Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

2018 Başak Yıllık Burç Yorumları

Ay karşıt burcunuz Balık’ta olduğu günler de enerjiniz düşebilir sağlıklı kararlar alamayabilirsiniz. Ay’ın Balıkta olduğu günlerde yeni başlangıçlardan uzak durmaya ani kararlar almamaya tıbbi müdahaleler yaptırmamaya özen göstermelisiniz. Ay takvimini www.astrodeha.com/gokyuzunde-bugun bölümümüzden takip edebilirsiniz.

Bu yıl 5 tutulma gerçekleşecek. Sırası ile;

31 Ocak 2018 Türkiye saati ile 16:30 itibariyle Aslan burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

15 Şubat 2018 Türkiye saati ile 23:52 Kova burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

13 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 06:01 de Yengeç burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

27 – 28 Temmuz 2018 Türkiye saati ile 23:22 de Kova burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek.

11 Ağustos 2018 Türkiye saati ile 12:47 ile Aslan burcunda Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek.

2018, Sizler için işinizde ilerlemenin yanı sıra geçtiğimiz senelere göre 2018'de daha iyi mali büyümeyi barındıran enerjiler ile dolu. Bununla birlikte ailenizde sorunlu ilişkilerin hafifleyeceği enerjiler ile karşı karşıyasınız. Yıl boyunca Yaratıcılığı, ifade gücü ve iletişim becerilerinizi ortaya koymalısınız. Pek çok hayaliniz belki rüyanız bu sene gerçeğe dönüşebilir. Yıl boyunca çalışma hattınızda varyasyonların var olabileceğini ve mevcut çalışma alanınız dışında yeni insanlar tanıyarak onların önerileri ile ek bir gelir kaynağıyla büyüme ve istikrar yakalayabileceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız iyi değerlendirin. Bu yıl iş ve eğitim hayatınız ile ilişkili olarak Nisan 2018 sonrasında seyahat şansınız ve yerleşim değişikliği olasılığı Ağustos 2018 yılına kadar söz konusu olabilir..

Ekim 2018'den itibaren iş ve finansal konularda zarar edebileceğiniz beklenmedik gerginlikler ile karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde çok dikkatli olmalısınız. Aşk hayatınızda ise en olumlu enerjiler Haziran ile Ağustos 2018 sonuna kadar son derece güçlü şekilde etkili olacaktır. Bu yıl sizleri dürtü sel bir aşk olayına iten beklenmedik olaylar ortaya çıkabilir. Mevcut ilişkiler yoğun baskı altında olabilir. Bu noktada başkalarının baskıları ile kararlar almak zorunda olduğunuz bir pozisyona girmekten kaçınmalısınız. Böyle bir şey yapmadan önce Eylül 2018'e kadar beklemelisiniz.

Genel olarak , yılın ilk 9 ayı önemli kazançlar vaat ediyor. 2018 yılında mesleki riskleri almaktan kaçının tecrübelerinize güvenerek hareket edin.

HİNT ASTROLOJİSİNE GÖRE BAŞAK BURCU

Klasik ve Vedik Astroloji burçların başlangıç ve bitişleri konusunda birbirlerinden ayrılırlar, bunun nedeni de özünde Vedik sistemi takımyıldızlara dayanarak hesaplanmasından kaynaklanmaktadır. İşte bu yüzden de sizlerle Vedik sistemdeki her bir burcun tarih aralıklarını sizinle paylaşıyorum. Hint Astroloji sistmenine göre BURCUNUZU lütfen verdiğim tarih aralıklarını göz önüne alarak okuyunuz. Vedik Doğum Haritasında ise belirgin yöntemler ve kurallar vardır. Hint Astroloji analizlerinde kişilik, karakter gibi davranışlarımızı yönlendiren olgular ile ilgilenmez. Doğrudan gezegen geçişlerinin hangi alanlarda etkili olacağını ortaya koyan bir sistemdir.

Başak burcu için 2018 ağırlıklı olarak ev, yerleşim ve eğitim konularına odaklanmanız gereken enerjileri barındırmakta. Bu konularda harcamalar yaparak ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ayrıca, bu yıl boyunca oldukça sık seyahat etme imkanı da bulabilirsiniz. Sizler için kazançlar çok iyi olabilir ancak maddi kazanımları güvenceye almaya da odaklanmanız fazlası ile önem taşımakta sizler için. Dostluklarınızda değişiklikler olabilir ve şans kapınızı aniden çalabilir bu sene ve bu güçlü yoğun ansızın gelen enerji hayatlarınızda karışıklık yaratabilecek. Para konularında bazı çekişmeler yaşansa da, ilişkileriniz Aşk hayatınızda olumlu şekilde devam edecek. Tutulmalar ün ve tanınmanız noktasında sizlere büyük imkânlar sağlayabilir. 2018 yılının Ocak ayından Mart ayına kadar finansal kaynaklarınız oldukça iyi olacak. Nisan ayından Haziran ayına kadar olan dönemde maddiyatı ve mülklerinizi güvenceye almaya odaklanabilirsiniz, Temmuz ayından Eylül ayına kadar maddi anlamda büyüme ve seyahatlerle kazanımlar elde etme imkânlarınız olacak. Ekim ayından Aralık ayına kadar olan dönemdeyse artık hayatınızda yeri olmayan arkadaşlarınızla kopuş ve onlardan uzaklaşabilirsiniz.

Yıldızların öğretmeni Satürn’ün 20 Aralık 2017 & 17 Aralık 2020 tarihleri arasında ki geçişinin burcunuza yansıması, Cesaret eksikliği sebebi ile ortaya koyamadığınız potansiyelinizi fark etmenizi uyanışa geçmenizi sağlayacak enerjileri yansıtacak hayatlarınıza. Bu Transit ilerledikçe sizi motive eden şeyler konusunda daha güçlü bir his bulacak ve kendinizi yaratıcı bir şekilde daha etkili ve belki pratik yollarla en iyi şekilde ifade edebilmenin yollarını bulup ortaya koyacaksınız. Kendinizi nasıl eğlendiriyorsunuz, nasıl eğlendiğiniz ve egonuzu nasıl yönettiğinizle ilgili konular fazlası ile etkili olacak sizler için Bu Transitin sonunda, ideal olarak daha güçlü bir amaç anlayışı ve yenilenmiş biri olmayı başarabilirsiniz. EĞER GERÇEKTEN İSTERSENİZ.

Şimdi kendinize sorun sizi diğerlerinden ayıran farklı kılan şey nedir? Gururunuzla nasıl başa çıkıyor yada Gururunuz yüzünden neleri kaybediyorsunuz? Yaratıcı yetenekleriniz neler? ” Bu, transit geçiş sırasında yüzleşeceğiniz konuların başında sizi başkalarından farklı kılan şeyleri ve kendi yaratıcı yeteneklerinize gerçekçi ve somut bir şekilde ortaya koyabilme becerinizin gelişmesi olacaktır.

Bir çoğunuz bu geçişle yeteneklerini yeniden değerlendirme döneminden geçecek yeteneklerinizi bugüne kadar ne kadar boşa harcadığınızı fark edecek daha pratik ve faydalı bir şekilde kendinizi nasıl ortaya koymanız gerektiğinin idraki ile ilerleyeceksiniz. Bazılarınız hobilerinizi ve eğlencelerinizi işletmelere dönüştürebilirsiniz.

Satürn’ün bu transiti aynı zamanda başkalarından gelen sevgi ve dikkatin yanı sıra romantik ilişkiler kalıcı aşk ilişkileriyle de ilişkilidir. Bu süre boyunca yüzleşebileceğiniz psikolojik sorunlar arasında, başkaları tarafından nasıl değersiz hissettirildiğinizi kavrayabilir öz değerinizin öneminin bilincine erişebilirsiniz. Bu transitin derslerini doğru değerlendirdiğinizde kendinizi sevmeyi kendinize gerçekçi, dürüst davranmayı ve kendiniz ile gurur duymayı öğreneceksiniz. Bu geçiş sürecinde kendinize güvenmeyi yalnızca diğerlerinin sizi nasıl gördüğünü değil kendinizi görmek istediğiniz yerin ne olduğunun idraki ile kararlar alıp uygulayabileceksiniz.

Romantik ilişkiler bu transit boyunca test edilebilir. Bazılarınız için romantik bir aşk hikayesi sona erebilir. Sağlam temeller üzerine kurulu romantik bir ilişkiniz varsa daha da güçlenir..

Doğum haritalarınızda 5nci ev aynı zamanda çocuklarınızı ve özellikle de ilk çocuğunuzu yönetir. Çocuk sahibi olmayan Başaklar ilk çocuğunuzda hoş geldin diyebilirsiniz. Ayrıca iş hayatınızda yeni kurulumlarla ilgili kısıtlamaları ve artan sorumlulukları da beraberinde getirecek bu transit. Çocuk sahibi olan Başaklar disiplin konusunda zorluklarla karşılaşabilir veya çocuklar taleplerini artırabilir.

Bekar ve kalıcı bir ilişki yaşama aruzunda olanlar romantik ilişkiler kurma noktasında güven sorunlarını aşmakta zorlanabilirler. Armudun sapı üzümün çöpü ve başkalarının yaşadığı hayal kırıklıklarını kendinize mal etmeden şansı ve size değer vereni fark etmelisiniz.

Çocuklar, romantizm, yaratıcılık gibi tüm bu yaşam alanlarında etkili olacak bu geçişi iyi değerlendirmeli olabildiğinde dengeli ve istikrarlı hissetmek için gerçekten gayret göstermelisiniz. Hayatınız bu süre zarfında daha istikrarlı bir hal alacaktır çünkü muhtemelen kendinize gerçekçi ve makul bir şekilde bakabileceksiniz. Bu transit, belirsizliği azaltma etkisi gösterir.

Merkür Retrosu

İletişimin gezegeni Merkür yılda 3 kez ‘’R’’ Geri harekette bulunur. Daha doğrusu durağanlaşır, Gözlemlendiğinde geri gidiyormuş gibi görünür ve iletişimle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Bu dönemlerde gözden kaçan ayrıntılar problemlere neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar buna bağlı tartışmalar elektronik eşyalarda sorunlar maillerin zamanında yerine ulaşmaması kontrat sözleşme gibi konularda gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Kişisel doğum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evi temsil eden konularda iletişimle ilgili problemler yaşayacağınızı ve dikkatli olmanız gerektiğini gösterir.

Yılın ilk geri hareketi 22 Mart 2018 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Koç burcunda geri harekette olacak.

2nci Merkür Retrosu 26 Temmuz 2018 Arasında Aslan burcunda geri harekette olacak.

3ncü Merkür Retrosu 16 Kasım 2018 06 Aralık 2018 arası geri harekette olacak.

Jüpiter Retrosu

Jüpiter gerileme sürecinde olduğunda hayatımızdaki vizyonlarımızı, ideallerimizi ve inanç sistemimizi gözden geçirmek iyi sonuçlar verecektir. Kırılma toparlanma çözümsüzlüklere karşı çözümü üretme yetimiz gelişebilir. Jüpiter geri hareketi 9 Mart'tan 2018 den 10 Temmuz 2018'e kadar etkili olacak ve Jüpiter'in temsil ettiği konularda kısıtlama ve yavaşlamaları beraberinde getirecek. Kasım 2017 ile Mart 2018 arasında gerçekleşen olayları tekrar teyit eder. İşle ilgili fırsatlarda ani bir sıçramayı, rekabetin artmasını ve genel mali konularda dikkatli olunması gereken enerjileri uyandırır. Jüpiter'in tekrar doğru ilerleyeceği 11 Temmuz 2018 sonrası perspektifinizin olgunlaşması nedeniyle her şey belirgin olarak artacaktır.

Satürn Retrosu

Satürn geri hareketlerinde, Her türlü sorumluluklar ve görevler üzerinde çalışmak, gerçeğimizi tezahür etme biçimimizi yeniden yapılandırmanın ve engellere karşı yeni bir tutum izlemenin yollarını bulmayı öğrenebiliriz farkındalığımız doğrultusunda. Öğretmen Satürnün geri hareketi 18 Nisan - 6 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. İşiniz ile ilgili zorluklarınızı derinleştirebilir ve fırsatlar şimdi fark ettiğiniz sürece hayatınızı aydınlatacaktır. Bu transit altında sabrınızı kaybetmeme dönemi olacak sizler için. Yeni projeler hatta alternatifler için farklı yollara yönelmek sizler için bir seçenek olmamalı. Mucizevi bir şekilde, sorunlar 5 Eylül civarında ortadan kalkacaktır. Bu tünelden çıktıktan sonra daha gelişmiş bir zihin ve ruha sahip olmuş olacaksınız.

Mars Retrosu

Mars gerileme süresi 27 Haziran-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında etkili olacak.

Mars geri hareketi hayatın merkezine yolculuk yapmak, bitirmek tamamlanmamış olanı ya bırakmak, yada yeniden gerçekleştirmek, yenilemek ve onarmak yeni doğrudan girişimler ile daha iyi sonuçlar almamamızı sağlar.

Bu dönem içinde, ortaklık, iş dünyası ve yabancı yerlere yapılan seyahatlerde muazzam şanslar söz konusu olabilir. Yeni fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalısınız, ancak acele, ego veya öfke ile kararlar verilmemesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

Uranüs Retrosu

Uranüs yaklaşık 148 gün boyunca yaklaşık olarak her yıl geri harekette bulunur Kitleleri etkileyen Uranüs retrolarında iç özgürlük odak noktası olur.

07 Ağustos 2018 06 Ocak 2019 arasında geri harekette olacak.

Venüs Retrosu

Venüs geri hareketi süresince para ve sevgi alanlarımızı gözden geçirerek eski ilişkileri devam ettirilebilir ya da sonlandırabiliriz. Daha güvenli yollar keşfedebilir hatalarımızın farkına varabiliriz. Venüs direkt gittiğinde yeni aşk ilişkileri beraberinde gelebilir süre gelen ilişkilerde gerçekten aşk varsa bu daha da güçlü ve tutkulu bir noktaya ilerleyebilir. Venüs'ün Retro geri hareketi evresi boyunca yapılan yatırımlar değer kaybedebilir.

Venüs'ün geri hareketi 6 Ekim - 16 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bu kişiler için bir iç karışıklık dönemi olacaktır. Kendi kendinize bir çatışma hissedeceksiniz, size yakın olan insanlardan rekabet ve bazen diğerlerinin düşman olduğunu hissedeceğiniz enerjiler söz konusu olacaktır. Bu enerjiyi doğru dengelemenin en iyi yolu, yaşadığınız akışla birlikte gitmek ve büyük kararlar almadan hareket etmek olacaktır. Aile ve iş ortakları ile çatışmalara girmemeye özen göstermelisiniz. . 16 Kasım'ı herhangi bir hasar almadan geçirdikten sonra, tüm güçlüklerin kötü bir rüyadaymış gibi sona ermesi ile doğru kararlar ile istikrarlı bir sürece kavuşabileceksiniz.

Pluto Retrosu

Plüton gerileme sürecinde, değişim ve dönüşümle ne şekilde çalıştığımız üzerine düşünmek iyi olur her birimiz için. PLUTON
Dönüşüm endişe bitiş ve başlangıçlar karanlıktan aydınlığa geçiş ölüm ve doğumun gezegeni… 22 Nisan da Oğlak burcunda ‘’R’’ geri hareketine başlayacak 30 Eylülde ‘’D’’ doğru hareketine devam edecek… Retro sure içinde kişisel doğum haritalarınızda hangi evde ilerliyorsa o yaşamsal alan ile ilgili karışıklıklar söz konusu olacaktır ve yaşananları kendi başınıza çözümlemeniz gerekecektir. Oğlak burcunda 22 Nisan 2018 30 Eylül 2018 tarihleri arasında geri harekette olacak.

Ocak Başak 2018

Ocak Sizler için pozitif enerjileri barındırmakta. Yükselişe geçeceğiniz hırpalandığınız konulardan uzaklaşacağınız bir ay olacak fakat dikkat edin kendinizi söylemleriniz ile eksiye düşürecek bir davranış sergilemeyin. Bu ay maddi konularda sizden beklenti içine girecek arkadaşlarınızın gerçek yüzlerini görebilirsiniz. Bu ayın ortasında saygı ve beğeni toplayabilirsiniz. Eğitim hayatınızda öğrenciler devlet kurumlarından olumlu haberler alabilirler. Bu ay alım satımlar ile ilgili konularda şans sizden yana ay sonuna kalmadan değerli bir şeylere sahip olabilirsiniz.

Şubat Başak 2018

Şubat 2018 kariyer umutları için mükemmel fırsatları barındırıyor sizler için bu ay terfi ve yeni pozisyonlar ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.. Yeni girişimlere girmek olumlu sonuçlar doğurabilir ve iş sisteminizi genişletebilirsiniz. Düşmanlarınız muhtemelen kıskançlık yüzünden ilerleme yolunda sizlere barikat lar kuracaklar dikkat edin ve ne olursa olsun polemiğe girmeyin. Sağlığınız ile ilgili sorunlarınızın azalmaya başladığı bir aydasınız. Özel yaşamınızda ise evliliğinizde ya da devam eden ilişkinizde gereksiz tartışmalardan kaçının haklı olmaya değil mutlu olmaya bakın.

Mart Başak 2018

Bu ay kıskanç kişilerin iş ve özel yaşamınızda huzurunuzu kaçıracak davranışları ile karşılaşabilirsiniz dikkatli olun ve bu anlamda bir durum olduğunda yasal yollarla hakkınızı arayın emin olun işe yarayacaktır nerede durmaları gerektiğini bu davranışınız sayesinde öğreneceklerdir. İş hayatınızda keskin kararlar ve uygulamalardan uzak durmalısınız. Bu ay gıda ve ilaç zehirlenmelerine karşı da tedbirli davranın bilmediğiniz yerde yemek yemeyin kendi başınıza ilaç kullanmayın. Özel yaşamınızda ise evli Başaklar eşinizin ani sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz bu ay. Yurt dışı ile ilgili finansal ya da eğitsel konularda bağlantılarınız varsa ay boyunca her şey istediğiniz gibi ilerleyecektir.

Nisan Başak 2018

Bu ay evli yada ilişkisi devam eden Başaklar eş yada sevgilinizin yaşayacağı beklenmedik başarılar ile sevineceğiniz gelişmeler ile karşılaşabilirsiniz. Yeni kararlarını desteklemeli korkuyla fikirlerinizi söylememezlik etmemelisiniz. Bu ay sizler içinde yeni iş başvuruları istenilen sonuçları verebilir. Yeni iş girişimlerinin verimli olabileceği etkiler hakim gökyüzünde iyi değerlendirin. Bu ay çok güvendiğiniz arkadaşlarınızın geçmişte size zarar vermiş bir durumun sorumlusu olduğunu öğrenebilir büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Mayıs Başak 2018

Bu ay her bakımdan şanslı enerjiler ile karşı karşıyasınız güçlü inançlarınız her konuda yaşanan gerginliklerden en az şekilde etkilenmenizi ve yanlış insanlardan kaynaklardan korunmanızı sağlayacak. İş hayatınızda riskli yaklaşımlardan uzak durmalısınız yeni insanlar tanıyabilir onlar ile yapacağınız fikir alışverişleri ile iş hayatınızda tanıtıma yönelik girişimlerinizde başarı sağlayabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise vicdanınıza ters düşecek bir yaklaşım içinde olmamaya özen gösterin.

Haziran Başak 2018

Bu ay sizin için genel anlamı ile manevi bir yolculuğun idrakinde yenileneceğiniz ruhsal olarak arınacağınız bir ay olacaktır. Genel olarak gökyüzü bu ay iş ve eğitim hayatınızda mutlu ve başarılı kılacak sizleri. Aile ilişkilerinizde ise özellikle üvey kardeşleri olan Başaklar sorunlar ve haksızlıklar ile karşılaşabilirler dikkatli olun ve tepkinizi yerinde ortaya koyun. Bu konuda haklılığınızı bilen insanlarda sessiz kalmayacaklardır. Bu ay yerleşim değişikliği ya da yeni başlangıçlar içinde olmamaya da özen gösterin.

Temmuz Başak 2018

Gökyüzü bu ay parasal kazançlar konusunda son derece güçlü enerjileri barındırıyor sizler için görünüyor. Resmi işler başvurular ay boyunca istikrarlı bir şekilde ilerleyecektir. Önemli ortaklıklar gerçekleştirebilir gayrimenkul gibi yatırım planlarınızı uygulamak için kredi kullanabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise ayın 2nci yarısından itibaren pek çok gerginlik söz konusu olabilir gerginlikler eş ya da sevgilinizin bencilce isteklerinden dolayı kaynaklanabilir. Sabırlı olmalı fakat her dediği şeyi de yaparak kendinize haksızlık etmemelisiniz.

Ağustos Başak 2018

Gökyüzü bu ay menfaatleri için size maddi zararlar yaşatabilecek kişilere karşı uyanık olmanız için uyarıyor sizleri. İçinize sinmeyen her şeyin takipçisi olup zarar göreceğiniz olaylardan kendinizi korumayı başarabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise yeni bir beraberlik gerçek dostlarınızın vesilesi ile tutkulu bir şekilde başlayabilir ve sürpriz kararlar alabilir çevrenizde pek çok kişiyi şaşırtabilirsiniz.

Eylül Başak 2018

Bu ay iş hayatınızda ani değişimler gerçekleşebilir ve siz çok daha iyi şartlara kavuşabilir kendi işinizi kurma hayaliniz varsa gerçekleştirebilirsiniz. Bu ay sağlığınız ile ilgili konular gündeminize gelebilir tıbbi küçük müdahaleler yaşayabilirsiniz. Akrabalık ilişkilerinizde ise gergin etkiler söz konusu miras ya da hukuki haklarınız ile ilgili geri çekilmenizi uzlaşmaya girmeniz istenebilir. Aman dikkat iyi niyetli olmayan kişilerin ısrarlarına evet demek ilerleyen günlerde krizlere pişmanlıklara neden olabilir.

Ekim Başak 2018

Gökyüzü ayın ilk haftası sağlığınızı korumak konusunda sizleri uyarıyor. Merkezi sinir sisteminize bağlı sorunlar yaşanabilir. Başkaları için gereğinden fazla yükümlülük alarak kendinizi zorlamayın. Size yanlış yapan üzen kıran insanları değiştiremeyeceğinize göre bu kişileri hayatınızdan çıkartarak kendinize iyilik yapabilirsiniz. Sabır, eninde sonunda başarının anahtarıdır. Her cephede istikrarlı bir ilerleme görülebilir. Nakit akışınız ayın ilerleyen günleri ile birlikte artabilir. Yaşam tarzınızı iyileştirmek için harcamalar yapabilirsiniz.

Kasım Başak 2018

Bu ay her bakımdan cesur olmanız için destekliyor gökyüzü sizleri. İş ve özel yaşamınızda doğru kararlar alabilir yarım kalan şeyleri tamamlama cesaretini ortaya koyabilirsiniz. Bu ay yaptığınız işe bağlı olarak şöhretiniz artabilir daha popüler olmayı başarabilirsiniz. Bu ay boyunca çocuk sahibi Başaklar onlar ile iletişim kurmakta zorlanabilir fikir ayrılıkları ve çatışmalar yapabilirsiniz.

Aralık Başak 2018

Bu ay kardeşleriniz ile ilgili gelişmeler yaşanabilir olumlu anlamda alacağınız ortak kararlar ile düşmanlarınızı bertaraf etmeyi başarabilirsiniz. Bilgelik ve hevesle, kendinizi her zaman hayal ettiğiniz toplumsal statüye eriştirecek imkanları doğru değerlendirerek atacağınız adımlar size olumlu anlamda geri dönecektir. Bu süre zarfında, liderlik nitelikleri geliştirebilir ve hatta yetkili bir konumda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık