Günlük Burç Yorumları ve Analizleri

DR. ŞENAY YANGEL Kimdir?
  İletişim : +90 212 583 32 75

Dr. Şenay Yangel’den Kepler College Astroloji Kursu

Değerli astroloji severler;

Bildiğiniz gibi merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde Washington’da bulunan Kepler Collage’de Türkçe Astroloji dersleri vermekteyim.

Vedik Astroloji 2. Kur (Sadece 1. Kur’a katılıp başarı ile bitirenler kaydolabilecektir.)

10 haftalık Vedik Astroloji Kursumuz’a kayıt olanların kursu tamamlandı. Bu kurs sonunda başarılı olanlara sertifikaları Amerika’da hazırlanmakta olup başarılı öğrencilerimize törenle dağıtılacaktır. Bu törene Kepler Collage Vedik Astroloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Gary GOMES’te İstanbul’da katılacaktır. Bu kura katılıp başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimizin 2. Kur kursu 09.09.2016 günü saat 21:00 da başlayacaktır. Öğrencilerimizin kursa aşağıdaki linkten Ağustos ayı son gününe kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ücret 450 USD olup ayrıca 50 USD özel indirim kodunu Asistanımdan alarak 400USD ücret ile kayıt yaptırılabilecektir.

https://attendee.gototraining.com/r/7579456294631282945

Batı Astrolojisi 1. Kur (Yeni başlamaktadır. Herkes kayıt olabilir)

DİKKAT BU KURS YENİ BAŞLAMAKTADIR. HER KURS SONUNDA BAŞARILI OLANLARA SERTİFİKA VERİLMEKTE VE SONUNDA DİPLOMA ALMAYA KADAR GİDEN BİR EĞİTİM SÜRECİDİR. İLK KURSA KAYIT OLMAYI KAÇIRANLAR ÇOK UZUN SÜRE TEKRAR KURSUN AÇILMASINI BEKLEMEK ZORUNDADIR. AYRINTILI BİLGİ AŞAĞIDA SORU CEVAP ŞEKLİNDE DİKKATİNİZE SUNULMUŞTUR

Bu yıl Kepler Collage bünyesinde Batı Astroloji’si Kursu açılacak olup; 1. Kur 07.09.2016 günü başlayacaktır. Bu kursa astroloji eğitimi almak isteyen herkes aşağıdaki linkten Ağustos ayı son gününe kadar kayıt yaptırabilir. Ücret 450USD olup ayrıca 50USD özel indirim kodunu Asistanımdan alarak 400USD ücret ile kayıt yaptırılabilecektir.

https://attendee.gototraining.com/r/9115847872587844609

Soru: Kepler College nedir?

Cevap: Kepler College merkezi Amerika Birleşik Devletleri (Washington) merkezli bir astroloji okuludur. Kepler College Washington Eyaleti Yükseköğretim Koordinasyon Kurulu tarafından lisans ve yüksek lisans eğitimi ve diploması vermeye yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.

Soru: Peki sizin bu okula eğitmen olmanızın amacı nedir?

Cevap: Ülkemizde geçerli diploma sahibi astrologların artmasını sağlamak maksadı ile Türkçe eğitim verecek bir eğitim kurumu kurma veya mevcut eğitim kurumlarında bölüm açılması çok uzun bir süreç gerektirmekteydi. Bende dünyanın tanınan ve en saygın astroloji eğitim kurumu olan Kepler College ile işbirliği yapmak istedim. Eğitimli gerçek astrologların artması ile astroloji bilimini Türkçe konuşan insanlar daha iyi tanıyacak ve bundan etkin bir şekilde faydalanma imkânına kavuşmasını arzuladım. Umarım ülkemizde de bu eğitim kurumları açılır ve yaygınlaşır.

Soru: Peki fal ile astrolojinin ilişkisi veya ortak yönü var mıdır?

Cevap: Hiçbir ortak yönü veya ilişkisi yoktur. Fal medyumik özelliklere sahip olduğunu iddia eden insanların gelecekten haber verdiğini iddia etmesidir. Çoğunlukla insanlar buna inanmamakla birlikte “Fala inanma, Falsız kalma.” diyerek bir eğlence aracı olarak görürler. Bunda da bir sakınca yoktur. Kırıkçı çıkıkçılar ile ortopedist doktorlar arasındaki ilişki kadar ilişkisi vardır.

Astrolojinin farklı metafizik yeteneklerle ilişkisi yoktur. Eğitimini alan herkes astrolog olabilir. Bunun için Kepler College ile işbirliğini seçtim.

Soru: Peki ülkemizde de astroloji okulları yokmu?

Cevap: Ülkemizde her alanda birçok eğitim kurumu olduğu gibi bu alanda da eğitim veren kurumlar vardır. Ancak nasıl ki bir doktor resmi kurumdan onaylı olmayan bir yerde eğitim vererek doktor yetiştiremez ise; bir astrologda ancak geçerliliği resmi bir kurumdan onaylanan eğitim kurumunda eğitim vererek astrolog yetiştirebilir. Bu eğitim kurumlarından alınan eğitimin resmi bir kurum tarafından onaylı olup olmadığına bakmak gerekmektedir. Yurt dışından resmi kurumlar da olsa onaylayan bir resmi kurum var ise elbette elbette bu sertifika geçerlidir.

Soru: Peki Kepler Collage’nin farkı nedir?

Cevap: Kepler College diploma programı olan bir eğitim kurumudur. Resmi onaylı sertifika veren eğitim kurumlarından farkı DİPLOMA veren bir eğitim kurumu olmasıdır. Hem Lisans hem de Yüksek Lisans diploması vermesi farkı vardır. Bu arada hiçbir resmi kurum tarafından onaylı olmayan sertifika ve diploma veren eğitim kurumları olduğunu da belirterek herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum. Aldıkları belgenin ne olduğunu bilerek herkesin tercihini yapması gerekir.

Soru: Bu dersler nerede ve nasıl verilecek?

Cevap: Kepler College bir nevi bizdeki Açıköğretim Fakülteleri gibi eğitim vermektedir. Ancak bazı farkları da elbette mevcuttur. Webinar olarak adlandırılan bir bilgisayar programı ile canlı ve online olarak bilgisayar üzerinden oluşturulan sınıflarda dersler verilmekte ve sınavlar yapılmaktadır. Burada canlı olarak ve görüntülü olarak bir sınıf ortamı oluşturulmaktadır. Yani elinin altında bilgisayar olan ve internet bağlantısı olan herkesin katılabileceği bir ders sistemidir.

Soru: Peki bu derslere kayıt olabilmek için ne gibi kriterler ve şartlar vardır?

Cevap: Diploma programında; 12 kurs ve 2 harita hazırlama dersi vardır. Bu kursları ve dersleri alan kişiler ancak diploma alabilmektedir. Elbette bunun için en az lise mezunu olma şartı mevcuttur. Ancak her bir kurs 10 dersten oluşmaktadır. Her bir kurs sonucunda ise o kursu başarı ile bitirdiğine dair sertifika verilmektedir. Bu sertifikaları eğitim seviyesi dersleri takip edebilecek durumda olan herkes alabilmektedir. Bunun her hangi bir koşulu ve şartı yoktur.

Soru: Bu konuyu biraz açsak. Diyelim ki ben bu kursa yazılmak istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: Kursa İnternet üzerinden tercih ettiğiniz kursun kayıt linkine tıklayıp; kredi kartı bilginizle ödemeyi gerçekleştirebilir ve kaydınızı yapabilirsiniz.

Dr.Astrolog Şenay Devi YANGEL
Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir