Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

25 Mayıs 2017 İkizler Burcunda Yeni Ay Gerçekleşecek

25 MAYIS 2017 İKİZLER BURCUNDA 11:44 te 4 derece ile YENİ AY gerçekleşecek.

ikizler-yeni-ay

KARANLIK ve MASUMİYETİN GÖZYAŞLARI İLE MÜCADELELERİ TEMSİL EDEN YENİ AY İKİZLER BURCUNDA

25 Mayıs 2017 günü Yeni Ay 4 ° derece ile İkizler burcunda gerçekleşecek. Yeni Ay da Hyades Boğa takımyıldızı ile etkileşimde olacak, Her zaman talihsizlik ve trajediden gelen gözyaşı ve üzüntüler ile ilişkilendirilen HYADES,i Mitolojik değerlendirme ile ele alalım. AKHERON Nehri kuzeybatı Yunanistan’da akar. Bu nehrin acımasız tanrı Hades’in hükmettiği yeraltı dünyasının 5 nehrinin birinden doğduğu anlatılır. Ölülerin ağzında bir Yunan sikkesi taşıyan ruhları, Hades’in karanlık krallığının bir ferdi olmak üzere. Kharon tarafından bir başka yeraltı nehri olan Stiks’ten geçirilirdi. Ağzında sikke olmayanlar nehrin öteki tarafında sonsuza dek ağıt yakarlardı. Yeraltının hükümdarı HADES, genellikle kendisi için Tepegözler tarafından yapılmış görünmezlik başlığı ve yeraltının vahşi koruyucusu üç başlı köpeği Kerberos ile birlikte resmedilmiştir. Çatallı mızrağı onun en önemli silahıdır. Bereket Tanrıçası Demeter’in kızı Persephone ile evlidir. Demeter kimse onunla evlenmesin diye Persephone’yi sakladı. Fakat Persephone çiçek toplarken Hades ona rastladı ve onu kendi karanlık krallığına götürdü. Demeter o kadar üzüldü ki tüm dünya verimsizleşti. Bitkiler meyve vermedi. Zeus, Persephone’yi kandırarak onu 4 nar tohumu yemeye zorladı. Bu her yıl 4 ay boyunca Persephone’nin yeraltına inmesi gerekiyordu. Ve annesi yas tuttukça dünya verimsizleşti. Bu mit bizlere kış mevsimini ve zorlukları açıklıyor.

Robson a göre Hyades sabit yıldızı. Ani olaylar şiddet zehirlenme ve finansal konularda çelişkeler kayıplar ile ilişkilidir. Hyades'in ünü, suyla olan bağı sebebi ile. Yağmurlu Yıldız olarak da bilinir çiftçiler denizciler için yağmur ve fırtınaları öngörür.

Bu yeni ay ile olumsuz düşünceler depresyon eğilimi artabilir.. Bununla birlikte, disiplin ve doğal afetler de artış söz konusu olabilir.

Reinhold Ebertine, göre ise Hyades cinsel dürtü, kendini koruma ve açgözlülük, şaşırtıcı bir hayat, aşırı ve haince yollarla çarpıcı bir artışa ve iktidar da kalabilmek için prestij çabaları ile ilişkilendirilmiştir. Güç ve dayanıklılığın diğer insanları sömürmek için kullanılmaması son derece önemlidir.

Robson'a göre, Hyades'deki Güneş ve Ay'ın açıları eşcinsellik ile de bağlantılıdır.Yüksek öğrenime duyulan arzu, talihsizlik, karışık düşünce veya çalışmalar kesintiye uğrayabilir. Robson ayrıca sahtekarlıklar , hastalık, rezalet, kötü görüş ve göz yaralanmaları, baş yaralanmaları, cinayet ve şiddetli trajedik olaylarla da ilişkilendirilmiştir bu sabit yıldızı.

Doğum haritalarında 6 Derece ile İkizler yerleşimine sahip olanlar bu enerjilerden daha yoğun etkilenecekler.

Güneş Yükselen ve Ay burcu İkizler olanlar aşk hayatınızda can sıkıcı durumlar mali konularla ilişkili sıkıntılar daha etkin bir şekilde sizleri zorlayabilir ve aşk hayatınız üzerinde derin etkiler yaratabilir. Mevcut ilişkilerde güç ve kontrol Kıskançlık aşırı sahiplenme gibi davranışlar ilişkilerde iplerin gerilmesini etkin hale getirebilir.

Genel olarak sa ilişkilerimizde baskın davranışlar içinde olma eğilimi yolunda giden konularda bile sarsıcı ve ani olayları getirebilir. Sakinlik sen ben çatışması içine girmemek İKİZLER Yeni Ay’ının karanlık yansımalarını aşmamıza yardımcı olacaktır.

Sağlıksız güvenden yoksun ilişkiler bir anda bitebilir. Yaşadığımız herhangi bir talihsizliği zorluğu, ne kadar önemli ya da önemsiz olursa olsun dikkate almalı ve düzeltmek için çabalamalıyız. Ancak böylelikle dönüştürebilir ve zorlukları arkamızda bırakabiliriz. 2016 yılının Ağustos ayından bugüne yaşadıklarımızı düşünmeli takıntılarımızı saplantı haline getirdiğimiz duygu ve alışkanlıklarımızı İkizler Yeni ayı ile daha iyi hale getirmek için çabalamalıyız. Karanlık ancak ışığın gücüne yenilecektir. Şimdi ya kendi ışığımızla aydınlanır ya da süregelen karanlıkta daha da aşağıya çekilir hırsın öfkenin esiri olarak alt etmek üstün gelmek için yakıp yıkmaya devam eder ve sonunda kendi ateşimizin odununu harmanlayarak cehennemin içine düşeriz. İlişkilerimiz aile hayatımız işimiz ve sürekli çarpışma halinde olduğumuz kavgalarımızı sonlandırıp hayatımıza yeni bir pencereden bakabiliriz.

İkizler Yeni ayı ile kendimizi sorgulayalım.

Ben Kimim?
Hayat Amacım Nedir?
Mutluluklarımın ya da Mutsuzluklarımın sorumlusu kim?
Kendim için insanlık için beni sevenler için ne yaptım? Yada Ne yapmadım?
Günümün ne kadar saatini şikayet ederek, Ne kadar saatini üreterek geçiriyorum?
Sevgi ne demek ti?
Sabır bana ne kadar yakın ya da ne kadar uzak?

Kendimize başkalarının aynalarından değil kendi vicdan aynamızdan bakarak vereceğimiz cevaplar la şekillenen güzel günler görmeniz dileklerimle.

Yeni Ay Anlamı

Yeni ay, bir döngünün sonunu ve yeni 28 günlük ay döngüsünün başlangıcını temsil eder. İkizler Yeni ayı ile, Her hangi bir konuda yeni bir başlangıç yapmak, yeni bir yaprak açmak yeni proje başlatmak için mükemmel bir zamandır.

Geleceğimize yönelik planlarımızda tüm olasılıklar şimdi gerçeklerin masasının üzerindedir. İlerleme yapmak için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıklar, kalıplaşmış davranışlar ve inançlarımızı sorgulayabiliriz.

25 Mayıs İkizler Yeni Ayının etkisi, 23 Haziran a kadar 4 hafta sürüyor. Yeni bir başlangıç yapmak ve yeni projeler başlatmak için en iyi zaman dilimi.

NOT: Zodyak burçlarına İkizler yeni ayının etkileri bir sonraki makalemde.

Kaynaklar: Astrolojide Sabit Yıldızlar ve Takımyıldızları, Vivian E. Robson, 1923, s.188. . Sabit Yıldızlar ve Yorumlanması, Elsbeth Ebertin, 1971, s.19.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık