Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

12 Ocak Yengeç Burcunda Dolunay ve Grand Gross

12 OCAK 2017 22 derece ile Saat 14:34 TE YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY GERÇEKLEŞECEK

Bireysel olarak YENGEÇ DOLUNAYI ve gökyüzünde oluşacak büyük kare ‘’Grand Cross’’ yaşadıklarımız ve yaşattıklarımızı sorgulamamızı kendi RUH dünyamıza yönelerek doğrularımızı bulmamıza yol göstererek çoğumuz için psikolojik bir temizlik sağlayacak. ‘’Doğum haritalarınızda başlangıçları temsil eden öncü burçlarda gezegenleriniz varsa Örnek: Güneş Yükselen yada Ay burcunuz (KOÇ TERAZİ YENGEÇ OĞLAK) bu burçlardan biri ise sizler bu enerjiden çok daha fazla etkilenebilirsiniz.’’

Olgun Selene Dolunay, gizemli Hekate ise Ay’ın karanlık yüzüdür. 12 Ocak'ta meydana gelecek (22 °) derece ile Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay, Kardinal Grand Cross Jüpiter Güneş Pluto ve Uranüs arasında oluşacak büyük kare ve onlara eşlik eden sabit yıldızlar CASTOR (20° Yengeç): Ani şöhret veya kaybetmek, seçkinlik, keskin zihin, şiddet; Mars-Venüs ; Talihsizlik. Alfa etkisi POLLUX (23° Yengeç): spekülasyon, dalgınlık, cüret, astroloji, ölüm, afet; Mars-Ay-Uranüs; talihsizlik. Beta enerjisi ile etkili olacak. Büyük karede özellikle Uranüs şok edici veya patlayıcı pek çok olayı tetikleyebilir. Castor, Ay ın etkisi ile güç kazanır. Bununla birlikte, Ay, Pollux'a iki kat daha yakın olacak. Bu enerji Habil ve Kabilin Kutsal kitaplarda ki yaşadıkları ile ilişkilendirilebillir.

Kuran-ı Kerim de Maide suresinde ki Ayette; Onlara Âdem'in iki oğluyla ilgili haberi hakkı ile oku. Hani her ikisi birer kurban sunmuşlardı, birinden kabul edilmiş, diğerinden kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen, ötekine):" Seni öldüreceğim" demişti. Diğeri ise şöyle demişti: "Allah, yalnız kendisinden korkanlardan kabul eder".

"Allah'a yemin ederim ki, sen beni öldürmek için bana el uzatsan da, ben seni öldürmek için sana el uzatacak değilim, ben âlemlerin Rabb'i olan Allah'tan korkarım.

"Ben isterim ki sen, benim günahımı da, kendi günahını da yüklenip ateş halkından olasın! Zalimlerin cezası budur".

Bunun üzerine kurbanı kabul edilmeyenin nefsi kendisini, kardeşini öldürmeye teşvik etti ve onu öldürdü. Böylece zarara uğrayanlardan oldu. Bu bize bir insanın kardeşini ilk öldürdüğünde başlayan ebedi savaşı anlatmaktadır.

Buradan anladığımız mesajla kardeş kavgasından uzak durmalı nefsin şeytanını meleğimiz ile yenmeliyiz! Birlikten tamlığa bütüne ulaşabilmek için. Aksi takdirde kendi savaşımızın suçlusu da sorumlusu da kendimiz oluruz.

Bu kombinasyon tüm dünya da yönetim hükümetler ve siyasiler için fazlası ile önem taşımakta. Pek çok ülkede idari yönetimlerin ani değişimi siyasi ayaklanmalar etnik köken ayrılıkları dini ideolojilerin farklılığına bağlı ayaklanmalar hükümetler ve halkları karşı karşıya getiren çatışma ortamlarının oluşumunu tetikleyebilir. Dünya genelinde işsizlik büyük bir artış gösterebilir. Ayrıca; Tüm dünyada doğal afetlerde artış deprem ve patlamalar denizde hava’ da yaşanacak olumsuzluklar deniz uçak demiryolu ve trafik kazaları dikkatsizlik sonucu trajedilere neden olabilir.

Uluslararası diplomatik girişimler ve ülkemiz liderlerinin akılcı ve stratejik yaklaşımları dünya genelinde çalan savaş çanlarını ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları boşa çıkarabilir. Yeni ve Reformist yaklaşımların çok sesliliğini yaşayacağımız enerjilerle karşı karşıyayız. Bu enerji fanatik görüşleri terörizm saldırganlıkları daha keskin bir hale getirebilir.
Özünde sabır, cömertlik, dürüstlük, azim olanlar için ise bu ay kalıcı ve şahane etkilere sahip görünmekte.

Bu enerji dünya genelinde depremlerin oluşmasına katkıda bulunan faktörlerden biridir. Yeni Zelanda Japonya El Salvador da olan depremler Ocak 2017'de de, ne yazık ki devam edebilir. Ülkemizin doğu ve kuzey batı bölgelerinde de doğa olayları tezahür edebilir.

Uranüs-Jüpiter-Pluto karesi Anlayıştan uzak uyuşmazlıkları büyük çatışmaları kazalardan, doğal afetlere dayalı her türlü olayı yoğunlaştırabilir. Bireysel olarak , öfke, korku, suçluluk, utanç, korku, paranoya, akıl hastalığı, bağımlılık, depresyon ve sinir bozuklukları çok yüksek şekilde öncü burçları daha fazla etkileyebilir.

Fakat bu son derece güçlü ve etkili enerjiyi yapıcı yönde de kullanabiliriz. Bilgelik Merhamet ve Sevgi ruhlarımızın en saf haline erişmemiz için inanılmaz fırsatları beraberinde getirebilir bizlere. Gerçekleşecek bu güçlü kombinasyonun derin dönüştürücü enerjileri de beraberinde getiriyor bizlere. Buda’nın söyleminde ki gibi, Nefret ve öfke biriktirmek zehir içip karşısındakinin ölmesini beklemeye benzer. Öfke kontrolümüzü sağladığımız takdirde farkındalığımız doğrultusunda yeni başlangıçlar ve gücü doğru kullanabilme yetimiz her birimizi karanlıktan aydınlığa çıkarmak için yeterli olacaktır. Bireysel olarak güçlü ve kararlı karaktere sahip olanlar bu zorlayıcı enerjileri pozitif yönde değerlendirerek güçlerine güç katabilir ve bu zorlu süreci doğru yöneterek önemli güçlü ortaklıklar, işbirlikleri, ile yenilemeler ya da yeniden değerlendirmeler le büyük ve mutluluk verici gelişmeler yaşayabiliriz. Özellikle öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak lar ay boyunca sakin sağduyulu, diplomatik ve işbirliği içinde olmalılar ve özel yaşamlarında birlikteliklerine dışarıdan gelecek her türlü davranışa karşı korumacı olmalı geçmişte yaptıkları hataları tekrar etmemeliler.. Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay, Balık gerçekçi dürüst olmalı kendi hatalarının farkına vararak sağ duyu içinde hareket etmemeliler. Sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova lar dış etkilerle karşı karşıya kalabilirler kıskanç kişilerin sözlü saldırıları iş ve özel hayatlarında huzur kaçırıcı davranışları ile karşılaşabilirler bu durumlara karşı stratejik davranmalı ve bu kişilere ayna görevi yapıp kendi çirkinlikleri ile yüzleştirmeyi seçmeliler. İş hayatlarında kararlılık onları başarılı ve kazançlı çıkartacak. Zorlukları fırsatlara çevirebilirler.

Her birimiz makro ölçekte ve kişisel düzeyde her türlü ilişkide dikkatli olmalıyız ve birbirimizin hassasiyetlerine saygı göstererek hareket etmeliyiz.

DOLUNAY; Ay 28 günlük turunun yarısını tamamlar . Dolunay günlerinde sorunlar duygusal ruhsal gerginlikler huzursuzluklar tartışmalar yoğunluk kazanır. Negatif enerjiler çarpışmaktadır etrafımızda; Bedenimizde yağlanmamızın artacağı günlerdir.

OĞLAK DOLUNAYINDA ÖNCÜ BURÇLAR YENGEÇ OĞLAK TERAZİ ve KOÇ BURÇLARININ KULLANABİLECEKLERİ KRİSTALLERİ: Spinel Siyah Turmalin Yakut Kara Kehribar Sitrin Kalsit Kuvars Malahit ve Güneş taşı kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritasında Yıldızların öğretmeni SATÜRN zararlı konumdaysa Spinel ve Yakut kullanılmamalıdır. Kristal kodlanıp enerjisini yaymaya başladığında iş ve özel yaşamda pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Yakut tüm kadim uygarlıklarda daima en fazla önemsenen kristallerden biridir. Hindistan ve Kaldeniler Yakutu soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda ve kabus gören çocuklarda sıklıkla kullanırlardı. Oğlak burçları Kara Kehribar ve Sitrin kristalini günlük hayatlarında kendi iç huzurlarını yakalamak için sıklıkla kullanabilirler.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık