gerekecektir. Oğlak burcunda 22 Nisan 2018 30 Eylül 2018 tarihleri arasında geri harekette olacak.

HİNT ASTROLOJİSİNE GÖRE İKİZLER BURCU

Klasik ve Vedik Astroloji burçların başlangıç ve bitişleri konusunda birbirlerinden ayrılırlar, bunun nedeni de özünde Vedik sistemi takımyıldızlara dayanarak hesaplanmasından kaynaklanmaktadır. İşte bu yüzden de sizlerle Vedik sistemdeki her bir burcun tarih aralıklarını sizinle paylaşıyorum. Hint Astroloji sistemine göre BURCUNUZU lütfen verdiğim tarih aralıklarını göz önüne alarak okuyunuz. Vedic Doğum Haritasında ise belirgin yöntemler ve kurallar vardır. Hint Astroloji analizlerinde kişilik, karakter gibi davranışlarımızı yönlendiren olgular ile ilgilenmez. Doğrudan gezegen geçişlerinin hangi alanlarda etkili olacağını ortaya koyan bir sistemdir.

İKİZLER Finansal konulara dikkatli olmalı gereken bir yıldalar. Özellikle para ve sağlıkla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz, ya da içinde bulunduğunuz ortaklıkların ya da ilişkilerin sonlanması veya aşırı bunaltıcı bir hal almasıyla karşılaşabilirsiniz. Kuzey ay düğümünün Yengeç’teki yerleşimi aile içerisinde ve para konularında bazı sorunların ortaya çıkmasına sebep olurken, 8. evdeki Ketu kazançlar ve ilişki içerisinde olunan ortaklar konusunda bazı kısıtlamalara neden olabilir. Ancak bu sene, çocuklar ve iş hayatınızda iyi şans sizinle ilerleyecek bu açılardan iyi bir yıl olacak. Mart ayından itibaren bazı finansal zorluklarla karşılaşılabilirsiniz ve para konularında bunaltıcı bir dönem atlatabilirsiniz. Nisan-Haziran ayları arasında kariyer hayatında oldukça şanslı bir dönem sizleri karşılarken ilişkilerinizde de gerilim yükselecek, ilişkiler ortaklıklar oldukça yoğun stres altında kalacağınız enerjilere neden olabilir. Temmuz ve Eylül ayları arasındaki dönemde gelirleriniz konusunda bazı sorunların yaşanması söz konusu olabilir ancak Ekim ayından Aralık ayına kadar rahat bir şekilde gelir elde edeceğiniz imkanlarla borçlarınızı kapatma imkanı bulabileceksiniz.

Yıldızların öğretmeni Satürn’ün 20 Aralık 2017 & 17 Aralık 2020 tarihleri arasında ki geçişinin burcunuza yansıması,
Satürn, samimiyeti, paylaşımı ve paylaşılan finansı kendi kişisel gelirinizden başka bir kaynaktan gelen para ve mülkiyet ile ilgili konularda etkili olacak. Satürn, 19 Aralık 2017’den 2020’ye kadar bu yaşam alanlarında bir tür testlerden geçirecek sizleri sanki evren bu alanlarda kurduğunuz temellerin güçlü olup olmadığını kontrol edecek. Zayıf temellere dayanan şeyler bu testlerin baskısı altında dağılabilir.

Bu etki, Bu yıl, İkizle burcunun ilk 11nci gününde doğanları fazlası ile etkileyecek.

Testler, bu döngü boyunca finansal alanlarınızda iş yaptığınız insanlar ile ilişkilerinizde etkili olacak. Kendinize, duygusal olarak yada maddi olarak başkalarına bağlı hissediyorsanız dikkatli olmalısınız. Başkalarından gelen destek geçmişte olduğu gibi olmayabilir. Örneğin, bir iş ortağının geliri düşebilir veya bu süre zarfında başka bir mali destek biçimi alınabilir ya da zayıflayabilir. Kısaca işinize 4 elle sarılmalı başkalarından beklentilerinizin yeterli olamayacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Duygusal olarak, başkalarının destekleyici olmadığı hissi sizleri zorlayabilir. Duygularınız ile değil gerçekler ile hareket etmelisiniz. Finansal konuları, özellikle borç ve vergileri mantıksal ve gerçekçi bir şekilde ele almak için güçlü bir zaman dilimindesiniz. Bu anlamda sorunlarınız varsa çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu dönem bazen sizleri zorlayacak enerjileri barındırsa da uzun vadeli fayda ve ödüllendirici bir dönem haline gelebilir sizler için. Çalışın kendinize güvenin riskli ve bilmediğiniz başkalarının yönlendirmeleri ile işlere yönelmeyin. Bu transit altında kendinize şu soruları sorun;

Gücü nasıl ele alıyorsunuz? Arzularınız lamı ilerliyorsunuz? Samimi ilişkiler gerçekten dürüstlük üzerine mi kurulu? Ne çeşit takıntılar ve bağımlılıklarınız var? Bu sorulara doğru ve dürüstçe cevap vermeyi başarmalısınız. Bu Transit başlangıcında, en derin istek ve korkularınızı sorgulamanızı zorlayan 3ncü şahıslar ve dış dünya baskısına karşı özellikle hassas olabilirsiniz. Bunlar arasında cinsel hayatınız, Finansal konular (özellikle borçlar, yükümlülükler ve ortak finansmanlarla ilgili) ve kontrolü elden bırakmamalısınız.

2014 2015 yıllarında neler yaşadığınızı hatırlayın ve bu dönemde temkinli kararlar almaya özen gösterin. Oğlak burcundaki öğretmen Satürn geçişi ile birlikte, finansal paylaşım, güç birlikleri ya da bir ortak olmadan hayatınızı yaşamak mecburiyeti uzun vadeli bir ortaklığın zorluklarıyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. HATIRLAYIN.

Bu transit ile birlikte şimdi kendinizi motivasyonunuzu geliştirme zamanı. Bu transit altında pek çok bağımlılığınızı korkunuzu batıl inançlarınızı arkada bırakabilecek ve kendi gücünüzü doğru şekilde yaşam sahnesinde ortaya koyabileceksiniz.

Ocak İkizler 2018

Bu, ay evliliğinizde eşinizin sizinle olan ilişkisinin önem taşıdığı enerjiler ile karşı karşıyasınız. Bahaneleri bir yana bırakıp ilişkiniz için karşılıklı fedakarlıkları ortaya koyma zamanı. Mümkünse, iş seyahatlerinizde bile eşiniz ile birlikte gitmeyi deneyin. Bu sadece iş açısından faydalı olmayacak, aynı zamanda ikiniz arasındaki bağ da güçlenecektir. Karlı gelişmeler her yönden geliyor gibi görünüyor, ancak iş ortaklarının tutumu da bu işleyişin devamı açısından önem taşımakta. İşyerinde büyümeyi sağlamak için maddi olarak akıllıca kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Tasarruflarınızı yönetin ve herhangi bir mali taahhütte bulunmadan önce iki kez düşünün bu ay boyunca.

Şubat İkizler 2018

Şubat ayı öğrenciler için biraz zorlayıcı enerjiler ile başlasa da azmin elinden hiç bir şey kaçmaz ilkeniz bu olmalı. Küçük kısıtlamalarla, bu süre zarfında tatmin edici bir nakit akışı için mücadele etmeniz gerektiğinin farkındalığı ile ilerleyin. Mali konularda ortaklardan zararlar ve hukuki sorunlar yaşanabilir kontrolü elden bırakmayın. İçinizdeki ruhsal arayışı önemseyin ve ay boyunca maneviyatınıza önem verin. Ailevi ilişkilerde hâkim olan huzur uyumu güçlü hale getirecektir.

Mart İkizler 2018

Şans, bu ay yeni şeyleri başlatmak sorunsuz bir şekilde ilerlemek için uygun enerjilerin hakim olduğu enerjiler ile karşı karşıyasınız. Bu ay Devlet görevlileri için ödüller ve tanınırlığı arttıracak etkiler söz konusu. Geçici işlerde çalışanlar için kalıcı olma şansı var olacaktır. Eğitim ve varlıkları arttırmak için daha fazla çaba sarf etmeniz gerekebilir. Akrabalık ilişkilerinizde miras mülkiyet anlaşmazlıkları gibi konularda arabuluculuk yapmaya çalışın. Sonunda madden manen iyi enerjiler ile mükafatlandırılabilirsiniz.

Nisan İkizler 2018

İkizler, Nisan 2018, sizin için iyi finansal potansiyelleriniz netleşeceği bir ay. İş ve eğitim hayatınız ile ilgili yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Yasal sorunlarınız varsa bu ay gelişmeler beklentilerinizi karşılayacak enerjileri barındırmakta. Devlet iş ve aile işletmeleri tatmin edici sonuçlar verebilir. İş değişikliği görev değişikliği ya da yeni bir iş birliği ile gelir sağlayarak lehinize olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Mayıs İkizler 2018

Mayıs, diğer aylara kıyasla maddi konularda dikkatli olunması gereken enerjileri barındırıyor sizler için. Bazı kayıplar oluşabileceğinden dikkatli olun. Bununla birlikte, resmi işlerinizde gözden kaçan ayrıntılar zorluklara neden olabilir. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinizin yeteri kadar yanınızda yer almadığı düşüncesi ile yalnız kalmış hissedebilir bunun yansıması ile gerginlikler yaşayabilirsiniz. Kısacası ay boyunca özel yaşamınız ile ilgili konularda kararlar almadan önce iki kez düşünün.

Haziran İkizler 2018

Haziran, ayında da kazançlar çok yüksek olmayabilir, ancak makul ve orta düzeyde kalıcı enerjiler söz konusu. Bu ay sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalısınız. Üst solunum yolları ve karaciğerleriniz ile ilgili sağlık sorunlarına dikkat edin. Arkadaşlarınızla para alışverişlerinde bulunurken dikkatli olun ve vereceğiniz finansal desteğin geri ödemesinin yapılmayacağının bilinci ile hareket edin.

Temmuz İkizler 2018

Bu ay çekiciliğiniz artıyor özellikle bekar İkizler aşk hayatınızda sürpriz kalıcı her şeye açık olmalısınız. Evli İkizler ilişkinizde huzurun hakim olması ile işinize gereken önemi verebilir yapmayı planladığınız projelerinizi uygulamaya geçebilirsiniz. Finansal konularda yatırım planları ile ilgili 10 Temmuzdan itibaren gelişmeler önemli fırsatlar yaratabilir sizlere.

Ağustos İkizler 2018

Bu ay maddi manevi zenginliğiniz büyük olasılıkla artacak. Herkes tarafından takdir edilecek akıllıca kararlar alma gücüne sahip olacaksınız. Mali durumunuzdaki iyileşmeleri yatırım planlarınızı değerli bir şeylere sahip olmak için uygulamaya geçebilir kredi başvurusu gayrimenkul gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özel yaşamınızda ise Aşk ve romantizm ay boyunca etkili olacaktır.

Eylül İkizler 2018

Bu ay kardeşlerinizden gelecek faydalar söz konusu birlikte iş ve eğitim hayatınızı ilgilendiren ortak kararlar alabilir uygulamada sorun olmaksızın başarı elde edebilirsiniz. İş hayatınızda ise yükselişle beraber, Popülerlik elde edeceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Bu ay merkezi sinir sistemi ve strese bağlı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz çok dikkatli olun ve ne olursa olsun sağlığınızı riske edecek kadar stres altında kalmamaya özen gösterin.

Ekim İkizler 2018

Bu ay iş hayatınızda otoriteyi korumak için ekstra çaba göstermeli iş hayatınızda tereddütlere yer vermemelisiniz. Sakin bir şekilde kararlar almalı itibarınızın yükseldiği bu özel zaman diliminde zihninizi berrak tutmaya çalışın. Bu ay boyunca ç. öğrenci ve çalışan İkizler için, devlet kuruluşları ile ilgili işler de oldukça iyi gelişmeler yaşanabilir. Bekar İkizler sosyalliğiniz yeni beraberlikler ve aşkın tam merkezinde yer almanızı sağlayacak güçte.

Kasım İkizler 2018

Bu ay her konuda pozitif düşünmenin mükafatlarını alabilme şansınız yüksek. Yeni projeler ve ittifaklara girmek için iyi bir zamandasınız özellikle yurt dışı ile bağlantılı gelişmelerin üzerinde hassasiyetle durun ve kararlarınızı kontrolden geçirerek hızlı şekilde ilerlemek adına gayret edin. Bu ay hukuki konularda şansınız yaver gitmeyebilir iş bilmez kişilerden kaynaklı tekrar ödemeler ve aksaklıklar yüzünden haklı olduğunuz bir davanızda beklenmedik aleyhe gelişen durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizin akrabaları ile finansal konular yüzünden tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Aralık İkizler 2018

Aralık ayında iş hayatınızda rekabete hazır olun. Bu sizin için kendinizi yetenek ve becerilerinizi ortaya koymak için mükemmel bir zaman dilimi olabilir. Kendinize güvenin iş yaptığınız kişileri güven testinden geçirin ve harekete geçin uzun vadeli işlerin vazgeçilmez kişisi siz olabilirsiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa ilişkinize sürpriz bir şekilde evlilik kararı alabilirsiniz. Evli İkizler de bu ay eşinizden gelecek faydalarla ortak kararlar la maddi manevi aşkı huzuru yakalayabilirsiniz.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık