Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Bugün Hz. Mevlana'nın 810. Doğum Günü

Hz.Mevlananın 810 ncu doğum günü Uluslararası Mevlana vakfında Başkan vekili, Çelebim Esin Çelebi Bayru’hanımfendinin düzenlediği etkinlikle dünyanın her yerinden gelen misafirlerle türbesi başında dualarla anılmakta.

hz-mevlana-turbesi

Hz. Mevlana'nın 810. Doğum günü nedeni ile bugün saat 14 de Türbede dua yapılacak ardından Mengüç sokağında Veladet Şerbeti etkinliği yapılacak.

Günümüzde Hz.Mevlananın nereli olduğuna dair çeşitli tartışmalar var. Bu toprak bedenin nereli olduğunu tartışacağımıza Kuran-ı Kerim ışığında bize nasıl bir hayat görüşü tavsiye etmekte olduğunu anlamaya çalışsak çok daha doğru olur. Bu tavsiyelere uyup kendimizle barışır bu barışı huzuru tüm dünya ile paylaşabiliriz.

Ayrıca değinmek istediğim bir diğer konuda bugün internet üzerinde Hz.Mevlana ya ait gibi paylaşılan sözlerle ilgili, İnternet bilgi kaynağı olduğu kadar çok yanlış ve kirli bilgide içermekte. Veli sözlerinin çarptırılması yanlış kullanılması günah ve büyük bir vebaldir. Hz.Mevlananın sözlerinde divan-ı kebir ve mesnevi den bölümler olanları dikkate almalı özümseyerek ruhumuzu yaşamımızı besleme gayreti içinde olmalıyız.

Bende Mevlana aşığı bir kul olarak onun engin bilgisi ve astroloji ile ilgili yaptığı çalışmalardan feyz almış bir astrolog olarak gökyüzünün rehberliğinde onun eşsiz sözlerini mesnevi doğrultusunda değerli okuyucularımla paylaşmaya özen gösterir yazımı iyiki doğdun HZ.Mevlana diyerek noktalamak isterim.

Kapı açılır, Sen yeterki Vurmayı bil! Ne zaman? Bilemem! Yeterki o kapıda durmayı bil! Hz.Mevlana

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık